Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Konferencja w sprawie debaty
Tadeusz Pasieczny czy Jakub Czarnota [SONDA]
Pomoc dla sierżanta sztabowego z Łańcuta
20-latek rozbił auto o ogrodzenie i uciekł, był pijany
home > Start > Aktualności > Woda w basenie czysta
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.02.09 10:30 | aktualizacja: 2017.02.09 12:56

Woda w basenie czysta

Tak stwierdziła kontrola przeprowadzona przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Łańcucie na wniosek naszych Czytelników.
Woda w basenie czysta
Woda w basenie czysta

Poparty prawie przez 70 osób wpis, który pojawił się na forum naszego portalu brzmi: "od jakiegoś czasu uczęszczam na krytą pływalnię MOSiR przy ul. Armii Krajowej w Łańcucie. Zauważyłem tam, że woda w "dużym" basenie jest mętna. Nie jest to odosobniony przypadek, ponieważ nie uczęszczam na basen wieczorem, lecz w godzinach przedpołudniowych. Basen jest brudny, w wodzie jest jakaś zawiesina, a linia wodna w basenie na płytkach to jakiś koszmar - wyraźnie widać brud". ( https://lancut.gada.pl/forum,517,0,posty,0,Jakosc-wody-kryta-plywalnia-MOSiR.html)

O wyrażenie opinii na ten temat poprosiliśmy dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie oraz łańcucki Sanepid.

- Nasz obiekt jest pod stałym nadzorem i systematycznie kontrolowany pod względem sanitarno - epidemiologicznym przez Państwową Inspekcję Sanitarną, która dotychczas nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. Właściwa jakość wody możliwa jest dzięki rygorystycznym normom, odpowiednim środkom chemicznym, właściwej pracy stacji uzdatniania wody, które dodatkowo wspomagają nowoczesne lampy UV oraz należytym nadzorze ze strony wykwalifikowanej kadry technicznej MOSiR. Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad otrzymujemy pozytywne opinie od naszych klientów dotyczące właściwej jakości i temperatury wody - wyjaśnia dyrektor MOSiR Jerzy Hałka, który zapewnia, że w związku z otrzymanymi uwagami przeprowadził z kierownikiem i pracownikami obiektu rozmowę dotyczącą szczególnego zwracania uwagi na poruszone problemy.

Zdanie dyrektora Hałki zostało poparte przez PSSE w Łańcucie, która dokonała poboru próbek wody do badań laboratoryjnych z niecki basenu sportowego, jaccuzi, brodzika oraz próbki wody ciepłej. Dodatkowo przeprowadzono kontrolę urządzeń, pomieszczeń przylegających do pływalni oraz dokumentacji. Jak czytamy w piśmie: "wizualna ocena nie potwierdziła stawianych zarzutów, a wyniki badań laboratoryjnych wykazały właściwą jakość wody pod względem bakteriologicznym".

Badania próbek wody w łańcuckiej pływalni wykonywane są średnio 2 razy w miesiącu przez zewnętrzne certyfikowane laboratorium w uzgodnieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną. Badania obejmują zakres bakteriobiologiczny (m.in. legionelle, escherichia coli, pseudomonos aeruginose) oraz zakres fizykochemiczny (m.in. pH, chlor wody, mętność, chloroform, utlenialność).

Należy jednak przyznać, iż największy wpływ na jakość wody mają korzystający z obiektu. Jedna osoba w trakcie 2 godzin pobytu na pływalni pozostawia w wodzie 40-1000 mg. azotu ogólnego. Dlatego jednym z najistotniejszych elementów jest właściwa higiena użytkowników.

- Z tym problemem, podobnie jak inne pływalnie, borykamy się od dłuższego czasu. Pomimo wymogów regulaminowych, część korzystających tylko "zrasza" ciało przed wejściem do niecki basenowej, zaś myje się po skorzystaniu z pływalni, aby "nie śmierdzieć chlorem" - wyjaśnia dyrektor Hałka: - nie da się dokonać weryfikacji czystości użytkowników. Możemy jedynie edukować dzieci i młodzież oraz apelować do dorosłych o przestrzeganie postanowień regulaminu.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
23 głosy
Woda w basenie czysta, 2.5652 out of 5 based on 23 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 9123
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (50)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
6fb-2b3
~ ienso  Pitu..pitu..pitu.
