Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Rondo koło Bruk-Betu?
Zima i po zimie...
Strzelał do sąsiadów, obezwładnili go kontrterroryści
Castello Pizza & Pasta w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Brak zasięgu na terenie gminy Markowa
Rozmiar tekstu:
AAA
MARKOWA
2016.12.14 09:20

Brak zasięgu na terenie gminy Markowa

Zgodnie z informacjami podanymi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na terenie gminy Markowa znajduje się 7 stacji bazowych telefonii komórkowej. Dodatkowo osoby mieszkające na obrzeżach gminy mogą znajdować się w zasięgu 4 stacji spoza jej terenu. Pomimo tej wielości problemy z zasięgiem zdarzają się notorycznie wszystkim mieszkańcom gminy.
Brak zasięgu na terenie gminy Markowa
Brak zasięgu na terenie gminy Markowa

- Problemy z brakiem zasięgu na terenie naszej gminy trwają już od dłuższego czasu i dotyczą w różnym stopniu mieszkańców wszystkich trzech miejscowości - wyjaśnia zastępca wójta Tadeusz Trojnar.

Po wielu bezskutecznych interwencjach podejmowanych u operatorów sieci komórkowych prośbę o pomoc w niniejszej sprawie wójt gminy Markowa Tadeusz Bar wspólnie z p.o. kierownika Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej Anną Stróż wystosowali do Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej. Bo, jak zaznacza Tadeusz Trojnar, problemy z zasięgiem występują zarówno w obiektach gminnych, jak i budynku muzeum.

- Właściwe przygotowanie i obsługa wizyt na najwyższym szczeblu państwowym i samorządowym, a także realizacja rozbudowy infrastruktury Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów są bardzo utrudnione ze względu na wspomniany już wyżej brak zasięgu sieci telefonii komórkowych. Taka sytuacja stawia nas - jako gospodarzy Gminy i Muzeum - w bardzo złym świetle wobec odwiedzających nas gości - czytamy w piśmie do minister Streżyńskiej. Odpowiedź na nie nadeszła niedawno, bo 6 grudnia, a znaleźć w niej można m.in. możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy: - zgłaszany przez Państwa brak zasięgu telefonii komórkowej na terenie gminy może mieć kilka przyczyn. Są to przed wszystkim zaniki wolno i szybkozmienne, wszelkiego rodzaju interferencje (zakłócenia), tłumienie ośrodka, w którym rozchodzi się fala radiowa (w tym przypadku tłumienie powietrza), do tego dochodzą straty sygnału wywołane przez przeszkody terenowe (drzewa, budynki) oraz ukształtowanie terenu. Również zmiana ilości klientów korzystających z danej stacji bazowej telefonii komórkowej, związana z okresowym zwiększeniem się ilości osób przebywających na danym obszarze i korzystających z telefonów, może mieć wpływ na zasięg i jakość sygnału.

Jako rozwiązanie niniejszego problemu Minister Cyfryzacji przedstawia trzy propozycje: rozbudowę infrastruktury sieci mobilnych przez operatorów, przystąpienie do aukcji częstotliwości 800 MHz i 2,6 GHz i zamontowanie wzmacniaczy sygnału. I właśnie o to ostatnie rozwiązanie zdecydował się wnioskować samorząd. - Uwzględniając sugestie Pani Minister […] prosimy o zamontowanie na budynkach użyteczności publicznej w miejscowościach Markowa, Husów i Tarnawka (w niezbędnym zakresie) wzmacniaczy sygnału (tzw. repeaterów) o odpowiedniej mocy. Ze swojej strony deklarujemy gotowość udostępnienia niezbędnych powierzchni budynków będących w naszej dyspozycji nieodpłatnie albo za symboliczną opłatą. Pisma do operatorów sieci telefonicznych z terenu gminy z podaną wyżej treścią zostały wysłane w ubiegły poniedziałek.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Brak zasięgu na terenie gminy Markowa, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Chmiel dodany
 
