Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ciało mężczyzny w stawie
Uciekinier usłyszał zarzuty
5 piosenek, jedno ujęcie
Dzieci wjechały wprost pod auto
home > Start > Aktualności > Uliczny handel zmorą Łańcuta
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.06.23 11:59 | aktualizacja: 2017.06.23 12:02

Uliczny handel zmorą Łańcuta

"To jest sprawa, którą trzeba się zająć w najbliższym czasie" - zapowiada zastępcza burmistrza Joanna Rupar.
Uliczny handel zmorą Łańcuta
Uliczny handel zmorą Łańcuta

Z handlem na ulicach Łańcuta walczy się od dawna, ale jak widać bezskutecznie. - Osoby, które za wszelką cenę uparły się na handel w Łańcucie nie przyjmują żadnych argumentów łącznie z mandatami policji - wyjaśnia Joanna Rupar zastępca burmistrza: - handlują dosłownie gdzie się im chce, czym się im chce i jak się im chce i tabliczki "Zakaz handlu", "Zakaz wyrzucania śmieci", a nawet mandat policyjny niestety, ale niewiele skutkują. Z policjantami są przepychanki słowne, a gdy wysyłamy pracowników urzędu, bo też to robimy codziennie, to odpowiedź jest jedna: "Co możecie mi zrobić?".

Wyjście z tej patowej sytuacji zapowiada znaleźć Urząd Miasta. Na problem ten, z nieco innej strony, zwrócił uwagę radny Jacek Bartman, sugerując podjęcie kroków w celu poprawy wyglądu łańcuckiego placu targowego przy ul. Cetnarskiego: - chodzi o miejsce na chodniku, w którym ustawiane są namioty handlujących najczęściej warzywami. Wydaje mi się, że jest tyle miejsca na samym placu i pod zadaszeniami wybudowanymi od strony bloków, żeby z tego chodnika to usunąć, a jeżeli nie usunąć, to sfinansować kolejne zadaszenia, które będą wyglądały jak te już postawione. Te namioty, które rozstawiają handlujący są bardzo różne i wyglądają niezbyt estetycznie. W tej chwili jest okres wakacyjny, turystyczny, ktoś wjeżdża i pierwsze co się rzuca w oczy, to kioski z lat minionych.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
9 głosów
Uliczny handel zmorą Łańcuta, 3.6667 out of 5 based on 9 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Chmiel dodany
 
Odsłon: 35217
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (95)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
afd-d3d
~ Tor  Handel to handel. Mi i większości osób w tym mieście oni nie przeszkadzają. Pani Rupar Pani Bartam nie każdy jest na urzędniczym stolku, nie pracowaliście poza urzędem nie wiecie co to jest kapitalizm.
23 czerwca 2017
+95
-8
358-523
~ Alojzy  Pozasiadali w urzędzie miasta po długim wazeliniarstwie i teraz będą się brali za ludzi, którzy chcą jakoś przetrwać w tym chorym państwie.
Nie każdy zarabia 4000zł wzwyż za siedzenie i picie kawy w urzędzie, urzędnicy potrafią tylko się tylko ładnie uśmiechać i błyszczeć co hucpa.
23 czerwca 2017
+86
-8
529-375
~ v  szkoda mi takiej pani rupar bo ona niema żadnych kompetencji i czemu zajmuje stołek w urzędzie wynocha
23 czerwca 2017
+75
-3
Ostatnio dodane komentarze
1a1-210
~ Waldemar   Handelek uliczny to tak z jednej strony przeciwnicy z drugiej zwolennicy handlarz w myśl zasady każdy kupiec zachwala swoje towary smiecie każdego bolą ale jadąc do pracy rano pełno ich w koszach chyba nawet domowe to raczej ich handlarze nie zostawili kupując gazety w kiosku ruchu i wrzucając swój paragon wyłaniają sie obierki z ziemniaków ciekawe to jedno a z drugiej strony urzad miasta obecni decydujący nasze alfa i omega wybory blisko pamitajmy o obietnicach bez pokrycia a chtni do fotela w urzedzie miasta to na sprzataniu Bażantarni a i na meczu sokoła coraz czściej może tym razem sie uda wybory tuż tuż .
14 maja 2018
brak ocen
17e-89d
~ ?????   handel na ulicach występuje na całym świecie. nawet w tych najbogatszych państwach .mnie to nie przeszkadza.niech sobie handlują
14 maja 2018
+3
-0
03e-903
~ Zołza   Jak obiecalam ,tak zrobilam,posiadam juz forografie jak ci ,,chodnikowi rolnicy ,, ktorych tak bardzo bronicie ,w nocy laduja cale samochody truskawki na gieldzie w Rzeszowie,a pozniej zachwalajac sprzedają wam na Łańcucie,jeszcze kilka fotek jak truskawka caly dzien jest przetrzymywana na gorącó w autach i zanosze to do odpowiednich ludzi
Pozdrawiam
18 lipca 2017
+8
-9
dfd-08b
~ jest  do ~ sitva   Tak JEST
11 lipca 2017
+7
-1
025-fcf
5fc-e93
~ /  do ~ Producent truskawek   up
2 lipca 2017
brak ocen
d8c-4a6
~ adam  do ~ Daisy   i owszem czytałem, a sprzedaż bezpośrednia (owoców) wymaga jednak rejestracji co najmniej na 14 dni przed dniem rozpoczęcia w Państwowym Powiatowym Inspektoracie Sanitarnym (konieczne jest podanie zakresu i wielkości produkcji, rodzaju produktów, wpis do ewidencji gospodarstw rolnych). Konieczne jest prowadzenie dokumentacji. Polecam poczytać w tym temacie:
1./ Ustawę o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r.
