Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny finał poszukiwań
Zaginęła 24-latka[AKTUALIZACJA]
Grzegorz B. zatrzymany w sprawie zabójstwa
110-lecie działalności Banku Spółdzielczego w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Śmiertelny wypadek na torach
Rozmiar tekstu:
AAA
KRZEMIENICA
2017.03.16 09:35 | aktualizacja: 2017.03.16 14:46

Śmiertelny wypadek na torach

Kobieta wjechała pod pociąg. Ze wstępnych ustaleń wynika, że citroenem kierowała 49-letnia mieszkanka Łańcuta. [AKTUALIZACJA]
Śmiertelny wypadek na torach
Śmiertelny wypadek na torach

- Kierująca citroenem berlingo wyjechała pod pociąg relacji Przemyśl - Poznań na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Pojazd został przepchnięty kilkaset metrów i zgnieciony przez lokomotywę. Kobieta podróżowała sama. W wyniku doznanych obrażeń zginęła na miejscu. Maszynista był trzeźwy. Policjanci ustalają tożsamość ofiary - informuje st. sierż. Wojciech Gruca z KPP w Łańcucie.

Do zdarzenia doszło około 8:30 na niestrzeżonym przyjeżdzie kolejowym znajdującym się w pobliżu strzeżonego przejazdu.

Droga relacji Łańcut - Sokołów Małopolski była czasowo zablokowana. Funkcjonariusze kierowali na objazdy. Obecnie nie ma utrudnień w ruchu.

Zdjęcia w galerii nadesłane przez Czytelnika.

Red.
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Śmiertelny wypadek na torach, 3.4286 out of 5 based on 7 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 56483
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (49)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
005-e2e
~ Grzegorz  Witam! To wielka tragedia dla rodziny tej kobiety ,która zgineła! wyrazy współczucia! A dla władz Łańcuta niech będzie to refleksja do działania i dogadania się z władzami PLK o najszybsze wybudowanie rogatek poprawiających bezpieczeństwo na tym przejeżdzie .Dziwi mnie to,że władze przespały czas rewitalizacji linii kolejowej E 30 wtedy można było wnioskować o montaż takich urządzeń.Już wtedy wiedzieli,że ul Polna jest w planach do modernizacji i nic w tej sprawie nie zrobiono.To normalne ,że po remoncie drogi ruch się zwiększy. Przed remontem były dziury,które zniechęcały do korzystania z tej ulicy ,a teraz ruch się zwiększył i się zwiększy bo przecież będzie budowana ul.Kraszewskiego.Takie sprawy jak zabezpieczenie przejazdu powinny być na pierwszym miejscu.To co nikt o tym nie wiedział?żeby porozumieć się i dogadać z koleją a nawet partycypować w kosztach takiej inwestycji.Stan aktualny to ładna ulica z dwoma uskokami(niebezpiecznymi) i przejazd bez zapór .I już śmiertelny wypadek, oby już niebyło następnego .Więc miejmy nadzieje,że władze wyciągną wnioski i postarają się o jak najszybsze rozwiązanie sprawy co prawda już za póżno bo zdarzyła się tragedia która nie powinna mieć miejsca.Ale myśle,że pozytywne działanie nastąpi.Ja zmojej strony będę działał w tej sprawie do skutku,aż zapory powstaną.To jest dla naszego wspólnego dobra!! na pewno zostanę zminusowany bo to niewygodne dla niektórych osób ale cóż.Dobro mieszkańców najważniejsze oraz bezpieczeństwo na ,którym nie powinno się oszczędzać.Pozdrawiam!
16 marca 2017
+42
-3
2aa-2fa
~ Doświadczony  Dla wszystkich "Mądral" którzy twierdzą że ten przejazd jest dostatecznie bezpieczny polecam wybrać się w wiosenny mglisty poranek (juz niedługo codziennie tak będzie). Nie możliwości stwierdzenia czy pociąg nadjeżdza gdyż nic nie widać jednym słowem "rosyjska ruletka" chyba, że przyłożyć ucho do torów ale takie rzeczy to tylko na dzikim zachodzie. Moim zdzaniem pulsujące światelko mogłoby znacznie poprawić bezpieczeństwo na tym przejeździe.