Odsłon: 9168
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
840-b45
~ Jan  do ~ 33 latek   Sam sposób wyszukiwania dostępnej sieci nic nie da, gdy każda sieć ma zerowy, lub znikomy zasięg.
18 grudnia 2016
+3
-0
2cc-f16
~ Ja  do ~ lolu   Brawo Ty!
15 grudnia 2016
+2
-1
0f2-d4f
~ Zdzich Traktorzysta   To wszystko przez Autostradę:)
15 grudnia 2016
+3
-1
Ten komentarz został oznaczony jako spam
599-acf
~ Tomek   Wieża kościelna w Markowej góruje nad okolicą. Umieścić tam przekaźnik i po problemie. Jeszcze parafia miałaby może jakąś korzyść.
15 grudnia 2016
+5
-1
dda-441
~ 33 latek   zmiana z trybu wyszukiwania sieci automatycznego na manualny załatwi sprawe zasięg jest wszedzie jestem w play
14 grudnia 2016
+2
-5
9fe-894
~ lew   BRONY CHYBA JESZCZE MACIE?
14 grudnia 2016
+2
-2
aae-cfe
~ Smolik   Lewe Białobrzegi, smolarzyn też szału nima
14 grudnia 2016
+2
-1
4cb-779
~ mieszkaniec  do ~ ss   Sygnał cyfrowej telewizji dociera nie lepiej, wszystko zależy od pogody. Ju żnie pamiętam kiedy normalnie dało się cokolwiek oglądnąć bez zakłóceń Tak więc ani zasięgu telefonii komórkowej, ani telewizji.
14 grudnia 2016
+1
-0
9d3-989
~ tw.bolek   a markowiaki byli przeciwni stacjom przekażnikowym. mówili że szkodzą.a teraz już nie?obłuda ,jeszcze raz obłuda
14 grudnia 2016
+7
-3
cc4-3df
~ ss  do ~ mieszkaniec   Zasięg się pogorszył w całym powiecie. I może zbiegło się to z farmami wiatrowymi ale głównym winowajcą jest telewizja. Uruchomienie sygnału cyfrowego. Sygnał cyfrowy został ustawiony jako priorytetowy, dlatego siła sygnału gsm została obnizona, tak aby nie zakłócać telewizji. Przy tak małej ilości nadajników sprawiło to że poprostu zasięgu nie ma w wielu miejscach. Ot cały problem
14 grudnia 2016
+7
-0
4cb-779
~ mieszkaniec   Problem z zasięgiem nie jest od zawsze, mam odczucie że przyczyniła się do tego farma wiatrowa, która powstała. Od tamtej pory obserwuję drastyczny spadek zasięgu w Markowej. Czy ktoś się temu przyjrzał, może warto?
14 grudnia 2016
+7
-1
cc4-3df
~ KJ   Problem z zasięgiem w naszym powiecie jest dosyć spory. Wszyscy już sie do tego przyzwyczaili ale problematyczne jest chodzenie po domu za zasięgiem i ciągle przerywane rozmowy. Nasz powiat nie był nigdy bogaty w zasięg, ale odkąd wyłączono sygnał analogowy a wzmocniono cyfrowy, sytuacja jest nie do zniesienia. Jedynym miejscem w powiecie gdzie spokojenie mozna porozmawiać i skorzystać z internetu to Łańcut. Myślę ze to temat do poruszenia, i do wykazania się redakcji w dziennikarski sposób :) która myślę w tej sprawie jest w stanie osiągnąć baaaardzo duże grono zwolenników.
14 grudnia 2016
+5
-0
563-2d8
~ grześ   A i jeszcze, ludzie zasięg chcą, a jak nadajnik chce się postawić to protestują....tak chyba było w kraczkowej, rogóżnu
14 grudnia 2016
+2
-0
87f-3b5
~ Grzesiek   W Ginie Czarna jest tak samo, mieszkam w Medyni Gł. i tam jest tragedja gdzieś się dodzwonić. Spawdzałem eszystkie sieci i T-Mobile chyba działa "najlepiej", znaczy jest szansa na nieprzerwaną rozmowę, choć nie zawsze...
14 grudnia 2016
+1
-0
216-399
~ lolu  do ~ grześ   Kiedyś miałem telefon w orange i były kłopoty z zasięgiem, zmieniłem operatora na Play (zasięg niby 4 sieci) i co?
I teraz mam jeszcze większe przeboje z zasięgiem, ciężko jest się gdziekolwiek dodzwonić bo jeszcze większy brak zasięgu w Play.
Oj głupi ja...
14 grudnia 2016
+2
-0
563-2d8
~ grześ  do ~ janusz   tez swoją winę mają operatorzy, ojciec ma w plusie zasięg ma akurat wszedzie, mam w playu i mam czasami problem z kims sie dogadać
14 grudnia 2016
+4
-0
55d-c3e
~ janusz   Podobnie powinna zareagować Gmina Łańcut. W niektórych miejscowościach dosłownie trzeba chodzić po domu i szukać zasięgu.
14 grudnia 2016
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x