2./ Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 czerwca 2007r. w sprawie dostaw bezpośrednich środków spożywczych
3./ Rozporządzenie (WE) nr 852/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych.
4./ Uchwałę NR XII/91/2015 RADY MIASTA ŁAŃCUTA z dnia 3 grudnia 2015 r. w sprawie zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności i wysokości dziennych stawek opłaty targowej na targowiskach na terenie miasta Łańcuta, określenia inkasenta i wysokości wynagrodzenia za inkaso opłaty targowej.
Też uważam, że kilka z tych osób sprzedających owoce nie jest rolnikami lecz handlarzami - pośrednikami? Dlaczego płacący podatki właściciele sklepów mają być stratni oni też powinni rozstawić stragany na ulicy i sprzedawać - centrum miasta powinno być jednym wielkim bazarem jak w krajach afrykańskich lub indiach, powinni dołączyć na chodnik stoliki zbieraczy staroci i koniecznie kramy jak na odpuście. Ale podzielam uwagę, że plac targowy powinien zostać wyremontowany - przykład podoba mi się plac w Sokołowie Małop. W wyglądzie placu targowego Łańcut ma wiele do wykreowania.
2 lipca 2017
+8
-1
fcd-752
~ Robuś  do ~ Daisy   Jakie swoje produkty?czlowieku tam nima nikt swojej truskawki,handlarz na handlarzu
2 lipca 2017
+4
-4
fcd-752
~ Laurka  do ~ K.t   Oczywiście,ale ci o ktorych mowa w tych wszystkich komentarzach czyli ,,parka z pod lotto,, i ,,agro~ruch,, niesa prawdziwymi rolnikami,no moze formalnie tak,ale napewni te owoce nie sa produkowane przez nich,i poleciła bym przestac dodawać glupie komentarze bo to tylko pogarsza sprawe
2 lipca 2017
+3
-4
d98-073
~ Daisy  do ~ adam   Dla twojej wiadomości- rolnik nie musi odprowadzać podatku dochodowego, a do kwoty 20 tys zł przychodu nie musi mieć nawet ujawniać przychodu i płacić vatu (tak, rolnicy są od zawsze zwolnieni od podatku dochodowego, co nie znaczy, ze z płacenia vat). Podatek "handlowy" jest od handlu w miejscu publicznym a nie będącym własnością handlarza (np. chodnik miejski). Kwestia tylko tego, czy osoba sprzedająca jest naprawdę rolnikiem czy tylko za rolnika się podaje (a i to przy odrobinie dobrej woli urzędników można sprawdzić i nie czepiać się ludzi, którzy na swój chleb zarabiają na swojej roli, a nie u hurtownika)
29 czerwca 2017
+4
-0
d98-073
~ Daisy   A gdzie ci ludzie mają sprzedawać swoje produkty? W łańcucie nie ma targowiska, więc handlują tam, gdzie się da... Na wąskich chodnikach owszem, to problem ,ale na szerokich? Nie przesadzajmy...
29 czerwca 2017
+6
-3
afd-d3d
~ Tor  do ~ Ola   Droga Olu ośmielę się z Tobą nie zgodzić, jako pracownicy macie najbliższy konakt z Panią Rupar i możecie jej zwrócić uwagę na niestosowność zachowania czy wypowiedzi. Po drugie to Wy jakby co będziecie walczyć z tymi "Handlarzami", "pseudorolnikami" czy innymi jak ich pogardliwie nazywacie. W historii Polski mieliśmy już bitwy o handel ministra chyba Mincla, postępowe walki z rolnikami Gomułki itp. Widzę, u Pani Rupar jakieś ciągoty w tym kierunku, może zorganiujecie jej jakieś seminarium z historii, napewno w urzędzie czy w jednostkach podległych gminie znajdzie się niejeden magister historii.
29 czerwca 2017
+10
-1
547-d6e
~ Kamil   Najlepiej to byście się zajęli tą parka co handlują koło lottka przy banku i jeszcze o sprawdzenie nawet działalności lub sprawdzenie czy są rolnikami .
28 czerwca 2017
+4
-10
547-d6e
~ K.t  do ~ Laurka   Najpierw zajmijcie się ludźmi którzy nie płacą placowego i nie są rolnikami tylko handlują gdzie popadnie a później czepiajcie się porządnych ludzi .
28 czerwca 2017
+6
-1
fcd-752
~ Laurka  do ~ H.t   Polecam sie przygladnac ludziom handlujacym kolo ,,agro ~ruch,,
Juz sa wszczęte postepowania odnosnie tego handlu,i malymi kroczkami ulice bede posprzatane
28 czerwca 2017
+3
-3
896-aef
~ H.t  do ~ Mieszkaniec Łańcuta   Każdy przez internet umie pisać bo nie wiadomo kto kim jest. A to napewno ktoś pisze tylko komuś na złość.
27 czerwca 2017
+5
-2
896-aef
~ Mieszkaniec Łańcuta  do ~ Zxc   Ja jednak niegdy nie słyszałem tam żadnych kłótni w nocy , najlepiej tylko rzucać kłody komuś pod nogi i to przez internet. Tak jest najprościej .
27 czerwca 2017
+6
-2
fcd-752
~ Zxc  do ~ Mieszkaniec Łańcuta   Bzdury piszesz,ja też bylam swiatkiem jak sie kluca zmiedzy saba Ci pseudo rolnicy
27 czerwca 2017
+4
-6
38c-e00
~ Mieszkaniec Łańcuta  do ~ Oliwia   Jakie kłótnie? Widocznie nie mieszkasz tu i chcesz tej pani zrobić na złość tym komentarzem . Zawsze robię tu zakupy i tu także mieszkam , więc najlepiej jak każdy zajmie się swoim nosem a nie czyimś a co do sprzątania to proszę podejść jak ta Pani kończy zobaczyć jak sprząta . Nie rozumiem jak można być takim nieuczciwym w pisaniu o kimś .