Kisiel, a nie woda. Zawiesinę widać jak się tylko spojrzy pod wodą w okularach do pływania. Niech sam dyrektor zanurzy głowę i zobaczy na własne oczy, co jest w basenie. Bez zanurzania głowy widać syf na płytkach basenowych.
9 lutego 2017
+247
-4
558-f6f
~ magdula  Owy basen ma wiele do życzenia, pomyślcie o rozbudowaniu go pod względem atrakcji dla dzieci, podgrzaniu wody dla malutkich dzieci w brodziku. Mam dwójkę małych dzieci w wieku 1 i 3 lata byłam z nimi moze ze dwa razy na naszym basenie i dzieci sie nudziły. Zaczelismy jeździc do Sokołowa Młp na basen i z tamtąd dzieci wychodzić nie chcą. Tam można było stworzyć jakies sensowne atrakcje, woda tam jest dużo cieplejsza i wiele innych zalet tam jest. Jeździmy tam często a szkoda bo moglibysmy tu na miejscu korzystać przy innych warunkach, pomijam fakt ze tam dziecko do 5 roku życia płaci jedynie 20 gr na wstęp! Zawsze spotykam tam mnóstwo osób z Łańcuta i okolic którzy zdecydowanie wybierają tamtejszy basen. Pomyślcie jak to zmienic by nie tracić klientów którzy masowo rezugnują z naszego basenu!
9 lutego 2017
+238
-2
20a-45a
~ BaSiC  Może czas zaglądnąć na inne obiekty w innych miejscowościach i porównać jakość wody?
Osobiście uczęszczam przynajmniej na trzy różne pływalnie w województwie podkarpackim. Do Łańcuckiej pływalni uczęszczam z tego względu, że przeważnie mam najbliżej. Mam więc jakieś porównanie co do jakości wody, która nie jest pierwszej jakości.
Prawda dozowniki z żelem pod prysznic oraz ciepła woda po wszystkimi prysznicami byłaby bardzo pomocna w utrzymaniu czystości wody.
9 lutego 2017
+223
-0
Ostatnio dodane komentarze
5cb-b70
~ Stefania   Woda wciąż brudna, zanieczyszczona. Widać że filtrowanie jest niewystarczające.
12 października 2017
+5
-1
a63-61f
~ Monia  do ~ RH+   Ja też od niedawna jeżdżę do sokołowa, woda w basenie sprtowym jest czysta i nie ma tak dużo ludzi co w Łańcucie.
Pływalnia w Sokołowie posiada basen rekreacyjny gdzie dzieci mogą swobocnie się bawić. Łańcucki basen nie oferuje nic ciekawego.
9 października 2017
+2
-0
971-3d9
~ Katarzynka   Basen brudny. Na płytkach oraz dnie basenu syf. Nieczystości unoszą się w wodzie. Kiedy burmistrz się tym zajmie?
8 maja 2017
+23
-0
f34-77c
~ obcinacz   Wczoraj 26.04.2017 w basenie pływało dwóch chłopaczków w SZORTACH. Tak się ratownicy przypierdzielają do szortów, ale jeśli już chodzi o naukę pływania to już chyba w szortach można.
27 kwietnia 2017
+26
-0
e3d-992
~ czacza   Ratownicy powinni zwracać uwagę ludziom którzy nie biorą prysznica przed wejsciem do basenu.
14 kwietnia 2017
+37
-0
091-7cc
~ SpiritE  do ~ kiri   Skoro woda ciepła jest pod wszystkimi prysznicami to teraz RATOWNICY powinni zwracać uwagę osobom które chcą na sucho wejść do basenu. Kiedy woda pod prysznicami była zimna to OK nie każdy brał prysznic ale teraz gdy jest CIEPŁA to pasuje się wykąpać przed wejsciem do basenu.
