Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Zamień hobby w zawód: moda na zdrowie
Rozmiar tekstu:
AAA
RZESZÓW
2017.08.31 13:23 | aktualizacja: 2017.09.01 06:09

Zamień hobby w zawód: moda na zdrowie

Nowoczesne społeczeństwo coraz częściej zaczyna zwracać uwagę na zdrowy tryb życia. Ruch oraz odżywianie w myśl zasady wiem co jem, zyskuje coraz więcej adeptów
Zamień hobby w zawód: moda na zdrowie
Zamień hobby w zawód: moda na zdrowie

Sport w ostatnich latach zyskał charakter masowości. Biegacze, rowerzyści, rosnące jak grzyby po deszczu siłownie. Całość pozytywnej mody wzmacniają internetowe poradniki czy programy telewizyjne o zdrowym odżywianiu.

Według badań USP przeprowadzonych w połowie listopada w 2015 roku, aż 80% badanych Polaków rozumie jak istotne dla zdrowia jest odpowiednie odżywianie, a 83% - jak ważna aktywność fizyczna. Niestety wciąż tylko ok. 20% respondentów umiało trafnie wymienić artykuły spożywcze tworzące "zdrową dietę" a jeszcze mniej miało pojęcie o sposobach aktywności fizycznej, mającej wpływ na stan zdrowia.

Wyniki badań dowiodły, że za rosnącymi chęciami Polaków do bycia fit, nie idzie wiedza praktyczna, która pozwoliłaby w przyjemny sposób swoje cele zrealizować.

Zauważono to chociażby w Ministerstwie Edukacji, gdzie w nowo powstałej mapie z kierunkami kształcenia zawodowego, nie zabrakło miejsca dla kierunków związanych z aktywności fizyczną i zdrowym odżywianiem.

Wśród rzeszowskich szkół i uczelni prym w zakresie kształcenia na kierunkach związanych ze zdrowiem wiedzie Szkoła Policealna ŻAK. W rzeszowskim ŻAKu można zdobyć praktyczne umiejętności min. na kierunkach takich jak: Instruktor fitness, Trener personalny, Specjalista żywienia człowieka, Masażysta czy Kosmetyczka.

"To prawda, kierunki związane ze zdrowym stylem życia, cieszą się w naszej szkole wielką popularnością" - mówi Artur Podsiadły, Dyrektor Szkoły ŻAK w Rzeszowie - "związane jest to pewnie w dużej mierze z ogólnie panującą modą, ale również z opiniami, jakie po ukończeniu tych kierunków w ŻAKu, wystawiają nam nasi absolwenci. Cykl kształcenia w Studium Policealnym, gdzie oferujemy kierunki takie jak Instruktor fitness, Trener personalny czy Specjalista ds. żywienia trwa tylko 10 miesięcy, ale jest to wystarczający czas, by przyswoić niezbędną wiedzę praktyczną i realizować się w tych nowoczesnych, bardzo przyszłościowych zawodach. Dwukrotnie dłuższa nauka czeka osoby chcące uzyskać tytuł technika na kierunkach policealnych, takich jak kosmetyka czy masażysta. Na szczęście w naszej szkole można łączyć naukę na dwóch kierunkach, by po 2 latach być kompleksowo przygotowanym do zawodu" - kończy Artur Podsiadły.

W tej chwili w rzeszowskim ŻAKu, który jest największa szkołą policealną w województwie Podkarpackim trwa rekrutacja na semestr rozpoczynający się we wrześniu.

Na rynku szkół policealnych ŻAKa wyróżnia jakość kształcenia, zdawalność egzaminów państwowych, całkowity brak opłat na kierunkach policealny i w liceum dla dorosłych oraz możliwość łączenia nauki na dwóch kierunkach w ŻAKu lub pogodzenia jej ze studiami.

Zajęcia w ŻAKu odbywają się w systemie zaocznym (średnio co 2 weekend), za wyjątkiem technika masażysty, gdzie zajęcia odbywają się w trybie wieczorowym.

O przyjęciu do ŻAKa decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca przez internet: www.zak.edu.pl/formularz

Pełna oferta ŻAKa na trwającą rekrutację dostępna jest na: www.rzeszow.zak.edu.pl/oferta

Artykuł Sponsorowany
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Zamień hobby w zawód: moda na zdrowie, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Artykuł Sponsorowany dodany
 
Odsłon: 4874
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
f54-706
~ modne bzdury   70 % "dbających o zdrowie" robi to tylko żeby się na fejsie pokazać, dodatkowo 20 % siedemdziesięciu to kosiarze, a uczciwi i rzeczywiście trenujący dla zdrowia i pasji, na siłowniach widać rzadko nie ogłaszają na FB ile przebiegli, przejechali, podnieśli, bo nie robią tego dla poklasku, tylko dla samych siebie. Znam facetów, których nikt nie siłowni nie widział, są w dojrzałym wieku, a wypacykowanych dwudziestolatków dwa razy by przeskoczyli
31 sierpnia 2017
+5
-0
973-ea3
~ Parasol  do ~ observer   Nie ma się też co oszukiwać, ale przez to że nastała "moda" na zdrowy tryb życia, gro osób (zwłaszcza tych, którzy cierpią na chorobę zwaną nadmiarem pieniędzy) chodzi tylko na siłownię aby pochwalić się tym faktem przed znajomymi. Dodatkowo strzelą sobie focie z trenerem personalnym i można słać ją w internet (codziennie oglądam takie widoki:/ ). Dla takich osób trener po szybkim kursie w zupełności wystarczy.
31 sierpnia 2017
+5
-0
aaf-346
~ observer   To chyba żart jakiś... 10 miesięcy i jesteś trenerem??? Nie wiem kto zapłaciłby trenerowi personalnemu bez tytułu mgr. Studia trenerskie nie są dla każdego głąba. To zbyt duża odpowiedzialność.
Szkółka nabija sobie kasę i naciąga nierozgarniętych naiwniaków, przedstawiając im wizję atrakcyjnej, dobrze płatnej pracy.
31 sierpnia 2017
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x