27 czerwca 2017
+7
-3
558-f6f
~ Maurycy   Ta Pani na zdjeciu nie ma swojej plantacji truskawek ,jest zwykłym posrednikiem.Ma swoją przyczepe na bazarze,dlaczego tam nie sprzedaje tylko uparcie w tym miejscu.Przyczepa bez kół szpeci miejsce na przystanku juz chyba od 15 lat i nikt z Urzedu Miasta tego nie widzi?i nic z tym nie robi.Do Pani Rupar-prosze sprawdzić dlaczego ta Pani na zdjeciu dostaje od iluś tam lat atrakcyjne miejsca .
27 czerwca 2017
+10
-3
280-503
~ Oliwia   wszyscy którzy pochwalają ten handel na chodniku są w błędzie jest tu wyznaczona ścieżka rowerowa i mało kto z was słyszy komentarze kiedy staną rowerami na rozdrożu i pytają którędy bo to bazar a nie ścieżka :) tak wszędzie się handluje oczywiście ale musi być jakoś uporządkowane kto i gdzie a nie zamiast np.kiosku ruchu mamy stragan owocowy i "wojnę" od 5,30 rano jeśli kto inny zajmuje miejsca w pobliżu ...więc prośba do włodarzy tego miasta wypośrodkujcie!!!! ... jedni muszą w centrum żyć inni chcą handlować ,inni kupować a jeszcze inni przejść czy przejechać ...poza tym handlujący nie sprzątają po sobie ... zobaczcie tylko niedziela rano bądź sobota póżnym wieczorem nie mówiąc już o owadach bez moskiterów okna nie otworzy ... a lokale sklepowe przez drzwi wszystko się pcha do środka ... a Wy kupującv i sprzedający: załatwicie swoje zostawiacie bałagan i wracacie do domu... niestety tak jest!!!!! To jest ścisłe centrum i tutaj przechodzą goście wycieczkowicze i niezbyt to chlubny obraz dla miasta niestety....
27 czerwca 2017
+5
-10
fd0-5ac
~ Vacos  do ~ zh   w Husowie handlują bimbrem przez siebie wyprodukowanym i dobrze jest
27 czerwca 2017
+3
-0
c96-427
~ xns   Ruparówo a gdzie zapewniłaś miejsce parkowania autobusów turystycznych ?
27 czerwca 2017
+14
-2
915-d4c
~ precz z eurokołchozem  do ~ S   Prawo ma służyć ludziom, a prawo, które utrudnia ludziom życie, to bezprawie. Poprzez irracjonalne przepisy pozbawia, albo ogranicza się dostęp ludzi pracy, żeby później wysłać ich na zasiłek. Konsekwencją tego, jest taka sytuacja, że inni muszą podwójnie tyrać, żeby utrzymać siebie, tych na zasiłku i jeszcze złodziei - biurokratów, którzy te idiotyzmy wymyślili
26 czerwca 2017
+13
-2
fcd-752
~ Zołza   Niema nic przecowko handlu aleOsobiście Sie postaram aby na chodnikach sprzedawali owoce rolnicy ktorzy je uprawiaja,a nie pseldo handlarze,bo prawdziwy handlarz handluje w miejscach do tego przeznaczonym,a nie zebrze na chodniku,i obserwuje kazdego przechodnia tym swo wzrokim...
26 czerwca 2017
+9
-5
558-f6f
~ S   Policja sprawdziła doniesienie, że na rogu ulicy dziewczynka sprzedaje "lemoniadę". Doniesienie okazało się, niestety, prawdziwe. Policja ustaliła, że dziewczynka nie miała zezwolenia Urzędu Miejskiego, nie wniosła opłaty handlowej i - co najgorsze - nie miała świadectwa SanEpidu. Dziewczynka zeznała też, że nie zarejestrowała działalności gospodarczej i nie płaciła podatku dochodowego.
Dziewczynka przyznała, że pozwoliła jej na to, i nawet pomagała w tym procederze - jej matka. Natychmiastowe przeszukanie wykryło w domu podejrzanych zapas cukru, soku cytrynowego i innych składników nielegalnej "lemoniady".
Dziewczynka została przejściowo umieszczona w Dziecięcej Izbie Zatrzymań, gdzie zajęli się nią psychologowie. Dziecko musi mieć wpojone, że żądza zysku nie może odciągać od nauki i zabawy, która jest prawem i obowiązkiem dziecka.,
Wyrodna matka została zatrzymana i przebywa w areszcie śledczym Sąsiedzi domagają się, by odebrać jej prawa rodzicielskie. "JKM"
26 czerwca 2017
+12
-2
faa-6ff
~ Ola   a mnie miasto turystyczne kojarzy się właśnie z takimi straganikami i nie mam nic przeciwko nim:)
i jeszcze jedna prośba do osób komentujących, by nie wypowiadali się gardząco o pracownikach tutejszego urzędu, to też są zwykli ludzie; wypowiedź Pani Rupar jest jej zdaniem, a nie osób pracujących w urzędzie
26 czerwca 2017
+6
-6
9fb-f2e
~ norek   Trzeba był przejść się rano w sobotę przez Plany. Syf do kwadratu. Handlujący? Nie. "Dzieci" zakończyły rok szkolny.