22 marca 2017
+47
-0
b6f-ad6
~ kiri  do ~ viny   Pojawiła się ciepła woda pod prysznicami. Brawo! Teraz jeszcze poprawićklarowność wody w basenie i będzie OK.
21 marca 2017
+21
-0
c57-6db
~ ketchup   WIELKA STODOŁA, z zewnątrz wygląda obiecująco ale w środku to porażka. Wybudowane i utrzymywane chyba za karę.
20 marca 2017
+63
-0
dcd-987
~ Hanna   Według infobasen.pl to Kryta pływalnia w Łańcucie jest dopiero na 25 miejscu. w Podkarpaciu.
6 marca 2017
+81
-1
dcd-987
~ pływak   Jarosławski mosir też ma ciekawą ofertę zwłaszcza wynajęcie toru kosztowało tam ostatnio tylko 15zł!
6 marca 2017
+81
-0
b02-583
~ Adam   ja razem z rodziną jeżdżędo Sokołowa Małopolskiego, czysto, luźno i przyjemnie. Dla dzieci raj.
6 marca 2017
+73
-1
7fc-7d3
~ vinci   Znajomy polecił mi ostatnio kompleks Mosir w Dębicy.
Wczoraj wybrałem się razem z rodziną, najpierw wybraliśmy się na kryte lodowisko pobawić się na ślizgawce, a potem poszliśmy na kompleks basenowy, który jest za ścianą.
Ogromne wrażenie zrobił na nas basen 50 metrów jak i mniejszy 25 metrów. Co nas pozytywnie zaskoczyło to to, że można do nich skakać bez żadnych zakazów.
Dla malutkich dzieci jest wystarczająco duży brodzik z małą zjeżdżalnią.
Ceny wejść też są bardzo przystępne a co najważniejsze to, że na basenie jest bardzo mało ludzi. Na osiem torów wodnych w basenie mniejszym 25m zajęte były jedynie dwa a basen 50m był cały wolny!
Woda pod natryskami jest cieplutka a w basenie czysta i przejrzysta.
Z centrum Łańcuta pod same baseny w Dębicy jest 70km a czas przejazdu autostradą to ok 40minut. Warto się tam wybrać i zobaczyć co i jak.
Więcej na mosir.debica.pl
6 marca 2017
+89
-0
86e-26b
~ Bik02  do ~ spirit   Ktoś jeszcze nie dostał ***** za nieczynną zjeżdżalnię! Bo co wymówka, że jest zima itp.? W innych miastach zjeżdżalnie działają i nikomu nie dzieje się krzywda, ale w Łańcucie to już problem.
2 marca 2017
+58
-4
4d1-98a
~ viny  do ~ var   Woda pod prysznicami wciąż ZIMNA! Jak ludzie mają wziąć prysznic przed wejściem do basenu skoro prysznice z manualną regulacją temperatury wody są tylko DWA a z tych "automatów z przyciskami" leci woda ZIMNA!
Dwa prysznice z ciepłą wodą to zdecydowanie za mało! W dodatku są cały czas zajęte!
2 marca 2017
+41
-3
61a-6c7
~ viny   Chyba stał się jakiś cud. Byłem wczoraj na basenie, jacuzzi czyste, linia wodna na płytkach w dużym basenie jakby czyściejsza. Woda bardziej przejrzysta. Może tylko mi się wydawało, a może coś z tym faktycznie zrobili.
2 marca 2017
+45
-22
b11-272
~ spirit  do ~ ienso   Gdyby to ode mnie zależało to dyrektor MOSiRu szukałby już nowej pracy. Inne pływalnie organizują jakieś atrakcje dla dzieci typu nadmuchiwany aquatrack czy zjeżdżalnie dla najmłodszych maluchów. Biczy wodnych brak tak samo, jak sztucznej fali. Totalne zero inwencji.
27 lutego 2017
+121
-1
5f8-0b9
~ Trapper  do ~ magdula   Basen ma dla dzieci bardzo mało atrakcji. Rura zjeżdżalnia, która jest nieczynna oraz bardzo mały brodzik.
27 lutego 2017
+112
-1
532-14d
~ sebakaryn  do ~ Krzysztof   Kiedyś pili pracownicy firmy "Bi...l" nie wiem czy jeszcze ten proceder trwa.
