Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Wiadukt w Białobrzegach zyska chodnik i barierki...
Rozmiar tekstu:
AAA
BIAŁOBRZEGI
2016.08.25 08:05

Wiadukt w Białobrzegach zyska chodnik i barierki...

...,ale budowa musi poczekać.
Wiadukt w Białobrzegach zyska chodnik i barierki...
Wiadukt w Białobrzegach zyska chodnik i barierki...

Wiadukt WD74 zlokalizowany w ciągu drogi powiatowej 1515R, o którym tutaj mowa, został wybudowany zgodnie z pierwotnie przygotowanym projektem. Jak podkreśla Joanna Rarus rzecznik rzeszowskiego Oddziału GDDKiA: - już na etapie projektowania autostrady rozwiązania techniczne były konsultowane i opiniowane przez samorządy. Nie wniesiono wówczas żadnych postulatów budowy chodnika.

Inne zdanie na ten temat mają mieszkańcy, w imieniu których już w 2011 roku u inwestora w tej sprawie interweniowały władze samorządowe. W roku ubiegłym natomiast swoje rozżalenie z powodu nieprzystosowania wiaduktu do potrzeb pieszych i rowerzystów sygnalizowali sami mieszkańcy, o czym informowaliśmy w artykule: Autostrada podzieliła Białobrzegi, nie połączy ich nawet wiadukt.

Sprawa dla lokalnej społeczności jest ważna, bo droga komunikuje ze sobą dwie części miejscowości, a piesze poruszanie się po wiadukcie grozi niebezpieczeństwem. - Nie ma tu chodnika, ani barierek, nie ma nic, co pozwoliłoby na bezpieczne przedostanie się na drugą stronę wiaduktu. Teraz jest lato, ale gdy przyjdzie zima, to będzie ślisko, a skarpa ma przeszło 4 metry wysokości - tłumaczy sołtys wsi Zofia Nykiel.

Prośba mieszkańców o wprowadzenie do projektu ciągu dla pieszych w końcu jednak została rozpatrzona pozytywnie. - Wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców, podjęliśmy działania mające na celu budowę chodnika. Temat rozwiązania ruchu pieszego został przekazany projektantowi autostrady, który opracował koncepcję dotyczącą przedmiotowego chodnika. Przygotowane przez Nadzór autorski rozwiązanie zostało przekazane do Zarządu Dróg Powiatowych w Łańcucie i do wiadomości Starosty Łańcuckiego oraz Urzędu Gminy Białobrzegi i uzyskało pozytywną opinię - informuje Joanna Rarus, wyjaśniając jednocześnie, iż obecnie nadrzędną kwestią jest usunięcie wszystkich utrudnień i oddanie do ruchu pełnego przekroju A4. Budowa chodnika będzie możliwa dopiero po zakończeniu prac na autostradzie.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wiadukt w Białobrzegach zyska chodnik i barierki..., 0 out of 5 based on 0 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 7801
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
e46-c32
~ Fredek#   Przez środek miejscowości buduje się autostradę a nad nią wiadukt, który ma łączyć obie części tej miejscowości. Jakich konsultacji potrzeba, żeby wymyślić że na tym wiadukcie potrzebny jest też chodnik? Czy projektujący te wiadukty żyje w realnym świecie? Czy też ktoś usiłuje z ludzi zrobić idiotów?
29 sierpnia 2016
+7
-0
517-7ae
~ kondzio   Ludzie! dały d_py samorządy, skoro były konsultacje i nie wnoszono poprawek?????!!!! Z narzekaniami do władz!!!!!!!!! Gdzie byli wtedy? To tak jak Łańcucie, burmistrz jest tylko przy otwieraniu pomników, a nic konkretnego nie robi. Jaki gospodarz taki syf.
28 sierpnia 2016
+5
-0
e0e-a13
~ AMF   Niech sobie w ... wcisną wiadukt!
Dla pieszych potrzeba tunelu.
26 sierpnia 2016
+3
-1
9f1-6a8
~ ,,c"   no tak...co tam człowiek...gdyby to o :-) żabkę chodziło to sprawy miały by inny tok i zupełnie inną rangę...
Ś W I R A D O W O jakie nam fundują w tym kraju nasi wybrańcy odpowiedzialni za tworzenie prawa jest nadające się do głębokiej korekty a twórcy wprost na badania...
25 sierpnia 2016
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x