17 marca 2017
+41
-3
9c9-6c2
~ Yogi  Racja. Gdyby były zapory przed przejazdem (tak jak na wszystkich pozostałych przejazdach) do tragedii by nie doszło. Ale czego my możemy oczekiwać od Gwizdaka i Ruparowej, jak oni dziur nie potrafią załatać.
16 marca 2017
+15
-3
Ostatnio dodane komentarze
d4d-52d
~ Gruszka   Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny zmarłej.Najgorzej mają ci,którzy zostali ....Apeluję do tych, którzy wypowiadają się niezbyt pozytywnie o przyczynach tragedii: my nie wiemy jak było naprawdę.Czy z ręką na sercu każdy z nas może powiedzieć,że nigdy się nie zamyślił jadąc samochodem,mogło też być wiele innych przyczyn - tego się już nie dowiemy.Zanim więc kogoś osądzimy, pomyślmy,że kiedyś te komentarze mogą odczytać dzieci, bądź mąż ofiary i jak się poczują, czytając negatywne komentarze o najdroższej dla nich osobie? Całym sercem współczuję najbliższej rodzinie i polecam ją w modlitwie.
25 marca 2017
+2
-0
425-4e4
~ lx  do ~ Jurek   otóż to! ludzie usprawiedliwiają ludzką głupotę i szukają winnych. a sami łamią notorycznie przepisy drogowe, widzą znak stop to najwidoczniej trzeba sie zatrzymać przed przejazdem a nie jechac sobie jakby to była zwyczajna droga! dochodzi do nie szczęścia i sie zaczyna gówno burza, a moze pasowałoby tak wydać pouczenie dla ludzi by dbali o swoje i innych ludzi bezpieczeństwo na drodze!!!
19 marca 2017
+2
-2
425-4e4
~ lx  do ~ Doświadczony   najwidoczniej Ty i cała reszta która twierdzi ze przejazd ten jest niebezpieczny, macie problemy ze wzrokiem i pasowałoby się wybrać do okulisty. Swiatełko byłoby czy nie to i tak ludzie jechaliby na chama z przekonaniem ze sie uda!
19 marca 2017
+3
-3
425-4e4
~ lx  do ~ Doświadczony   przejeżdżam codziennie przez strzeżony przejazd, ale zawsze patrze czy nie nadjeżdża żaden pociąg, po co? bo dbam o swoje bezpieczeństwo nie jadę jak większość na ślepo wierząc osobie która jest odpowiedzialna za opuszczenie szlabanu, bo jak nie raz się okazywało te osoby były pod wpływem alkoholu! jak jest mgła należy zachować szczególne środki bezpieczeństwa, nie srać w gacie jak ty i zastanawiać się co robić !
19 marca 2017
+6
-1
425-4e4
~ lx  do ~ lin   naucz się czytać ze zrozumieniem, prymitywny człowieku.
19 marca 2017
+1
-1
558-f6f
~ chris   Wyrazy współczucia dla rodziny, to wielka, niepotrzebna tragedia. Przejazd strzeżony na pewno poprawiłby bezpieczeństwo, jednak teoretycznie i wtedy nie ma 100% gwarancji bezpieczeństwa, chociaż znacznie bezpieczniej. Jest STOP, bezwzględnie należy się zatrzymać i upewnić, pewnie nie dowiemy się dlaczego zignorowała ten znak albo myślała że zdąży mimo zatrzymania. Sam nawet na strzeżonym nie ufam, nie zawsze zatrzymując się, choć z reguły i tak aby dobrze widzieć, trzeba przyhamować do 0. Widziałem ten pociąg na kilka chwil przed tym wypadkiem, stojąc przed rogatkami na Kątach...
