Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Cmentarze będą zamknięte? Jest decyzja
Powiat w strefie czerwonej
Chryzantemy z Woli Małej
Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy św.
home > Start > Aktualności > Uczniowie klas mundurowych zaprzysiężeni
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.09.30 14:46

Uczniowie klas mundurowych zaprzysiężeni

Dziś Na Rynku w Łańcucie uroczystą przysięgę złożyło 36 uczniów dwóch pierwszych klas: Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Informatycznego.
Uczniowie klas mundurowych zaprzysiężeni
Uczniowie klas mundurowych zaprzysiężeni

- To szczególne i wyjątkowe święto, które wyróżnia naszą szkołę na tle innych szkół łańcuckich i nie tylko. Co roku w ostatni piątek września gromadzimy się w centrum miasta, aby razem z wami - pierwszoklasistami, przeżywać ten ważny dzień. Dajecie świadectwo tego, że obok "zwykłego chodzenia do szkoły", chcecie dać z siebie coś więcej - mówił do zgromadzonych na łańcuckim Rynku kadetów dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Łańcucie Bogusław Blajer.

Co roku uroczystość jest też okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów.

Odznakę Wzorowego Kadeta, najwyższe odznaczenie dla ucznia klasy mundurowej, za reprezentowanie szkoły w Ogólnopolskich Zawodach Klas Mundurowych "Ostróda 2016" otrzymali:

- złotą odznakę - Krystian Krawiec

- srebrną odznakę - Izabela Kozyra, Mirella Krowicka;

- brązową odznakę - Karol Kojder, Damian Mierzwa, Michał Slęczka.

Ponadto:

- złotą odznakę Wzorowego Kadeta otrzymali: Patrycja Kuduk, Kamil Kwiatkowski, Adrian Wiecheć;

- srebrną odznaką Wzorowego Kadeta nagrodzeni zostali: Anna Wojtas, Marlena Bytnar, Paulina Filip, Wioletta Cebula;

- brązową odznaką Wzorowego Kadeta wyróżniono kadetów: Aneta Stawarz, Kamil Wysocki, Gabriela Balawejder, Agnieszka Kędziora, Dawid Kozyra, Aleksandra Niemiec, Damian Nowiński, Adam Kłos, Maciej Golenia, Patryk Kopiec.

Za wysoką średnią ocen oraz duże zaangażowanie na rzecz klas mundurowych awans na wyższy stopień otrzymali: Aleksandra Jękot, Karol Orzechowski, Łukasz Ćwik, Adrian Guściora, Natalia Strojek, Daniel Majcher, Aleksander Sobuś.

W trakcie obchodów głos zabrał Dowódca Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk dypl. Arkadiusz Mikołajczyk, który zapowiedział, powstanie w powiecie łańcuckim Kompanii Piechoty, będącej częścią Batalionu Rzeszowskiego.

W uroczystości uczestniczyli również: ks. mjr Marian Homa, ks. Władysław Kenar, ks. Czesław Lech, ks. Jakub Kaszowki, przedstawiciel posła na sejm RP Kazimierza Gołojucha, wicestarosta powiatu łańcuckiego Barbara Pilawa-Kraus, burmistrz miasta Stanisław Gwizdak, przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty Roberta Zygmunta, przedstawiciel 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich, komendant WKU w Rzeszowie ppłk Marcin Żal, były komendant WKU w Rzeszowie płk Jan Wojtyna, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Krystyna Gruca, komendant PSP w Łańcucie bryg. Roman Poterek, z-ca komendanta KPP w Łańcucie mł. insp. Jan Węgrzyn oraz dyrektor Zespołu Szkół z Mielca. Swą obecnością obchody uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Łańcuta na czele z kapelmistrzem Tadeuszem Chlebkiem.

To 14 przysięga uczniów klas wojskowych, dla których jednostką patronacką jest 1. Batalion Strzelców Podhalańskich. Po raz 7 przysięgę składali uczniowie klas policyjnych działających pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Po raz pierwszy w przysiędze uczestniczą kadeci klasy o profilu strażackim objęci patronatem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Uczniowie klas mundurowych zaprzysiężeni, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Chmiel dodany
 