17 lutego 2017
+41
-0
0ac-7f7
~ Radny  do ~ wyborca   Skoro woda spełnia normy chemiczne to pozostaje tylko sprawdzić właściwości fizyczne, czyli przejrzystość wody i czy nie pływają w niej jakieś nieczystości.
16 lutego 2017
+65
-1
838-6a0
~ wyborca  do ~ Radny   A w jaki sopsob Pan to sprawdzi? na węch, na smak czy na dotyk?
15 lutego 2017
+1
-26
73a-077
~ Lidka  do ~ mieszkaniec   do "Lokkoow", "Power", "mieszkaniec" - słuchajcie jakbyście mieli trochę pojęcia o zasadach finansowania tych instytucji , to byście nie pisali takich głupot. Robienie komuś krzywdy takimi wpisami jest bardzo łatwo. Czy wy jesteście tacy wspaniali w tym co robicie? Zadajcie sobie to pytanie rano przed lustrem :-).
15 lutego 2017
+2
-13
977-024
~ Radny   Jutro lub ostatecznie w czwartek 16 lutego na pływalnię wybiorę się osobiście i sprawdzę jaki jest stan wody.
14 lutego 2017
+50
-2
558-f6f
~ Bbb   A ja jestem za wprowadzeniem osobnej płatności za saunę albo stworzeniem stosownego regulaminu korzystania z niej i rzecz jasna sprawdzaniem tego przez obsługę. Chodzi o to, że wiele osób nie ma pojęcia jak korzystać z sauny a przychodzi do niej z ciekawości, bo jest za darmo (miałem napisać z "czystej ciekawości" ale byłby to spory paradoks :)). Nie mówię tu o strefie nagości, czyli zakazie korzystania z brudnych, przepoconych gaci, tak jak to wygląda w saunach z prawdziwego zdarzenia ani o płatności 50gr za minutę, tak jak np. w Nowej Wsi (bo przy poprawnym saunowaniu, wychodzi to dość sporo), ale o wprowadzeniu chociaż minimalnego porządku. Ludzie wlewają do pieca co im się żywcem podoba (byłem nawet świadkiem jak facet wlewał wodę z basenu przyniesioną w czepku - wyszedłem), nie podkładają pod spocony zadek ręczników, a baby siedzą zadowolone w strojach jednoczęściowych. Równie dobrze można by się owinąć folią, jak paletę w biedronce. Jeżeli egzekwowany byłby regulamin, lub wprowadzona jakaś osobna płatność, można by uniknąć tego typu szkodników, a co za tym idzie, byłoby znacznie czyściej a przede wszystkim przyjemniej!
13 lutego 2017
+136
-2
d0d-9bd
~ mieszkaniec  do ~ lokoow   taak, kultura od kilku lat leży, centrum medyczne ma się coraz gorzej, teraz można zabrać się za sport. Ogłaszamy konkurs na dyrektora mosiru. Wygrywa posiadacz największej ilości postów na fb deklarujących wiarę i oddanie Kocórowi!
13 lutego 2017
+47
-0
87e-593
~ lokoow  do ~ power   Tak czas na dobrą zmianę, trzeba obsadzić stanowisko Rycerzem Kolumba, osobą chwalącą PiC.
10 lutego 2017
+45
-2
3ee-d29
~ Pracownik  do ~ rzeszowiak   To chyba nie korzystasz z prawego jacuzzi. Niecka jest tak żółta, że ludzie podchodzą i nie korzystają. Idą do drugiego. Tylko, że w drugim często każą nam zimną wodę lać, żeby ludzie nie wchodzili. Efekt - wchodzą do brudnego ale z ciepłą wodą :-). No i w ten sposób nie ma problemu bo skoro ludzie korzystają to wszystko jest OK. Z drugiej strony to się ludziom nie dziwię - nie po to wchodzę do jacuzzi, żeby w zimnej wodzie siedzieć. Co do obsługi to OK - staram się.