18 marca 2017
+4
-2
b27-ec0
~ bogdan   wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej ... na przejezdzie kolejowym w czasie mogły powinno wyłonczyć się silnik i nasłuchiwac ... ale zawsze gdzieś się śpieszymy ...
18 marca 2017
+3
-4
598-ffa
~ lctro  do ~ ona56   Kosina
17 marca 2017
brak ocen
bd1-b8c
~ Tomasz  do ~ Zkrzemienicy   O kur... no tak pośpieszny...
17 marca 2017
brak ocen
9fe-894
~ lew  do ~ lx   1x chyba nigdy nie przejezdzales we mgle przez taki przejazd! Zrob to a zobaczysz kupe w portkach.
17 marca 2017
+6
-3
2aa-2fa
~ Doświadczony   Dla wszystkich "Mądral" którzy twierdzą że ten przejazd jest dostatecznie bezpieczny polecam wybrać się w wiosenny mglisty poranek (juz niedługo codziennie tak będzie). Nie możliwości stwierdzenia czy pociąg nadjeżdza gdyż nic nie widać jednym słowem "rosyjska ruletka" chyba, że przyłożyć ucho do torów ale takie rzeczy to tylko na dzikim zachodzie. Moim zdzaniem pulsujące światelko mogłoby znacznie poprawić bezpieczeństwo na tym przejeździe.
17 marca 2017
+41
-3
0c4-572
~ lin  do ~ lx   Tragedia jest tragedią i nie miejsce ani czas na pouczenia. Obwinianie Burmistrza i radnych to jakieś nieporozumienie, przejazd jest własnością PKP i samorząd nie ma prawa na nim nic zrobić. Jeżeli nasz sąsiad się upija to jest nasza wina?
17 marca 2017
+3
-7
022-62e
~ Gosia  do ~ rtsdyuiurt   Poza tym na Kraszewskiego będzie ruch wahadłowy.
17 marca 2017
+2
-0
558-f6f
~ JB  do ~ ytrstghfd   Tak jest, niech to będzie przestrogą dla osób które nadmiernie ufają także światłom drogowym zamiast sobie. Nie zawsze zielone światło na przejściu oznacz "idź". Jednak czerwone światło, a nawet jego brak na przejeździe kolejowym niech nas skłoni do zwolnienia, bo parę sekund nie powinno być cenniejsze od życia. Myślmy za siebie i bierzmy odpowiedzialność za siebie i otoczenie.
16 marca 2017
+5
-0
425-4e4
~ lx   prosta zasada, nie ważne czy przejazd jest czy nie jest strzeżony, zawsze trzeba sprawdzić nim się na niego wjedzie czy nie nadjeżdża pociąg!!! nie wińcie radnych bo nie postawili rogatki, drogowców itd każdy z nas odpowiada za swoje bezpieczeństwo !
16 marca 2017
+9
-13
558-f6f
~ mieszkaniec  do ~ mieszkaniec   Co znaczy "nie ma się kto dogadać" a burmistrz to od czego jest?
Powinien przypilnować pracowników urzędu odpowiedzialnych za przebudowę ulicy Polnej. Zobaczcie jak chodniki tam wyglądają - już się rozpadają i w koło mnóstwo niedoróbek. Przejazd przez tory to trzeba na własne oczy zobaczyć - tam nie ma "ulicy" tylko polna droga... I to ma być alternatywny objazd podczas remontu ul. Kraszewskiego ? Kpina !
Wracając do burmistrza - ładnie na zdjęciach wychodzi.... - nic w Łańcucie nie może się odbyć bez jego udziału lub patronatu.
16 marca 2017
+8
-1
fd0-5ac
~ sąsiad  do ~ ytrstghfd   pięknie powiedziane, i przyznaję ci rację ale co można zrobić dla bezpieczeństwa to można ale tak jak mówisz żadne ale to żadne zabezpieczenia nie pomogą jeżeli nie będą ludzie potrafili trzeźwo i LOGICZNIE MYŚLEĆ !!!
