Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Dominika potrzebuje pomocy
Ile za śmieci?
Modernizacja Pałacu w Julinie
Parkingowy chaos pod przychodnią
home > Start > Aktualności > Zbyt mała ilość połączeń autobusowych?
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2017.03.10 10:48

Zbyt mała ilość połączeń autobusowych?

Na małą ilość kursów z nowego Centrum Komunikacyjnego skarżą się korzystający z niego na co dzień pasażerowie.
Zbyt mała ilość połączeń autobusowych?
Zbyt mała ilość połączeń autobusowych?

- Mamy Centrum Komunikacyjne, piękny, nowoczesny budynek z zapleczem oraz parkingi. Cóż z tego, jak jego potencjał nie jest w pełni wykorzystany. Realia są takie, że PKS Leżajsk nie spełnia oczekiwań mieszkańców. Autobusy są spóźnione, kursy ograniczone, wiele miejsc w powiecie praktycznie nie ma się jak dostać do urzędu, na zakupy - relacjonuje Pan Grzegorz, nadmieniając dodatkowo o ograniczonej komunikacji w godzinach popołudniowych oraz w weekendy.

Jakie firmy przewozowe mają swój przystanek na dworcu Centrum Komunikacyjnego?

Obecnie głównym najemcą CKMŁ jest PKS Leżajsk, który wynajmuje w budynku pomieszczenia na kasę oraz zaplecze socjalne dla kierowców. Przewoźnik wykonuje kursy lokalne do większości miejscowości zlokalizowanych wokół Łańcuta i znajdujących się wzdłuż trasy Leżajsk-Łańcut-Rzeszów. Z CKMŁ korzystają również: PKS Ostrowiec Świętokrzyski, realizujący kursy na trasie Przemyśl - Poznań oraz PKS Biłgoraj, realizujący kursy na trasie Biłgoraj - Rzeszów.

Jak informuje Adam Zebzda kierownik MZB w Łańcucie: - Miejski Zarząd Budynków jako Zarządca CKMŁ zwrócił się również do przewoźników, którzy realizują kursy z przystankiem przy ul. Armii Krajowej o zmianę trasy przejazdu, która spowodowałaby włączenie dworca CKMŁ jako stacji przystankowej. W najbliższym czasie swój kurs przeniesie tutaj PKS Hrubieszów, który wydłuża swoją trasę Hrubieszów - Katowice do Wrocławia. Czekamy także na odpowiedzi od przewoźników: EUROBUS, MĄDELTRANS, INTERCARS, PKS Jarosław, Przemyśl, Zielona Góra, Zamość oraz Łódź.

Pomocne w promocji Centrum Komunikacji ma być również oznakowanie dojazdu do parkingu na drogach dojazdowych do Łańcuta od strony autostrady oraz Rzeszowa i Przemyśla. - Ruch miejski również będzie tak zorganizowany, aby ruch autokarowych skierować na parking CKMŁ - mówi kierownik Zebzda.

Rozkłady jazdy, regulamin, cennik parkingu dla autokarów turystycznych oraz mapka dojazdu i inne informacje na temat CKMŁ znajdują się na uruchomionej w ostatnim czasie stronie internetowej: www.ckmlancut.wixsite.com/ckmlancut.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Zbyt mała ilość połączeń autobusowych?, 4.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Redakcja dodany
 
