Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > 100 tys. zł dofinansowania na założenie firmy
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2017.03.14 09:59 | aktualizacja: 2017.03.14 10:05

100 tys. zł dofinansowania na założenie firmy

Od 13 marca do 11 kwietnia odbędzie się nabór wniosków w ramach Poddziałania "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich".
100 tys. zł dofinansowania na założenie firmy
100 tys. zł dofinansowania na założenie firmy

Pomoc przyznaje się w związku z rozpoczynaniem prowadzenia działalności pozarolniczej i jest wypłacana jest w dwóch ratach: I - rata w wysokości 80% kwoty pomocy w formie zaliczki, II - rata w wysokości 20% kwoty pomocy. Pomoc ma formę premii w wys. 100 000 zł.

Dla kogo dotacja?

Wyłącznie dla osób fizycznych planujących podjąć działalność gospodarczą.

Jakie warunki trzeba spełniać?

Pomoc może być przyznana, jeżeli:

- wnioskodawca jest ubezpieczony na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik;

- gospodarstwo rolne, w którym pracuje wnioskodawca, ma wielkość ekonomiczną nie większą niż 15 tys. euro;

- za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy przyznano płatność do gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, w którym pracuje wnioskodawca;

- gospodarstwo rolne, w którym pracuje wnioskodawca, położone jest poza miastem i jego obszarem funkcjonalnym;

- wnioskodawca przedłoży biznesplan dotyczący planowanej działalności pozarolniczej.

Pomoc może być również przyznana beneficjentowi poddziałania "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi" objętego Programem.

Pomocy nie przyznaje się osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych instrumentów wsparcia:

- "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" objętego PROW 2007-2013,

- "Premie dla młodych rolników" objętych PROW 2014 - 2020 (poprzedni okres nie jest brany pod uwagę),

- "Restrukturyzacja małych gospodarstw" objętych PROW 2014-2020.

- W województwie podkarpackim realizowane były już podobne działania służące podniesieniu konkurencyjności i przedsiębiorczości gospodarstw (w ramach Programu Operacyjnego SAPARD, Sektorowego Programu Operacyjnego Rolnego na lata 2004 - 2006 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013). Zaobserwowano iż, działania aktywizowały zawodowo członków rodzin rolniczych, a beneficjentom działania - czynnym rolnikom najłatwiej było podjąć działalność dodatkową w dziedzinie, którą znają, stąd też popularność inwestowania w usługi rolnicze i dla ludności. Widać też wyraźnie, iż decydując o kierunku działalności beneficjenci kierowali się tradycją regionu. Rolnicy podejmujący działalność w zakresie usług rolniczych jednocześnie doposażali swoje gospodarstwo w niezbędny sprzęt oraz poprawili stopień wykorzystania maszyn już posiadanych. Zainteresowanie programami było bardzo duże. W naszym województwie złożonych zostało łącznie 2148 wniosków. Wypłacono ponad 74,1 mln zł na działalność nierolniczą lub związaną z rolnictwem - mówi Teresa Pamuła dyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szczegółowe informacje na temat operacji typu "Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej" w ramach poddziałania "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich" objętego PROW na lata 2014-2020 udzielane są w Podkarpackim Oddziale Regionalnym ARiMR (17) 875 60 00 i pod numerem bezpłatnej infolinii 800 38 00 84.

Teresa Pamuła/Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
100 tys. zł dofinansowania na założenie firmy, 0 out of 5 based on 0 ratings
Teresa Pamuła/Red. dodany
 
Odsłon: 8838
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
2cc-f16
~ live  do ~ kk   Jak dla kogoś wzrost składek ZUS jest powodem zamykania firmy, na która i tak dostał super bonus na wejściu, to jest ###j nie biznesmen.
15 marca 2017
brak ocen
fd0-5ac
~ RLA   Dofinansowań nie trzeba, wystarczy zmniejszyć zus przez pół.
14 marca 2017
+3
-0
558-f6f
~ kk  do ~ rzeczywistość   Drugą sprawa jest to, że często zamyka się taką firmę po tym jak wzrastają składki zus. Ceny wynajmów łańcuckich lokali to też jakaś pomyłka... I miej tu firmę..
14 marca 2017
+4
-0
2cc-f16
~ rzeczywistość   Jeśli te firmy będą powstawać na takich samych zasadach jak z dofinansowania z urzędu pracy, to szału nie będzie. Wystarczy popatrzeć na statystykę gminy. Tyle samo firm co powstało w 2015 roku zostało w 2016 zamkniętych czyli zaraz po tym jak minął wymagany rok od otrzymania 21 tys. Wniosek jest jeden cała oszukańcza procedura na wypłacenie pieniędzy ściśle określonym osobom. Otwarcie fikcyjnej firmy i zamknięcie jej po wymaganym okresie i dalsze narzekanie, że nie ma pracy. Albo otwarcie fikcyjnej drugiej firmy żeby dostać 20 tys. na już istniejącą.
14 marca 2017
+6
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x