Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > 674 kierujących, 4 zatrzymane prawa jazdy
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2016.10.20 13:54 | aktualizacja: 2016.10.20 13:55

674 kierujących, 4 zatrzymane prawa jazdy

Dzisiaj od rana policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie prowadzili akcję "Trzeźwy Poranek".
674 kierujących, 4 zatrzymane prawa jazdy
674 kierujących, 4 zatrzymane prawa jazdy

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 5 rano. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem było poprawienie bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Już kilka minut po godz. 6, policjanci zatrzymali pierwsze prawo jazdy. Badanie trzeźwości u 52-letniego kierującego pojazdem marki Toyota Auris wykazało ponad 0,8 promila. Inny kierujący, zatrzymany do kontroli w Pogwizdowie, 43-letni mieszkaniec Nienadówki również stracił prawo jazdy, gdy wynik badania pokazał ponad 0,5 promila. Oprócz utraty uprawnień odpowiedzą oni za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Natomiast kierujący oplem astrą mieszkaniec powiatu przeworskiego odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu, gdyż wynik jego badania pokazał 0,3 promila. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywną.

KPP Łańcut/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
674 kierujących, 4 zatrzymane prawa jazdy, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
KPP Łańcut/Red dodany
 
Odsłon: 9181
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
288-58e
~ Vakos  Zapraszam do nas do Husowa. Tu się dopiero pije na potęgę a potem siada za kierownicą i jedzie. Policja daleko, więc hulaj dusza!
20 października 2016
+22
-1
f89-c9b
~ Mateusz  Szerzej na temat: http://prawonadrodze.org.pl/rutynowe-kontrole-stanu-trzezwosci-kierowcow-sa-bezprawne/. Media wciskają nam, że alkohol to plaga na Polskich drogach a tymczasem jesteśmy krajem, który ma jedne z najlepszych statystyk odnośnie trzeźwości za kółkiem (przykład w artykule powyżej: 4 kierowców na 674 daje zaledwie 0,6 procenta). Kolejna kwestia to godzina pomiaru (5 rano?!) udało im się złapać 4 "wczorajszych" i dudnią aż w mediach. Szkoda, że nie robią trzeźwych popołudniów! Okazałoby się, że nie ma czym się chwalić a naród jest trzeźwy bez wyjątku. Do tego dochodzi dopuszczalna ilość alkoholu we krwi (dla przykładu: Wielka Brytania-0,8 promila, Niemcy-0,5 promila). Przy tych progach złapaliby zaledwie jednego niedobitka :) Zaraz zaraz, zabrali prawo jazdy? A Ci Panowie nie powinni mieć możliwości obrony przed sądem? A co jeśli alkomat był niesprawny? Na jakiej podstawie odbiera się człowiekowi prawo do uczciwego procesu? Dla mnie ta propaganda medialna jest chora. Wciska się ludziom kit a policji pozwala na wszystko (nawet działanie poza prawem). Nie dajmy sobie prać mózgów. Takim działaniom trzeba mówić NIE!
21 października 2016
+13
-1
Ostatnio dodane komentarze
ae4-289
~ Vito   Na obrazku na drodze jest widoczny znak P-4 czyli znak ten rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią. Miejsce badania stanu trzeźwości bardzo niedobrane zarówno dla kierowców i kontrolujących. Przecież z przeciwka jadą autobusy? O zgroza, jak się ryzykuje zdrowiem, a gdzie higiena podczas badania i dlaczego na to mają patrzeć inne osoby, znajomi i przewożone dzieci w aucie?
23 października 2016
+3
-0
cd4-3fc
~ ttt  do ~ H   Za to u was w Husowie robicie jeszcze końmi w polu i asfaltów nie macie i faktycznie nawalonych głupoli pełno.
22 października 2016
+4
-2
377-208
~ H  do ~ Vakos   Odezwał się zawistny Markowiak którego złapała policja w obłoconym traktorze wyjeżdżającym z pola na szosę asfaltową po jednym piwku :)
22 października 2016
+1
-5
304-532
~ bhp   Na zdjęciu widać bardzo bezpieczne miejsce do zatrzymywania i kontroli... ;-)
21 października 2016
+4
-2
f89-c9b
~ Mateusz   Szerzej na temat: http://prawonadrodze.org.pl/rutynowe-kontrole-stanu-trzezwosci-kierowcow-sa-bezprawne/. Media wciskają nam, że alkohol to plaga na Polskich drogach a tymczasem jesteśmy krajem, który ma jedne z najlepszych statystyk odnośnie trzeźwości za kółkiem (przykład w artykule powyżej: 4 kierowców na 674 daje zaledwie 0,6 procenta). Kolejna kwestia to godzina pomiaru (5 rano?!) udało im się złapać 4 "wczorajszych" i dudnią aż w mediach. Szkoda, że nie robią trzeźwych popołudniów! Okazałoby się, że nie ma czym się chwalić a naród jest trzeźwy bez wyjątku. Do tego dochodzi dopuszczalna ilość alkoholu we krwi (dla przykładu: Wielka Brytania-0,8 promila, Niemcy-0,5 promila). Przy tych progach złapaliby zaledwie jednego niedobitka :) Zaraz zaraz, zabrali prawo jazdy? A Ci Panowie nie powinni mieć możliwości obrony przed sądem? A co jeśli alkomat był niesprawny? Na jakiej podstawie odbiera się człowiekowi prawo do uczciwego procesu? Dla mnie ta propaganda medialna jest chora. Wciska się ludziom kit a policji pozwala na wszystko (nawet działanie poza prawem). Nie dajmy sobie prać mózgów. Takim działaniom trzeba mówić NIE!
21 października 2016
+13
-1
a12-4f4
~ Przemek   No i po raz kolejny policja pokazuje iż potrafi organizować tylko akcje prewencyjne. Kiedy ich trzeba nigdy ich nie ma. Uważam że takie akcje przyczyniają się do bezpieczeństwa na drodze jednak są niezgodne z prawem więc dlaczego jeśli ja postępuję niezgodnie z prawem to jestem karany a Policja nie?
"Kwestię przeprowadzania prewencyjnych badań na zawartość alkoholu reguluje Prawo o ruchu drogowym, które w przypadku warunków i sposobu ich wykonywania odwołuje się do Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