16 marca 2017
+4
-0
cd7-b2f
~ Krystyna   Odkąd zmodernizowana została ul. Polna ruch się znacząco zwiększył więc oczywiste jest że w tym miejscu powinny powstać rogatki. Trzeba pomyśleć też o bezpieczeństwie na tej ulicy, gdzie mieszka dużo rodzin z dziećmi a niektórzy piraci rozpędzaja swoje bolidy do granic możliwości- choćby wczorajszy świr ciemna honda-nie pozdrawiam Cię imbecylu :) mam nadzieję że po takiej przejażdżce już ci nie wystaje słoma z tłumika :) Mam nadzieję że nasza drogówka częsciej bedzię tu zagladać bo kolejna tragedia to kwestia czasu
16 marca 2017
+12
-0
6b9-98f
~ Bogusław  do ~ Grzegorz   Uważam, że wystarczy na siebie uważać. Nawet jak będziesz chciał wydać milion złotych na uratowanie potencjalnej ofiary to znajdzie się i taka, która obejdzie to wszystko bokiem i tak się zabije. Nie można ludzi pilnować siłą, DOROSŁYCH ludzi.
16 marca 2017
+11
-6
005-e2e
~ Grzegorz   Witam! To wielka tragedia dla rodziny tej kobiety ,która zgineła! wyrazy współczucia! A dla władz Łańcuta niech będzie to refleksja do działania i dogadania się z władzami PLK o najszybsze wybudowanie rogatek poprawiających bezpieczeństwo na tym przejeżdzie .Dziwi mnie to,że władze przespały czas rewitalizacji linii kolejowej E 30 wtedy można było wnioskować o montaż takich urządzeń.Już wtedy wiedzieli,że ul Polna jest w planach do modernizacji i nic w tej sprawie nie zrobiono.To normalne ,że po remoncie drogi ruch się zwiększy. Przed remontem były dziury,które zniechęcały do korzystania z tej ulicy ,a teraz ruch się zwiększył i się zwiększy bo przecież będzie budowana ul.Kraszewskiego.Takie sprawy jak zabezpieczenie przejazdu powinny być na pierwszym miejscu.To co nikt o tym nie wiedział?żeby porozumieć się i dogadać z koleją a nawet partycypować w kosztach takiej inwestycji.Stan aktualny to ładna ulica z dwoma uskokami(niebezpiecznymi) i przejazd bez zapór .I już śmiertelny wypadek, oby już niebyło następnego .Więc miejmy nadzieje,że władze wyciągną wnioski i postarają się o jak najszybsze rozwiązanie sprawy co prawda już za póżno bo zdarzyła się tragedia która nie powinna mieć miejsca.Ale myśle,że pozytywne działanie nastąpi.Ja zmojej strony będę działał w tej sprawie do skutku,aż zapory powstaną.To jest dla naszego wspólnego dobra!! na pewno zostanę zminusowany bo to niewygodne dla niektórych osób ale cóż.Dobro mieszkańców najważniejsze oraz bezpieczeństwo na ,którym nie powinno się oszczędzać.Pozdrawiam!
16 marca 2017
+42
-3
6b9-98f
~ ytrstghfd   Niektórzy tu komentujący to niezaradni i niesamodzielni idioci, którzy bez socjalistycznego (opiekuńczego) państwa nie przetrwają.
Chcecie wszędzie zapór, bo sami nie potraficie ocenić sytuacji (co kosztuje i nie mówcie, że życie ludzkie jest ważniejsze od milionów złotych), chcecie wszędzie przejścia nad/podziemne dla pieszych bo nie potraficie się rozejrzeć na boki, chcecie żeby Was państwo cały czas prowadziło za rączkę, znaleźć można milion przykładów. Ahh, najlepiej to zawińcie się w kaftany, zamurujcie się w domach, zróbcie zapasy żywności, pozdejmujcie wszystko ze ścian byle nic nie spadło na głowę, nie siadajcie też na bujanych fotelach bo możecie się przewrócić - tam prawie na pewno nic Wam się nie stanie.
