Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
17-latek zmarł w szpitalu
Zderzenie osobówek
Wyłudzili prawie milion złotych dotacji?
Zakaz budowy przy wiatrakach
home > Start > Aktualności > Szkoła Żak łamie stereotypy
Rozmiar tekstu:
AAA
RZESZÓW Materiał Promocyjny
2017.09.29 07:00 | aktualizacja: 2017.09.29 08:11

Szkoła Żak łamie stereotypy

Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie ze słowem - szkoła??
Szkoła Żak łamie stereotypy
Szkoła Żak łamie stereotypy

Z ciekawości zapytaliśmy o to przypadkowych przechodniów w centrum Rzeszowa. Padały różne hasła: "nauka", "młodość", "radość", "klasówki", "nauczyciel", "matura"… Usłyszeliśmy też: "dawne czasy…", a ktoś inny machnął ręką z roztargnieniem.

Wyniki naszej spontanicznej sondy ulicznej dały nam do myślenia. Jako byli uczniowie różnych placówek edukacyjnych, rozumiemy to stereotypowe myślenie, ale jako pracownicy Szkoły Żak inaczej podchodzimy do tematu edukacji. Wiemy o tym, że szkoła nie musi być, dla niektórych przykrym, obowiązkiem. Może być świadomą decyzją dorosłego, dojrzałego człowieka, który sam kształtuje swoje życie i swoją przyszłość. Tacy są nasi słuchacze - pewni siebie, zdecydowani, czasem wręcz zdeterminowani.

Szkoła zaoczna jest płatna i na pewno bardzo droga?

Ten stereotyp w ogóle nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości. W szkole Żak jest do wyboru zarówno wiele kierunków bezpłatnych, jak i szeroka gama kierunków płatnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Nauka odbywa się w trybie zaocznym, który jest najbardziej korzystny dla osób pracujących. Zajęcia nie kolidują z pracą, nie trzeba biec na ćwiczenia, gdy głowa jeszcze w pracy albo gdy burczy w żołądku, bo nie było czasu, by zjeść choćby szybki obiad. W weekend głowa jest świeża, łatwiej jest przestawić się na inny tryb myślenia.

Szkoła to tylko teoria, gadanie, które nic nie daje…

Nie, Kochani, nie generalizujmy. Wszystko zależy od tego, co się wybiera. Świadomy człowiek uważnie wybiera szkołę, w której przyjdzie mu się uczyć przez następnych kilka, kilkanaście miesięcy. Ma czas, by porównać ze sobą poszczególne placówki w swoim mieście. Wybrać konkretny kierunek, na którym nauczy się nowych umiejętności, kompetencji czy zawodu. Teoria jest potrzebna, to podstawa wszelkich działań w życiu, ale najważniejsze jest doświadczenie, umiejętność wprowadzenia tej wiedzy w czyn, wykorzystania jej w konkretnym działaniu. Żacy, jak nazywamy naszych słuchaczy, chwalą nasze pracownie, kadrę dydaktyczną i formę zajęć. Nasi nauczyciele chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, wychodząc ze standardowej roli pedagoga.

Szkoła to obowiązek?

Z tym również nie do końca się zgadzamy. Przychodzą do naszego sekretariatu ludzie o różnych historiach życiowych. Nie mówią, że muszą wrócić do szkoły, ale że czują taką potrzebę. Że chcą. Są to tak zwani świadomi uczniowie. Nikt ich nie nakłania i nie ciągnie za rękę. Szukają swojego miejsca, sami układają swój plan życia. Cenimy ich postawę.

Szkoła tylko dla młodych?

Nieprawda! U nas uczą się w liceum i zdają maturę panowie oraz panie powyżej pięćdziesiątki. Żeby nie być gołosłownymi, zaglądamy w statystyki i widzimy roczniki: 1955, 1962, 1964. Panie będące już na zasłużonej emeryturze, z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach z florystyki, ciesząc się towarzystwem młodszych koleżanek na zajęciach. - "To nas odmładza" - mówią z uśmiechem. - "Mamy zajęcie, mamy kontakt z ludźmi, oddajemy się swoim pasjom, wzbogacając je o fachową wiedzę. Przestajemy być amatorkami, a stajemy się profesjonalistkami. To naprawdę fajne uczucie".

Gro Słuchaczy w Szkole Policealnej stanowią osoby w wieku 24-30 lat, kiedy już całkiem świadomie, z pewnym doświadczeniem życiowym dobieramy zawód do swoich predyspozycji i zainteresowań.

Jak jest w rzeszowskim ŻAKu?

Jesteśmy największą szkołą dla dorosłych w całej południowo - wschodniej Polsce. Swoją popularność zawdzięczamy naszym absolwentom, obecnym i byłym Słuchaczom, to oni są naszą wizytówką. Obserwujemy też naszych Żaków; byłych, obecnych i przyszłych. Różnią się od siebie. Panowie i panie, młodzi i starsi, z różnym wykształceniem. Jedni rozgadani, inni bardziej spokojni. Co ich tak naprawdę łączy?

To oczywiste….

… Szkoła Żak w Rzeszowie

REKRUTACJA TRWA DO 30 PAŹDZERNIKA 2017!

Sobieskiego 2d/1

Tel.: 17 850 19 44

Sprawdź: www.rzeszow.zak.edu.pl/aktualnosci

Artykuł Sponsorowany
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Szkoła Żak łamie stereotypy, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Artykuł Sponsorowany dodany
 
Odsłon: 2022
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x