Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa
Złodzieje okradają domy
Dominika potrzebuje pomocy
Potrącenie pieszej
home > Start > Aktualności > Podkarpackie organizacje prawicowe zrzeszone w koalicji antysystemowej
Rozmiar tekstu:
AAA
PODKARPACIE
2017.03.03 15:43 | aktualizacja: 2017.03.03 15:46

Podkarpackie organizacje prawicowe zrzeszone w koalicji antysystemowej

Stowarzyszenie na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15, Stowarzyszenie Endecja, Partia Wolność, Stowarzyszenie KoLiber oraz Pobudka zgodziły się współpracować w myśl hasła "Łączy nas Podkarpacie".
Podkarpackie organizacje prawicowe zrzeszone w koalicji antysystemowej
Podkarpackie organizacje prawicowe zrzeszone w koalicji antysystemowej

Zawiązanie koalicji zostało ogłoszone wczoraj w Rzeszowie podczas konferencji prasowej. Jej "twarzą" uczyniono rzeszowskiego posła klubu Kukiz'15 Macieja Masłowskiego, który w trakcie spotkania z mediami mocno podkreślał odcięcie się od sejmowych sporów: - w związku z obecnym permanentnym i zupełnie jałowym konfliktem politycznym na osi PiS - PO, Nowoczesna chcemy odróżnić się i pokazać, że najważniejsza jest współpraca i wspólne działanie na rzecz obywateli.

Masłowski podkreśla jednocześnie, że obecne porozumienie nie jest koalicją przeprowadzoną pod wybory samorządowe, ale deklaracją współpracy ponad podziałami na rzecz naszego regionu. Jednak podczas tej samej konferencji o realizowanym od 18 lat programie kształcenia przyszłych elit biznesu, nauki i polityki przypomina Karol Jędruszek z konserwatywno-liberalnego Stowarzyszenia KoLiber, a sam Masłowski zauważa, że ugrupowania polityczne już przygotowują się do wyborów samorządowych: - całą swoją energię poświęcają wystąpieniom medialnym i zbijaniu kapitału politycznego na konfliktowaniu ludzi. Chcemy pokazać, że inne działania są możliwe. Skupiamy się na pracy z ludźmi i zapraszamy do współpracy wszystkie podkarpackie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

O wolność obywatelską i gospodarczą w przeciwieństwie do partii głównego nurtu, czyli PiS i tzw. "opozycji totalnej", walczyć będzie partia Wolność. - Chcemy by Polacy jak najmniej czasu marnowali w urzędach na wypełnianie zbędnych dokumentów, zgód, decyzji, pozwoleń, nakazów czy zakazów - zapowiedział Łukasz Mężyk.

Konserwatyzm i katolicyzm

"Polska racja stanu" i "polski interes narodowy" to hasła, których przywrócenie do debaty publicznej zapowiedział Krzysztof Mazur z prawicowej Endecji odwołującej się do tradycji narodowej demokracji i związanej również z posłami Ruchu Kukiz'15.

Z kolei Miłosz Platowski z Pobudki mówił: - naszą organizację założył Grzegorz Braun i zależy nam na promocji wartości konserwatywnych i katolickich.

Spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych współpracą odbędzie się w rzeszowskim hotelu Grein 16 marca o godz. 18:00.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Podkarpackie organizacje prawicowe zrzeszone w koalicji antysystemowej, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Redakcja dodany
 
Odsłon: 2934
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
9fb-6f5
~ sok  do ~ !   Co ty wystąpieniami wylatujesz jak dla mnie chodzi o ogólną aktywnośc POSŁA a nie chodzenie na imprezki i ustawianie się do zdjęć.
4 marca 2017
+4
-3
544-1ef
~ !  do ~ kozak   czyżby resortowy "erudyta" się odezwał, i to od razu z atakiem ad persona. Nie mówiłem o tobie, ale jak się poczuwasz jako niepolityczny, to przynajmniej szacun za odwagę do przyznania się, że trwasz głupocie i niewiedzy, bo tylko niewolnicy i głupcy nie interesują się polityką, im jest wszystko jedno. Od kozaków, zdecydowanie wolimy Lachów
4 marca 2017
+5
-3
544-1ef
~ !  do ~ bob   Dlaczego opowiadasz bzdury, że Gołojuch zajmuje ostatnie miejsce w ilości wystąpień w sejmie ? Usłyszysz kit i go go później bezmyślnie powtarzasz. Nie jestem zagorzałym zwolennikiem Gołojucha ale nie wypowiadam się na czyjś temat pod wpływem plotek. Ploty powtarzają tylko bezmyślni ..... sam sobie dokończ kto. Ilość wystąpień wcale nie zależy od ich merytoryczności. Nowoczesne głupki mają ich najwięcej, ale to głownie wnioski formalne i o zwołanie przerwy, typowe obstrukcyjne działania sabotażystów. a później się mówi że Kaczory glosują po nocach, nie dziwne, jak podczas jednych obrad Nowośmieszna wnioskowała o ponad 30 przerw
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=RWYSTAPIENIA&NrKadencji=8
4 marca 2017
+4
-6
aaa-f71
~ kozak  do ~ ciekawy   A i nazwisko jakieś takie ... nie nasze?!
4 marca 2017
brak ocen
6ca-939
~ kozak  do ~ !   A teraz polityczny i nadal "mądry inaczej"! O czym zaświadcza Twój wpis!
3 marca 2017
+1
-7
451-03e
~ tw.bolek  do ~ ciekawy   szczególnie na podkarpaciu powinni odebrać jak najwięcej głosów pisoislamowi
3 marca 2017
+3
-8
cc4-365
~ ciekawy   Powinno być partie kanapowe a nie prawicowe, Popisy w.w. Grzegorza Brauna mogliśmy oglądać wczoraj w telewizji. Regularny przygłup.A wszystko po to aby odebrać PiS trochę głosów. To jest jedyny cel tego przedsięwzięcia.
3 marca 2017
+7
-0
83a-d4a
~ bob  do ~ !   jak ktoś jest ...... to chodzi na wybory i głosuje na gołojucha :) najaktywniejszczego posła w sejmie :] co on nie zrobił dla lancuta i dla powiatu same sukcesy multum inwestycji jakby nie on to moja ty matko
3 marca 2017
+6
-6
83a-d4a
~ bob   Autorytaryzm coraz bliżej
3 marca 2017
+4
-7
544-1ef
~ !   I bardzo dobrze, że ludzie zaczynają tworzyć interesować się polityką, czyli swoja przyszłością. Pamiętacie jak było za PO "nie interesuj sie polityką, buduj stadiony, mosty, i cholera wie jeszcze co" Mosty i stadiony pobudowali, wałów narobili, a lemingi dalej powtarzają "ja się polityką nie interesuję" Można by takie zapytać, czy wobec tego nie interesuje ich los ich dzieci ich przyszłość, emerytura, służba zdrowia itd. Dawniej mówiono, ze jak ktoś jest głupi, to znaczy, ze niepolityczny. Prawica powinna pewnie już w przyszłych wyborach zmienić konstytucje i postkomunę odsunąć od władzy raz na zawsze
3 marca 2017
+6
-9
558-f6f
~ power   Ja się piszę.
3 marca 2017
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x