16 marca 2017
+23
-11
6b9-98f
~ rtsdyuiurt  do ~ ala   Rozumiem, że zdałaś prawo jazdy? Jeżeli masz problem z przejazdem przez niestrzeżony przejazd kolejowy to przesiądź się na rower i/lub jedź na inny przejazd z zaporami.
16 marca 2017
+13
-4
558-f6f
~ anonim  do ~ Xyz   Nie metr a jakieś 15 metrów z jednej strony torów i tyle samo z drugiej, a pas urwanego asfaltu to nie progi zwalniające tylko niedoróbka PKP. Problem w tym, że żeby tam coś zobaczyć to trzeba wjechać prawie na tory,a wszystko to wynika z faktu iż przejazd jest na górce w stosunku do drogi.
16 marca 2017
+5
-1
558-f6f
~ anonim  do ~ Jurek   Akurat widoczność jest beznadziejna a szczególnie jadąc od Łańcuta w kierunku Krzemienicy.
16 marca 2017
+10
-3
a97-66d
~ Driver   Zasady ograniczonego zaufania nie ma w żadnych kodeksach drogowych. Powstała ona dzięki wielu doświadczeniom i obserwacją uczestników ruchu.Nie zawsze inny uczestnik ruchu zachowa się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Może on wykonać manewr grożący kolizją lub wypadkiem. Zasada ograniczonego zaufania nie może przekształcić się w zasadę braku zaufania, bo to spowodowałoby zatrzymanie ruchu pojazdów. Nie można cały czas uważać, że każdy kierowca jest skłonny do złamania zasad Kodeksu Drogowego.Trzeba po prostu brać pod uwagę to, że jakiś uczestnik ruchu drogowego może zachować się nieracjonalnie, nieodpowiednio na jezdni. Dotyczy to przejazdów kolejowych na których za każdym razem bez względu na zapory, sygnalizację lub ich brak należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Nie ma reguły, spiesz się powoli.
16 marca 2017
+6
-1
835-3f3
~ ala   A teraz niech władze powiedzą co będzie jak w kwietniu zamkną ulice Kraszewskiego w Łańcucie z powodu remontu i właśnie tym przejazdem na być prowadzony objazd dla samochodów osobowych??
16 marca 2017
+7
-2
43f-d40
~ Anonim   Akurat na tym przejeździe jest bardzo mała widoczność i aby dotsrzec pociąg który jedzie z Łańcuta trzeba prawie na tory wyjechać. Tak dla informacji nie ma tam żadnych czerwonych światełek wiec osobom które tak ambitnie sie wypowiadają radzę najpierw sie przejechać tym przyjazdem a potem pisać takie głupoty.I wiem co mówię bo mieszkam w na na ulicy Polnej.A co do przejazdu to jest bardzo niebezpieczny i kilka wypadków już na nim było, ale władze naszego miasta i PKP nic sobie z tego nie robią. Może po tym wypadku coś sie zmieni. Kondolencje dla rodziny.
16 marca 2017
+11
-3
andrew1964   współczujmy rodzinie bez głupich komentarzy z seicentem
16 marca 2017
+10
-0
a67-96a
~ jonsen   Droga hamowania pociągu jadącego z prędkością 100km/h
wynosi co najmniej 700-1000 metrów. To chyba jedyny przejazd w Łańcucie bez zapór. Warto zatrzymać się przed przejazdem i kilka razy spojrzeć, na torowisko. I zadać sobie pytanie po co te czerwone światełko mruga? Wyrazy współczucia dla rodziny
16 marca 2017
+6
-4
53b-319
~ Didik55r   Zapraszam:

16 marca 2017
+1
-13
e8c-ade
~ Jurek   Ludzie, co wy z tym szlabanem? To jest mało uczęszczana droga, biegnąca przez pola. Widoczność jest tam znakomita. Kobieta sama sobie jest winna. Nie usprawiedliwiajcie bezmyślności na drogach!
