Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny finał poszukiwań
Zaginęła 24-latka[AKTUALIZACJA]
Grzegorz B. zatrzymany w sprawie zabójstwa
110-lecie działalności Banku Spółdzielczego w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Wstępna koncepcja na rewitalizację rynku i Placu Sobieskiego
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.04.11 13:18 | aktualizacja: 2017.04.11 14:23

Wstępna koncepcja na rewitalizację rynku i Placu Sobieskiego

Fontanna, ławeczki i kino plenerowe, to niektóre pomysły na zagospodarowanie plant. Ponieważ miasto ma zamiar ubiegać się o środki finansowe na rewitalizację rynku i Placu Sobieskiego zostały podjęte prace związane z opracowaniem koncepcji.
Wstępna koncepcja na rewitalizację rynku i Placu Sobieskiego
Wstępna koncepcja na rewitalizację rynku i Placu Sobieskiego

Inwestycja obejmie trzy projekty: pierwszy obejmuje planty, drugi parking na rynku, trzeci Plac Sobieskiego.

Projekt w fazie koncepcyjnej zostanie poddany konsultacjom społecznym, najpierw jednak jego założenia i kierunki zmian muszą zaakceptować radni i dokonać ewentualnych zmian. Następnie opinię na temat projektów musi wydać konserwator zabytków. Końcowa faza to uzyskanie pozwoleń na budowę.

Przed przystąpieniem do koncepcji Miasto poprosiło mieszkańców o przedstawienie swoich pomysłów na zagospodarowanie tych terenów. Jak zapewnia zastępca burmistrza Joanna Rupar: - propozycje te nie były przez nas poddawane ocenie, a raport sporządzony na ich podstawie został wysłany firmie projektowej.

Wstępna koncepcja rewitalizacji plant i parkingu

W centralnym punkcie plant (w miejscu wyburzonego pomnika) zaplanowano posadzkową fontannę multimedialną w kształcę kwadratu 8mx8m, z możliwością wyłączenia i dostosowania przestrzeni do imprez plenerowych. Teren w tym miejscu będzie wybrukowany i wyrównany, bez znacznego uskoku. Do terenu zielonego będą prowadziły schody. Tam też pojawi się więcej ławeczek w formie tradycyjnej oraz siedziska otaczające dookoła drzewa i przygotowane zostanie miejsce dla ekranu kina plenerowego. Na plantach stanie również postument z makietą dawnego ratusza, infokioski i mapa miasta. Pojawią się nowe nasadzenia na plantach i parkingu, zmieniony zostanie wzór latarni i zamontowane będzie oświetlenie oddolne w chodnikach. Zwiększy się również ilość miejsc parkingowych na parkingu głównym i przy ulicach wokół plant.

- W przypadku, kiedy wykonywane badania archeologiczne, do których jesteśmy zobowiązani, odsłonią fundamenty dawnego ratusza, jesteśmy skłonni, wzorem innych miast, wstawić w tych miejscach zabezpieczające szyby, które będą je odsłaniały - uzupełnia zastępca burmistrza Joanna Rupar

Wstępna koncepcja rewitalizacji Placu Sobieskiego

W celu odsłonięcia terenu i zwiększenia dostępności oraz komfortu jego użytkowania planuje się poszerzenie chodników wokół placu, które skutkować będzie zmniejszeniem miejsc parkingowych (od strony placu samochody parkowałyby wzdłuż, nie jak do tej pory na ukos). Na terenie placu pojawią się nowe ścieżki, nasadzenia i latarnie o takim samym wzorze, jak na plantach. Z rynku przeniesione zostaną maszty. Bez zmian pozostanie ławeczka Cetnarskich. Budynek szaletu od strony placu zostanie przysłonięty ścianą kwiatów i żywopłotem. Na fragmencie od strony ul. Królowej Elżbiety pojawi się infokiosk, elementy małej architektury i nowe nasadzenia roślin.

- Miasto przymierza się również do rozpoczęcia przebudowy budynku Urzędu Miasta i części po byłej Komendzie Policji. Mamy już stosowne pozwolenia na budowę. Ze względu na to, że do pomieszczeń po byłej komendzie przeniesiony zostanie Urząd Stanu Cywilnego, bo takie jest jego docelowe miejsce, chcemy, aby plac nabrał charakteru bardziej otwartego i przyjaznego. Mamy też pomysł na przebudowę szalet miejskich. Jeśli udałoby się zmieścić w projekcie taką inwestycję, zostałyby one powiększone o punkt informacji turystycznej - dodaje Joanna Rupar.