Odsłon: 12537
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
fd0-5ac
~ power  To nie jest centrum komunikacyjne, lecz centrum handlowe z mało znaczącym przystankiem autobusowym.
10 marca 2017
+42
-2
d6f-cf2
~ Przemek  A może by się ktoś zajął tym że w soboty i niedziele ten przybytek rozpaczy jest zamknięty na cztery spustu. W lecie jeszcze by to przeszło ale w zimie to już jest czyste chamstwo. Na polu minus 10 a ty stój na zewnątrz i marznij bo to coś zamknięte. Za to ktoś powinien siedzieć. Bo niby po co jest ta poczekalnia - na pokaz?
10 marca 2017
+37
-0
bce-2bd
~ takita  Centrum komunikacyjne jest na Cetnarskiego a nie tutaj. Rzekłem.
10 marca 2017
+34
-3
Ostatnio dodane komentarze
3cc-746
~ Hania  do ~ power   Mało znaczącym ale takim, na który władowano sporo kasy z naszej tj. podatników kieszeni.
21 marca 2017
+1
-0
e00-68a
~ pasazer   Błyskotliwosc i spostrzegawczosc jest porazajaca przeciez od samego poczatku czyli przekazania terenu dworca w dzierzawe wlascicielowi Aś był wiadomy cel przedsiewziecia, ktos teraz przejrzal an oczy ze nie bylo dla kogo budowac Centrum? Zniszczyli PKS Łańcucki i kazdy inny go zastepujacy teraz wykoncza obsugujacy ten teren PKS Lezajski bo sobie zycza haraczy za wjazd. A moze tak Burmistrz pewnie i woj bo gmina korzysta z komunikacji pomysleliby wczesniej ze oddajac komus podworcowy plac zastrzerze prawo wjazdu komunikacji obslugujacej ludnosc?? Cel byl i jest jeden wiadomo najlepszy kąsek terenu w mieście. Chyba jestem prorokiem ale Zarzadca CK niedlugo osiagnie takie straty ze zrezygnuje z jego prowadzenia i bedzie musial dzierzawca terenu jakos to zagospodarowac a on juz wie jak. No bo wszyscy widza bezsens CK gdzie zajezdza kilkanascie autobusów PKS Lezajsk w ciagu dnia i 2 kursy maja .... Z CKMŁ korzystają również: PKS Ostrowiec Świętokrzyski, realizujący kursy na trasie Przemyśl - Poznań oraz PKS Biłgoraj, realizujący kursy na trasie Biłgoraj - Rzeszów.
14 marca 2017
+2
-0
d6f-cf2
~ Przemek  do ~ Walek   Komentarz wibitnie inteligentny. Boże że jeszcze takie matoły istnieją. Ciekaw jestem czy ty tak wszędzie ma styl przychodzisz. Bo autobus nigdy na godz. nie przyjeżdża. A jak nie wiesz od czego jest poxzekalnia to idź pobiegaj za patykiem :)
13 marca 2017
+2
-0
3ee-d29
~ Walek  do ~ Przemek   To po co stoisz? Możesz chodzić, biegać, siedzieć w domu i przyjść na czas, masz obok sklepy, bar, park, Zamek, Storczykarnię, Restauracje. Co tam będziesz siedział na tej pustej poczekalni jak buc? Zajmij się lepiej organizacją własnego czasu, a nie ***** chyba, że jesteś jednym z tych żuli co przychodzą się tam zagrzać o 6 rano i wieczorami. Wtedy muszę Ci przyznać rację bo faktycznie jest zamknięte w weekendy, a po sklepach się nie będziesz bujał bo Cię wyjadą szybciej niż wszedłeś.
13 marca 2017
+2
-2
864-d2c
~ z gen. maczka  do ~ tedi   wyobraź sobie, że dawniej autobusy odjeżdżały obok dawnego pomnika, na parkingu na przeciwko zakładu fotograficznego p. Łyko.
13 marca 2017
+3
-0
ad8-673
~ xxx  do ~ takita   I czas najwyższy aby ktoś ten dziki przystanek na Cetnarskiego zlikwidował bo to co się tam dzieje woła o pomstę do nieba. Autobusy wyjeżdżają z za budynku notorycznie wymuszając pierwszeństwo, gówniarstwo biega po asfalcie jak po pastwisku !
Tam naprawdę nie ma warunków do tego typu działalności.
Ciekawy jestem kto zbiera tak kasę za ten pseudo dworzec i parking ?
12 marca 2017
+1
-8
020-d5e
~ Mdjis   Problem z lokalizacją dworca polega również na tym, że przewoźnicy na trasie Rzeszów-Przeworsk raczej nie życzą sobie stania w korku na kolejnych światłach w centrum Łańcuta, podczas gdy mogą spokojnie je ominąć po obwodnicy, a zainteresowani komunikacją bez trudu przejść te 400 metrów na drugą stronę parku