26 czerwca 2017
+9
-3
mm   Jeżdżę trochę po świecie i w każdym mieście jest handel na ulicach tylko oczywiście pani urzędnik nic poza swoim biurkiem nie widziała to jej wszystko przeszkadza. a tak poza tym to po co sami urzędnicy w godzinach pracy wychodzą i robią sobie zakupy. pytam po co też wysyłają pana "placowego" i zbiera pieniądze za tzw. placowe skoro handel na chodniku jest nie legalny to i pieniądze są nie legalnie pobierane od sprzedających!!! ci którzy handlują swoim towarem wyhodowanym w ogródkach są tylko w sezonie przez kilka tygodni a ci co stoją cały czas przez okrągły rok to zwykli hurtownicy co mają ziemi tyle co w doniczce!!!!
26 czerwca 2017
+13
-3
932-01b
~ Oliwia   Handel ten jest zmorą centrum miasta :naśmiecone ,rozdeptane owoce pełen kubeł , osy, gwar od godziny 5 rano a w centrum mieszkają też ludzie
26 czerwca 2017
+7
-15
08c-e24
~ ciekawy   Nasi lokalni działacze PiS powinni pamiętać o jednym, że PiS to partia zwykłych ludzi i właśnie takich , którzy handlują na chodnikach. Występując przeciwko nim robią przysługę całej sitwie, która tu została po poprzednim systemie.
26 czerwca 2017
+10
-3
e33-81e
~ lato  do ~ mieszkaniec   ale chyba można w jakimś wyznaczonym miejscu, a nie gdzie popadnie.
25 czerwca 2017
+5
-1
558-f6f
~ JB  do ~ adam   Jeśli chcę ryzykować i kupić produkt od babci to jest to moja sprawa. Sanepid nie musi badać wszystkiego i wszędzie. Jak dziecko raz dostanie biegunkę to kolejne zakupy zrobię w sklepie (acz po tym sklepowym, niby przebadanym nieraz i częściej można dostać..). Jeśli chodzi o paragon i vat - tego typu płody rolne i jakieś sery, mleko - możesz zdaje się sprzedawać bez rejestracji firmy/kasy fiskalnej. Jeszcze by brakowało by babcia płaciła 1200zł zusu/mies i biła paragony by sprzedawać truskawki na rogu.
System który mamy w Polsce jest N I E N O R M A L N Y. Skomplikowany do granic, jak z resztą widać po emocjach pod tym wpisem.Cieszy, że większość osób jednak jest za tym by klient mógł wybrać co gdzie i od kogo kupuje.
Warto jednak nie zmarnować szansy w wyborach i zmienić ten PoPis na rozsądniejszych, co chcą zmiany tego biurokratycznego chorego systemu w naszym pięknym kraju.
25 czerwca 2017
+14
-1
f53-858
~ ddd  do ~ v   Bolesław Elektrykos zastał Polskę murowaną a zostawił rozsprzedaną... :(
25 czerwca 2017
+10
-0
8c1-f0c
~ adam   Czy każdemu wolno handlować - zapytajcie urząd skarbowy ? a gdzie paragon vat? dziwne, że handlują prawie pod urzędem skarbowym i nikt nie pyta o paragon? Osoby z chodnika - nie płacą podatków i placowego a te złotówki z miasta uciekają? wydaje mi się, że chodzi o cenę towaru który jest w sklepach - jest droższy bo z vatem. A to boli właścicieli sklepów z centrum Łańcuta i pytają się władzy co z tym zrobi i ten artykuł jest tego dowodem. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Widzie, że kolega popiera handel bez vatu - a czego nie napiszecie co podaje sanepid o sprzedaży z ulicy? co robicie by poprawić jakość tych produktów czy ktoś je przebadał? czy kupuje nie pryskany owoc? czy będzie moje dziecko miało po tym biegunkę? są plusy i minusy ale trzeba być obiektywnym. i nie jestem zwolennikiem by na ulicy za babcią co szczęśliwe jajka oferuje biegał urzędnik skarbowy.
25 czerwca 2017
+8
-7
fd0-5ac
~ Marysia   Pani Rupar,
proszę wysłać urzędników lub samej się ruszyć na miasto (a na pewno to Pani nie zaszkodzi)i zobaczyć dziury w ulicach. Samochody chlapią wodą po najmniejszym deszczu, np. dołek tuż przed przejściem na światłach "do kościoła". Również ulica koło plant w stronę kościoła jest w opłakanym stanie. A często Pani defiluje tą ulicą i nie widzi problemu.
25 czerwca 2017
+21
-1
Golf201  do ~ Mieszkaniec   Tak,
25 czerwca 2017
+8
-1
89a-7e2
~ Mieszkaniec  do ~ Dobry   Czy masz na to dowody
24 czerwca 2017
+2
-7
Golf201  do ~ Handlująca :)   Chodnik do chodzenia,jeszcze chwilke to swiniaki przywieziecie i będziecie je na chodniku sprzedawać i powiecie ze jest ok.to w koncu jestes handlarzem czy rolnikiem?
24 czerwca 2017
+7
-14
4e1-9ce
~ Zdzisław Wazelina   Gdyby nie układ P.Rupar byłaby zwykłą radną. W głowie się pomieszało. Do następnych wyborów i głupawy uśmiech zniknie!
24 czerwca 2017
+22
-1
8f1-25a
~ EX  do ~ Klient   No jak kto, Miejski Dom Kultury w Łańcucie, takze więcej tłumaczyć nie musze
24 czerwca 2017
+14
-1
82d-681
~ Klient   Większą wiocha to są te słupy reklamowe (foto numer dwa) kto tym zarządza w centrum miasta, Wstyd! Zero ładu, nieaktualne plakaty. SYF!!!!
24 czerwca 2017
+18
-1
260-d72
~ turysta   Lepiej wygląda handel na chodniku niż wizerunek miasta na zdjęciu nr 2.To jest temat dla władz i radnych.
