Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Wypadek, 3 ranne osoby
Marzena W. została odnaleziona [Aktualizacja]
Tymczasowa organizacja ruchu
home > Start > Aktualności > GOK w Żołyni oficjalnie otwarty
Rozmiar tekstu:
AAA
ŻOŁYNIA
2017.02.27 10:35 | aktualizacja: 2017.03.22 21:33

GOK w Żołyni oficjalnie otwarty

Gwiazdą koncertu inauguracyjnego był Konstanty Andrzej Kulka Trio.
GOK w Żołyni oficjalnie otwarty
GOK w Żołyni oficjalnie otwarty

- Na ten nowy obiekt czekaliśmy długo i dużo starań wymagała procedura, a później budowa i pozyskanie środków finansowych. To się w końcu udało wysiłkiem wielu osób i instytucji, które tworzą naszą społeczność. Ale potrzeba było też osoby, która uwierzy w to, że się uda, zaryzykuje i doprowadzi do szczęśliwego finału tę właśnie inwestycję - mówię tu o gospodarzu naszej gminy Panu Andrzeju Benedyku - rozpoczęła prowadząca koncert Magdalena Kątnik-Kowalska dyrektor GOK w Żołyni. Następnie głos zabrał wywołany na scenę wójt gminy Andrzej Benedyk: - "Wszystko, co piękne rodzi się w bólach" - tak też było i z naszym Domem Kultury. Do 1993 roku w Żołyni nie było Domu Kultury, później panowały bardzo trudne warunki, ale w końcu się udało. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego oraz tym, bez których kultura w Żołyni by się nie rozwijała. To dzięki mieszkańcom naszej gminy jest tak pięknie.

Po krótkim wprowadzeniu przypominającym dzieje Gminnego Ośrodka Kultury w Żołyni rozpoczęto pierwszą część koncertu, w którym na scenie pojawili się lokalni artyści: Karolina Flejszar, Anna Śliwa, Jerzy Tomczyk, Natalia Bzdek, Joanna Tomczyk oraz Klaudia Hołubek.

Zapowiedzi i krótkiego wprowadzenia do koncertu gwiazdy wieczoru dokonał Krzysztof Szczepaniak. W muzyce Karola Lipińskiego żołyńskiej publiczności zaprezentowały się największe gwiazdy polskiej estrady muzyki klasycznej: Andrzej Gębski , Andrzej Wróbel i Konstanty Andrzej Kulka.

Przy GOK w Żołyni działają obecnie: zespół tańca ludowego "Brzózanka", zespół śpiewaczy "Brzózanka", zespół tańca estradowego "Brawo" oraz "Wiwatki", zespół tańca towarzyskiego, zespoły wokalne i wokaliści, zespół rockowy, orkiestra dęta, stowarzyszenie kobiet oraz klub filmowy "Feniks", prowadzone są: zajęcia utaneczniające dla najmłodszych, zajęcia dla perkusistów, gitarzystów i klawiszowców oraz pracownia plastyczna.

Środki na realizację ambitnego planu budowy nowej siedziby GOK-u pozyskano w 2014 roku ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach RPO WP na lata 2007-2013.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
GOK w Żołyni oficjalnie otwarty, 0 out of 5 based on 0 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 10440
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
85b-cb1
~ Jasnowidz?   Piękny jest ten gmach, na miarę oczekiwań pana wójta ale czy i możliwości? Bo tak naprawdę to nic innego jak generowanie zobowiązań tej gminy, która już dziś tonie w długach.
28 lutego 2017
+3
-0
73a-077
~ michal  do ~ pedro   kolego, nie wiem czy sie orientujesz, MDK w Łańcucie doczekałsię remontu, w przyszłym roku otwarcie.miłego dnia
28 lutego 2017
+2
-1
977-024
~ pedro   Bardzo ładny budynek. Dziwi mnie jedynie fakt, że gminę z 25mln budżetem stać na Dom Kultury na miarę XXI wieku, a Łańcut miasto powiatowe z 80mln budżetem, już nie. To tylko świadczy o naszych władzach i ludziach pracujących w MDK-u że nie są zainteresowani kulturą i finansowaniem jej. Zaraz się podniosą głosy że są inne ważniejsze potrzeby - infrastruktura, szkolnictwo itp. ale czy Żołynia nie ma takich problemów? Zresztą już ktoś napisał niedawno: "Cała elita Łańcucka woli się pokazać na przyjeciach niż robić..." co widać na zdjęciach z otwarcia, jest i pan Burmistrz i pan Dyrektor MDK, a my mieszkańcy Łańcuta mamy ładny Dom Kultury z czasów PRL-u z "zabytkowym sufitem"
28 lutego 2017
+6
-4
c4b-0d4
~ gość   Piękny obiekt, może też się takiego doczekamy w końcu. Oczywiście z zachowaniem cennego sufitu
28 lutego 2017
+4
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x