Odsłon: 7091
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
517-7ae
~ bolek  za przeproszeniem, o i takimi bzdurami zajmują się włodarze miasta Łańcuta, przysięgi, otwarcia, przemarsze itp. itd. Byle do emerytury. Obwodnicy nie ma, łącznika z A4 nie ma, wiaduktu nad torami nie ma, chodniki rozp***olone w miescie ze sie zabic mozna, masakra!!!
30 września 2016
+20
-5
Ostatnio dodane komentarze
e63-df8
~ braun  do ~ bolek   Po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że bladego pojęcia nie masz o prawnej rzeczywistości i bałaganie kompetencyjnym jaki nam zgotowano w wyniku "reformy" administracyjnej. Zakres działania i zadania gminy (miasta) określone są ustawą o samorządzie gminnym - przeczytaj art. 7 ust. 1. Rzeszów jest miastem na prawach powiatu, więc prezydent Ferenc jest tak jakby jednocześnie panami Gwizdakiem i Krzysztoniem, wyobraź sobie, że taka sytuacja daje dużo większe możliwości. Po raz kolejny wyjaśniam (wiem, że niektórym to się w głowie nie mieści), jeśli droga, czy chodnik znajdują się w granicach administracyjnych miasta nie oznacza to, że "są" miasta i Burmistrz może nimi dowolnie zarządzać. W granicach administracyjnych Łańcuta są tereny stanowiące własność prywatną, własność Skarbu Państwa (zarządzane przez Starostę), mienie powiatu, zarządzane przez samorząd województwa, drogi (wraz z pasami drogowymi) podległe zarządom dróg powiatowych, wojewódzkich i GDDKiA, tereny kolejowe, wojskowych chyba już nie ma, ale nie wiadomo, czy gdzieś jeszcze nie figuruje trwały zarząd MON, podległe RZGW, PGE itd. W tych przypadkach miasto może co najwyżej prosić właściciela lub zarządcę o podjęcie jakichś działań - co regularnie robi, gdy jest taka potrzeba i wspierać finansowo jakieś inwestycje, co też czyni. Z perspektywy internetowego krytyka wszystko jest proste.
p.s. Nie mam nic wspólnego z władzami Łańcuta, nawet tu nie pracuję.
10 października 2016
brak ocen
517-7ae
~ bolek  do ~ braun   chłopie o jakich Ty przepisach gadasz??? miasto podejmowalo o ile mogło... normalnie śmiechu warte, a miasto czyt. "włodarze" nie wywiązują się ze swoich kompetencji należycie!!! ewidencja gruntów... w sprawie chodników, chłopie czytaj ze zrozumieniem. To chodnik w miescie jest marszałka? Pan Burmistrz wzywa wszystkich odpowiedzialnych i na odprawdze opi***ala! Bo za zarzadzanie miastem bierze kase, ktora my mu placimy. I nie bredź mi tu o ewidencjach i staraniu się miasta! Po prostu zero zrobiono i tyle!!! Jakos Ferenc daje rade jak cos nie jest w gestii miasta??? Wiec nie gadaj ze się nie da. To hasło znamy z PRLu.
8 października 2016
+1
-0
6d3-cea
~ łańcucianin   aa apel smoleński i egzorcyzmy były bo jak nie to impreza nieudana
4 października 2016
brak ocen
6d3-cea
~ łańcucianin   a był antek macierewicz
4 października 2016
brak ocen
e63-df8
~ braun  do ~ bolek   Kolejna "mondra" wypowiedź.Zanim coś napiszesz to sprawdź jakie są kompetencje Burmistrza i jakie ma możliwości w zakresie o którym napisałeś. Nie jestem wielbicielem Pana Gwizdaka, ani Pana Kumka, ale szlag mnie trafia, gdy czytam takie wpisy jak Twój, bo świadczą o zupełnej nieznajomości obowiązujących przepisów. Z tego co się orientuję (a nie jest to jakaś tajna wiedza i przy odrobinie wysiłku sam mógłbyś ją posiąść - ale po co lepiej pisać takie głupoty)Miasto podejmowało działania we wszystkich opisanych przez Ciebie sprawach, na tyle na ile mogło. Burmistrz nie jest w tych przypadkach organem decyzyjnym. Co do dziurawych chodników to wyobraź sobie jest takie coś jak ewidencja gruntów i budynków i tam poszukaj odpowiedzi :)
4 października 2016
+1
-2
14b-443
~ lol   Dajecie świadectwo tego, że obok "zwykłego chodzenia do szkoły", chcecie dać z siebie coś więcej - oj dają dają:)
1 października 2016
+5
-2
0ae-a86
~ michal  do ~ bolek   nic dodac nic ując...
co roku to samo,pokazówka
30 września 2016
+7
-5
805-64f
~ marcel   A czy został odczytany "Apel smoleński" :) ?
30 września 2016
+7
-12
517-7ae
~ bolek   za przeproszeniem, o i takimi bzdurami zajmują się włodarze miasta Łańcuta, przysięgi, otwarcia, przemarsze itp. itd. Byle do emerytury. Obwodnicy nie ma, łącznika z A4 nie ma, wiaduktu nad torami nie ma, chodniki rozp***olone w miescie ze sie zabic mozna, masakra!!!
30 września 2016
+20
-5
14b-443
~ power   Piękna uroczystość.
30 września 2016
+9
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x