24 czerwca 2017
+17
-4
cb4-823
~ v  do ~ az   Ty nie mów o Wałęsie tylko o pani Rupar Wałęsa to co zrobił Polsce to inna bajka
24 czerwca 2017
+6
-0
d4d-52d
~ Merfi   Jak zwykle,przeszkadza to tym którzy nie mają z tego odpalane.
Bardzo dobrze.A czemu to niby nie można z dzieckiem iść i sobie kupic świeżych owoców?Hmmm?Bo użedasowi się to nie podoba a sam pewnie kupuje do domu????
24 czerwca 2017
+17
-1
7ef-bb3
~ oxo  do ~ Mieszkaniec Łańcuta   Niby gdzie jest ta ścieżka rowerowa? Na chodniku? To jakiś absurd który nadaje się do Programu TVN turbo - Absurdy drogowe. Jeśli spróbowałby ktoś jechać rowerem po tym chodniku to zostałby zapewne ukrzyżowany przez przechodniów.
24 czerwca 2017
+12
-1
fcd-752
~ Dobry   Łańcut jest miastem turystycznym,a w ktorym miescie turystycznym sa takie bazary na chodnikach 200m od obiektu turystycznego?do takiego handlu sa bazary,a jeszcze pytanie sie nasuwa ktory z tych sprzedawczykow jest rolnikiem? 1 na 10,reszta kupuje busami na gieldach rolnych niewiadomego pochodzenia i tu zachwalajac sprzedaje
Żenada
24 czerwca 2017
+14
-9
fd0-5ac
~ Tor  do ~ ritter   Ewentualnie warto jeszcze pogadać ze stara gwardią ks. Kenarem lub WCz. ks. Kocurem to mozna dostać stołek portiera. A niech mnie ktoś oświeci jakie wykształcenie ma nasz Starosta i kiedy się douczył?
24 czerwca 2017
+14
-1
647-a8a
~ Handlująca :)   Dzięki temu artykułowi i tym wpisom Pani Rupar i Pan Barnat powinin ten zakaz zlikwidować i chodnik poszerzyć w centrum miasta dla handlujących, mieszkancy chcą nas to dlaczego jesteście przeciwko mieszkancom?
24 czerwca 2017
+20
-5
5eb-c18
~ mieszkaniec   Ci ludzie żyją z pracy własnych rąk natomiast Pani żyje z naszych podatków. Nie jestem zwolennikiem ciągłej sprzedaży na chodnikach ale jak zerwany świeży owoc /truskawka/ wymaga jak najszybszego spożycia to jak najbardziej jestem za.
24 czerwca 2017
+17
-2
227-314
~ koko  do ~ Tor   dokładnie tor popieram twoja wypowiedz w stu procentach bo u nas w tych urzedach siedzą same gamonie i darmo zjady bo tak można ten motłoch nazwać ,a normali ludzie co w sezonie chcą sobie troszkę dorobić to to włąśnie takie urzędacy brudasy zamias jakos wspomuc to tylko żeby utrudnić człowiekowi ..dziedy jedne a jak pójdzie się rano o 7mej cos załatwic to lumpy mówia żeim jeszcze komputery nie odpaliły i zeby poczekać piętnaście minut ,to w końcu od kturej darmozjade zaczynaja prace skoro pisze ze urząd jest czynny od 7 rano czego z tym pożądku ikt nie zrobi??????
23 czerwca 2017
+10
-1
f53-858
~ wyborca   "Joanna Rupar" -To jest sprawa, którą trzeba się zająć w najbliższych wyborach-zapowiadają wyborcy
23 czerwca 2017
+26
-1
97e-a64
~ az  do ~ v   a jakie kompetencje miał np. Wałęsa żeby być prezydentem RP ? burmistrzem miasta możesz być nawet ty, nie ma tam żadnych określonych ustawą kryteriów, oprócz wieku, narodowości i zameldowania
23 czerwca 2017
+9
-2
653-92b
~ Producent truskawek   Witam widzę poruszyliście dosyć ciekawy temat mianowicie handlu na chodniku łączący ulicę Rynek (koło kantoru) do placu sobieskiego (róg koło sklepu "jędruś" ). Jestem rolnikiem produkuję owoce sezonowe od kilkunastu lat. Sam nieraz stałem na owym chodniku i zakaz handlu był zasadny przed rozbudową chodnika, ten został poszerzony więc nie wiem komu to przeszkadza.
Ewentualnie powinni dawać kary porządkowe dla tych którzy śmiecą na owych chodnikach, ale tych handlujących co znam ZAWSZE zamiatają miejsce po sobie!. Urzędnicy chcieliby wszystkich wynieść na plac przy ul rynek (od kiosku przy kantorze po antico) Jednak oni nie mają pojęcia co by się tam działo jakby paru handlujących zaczęło się rozpychać na pół chodnika aż do tej restauracji, na pewno właściciel skakałby z radości ... , bądź na plac przy ul cetnarskiego który jest obstawiony z każdej strony miejscowymi Handlarzami na innych miejsca brak .
Owszem możecie tak zrobić ale zapewnijcie nam godne miejsce do handlu a nie taką partyzantkę.
Jest nowy dworzec autobusowy zamknijcie więc stary przy ul cetnarskiego a zróbcie bazarek z prawdziwego zdarzenia na całym tym placu a autobusy na nowy dworzec, i jeden bus kursujący do centrum miasta tam i z powrotem.
Na dzień dzisiejszy po owoce klienci sami do mnie przyjeżdżają, a ja jestem zdrowszy bo nie muszę myśleć że ktoś z urzędu mnie zaraz po_szczuje bo coś mu się zamarzy .