- A zgodnie z jej przepisami warunkiem przeprowadzenia badania jest podejrzenie, że przestępstwo lub wykroczenie zostało popełnione po spożyciu alkoholu - tłumaczył Adam Bodnar. W jego ocenie nie jest więc możliwe stosowanie tych przepisów w odniesieniu do badań prewencyjnych. Nie jest też jasne, czy wobec braku wyraźnej regulacji policjanci mają prawo do podejmować kontrole prewencyjne."
"Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi mówi jasno, że badaniu można poddać osobę, co do której są podejrzenia, że jest nietrzeźwa. I trzeba przy tym sporządzić protokół.(...)
Gdy ostatnio zostałem zatrzymany na drodze i poddano mnie rutynowemu badaniu na trzeźwość, poprosiłem o uzasadnienie i protokół tegoż badania. Oczywiście nie otrzymałem żadnego dokumentu.
20 października 2016
+9
-0
2a8-e4a
~ ula   .. jak dla mnie to codziennie powinien być taki poranek tylko wyrywkowo zawsze gdzie indziej, na innej drodze i miejscowości..
20 października 2016
+5
-2
288-58e
~ Vakos   Zapraszam do nas do Husowa. Tu się dopiero pije na potęgę a potem siada za kierownicą i jedzie. Policja daleko, więc hulaj dusza!
20 października 2016
+22
-1
436-b5b
~ lolu   Piłeś? Nie jedź! - Jechałeś? Nie dzwoń!
20 października 2016
+1
-4
558-f6f
~ mobil   Nie ładnie dzisiaj jest czwartek a zawsze było w poniedziałek miejcie się kierowcy na baczności.
20 października 2016
+6
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x