16 marca 2017
+12
-6
9c9-6c2
~ Yogi  do ~ mieszkaniec   Racja. Gdyby były zapory przed przejazdem (tak jak na wszystkich pozostałych przejazdach) do tragedii by nie doszło. Ale czego my możemy oczekiwać od Gwizdaka i Ruparowej, jak oni dziur nie potrafią załatać.
16 marca 2017
+15
-3
e22-93a
~ wowowowow   A co by było jak by zamiast pociągu jechało Seicento hmmm !!!
16 marca 2017
+2
-21
d9a-4e1
~ mieszkaniec   Urząd Miasta drogi nie dokończył przy tym przejeździe bo się z PKP nie ma kto dogadać i szlabanów nie postawili i na tragedię nie trzeba było długo czekać ):
16 marca 2017
+10
-3
47e-cff
~ ona  do ~ ,,,   redakcja uzupełniła informacje już po naszych wpisach.
16 marca 2017
+2
-0
b1e-5a1
~ Gosia  do ~ ,,,   Istnieje coś takiego jak edycja artykułu, który już został opublikowany. Wcześniej nie było tak szczegółowych informacji :)
16 marca 2017
+1
-1
b01-67a
~ ona56   wiadomo skąd była ta kobieta ?
16 marca 2017
+3
-1
0a9-be6
~ ,,,   "Do zdarzenia doszło około 8:30 na niestrzeżonym przyjeżdzie kolejowym znajdującym się w pobliżu strzeżonego przejazdu." Co wy ludzie czytać nie umiecie? -.-
16 marca 2017
+1
-2
022-62e
~ mb   tak trudno byłoby postawić tam szlaban, biorąc pod uwagę, iż za niedługo będzie to podstawowa droga krzemienica - łańcut z racji tego iż kraszewskiego będzie remontowana..
16 marca 2017
+9
-3
967-c3e
~ Lukas  do ~ Zkrzemienicy   Fakt. O polnej nie pomyślałem :)
16 marca 2017
+2
-1
e12-ec0
~ kaarol   Do uderzenia doszło na przejezdzie niestrzeżonym na polnej i pociąg przeciągnął auto aż na peron w Krzemienicy i tam sie zatrzymał.
16 marca 2017
+5
-0
0a9-be6
~ Xyz   Zrobiona jest już ul. POLNA ktora prowadzi do Krzemienicy i na odwrót. Tam aby przejechać przejeżdża się przez tory które są niestrzeżone. Pomimo tego że przed przejazdem kolejowym z obu stron jest urwany jakiś metr asfaltu aby samochody zwalnialy. To i tak doszło do tragedii..
16 marca 2017
+2
-0
dc9-81d
~ Zkrzemienicy  do ~ Lukas   ALE WCZEŚNIEJ jest niestrzeżony! i to na nim doszło do tragedii. Pociag zatrzymał sie kilkaset metrów dale
16 marca 2017
+5
-0
835-3f3
~ mieszkaniec   może chodzi o przejazd na ulicy Polnej a pociąg się dopiero zatrzymał w okolicy stacji za strzeżonym przejazdem( droga hamowania pociągu to nie jest metr )
16 marca 2017
+1
-0
967-c3e
~ Lukas   W Krzemienicy jest strzeżony!
16 marca 2017
+2
-5
dc9-81d
~ Zkrzemienicy  do ~ Tomasz   Wcześniej jest przejazd niestrzeżony pospieszny zatrzymał się dopiero za stacja w krzemienicy
16 marca 2017
+11
-0
dc9-81d
~ Zkrzemienicy   Pospieszny przeciągnał auto okolo 400 metrów...z niestrzeżonego przejazdu który jest wczesniej
16 marca 2017
+7
-0
47e-cff
~ ona   Jak to niestrzeżonym??????
16 marca 2017
+1
-5
607-8b5
~ Tomasz   Jak niestrzeżonym? W Krzemienicy zawsze były zapory? A na zdjęciu co jest jak nie sygnalizator?
16 marca 2017
+3
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x