10 lutego 2017
+130
-0
3ee-d29
~ Pracownik   A co miał Sanepid napisać, że syf??? Musieliby zamknąć basen. Takie awaryjne badania powinien wykonywać Sanepid ale nie z Łańcuta. Tutaj ręka rękę myje. Zamknięcie pływalni to straty. Lepiej uznać, że ludzie i tak przeżyją, Dyrektora zobowiązać do walnięcia większej dawki chemii przez tydzień i będzie OK. W sumie to dla mnie dobrze bo do roboty chodzę. W lecie nie ma problemu bo na otwartym bym siedział i ratował. W zimie d... blada - browar i żenada. Musze pojechać do tego Sokołowa bo wszyscy chwalą.
10 lutego 2017
+149
-3
979-490
~ hipertórbokozak   fakt, ta woda nie jest zła, ale mnie tam i ta stara smakowała
9 lutego 2017
+9
-1
558-f6f
~ power   Czas na zmianę. Dobrą zmianę... ;-)
9 lutego 2017
+29
-0
79f-e1b
~ fred   Basen jest ok woda czysta i pachnaca a jak komus nieodpowiada niech jedzie pomorsowac sobie na staw browarny
9 lutego 2017
+4
-11
424-7e4
~ nina   Widzę ze konkurencja z okolicznych basenów próbuje działać ale my i tak wolimy Łańcut.
9 lutego 2017
+5
-11
79f-e1b
~ fred   basen jest ok i woda tez jesli komus nieodpowiada to doradze niech idzie sobie lepiej na staw browarny pomorsowac
9 lutego 2017
+2
-10
982-bcb
~ RH+   Ja jeżdżę na basen do Sokołowa. Trochę dalej , ale o wiele lepiej , więcej atrakcji i taniej.
9 lutego 2017
+98
-0
fd0-5ac
~ Moher ze wsi Łańcut   chlamydia i grzybica gratis.
9 lutego 2017
+43
-2
5b6-e42
~ ministrant  do ~ rzeszowiak   Przyznaję że obsługa jest bardzo miła i pomocna. Panie w szatni w kasie i sprzątaczki są w porządku. Jedynie to do jakości wody można się przyczepić no i może do braku atrakcji dla najmłodszych.
9 lutego 2017
+137
-0
a83-6a4
~ Wodnik  do ~ rzeszowiak   ktoś z MOSiRu?
9 lutego 2017
+12
-11
544-1ef
~ rzeszowiak   Jestem średnio 2 razy w tygodniu na basenie w Łańcucie i mam o nim super opinię.Nie zauważyłem brudnej wody czy nieporządku.Wrecz przeciwnie obiekt zadbany miła , symatyczna obsługa i kierownictwo .Tak trzymać !!
9 lutego 2017
+6
-13
18d-60e
~ Adam  do ~ magdula   Gdyby opisywany wyżej basen był prywatny to wszystko byłoby jak należy a tak jak wiadomo czy się stoi czy się leży... każdy ma wszystko w głębokim poważaniu.
9 lutego 2017
+169
-2
bce-2bd
~ takita   Baseny jak można z tego korzystać, pływać w czyichś odchodach. Niedobrze się robi na samą myśl o tym.
9 lutego 2017
+8
-14
acc-01e
~ var   Jeśli chodzi o korzystanie z prysznica przed wejsciem do basenu to ciepła woda jest tylko pod dwoma z pokrętłami.
Ludzie patrzą że zajęte są te dwa to lezą z tłuszczem do wody.
9 lutego 2017
+155
-0
971-3d9
~ czacza  do ~ magdula   Spójrzmy prawdzie w oczy, basen kryty w łańcucie został zaprojektowany i wybudowany "na odpier*ol" tak żeby nikt nie mówił że w Łańcucie nie ma krytego basenu.
Basen jest? JEST! to w czym problem?