Pozdrawiam handlujących i kupujących, urzędników niekoniecznie gdyż nie mają zielonego pojęcia o pracy którą się wykonuje.
Z chęcią zaproszę Panią Rupar do uzbierania 10 koszyków truskawek a później do sprzedania tego na rynku w Łańcucie Pozdrawiam .
23 czerwca 2017
+37
-3
97e-a64
~ az   Nie wolno zabraniać ludziom pracy i dorabiania się, ale z drugiej strony jeżeli stawiamy na miasto turystyczne, to nie róbmy z niego Bangladeszu. A całe zamieszanie może rozwiązać obniżenie opłat placowych na placu targowym, więcej handlujących to większe wpływu do budżetu miasta, niższe ceny dla klientów z racji większej konkurencji i porządek w mieście. Wilk syty i owca cała. PS placowe wynosi chyba 50 zł, a to nie rzadko suma, jaką przez cały dzień zarobi jakaś dorabiająca do emerytury, babcia
23 czerwca 2017
+20
-0
c56-259
~ jan   Pani Rupar, Urząd Miasta, w którym pełni Pani urząd z-cy Burmistrza chce walczyć z handlem w miejscach niewyznaczonych? Przeszkadza to chyba tylko Pani i Burmistrzowi, który takie działania prowadził w latach ubiegłych. Ten handel nie przeszkadza nikomu nawet pracownikom UM, którzykupują na ulicy,. Zapewne nie raz i Pani kożystała z tych produktów.
23 czerwca 2017
+19
-3
71c-bb0
~ K.M   Te owoce i warzywa mieszkańcom ułatwiają życie . Nie rozumiem jakim trzeba być bezdusznym żeby przeganiać tych ludzi , którzy pracują żeby nawet wam urzędnikom było lepiej , żebyście mieli bliżej do świeżych owoców , a przede wszystkim nam mieszkańcom było lżej .
23 czerwca 2017
+21
-5
71c-bb0
~ Mieszkaniec Łańcuta  do ~ sdfga   Zakaz handlu jest wzdłuż ścieżki rowerowej a nie tu koło antico . Proszę się doinformowac gdzie można a gdzie nie można .
23 czerwca 2017
+5
-2
684-bb0
~ mieszkanka38  do ~ Mieszkaniec Łańcuta   Jest zakaz droga koleżanko, co moim zdaniem jest lekko chore :-] że się chcą za to zabrać...
23 czerwca 2017
+7
-2
306-96f
~ sdfga  do ~ Mieszkaniec Łańcuta   jest znak ZAKAZ HANDLU NA CHODNIKU a to chyba jest chodnik ? Tak oczywiście sam nie jestem przeciwny i robia tu zakupy no ale znak jest i najlepiej jakby zniknął
23 czerwca 2017
+7
-3
71c-bb0
~ Mieszkanka  do ~ sdfga   Handel na małym rynku w mieście jest bardzo wygodny a zwłaszcza dla starszych ludzi i nie wyobrazam sobie zeby moja starsza mama chodzila po świeże owoce a teraz truskawki na Cetnarskiego. Nie wszyscy mają tyle siły w starszym wieku żeby wyjść z zakupami z powrotem na górę . Łańcut powinien być dla mieszkańców a nie dla urzędników .
23 czerwca 2017
+18
-3
ac4-d54
~ maciej spod lipy   w całej cywilizowanej europie tak jest że jak ktoś ma cos fajnego do sprzedania to sprzedaje to na rynku bądz na drogach dochodzących na rynek tak jest przyjete tak było jest i bedzie jesli ktos ma dobry produkt to czemu ma go niesprzedawać powiedzmy warzywa czy lesne runo tym nie powinien sie zajmowac żaden urzednik jesli im to przeszkadza to tak samo mi przeszkadza że jeśli ja ide do urzedu a urzednika nie ma na stanowsku a potem widze go na zakupach na miescie a nie w pracy tak samo powinien sie tym ktoś zajęc to jest wspaniała alternatywa dla sklepowego syfu i wierzcie mi lub nie jesli turysta widzi taki straganik to predzej z niego cos kupi niż w sklepei bo ma świadomośc a w łańcucie chca coś takiego załatwić jakaś dyrektywą urzedniczą
23 czerwca 2017
+14
-2
71c-bb0
~ Mieszkaniec Łańcuta  do ~ sdfga   Żadnego zakazu nie ma i placowe jest tak samo zbierane jak na Cetnarskiego . Poproszę najpierw się doinformowac a później takie głupoty wypisywać .
23 czerwca 2017
+10
-2
306-96f
~ sdfga  do ~ Mieszkaniec Łańcuta   no bezmózgowcy, jest zakaz
23 czerwca 2017
+5
-4
71c-bb0
~ Mieszkaniec Łańcuta   Nie rozumiem po co fotografujcie miejsce przy którym jest dozwolony handel przy światłach koło antico. Najpierw sie zorientujecie gdzie jest dozwolony handel a później dodajcie zdjęcia. Kto jest tak durny żeby najpierw zrobić zdjęcia przed zorientowaniem się gdzie można handlować . Bezmozgowcy w tym Łańcucie na każdym kroku.
23 czerwca 2017
+15
-4
f53-161
~ wirtuoz   Prędzej czy później do ludzi, którzy to zgłaszają los się odwróci - tacy chytrzy jesteście? Przeszkadzają wam ludzie, którzy często sprzedażą owoców warzyw itp utrzymują swoje rodziny? Żeby jeszcze zasługiwali na ten hejt. Ale jak? Ciężko pracują, cały rok dbają o swoją ziemię i hodują żywność, harują od świtu do nocy i należy im się odrobina szacunku do diabła!!!
