Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
38-latek zmarł w autobusie
Oficjalne otwarcie pawilonu
136 km/h przez miasto
Dni otwarte nowego pawilonu
home > Start > Aktualności > Uczniowie z Kraczkowej powitali gości z zagranicy
Rozmiar tekstu:
AAA
KRACZKOWA
2017.04.04 08:34 | aktualizacja: 2017.04.04 09:27

Uczniowie z Kraczkowej powitali gości z zagranicy

Od wczoraj gośćmi uczniów Zespołu Szkół w Kraczkowej, którzy przystąpili do programu wymiany międzynarodowej Erasmus +, są ich rówieśnicy z Francji, Hiszpanii, Litwy, Grecji i Włoch.
Uczniowie z Kraczkowej powitali gości z zagranicy
Uczniowie z Kraczkowej powitali gości z zagranicy

- Nasz święty patron Jan Paweł II powiedział: "obyśmy razem kroczyli tą samą drogą". Dzisiaj kroczymy wszyscy wspólnie drogą do utworzenia więzi międzynarodowej - rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół w Kraczkowej Joanna Ząbek, która powitała przybyłych gości.

To nie pierwsze takie spotkanie w tym gronie. W ramach programu uczniowie biorący w nim udział odwiedzili w poprzednich latach swoich rówieśników we Francji, Hiszpanii, Grecji i Włoszech. Spotkanie w Polsce jest kolejnym i jak zawsze kontynuuje zagadnienia ważne dla współczesnego świata.

Projekt unijny Erasmus + to projekt proekologiczny, którego celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na problemy środowiska naturalnego, odpowiedniego traktowania Matki Ziemi i jej naturalnych bogactw. Projekt, za pośrednictwem szkoły, ma za zadanie zaangażować w podejmowanie działań na rzecz dobra naszej planety. Niewątpliwą zaletą projektu jest również to, że uczy on kreatywności, przedsiębiorczości, solidarności, odpowiedzialności oraz międzynarodowej współpracy. Sami uczniowie poprzez podróże poznają również kulturę innych krajów.

Podczas spotkań szkoły poruszają zagadnienia z kręgu sześciu tematów: wody, energii odnawialnej, bioróżnorodności, recyklingu, zdrowej żywności i globalnej solidarności. Tematem spotkania w Zespole Szkół w Kraczkowej jest zdrowa żywność.

- Cieszymy się, że to właśnie my mamy zmierzyć się z tym tematem, ponieważ nasz region - Podkarpacie - należy do najczystszych w kraju pod względem ekologicznym. Podczas tych kilku dni postaramy się pokazać naszym partnerom część tego, czym charakteryzuje się nasza okolica i nasz kraj - zapowiada dyrektor Zespołu Szkół w Kraczkowej.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Uczniowie z Kraczkowej powitali gości z zagranicy, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red. dodany
 
Odsłon: 6157
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
437-4c9
~ Mieszkaniec   Brawo i jeszcze raz brawo dla Wszystkich którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.Wielkie słowa uznania dla Pani Dyrektor i Pań Koordynatorek wraz z podziękowaniem za cały wkład pracy.
5 kwietnia 2017
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

 • Dni otwarte nowego pawilonu
 • Teraz stworzyć oddziały kliniczne, aby Łańcut dostawał granty na nowoczesne leczenie, a nie skupiał się na wyrostku robaczkowym itp. Zatrudnić ...
  Antek12 wczoraj
  czytaj dalej
 • 136 km/h przez miasto
 • Załóżmy, że otwierają rampę, rusza pierwszy samochód, drugi i jesteś np trzeci i wjeżdżasz na przejazd i nagle pierwszy zatrzymuje ...
  jolab przedwczoraj
  czytaj dalej
 • Dni otwarte nowego pawilonu
 • Nowy budynek i wyposażenie nie wystarczy, żeby wyleczyć pacjenta. Owszem miło, że wreszcie jest lepiej. Tylko jakoś dziwnie, ludzie nie ...
  BabaJaga przedwczoraj
  czytaj dalej
 • 136 km/h przez miasto
 • jolab - to jak to? wjeżdżają na przejazd kolejowy bez upewnienia się o możliwości z niego zjechania? ich błąd.
  Datecs przedwczoraj
  czytaj forum
 • 136 km/h przez miasto
 • Szkoda, że nie ma ich na podzwierzyńcu, jak czasem auta stoją na przejeździe kolejowym, bo akurat jakiś bardzo kulturalny ...
  jolab 3 dni temu
  czytaj dalej
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x