9 lutego 2017
+195
-1
558-f6f
~ magdula   Owy basen ma wiele do życzenia, pomyślcie o rozbudowaniu go pod względem atrakcji dla dzieci, podgrzaniu wody dla malutkich dzieci w brodziku. Mam dwójkę małych dzieci w wieku 1 i 3 lata byłam z nimi moze ze dwa razy na naszym basenie i dzieci sie nudziły. Zaczelismy jeździc do Sokołowa Młp na basen i z tamtąd dzieci wychodzić nie chcą. Tam można było stworzyć jakies sensowne atrakcje, woda tam jest dużo cieplejsza i wiele innych zalet tam jest. Jeździmy tam często a szkoda bo moglibysmy tu na miejscu korzystać przy innych warunkach, pomijam fakt ze tam dziecko do 5 roku życia płaci jedynie 20 gr na wstęp! Zawsze spotykam tam mnóstwo osób z Łańcuta i okolic którzy zdecydowanie wybierają tamtejszy basen. Pomyślcie jak to zmienic by nie tracić klientów którzy masowo rezugnują z naszego basenu!
9 lutego 2017
+238
-2
20a-45a
~ BaSiC  do ~ WOLF   Może czas zaglądnąć na inne obiekty w innych miejscowościach i porównać jakość wody?
Osobiście uczęszczam przynajmniej na trzy różne pływalnie w województwie podkarpackim. Do Łańcuckiej pływalni uczęszczam z tego względu, że przeważnie mam najbliżej. Mam więc jakieś porównanie co do jakości wody, która nie jest pierwszej jakości.
Prawda dozowniki z żelem pod prysznic oraz ciepła woda po wszystkimi prysznicami byłaby bardzo pomocna w utrzymaniu czystości wody.
9 lutego 2017
+223
-0
b56-27f
~ WOLF   Uczęszczam regularnie na basen w Łańcucie od kilku lat. Nie zauważyłem aby czystość wody się pogorszyła a jestem na basenie przynajmniej raz w tygodniu. Popieram stanowisko Pana Hałki odnośnie osób korzystających z basenu. Mało kto myje się przed wejściem do basenu czy sauny. Wynika to po części z kultury osobistej korzystających a po części z warunków jakie panują na pływalni. Ciepła woda jest tylko pod dwoma natryskami a z pozostałych - tych automatycznych leci woda zimna jak ze studni. Wątpliwą przyjemnością jest mycie się w takich warunkach, pomijając fakt że wszelkie żele i mydła się nie spłukują. Co do samej chemii to dobrze by było zamontować dozowniki z mydełkiem. Nie jest to chyba jakieś drogie rozwiązanie a na pewno zachęciłoby do korzystania z pryszniców.
9 lutego 2017
+15
-20
544-1ef
~ jasiek   ktoś mało chodzi na basen a lubi oczerniać ja chodzę praktycznie codziennie na pływalnie jest czyściutko a jaka obsługa kasjerki uśmiechnięte .
9 lutego 2017
+2
-12
847-718
~ plywak   ....Badania próbek wody w łańcuckiej pływalni wykonywane są średnio 2 razy w miesiącu przez zewnętrzne certyfikowane laboratorium w uzgodnieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną.... i wszystko jasne, sprawdzcie sobie zaleznosci
9 lutego 2017
+12
-3
667-ccc
~ Krzysztof   Co ze spożywaniem alkoholu przez pracowników jednej z firm, która rezerwuje dla nich wejścia grupowe na basenie?
9 lutego 2017
+81
-6
a83-6a4
~ Wodnik   W gorszym szambie się kąpięcie typu rajszula (zakaz jest a w lecie muśki z małymi dziecmi sie pluskaja) i inne okoliczne sadzawki i rarum nikt nie robi:) Także dla mnie niema tematu :P
9 lutego 2017
+6
-13
558-f6f
~ power   Skoro "a linia wodna w basenie na płytkach to jakiś koszmar - wyraźnie widać bród" - widocznie jest płytko więc to nie basen tylko raczej kałuża.
A czy jest w niej brud to nie wiadomo... ;-)
9 lutego 2017
+34
-1
6fb-2b3
~ ienso   Pitu..pitu..pitu.
Kisiel, a nie woda. Zawiesinę widać jak się tylko spojrzy pod wodą w okularach do pływania. Niech sam dyrektor zanurzy głowę i zobaczy na własne oczy, co jest w basenie. Bez zanurzania głowy widać syf na płytkach basenowych.
9 lutego 2017
+247
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x