Zarówno na plantach, jak i Placu Sobieskiego i terenach bezpośrednio do nich przylegających konieczne jest wymienienie instalacji wody deszczowej.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wstępna koncepcja na rewitalizację rynku i Placu Sobieskiego, 0 out of 5 based on 0 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 9201
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
ec3-1a1
~ Piotr  za taką koncepcję, a raczej jej brak nie dałbym ani złotówki dofinansowania - to jest jakiś śmiech na sali! Infokiosk, szalet+informacja turystyczna, makieta ratusza - co to k*a jest?
11 kwietnia 2017
+33
-1
bce-2bd
~ takita  Makieta ratusza serio, ręce opadają. Weźcie wywalcie w końcu tego pseudo burmistrza, czy raczej makietę burmistrza.
11 kwietnia 2017
+31
-1
c67-481
~ aka  A czy nie lepiej gdyby Plac Sobieskiego zamknąć dla ruchu samochodowego, Wszystko wybrukowane i wtedy na placu parasolki, ogródki piwne fontanna, ławki ? Szalety przeniesione i znaleźć miejsce blisko rynku i parku na duży parking wielopoziomowy.
11 kwietnia 2017
+26
-4
Ostatnio dodane komentarze
835-3f3
~ PIKUŚ   A na ul. Rzeźniczej wybudowano miejsca postojowe, no i co... i stoją sobie te bidne autka sklepikarzy po 8-10 godz, a gdzie ROTACJA dla klientów okolicznych sklepów???
14 kwietnia 2017
+2
-0
558-f6f
~ a  do ~ mieszkaniec   Spacerować sobie mogą po parku...
14 kwietnia 2017
+1
-0
f5a-5ee
~ mieszkaniec  do ~ aka   Miejscem na ławeczki, parasolki, i takie tam wybrukowania były i są od zawsze "przody" czyli ulica, która to nie tak dawno została PRZYWRÓCONA DO RUCHU !!!. Zyskując kilka dyskusyjnych miejsc parkingowych odebrano mieszkańcom miejsce do spacerów.
14 kwietnia 2017
+0
-1
73a-077
~ sonick  do ~ takita   ale to nie pomysł burmistrza, tylko naszego radnego!
12 kwietnia 2017
+2
-2
d4d-52d
~ Kazik   Super może ktoś pomyśli o drodze do kościoła przy okazji bo w tej chwili Rynek i Farna brak możliwości dojechania straży pożarnej.
12 kwietnia 2017
+2
-0
2cc-f16
~ esteta   Jakoś w tych koncepcjach nie widać pomysłu na Łańcut. Na środku miasta dalej pozostanie kibel, tyle że obsadzony żywopłotem. Proponuję jeszcze gnojnik postawić i obsadzić słonecznikami a potem to już tylko fontanna, ławeczki i jakiś odpustowy stragan. Można będzie miło i przyjemnie spędzić czas w centrum turystycznego miasta.
12 kwietnia 2017
+6
-0
558-f6f
~ kk   infokiosk to hit :D
11 kwietnia 2017
+4
-2
473-7b5
~ pop   więcej sklepów ,więcej sklepów,mniej parkingów, mniej parkingów a po rewitalizacji .remontować ,remontować
11 kwietnia 2017
+3
-0
6b9-98f
~ koko   to już na plantach nie będzie gdzie usiąść żeby browarka ze smakiem wypić żenada .....
11 kwietnia 2017
+2
-5
2b6-c2b
~ Mieszkaniec Gen. Maczka   A co robą tam pieniacze Markowscy, Ubermany i Krzysztonie Pewnie chcą budować pomnik, bo bardzo lubią błyszczeć nie za swoje. Pomnikowi WIELKIE NIE. Fontanna TAK.
11 kwietnia 2017
+18
-2
4d5-337
~ power   Skoro miasto bylo stać na to by zburzyc pomnik, to i bedzie stac by postawic tam pomnik smolenski
11 kwietnia 2017
+5
-8
fc2-fb9
~ Wyborca   Alesmy sobie ludzi wybrali.....
11 kwietnia 2017
+17
-1
bb8-90d
~ cola   1.Wybudowac centrum komunikacyjne i asie.
2.Postawić pomnik smoleński w końcu śmietanka PiSowska rządzi miastem.
11 kwietnia 2017
+8
-8
f61-fde
~ Władzio Ch..ogrom   Trzeba wybudować pomnik Wielkiego Męskiego Członka żeby było wiadomo że Łańcut leży niedaleko Rzeszowa ;)
11 kwietnia 2017
+18
-4
558-f6f
~ kk   czytając miałem wrażenie, że to artykuł na 1 kwietnia :D....masakra!! Wybetonujmy wszystko, a i gratulacje za pomysł zmniejszenia ilości miejsc parkingowych wzdłuż placu Sobieskiego :D... (tak wiem, że wokół plant będzie więcej... )
11 kwietnia 2017
+11
-1
c67-481
~ aka   A czy nie lepiej gdyby Plac Sobieskiego zamknąć dla ruchu samochodowego, Wszystko wybrukowane i wtedy na placu parasolki, ogródki piwne fontanna, ławki ? Szalety przeniesione i znaleźć miejsce blisko rynku i parku na duży parking wielopoziomowy.
11 kwietnia 2017
+26
-4
ec3-1a1
~ Piotr   za taką koncepcję, a raczej jej brak nie dałbym ani złotówki dofinansowania - to jest jakiś śmiech na sali! Infokiosk, szalet+informacja turystyczna, makieta ratusza - co to k*a jest?
11 kwietnia 2017
+33
-1
0a9-be6
~ pingpong   biedronke, albo asie bo mało !!!!!!!!
11 kwietnia 2017
+10
-6
bce-2bd
~ takita   Makieta ratusza serio, ręce opadają. Weźcie wywalcie w końcu tego pseudo burmistrza, czy raczej makietę burmistrza.
11 kwietnia 2017
+31
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x