Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Kierowcy przez tunel przejadą w przyszłym roku
16-latek wyrwał się napastnikowi i uciekł
Pożar w Żołyni
"Markowianie" o swoim projekcie
home > Start > Aktualności > Przetarg na ul. Kraszewskiego ogłoszony
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.09.05 08:11

Przetarg na ul. Kraszewskiego ogłoszony

Wkrótce rozkopana zostanie jedna z najbardziej zniszczonych ulic Łańcuta. W ubiegły piątek ogłoszono przetarg na długo oczekiwaną przebudowę ul. Kraszewskiego. Jako pierwsze rozpocząć się mają prace pod powierzchnią jezdni.
Przetarg na ul. Kraszewskiego ogłoszony
Przetarg na ul. Kraszewskiego ogłoszony

Na złożenie dokumentacji przetargowej potencjalni wykonawczy mają czas do 12 października 2016 r. W tym dniu upłynie termin składania ofert w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Według ogłoszonego na stronie PZDW przetargu prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w grudniu tego roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec sierpnia 2018 r.

W ramach przebudowy ulicy jako pierwsze wykonane zostaną prace podziemne. - W pierwszej połowie września do robót przystąpi firma, która będzie wymieniać prawie 100-letnią kanalizację sanitarną oraz wodociąg na odcinku od stawu bro warnego do ulicy Wyszyńskiego - informuje Przewodniczący Rady Miasta Łańcuta Andrzej Barnat, który wyjaśnia: - przyjęliśmy zasadę, że jeżeli jest remontowana jakaś droga, pod którą idą media, a są one w złym stanie, to te media remontujemy lub wymieniamy. Nie chcemy sytuacji, w której należałoby rozkopywać świeżo wyremontowaną drogę z powodu awarii. Nauczeni doświadczeniem ul. Grunwaldzkiej, podczas remontu której wszystkie prace były wykonywane równocześnie, co powodowało duże komplikacje dla firmy wykonującej przebudowę, podjęto decyzję, że wymiana instalacji będzie wykonywana wcześniej, bezpośrednio przed wejściem właściwej firmy, przykład ul. Konopnickiej.

Jako pomoc finansową dla województwa na realizację zadania pn. "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 881 ul. Kraszewskiego i Cetnarskiego w Łańcucie" miasto planuje przekazać kwotę 800 tys. zł w 2017 r. i 700 tys. zł w 2018 r.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przetarg na ul. Kraszewskiego ogłoszony, 0 out of 5 based on 0 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 8283
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
2b6-c2b
~ XXX  do ~ piotr   Raz Piotr innym razem Grzegorz a to Roman i to nie facet. Biedne dziewczę.
9 września 2016
+2
-1
3a2-e33
~ Wojtek z Kraszewskiego  do ~ piotr   Tylko nie umrzyj ze zgryzoty. Chyba jakiś przeciwnik polityczny. Pewnie lepiej by było dla ciebie tej drogi nie robić. Ale masz pecha bo się udało doprowadzić im do przetargu i mam nadzieję, na roboty już wkrótce. Może i późno ale za to będzie może super.
8 września 2016
+2
-0
3ff-f5a
~ dominik   prawda! to nie ich zasługa. oni są bierni mammy nadzieje ,że mieszkańcy ich rozliczą w następnych wyborach i będzie inny burmistrz inny zastępca i rada!!
7 września 2016
+3
-2
3ff-f5a
~ piotr   Owszem miała być ul.Kraszewskiego robiona 2 .3 lata temu ale nasze władze miasta łącznie z Panią zastępcą i Panem przewodniczącym zawalili z dokumentacją. Kompromitacja władz!! miasta zresztą kolejna . A teraz się chwalą i przyszywają sobie nie swoje zasługi.Są pisma innych mieszkańców Łańcuta ,którzy walczyli o tą ulicą nawet artykuly w prasie były. Proszę nie słuchać przechwałek władz miasta!!
7 września 2016
+3
-2
e63-df8
~ braun  do ~ Paweł   Bo ta droga nie należy do miasta!
7 września 2016
+2
-1
558-f6f
~ mieszkaniec   ciekawe kiedy naprawia kolejna najbardziej zdewastowaną drogę i bardo często uczęszczaną ul Wyszyńskiego , ul. Bohaterów ??
5 września 2016
+4
-0
12c-260
~ meteorolog   Gratuluję wyboru terminu rozpoczęcia prac. Grudzień i styczeń to w Polsce najlepsze miesiące do wykonywania remontów dróg i instalacji podziemnych.
5 września 2016
+6
-4
b54-fa1
~ Zielony z Zielonej  do ~ olek   Wykonany remont drogi przed skrzyżowaniem z ul.Hrabską to jakaś kpina.Następny temat to codzienna blokada ulicy obok sklepu spożywczego przed ulicą Kralczyńskiego przez samochód marki vectra z cieknącym na chodnik olejem co było zgłaszane do właściciela drogi bez żadnej reakcji.
5 września 2016
+7
-0
d5e-7ec
~ Paweł  do ~ olek   2 czy 3 lata temu miała być zrobiona, a oni dopiero przetarg ogłaszają... Jakiś żart... nie śmieszny...
5 września 2016
+11
-2
14b-443
~ olek   ludzie... a co sie dzieje z ulicą ZIELONĄ? mam się tam przejść z aparatem? jest tam kilka takich bubli że wstyd to opisywać... zróbcie coś z tym.
5 września 2016
+8
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x