23 czerwca 2017
+17
-2
a69-f48
~ xXx   Zamiast zajmować się głupotami to pomyśleli by o parkingach. Na jagiellońskiej kilka dni stał znak zakazu i już go od dawna nie ma. Ktoś tam dawał mandaty? Przejechać tamtędy to kupę nerwów bo auta zastawione po jednej stronie ulicy
23 czerwca 2017
+16
-2
b8a-c8c
~ sss   mi się zdaje że właśnie za mało tych handulujących przy chodniku powinien byc co kawałek przy głównej ulicy od podzwierzynca az po wylot do czwórki i do tego najlepiej dołożyć co jakis odcinek przejsc dla pieszych żeby każdy mógł do nich dotrzec bo przeciez musza jakos ludzie do sprzedajacych dotrzec. jak urzednicy sie wypowiedzieli to jest ze na zlecenie kogos, jak by sklepy sie odezwały to ze za duzo maja kasy i nie chca innym dac zarobic i tak w kółko bez sensu, moze ktos by sie zastanowił że to wygląda jak jeden wielki targ a nie miasto które niby chce byc atrakcyjne dla turysty
23 czerwca 2017
+12
-0
1d8-0aa
~ Kwaśniewski   Truskawkowym skrytożercom mówimy zdecydowane nie !! :)
23 czerwca 2017
+5
-11
819-98a
~ z lancuta   Zamiast się brać za konkretne projekty typu budowa wiaduktu na pkp. To zajmują się rolnikami handlarzami co sprzedają ekologiczne i smaczne warzywa i owoce. No ale cóż budowa wiaduktu ich przerasta :(
23 czerwca 2017
+24
-2
8af-475
~ witia   Wielkie halo bo nić z tego handlu nie wpada do kasy gminy, jak by jakiś procent wpadł to by była cisza
23 czerwca 2017
+15
-2
529-375
~ zh   a w Markowej cebule sprzedają i h..j to kogo obchodzi
23 czerwca 2017
+21
-1
2cc-f16
~ PIP   No to teraz wyłapać urzędników kupujących w godzinach pracy na tych straganach jak i z busa na parkingu urzędu gminy i zwolnienie dyscyplinarne za samowolne opuszczenie stanowiska pracy.
23 czerwca 2017
+29
-1
ef9-d08
~ RH+  do ~ gratis   proponuję redakcji aby zrobiła rozeznanie kto z rodziny dyr. MOSir czy burmistrza pracuje na MOSiR !!!
23 czerwca 2017
+17
-0
558-f6f
~ ja   To teraz z aparatami na miasto i robić zdjęcia tym urzędnikom, którzy kupują te owoce i warzywa ..:D... ile razy widać urzędników, którzy w godzinach pracy (pensje macie płacone z pieniędzy podatników) latają po zakupy...truskaweczki itd ?!?!
zajmijcie się w końcu porządnym koszeniem trawy, przycinaniem żywopłotów, nie betonujcie miasta, odśnieżajcie porządnie chodniki, dajcie ludziom żyć !!! Nie każdy ma pensje wyskości waszych... gruszki, dodatki, nagrody .... niektórzy muszą handlować na chodniku!
23 czerwca 2017
+27
-3
fd0-5ac
~ Piotr   Mi nie przeszkadza handel na chodnikach miasta Łańcuta .Tak zawsze było i nikomu to nie przeszkadza oprócz, włodarzom i skarbówce. Mają ludzie produkty w małych ilościach sezonowo to niech sprzedają, konkurencja nikomu nie zaszkodzi,a ludzie zawsze coś sobie dorobią do domowego budżetu.
23 czerwca 2017
+20
-2
c59-b5d
~ ten   Pani Rupar była w Krakowie...jeśli nie to proszę jechać i zobaczyć że taki handel to normalna sprawa....wydaje mi się że w K-wie jest trochę więcej turystów....Radzę uczulić policję w kierunku uprzejmośći i ludzkiego podejścia do turysty tak jak jest w K-wie....Policjant to nie grabarz też może się uśmiechnąć...
23 czerwca 2017
+24
-2
306-96f
~ aasg   Tytuł powinien Być : Uliczny handel zmorą urzędasÓW
23 czerwca 2017
+20
-2
fd0-5ac
~ Tomek   Ja uważam że to jest dobrodziejstwo a nie zmora.
23 czerwca 2017
+26
-3
558-f6f
~ też mama   Komu oni przeszkadzają, ja się pytam?? Chyba tylko właścicielom okolicznych delikatesów...napiszcie od razu przez kogo jest artykuł sponsorowany.
23 czerwca 2017
+22
-1
91e-16b
~ Tomek  do ~ Tor   Wy naprawdę myślicie, że urzędnikom chce się wychodzić z biura by nękać handlarzy truskawek. To pobliscy mieszkańcy oraz właściciele sklepów zgłaszają interwencje do urzędu i na policję.
23 czerwca 2017
+20
-1
ff6-900
~ mieszkaniec   Drodzy Radni Burmistrzu Zastępco ect proponuje: wyrzucic handlujacych nie tylko z chodników ale i z calego miasta wowczas miasto bedzie estetyczne mozna nastawiac pomników no bo one robią wizerunek. Wogóle to zamknac miasto dla mieszkańców i aut, zostawić tylko Urzedy -bedzie pięknie. Moze by tak ktos pomyslal o wyłaczeniu swiatel komunikacyjnych w nocy? Nie po co, władz i urzedników to nie obchodzi a ty kierowco przejedz pół Polski a w Łańcucie w srodku nocy stój i czekaj, pieszego nie uświadczysz bo miasteczko idzie spac w sezonie jesienno-zimowym o 16-17 w letnim nieco pozniej z wylaczeniem kilku wekendów w ciagu roku. Pani zastepcy proponuje wycieczke po miastach Europy i zobaczyc jak wyglada handel na ulicach, zadowolenie sprzedajacych i kupujacych
23 czerwca 2017
+34
-2
154-23b
~ Aś  do ~ JB   Racja, przynajmniej coś się dzieje, jest życie. Komu przeszkadzają handlowcy? Pewnie włodarzom marzy się galeria z wysokiej półki, haha. Dajcie ludziom żyć i zarobić na chleb!