11 marca 2017
+6
-2
9fe-894
~ tedi  do ~ z gen. maczka   Dawniej nie przeszkadzało nikomu że dw w Łańcucie jest gdzie jest każdy jakoś sobie radził potrafił się przejść z drugiego końca miasta ale nadeszły czasy że mieszczucha trzeba zawieśc pod sam dom a jeszcze najlepiej z wjazdem do salonu
10 marca 2017
+6
-5
fd0-5ac
~ kaziuk  do ~ power   Asia to g*wno-wyzysk i poniżanie j*bać to
10 marca 2017
+7
-1
558-f6f
~ michal  do ~ takita   centrum komunikacyjne było jest i będzie tu gdzie stoi nowy budynek. juz my się o to postaramy. Cetnarskiego to TARG i kilka busików
10 marca 2017
+3
-13
aaa-f71
~ kozak  do ~ Przemek   Poczekalnia jest dla pasażerów, skoro ich niema to po co ma być otwarta? Przecież w soboty i niedziele praktycznie nie ma ruchu na dworcu! Jak Ci zimno idź do "aśki"!
10 marca 2017
+2
-12
864-d2c
~ z gen. maczka  do ~ passanger   jasne, i ludzie z drugiego końca miasta będą biegać do "centrum komunikacyjnego". tak naprawdę centrum komunikacyjnym jest właśnie plac przy ruskim rynku i po prostu obwodnica Łańcuta.
10 marca 2017
+16
-5
bce-2bd
~ takita  do ~ pasażer   Jak wziął co trzeba i ile trzeba to i tak go to grzeje co się tam dzieje lub nie dzieje.
10 marca 2017
+9
-0
d6f-cf2
~ Przemek   A może by się ktoś zajął tym że w soboty i niedziele ten przybytek rozpaczy jest zamknięty na cztery spustu. W lecie jeszcze by to przeszło ale w zimie to już jest czyste chamstwo. Na polu minus 10 a ty stój na zewnątrz i marznij bo to coś zamknięte. Za to ktoś powinien siedzieć. Bo niby po co jest ta poczekalnia - na pokaz?
10 marca 2017
+37
-0
28e-f2b
~ pasażer  do ~ bywalec   100% WINY PONOSI KTOŚ KTO NA TO ZEZWOLIŁ :] i tyle w temacie
10 marca 2017
+14
-1
665-9da
~ bywalec   Przecież o klęsce tej inwestycji było wiadomo od początku, no chyba, że dla inwestora to nie klęska, bo dworzec to tylko dodatek do Asi i płatnego parkinu, na który teraz miasto chce siłą wepchać autobusy. Obserwując ruch w Asi też chyba nie jest to to, na co mógł liczyć inwestor. Wiele osób nadal woli korzystać z Asi koło browaru. W wolnym rynku nie ma miejsca na takie działania jak zmuszanie kogoś do czegoś.
Dlaczego miasto (czytaj konkretni urzędnicy) nie chcą się przyznać, że popełnili błąd.
10 marca 2017
+20
-3
bce-2bd
~ takita   Centrum komunikacyjne jest na Cetnarskiego a nie tutaj. Rzekłem.
10 marca 2017
+34
-3
28d-6a2
~ passanger   Dworzec wspaniały, nowocześnie zaprojektowany. Niestety, wewnątrz brak dostępnego internetu (internet wprawdzie jest ale chroniony hasłem), budynek nieczynny w wolne dni. A o połączeniach dalekobieżnych można tylko pomarzyć. Dlaczego nie ma połączeń do Krakowa, Klatowic, Gliwic itp. Czy nic już się nie opłaca? A małych przewoźników trzeba wygonić z tzw. rynku (w rzeczywistości placu targowego) i zachęcić do korzystania z dworca. Wszak ma to być centrum komunikacyjne.
10 marca 2017
+9
-9
fd0-5ac
~ power   To nie jest centrum komunikacyjne, lecz centrum handlowe z mało znaczącym przystankiem autobusowym.
10 marca 2017
+42
-2
afd-89e
~ miejscowy   Sam budynek może i ładny ale jeśli chodzi o połączenia to bida z nędzą,o wypadzie na Rzeszów w weekend i powrocie o przyzwoitej godzinie można zapomnieć.Nie wspominając już o połączeniach z okolicznymi wioskami.
10 marca 2017
+14
-0
28e-f2b
~ pasażer   Moim zdaniem ten pytajnik jest niepotrzebny bo to jest FAKT ze jest mało :/ wqr
10 marca 2017
+10
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x