23 czerwca 2017
+27
-2
558-f6f
~ JB   Niezbyt estetycznie wygląda część ulic w Łańcucie po których nie tylko przyjezdni jeżdżą. Najpierw zadbajcie o to. Gdyby stoiska przeszkadzały ludziom, to nie kupowaliby na ulicy i stragany same by zniknęły. Skoro są i dobrze się mają to znaczy, że są bardziej przydatne. Taka już urzędnicza rola w tym państwie by każdy aspekt życia uregulować, czy to na poziomie ogólnopolskim czy lokalnie.
A osobiście sądzę, że uliczny handel dodaje miastu życia. Widać, że coś się dzieje. Dajcie ludziom spokój. Pijcie sobie kawę spokojnie w tych urzędach i zwyczajnie nie przeszkadzajcie. A jeśli już koniecznie chcecie coś zrobić, to przypilnujcie, by na drogach które budujecie studzienki leżały równo, a zimą chodniki były odśnieżone na czas.
23 czerwca 2017
+37
-2
961-b51
~ :>   Nie uwierzę, że nigdy niczego od tych osób nie kupiliście. Świeże truskaweczki, brzoskwinki to każdy zjeść chce, ale jak ludzie stoją to już przeszkadzają. Może zajmijcie się pożytecznymi rzeczami, zamiast odbierać ludziom chleb?
23 czerwca 2017
+26
-2
e1a-934
~ ritter  do ~ gratis   Warto też zostać Rycerzem Kolumba a wtedy już można szybko się wybić.
23 czerwca 2017
+22
-2
306-96f
~ jutroRobieDuzeZakupy   DRODZY MIESZKAŃCY JUTRO PROPONUJE ZROBIĆ INWAZJE NA TE STRAGANY I WSZYSTKO WYKUPIC!!!
23 czerwca 2017
+26
-2
c4b-0d4
~ Handlujący   Zróbcie zielony rynek porządny na Cetnarskiego, obniżcie opłaty to staniemy tam z warzywami i nie tylko ;)
23 czerwca 2017
+31
-0
4d9-bb3
~ gratis  do ~ bez przesady   Do urzędów są przyjmowani tylko "swoi". Zawiązały się kasty urzędnicze i bez znajomości nie da rady się dostać do pracy w urzędach.
23 czerwca 2017
+24
-2
4d9-bb3
~ gratis   To w łańcucie już nie ma ważniejszych problemów jak tylko handlujący warzywani i owocami?
Może by tak wyjść zza biurka i pozwiezać miasto, zobaczyć co trzeba zrobić naprawdę a nie szukać dziury w całym.
Bardzo prawdopodobne że taki handel boli łańcuckich biznesmenów którzy mają sklepy spożywcze, może szepnęli Pani Rupar do "ucha" że "to tak nie może być".
23 czerwca 2017
+24
-2
154-23b
~ bez przesady   No, ale komu to tak naprawdę przeszkadza? Przynajmniej nie trzeba iść na rynek... Bez przesady, ludzie chcą zarobić i przeżyć. Jak pani Rupar to przeszkadza, to może unikać patrzenia na takie widoki :/ Chyba, że Pani Rupar znajdzie ludziom miejsca pracy np. w urzędzie, to przestaną handlować na chodniku.
23 czerwca 2017
+26
-3
529-375
~ v   szkoda mi takiej pani rupar bo ona niema żadnych kompetencji i czemu zajmuje stołek w urzędzie wynocha
23 czerwca 2017
+75
-3
d21-16f
~ Kowalski   Z całym szacunkiem, ale Władze Miasta powinny przychylniej popatrzeć na osoby handlujące w mieście. Samorządowcy mają za zadanie życie ułatwiać a nie utrudniać. Są osoby, które chcą kupować to oczywiste, że pojawią się też i takie, które chcą sprzedawać. Kwestia znalezienia rozsądnego kompromisu i miejsca w centrum miasta gdzie taki handel powinien być dozwolony. Na Cetnarskiego od rynku jest trochę daleko dlatego możliwość handlu owocami i warzywami i innymi różnościami powinna zostać zorganizowana częściowo także gdzieś w centrum. Może należy pomyśleć o postawieniu estetycznych namiotów w których taki handel mógłby się odbywać w miejscu obok ogródka Caffe Antico? i np. też obok Meneżu przy którym niewiele się dzieje?
23 czerwca 2017
+20
-2
358-523
~ Alojzy   Pozasiadali w urzędzie miasta po długim wazeliniarstwie i teraz będą się brali za ludzi, którzy chcą jakoś przetrwać w tym chorym państwie.
Nie każdy zarabia 4000zł wzwyż za siedzenie i picie kawy w urzędzie, urzędnicy potrafią tylko się tylko ładnie uśmiechać i błyszczeć co hucpa.
23 czerwca 2017
+86
-8
afd-d3d
~ Tor   Handel to handel. Mi i większości osób w tym mieście oni nie przeszkadzają. Pani Rupar Pani Bartam nie każdy jest na urzędniczym stolku, nie pracowaliście poza urzędem nie wiecie co to jest kapitalizm.
23 czerwca 2017
+95
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x