Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
110 rocznica powstania I LO
Poszukiwany zaginiony Przemysław Bielak
Brzeg pozyskał międzynarodowego sponsora
Skutki nawałnicy
home > Start > Aktualności > Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAńCUT
2017.10.04 08:37 | aktualizacja: 2017.10.04 08:41

Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie

Na zaproszenie Przewodniczącego Polsko-Szwajcarskiej Grupy Parlamentarnej Posła Kazimierza Gołojucha wczoraj w Łańcucie przebywała delegacja Szwajcarsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej.
Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie
Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie

Łańcut odwiedzili Członkowie Rady Narodu w składzie: Przewodniczący Gerhard Pfister, Peter Schilliger, Walter Müller, której towarzyszył JE Andrej Motyl Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Konfederacji Szwajcarskiej w Warszawie.

Podczas roboczego śniadania w hotelu Sokół w Łańcucie goście ze Szwajcarii spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych oraz Euroregionu Karpaty reprezentowanych przez: Bogdana Romaniuka - Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego, Marka Sitarza - Wicestarostę Rzeszowskiego, Barbarę Pilawę-Kraus - Wicestarostę Łańcuckiego, Roberta Kochmana - Sekretarza Powiatu Łańcuckiego i Stanisława Gwizdaka - Burmistrza Miasta Łańcuta, a także Dawida Laska - Wiceprezesa Zarządu Euroregionu Karpaty.

Jak podkreślił w Łańcucie Przewodniczący Gerhard Pfister, Polska stanowi ogromny potencjał pod względem terytorialnym, kapitału ludzkiego i konkurencyjności w gospodarce na rynku europejskim i światowym. Ważne są takie spotkania w lokalnych miejscowościach, np. takich jak Łańcut.

Wicemarszałek Bogdan Romaniuk podkreślił, że województwo podkarpackie jest doskonale położone na krzyżujących się szlakach komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe. Wśród wielu atutów naszej lokalnej Ojczyzny są jej mieszkańcy wykształceni, przedsiębiorczy oraz po prostu dobrzy ludzie, tak jak bohaterska Rodzina Ulmów z Markowej.

Burmistrz Stanisław Gwizdak zaprosił do odwiedzenia Łańcuta i inwestowania w naszym mieście.

Wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus podkreśliła znaczny potencjał powiatowego szkolnictwa zawodowego oraz otwartość na odbywanie przez uczniów praktyk zagranicznych.

Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch zwrócił uwagę, że ze Szwajcarami istnieje możliwość rozwoju współpracy w dziedzinie turystyki oraz edukacji zawodowej młodzieży i na te cele istnieje możliwość pozyskania grantów. Na terenie powiatu łańcuckiego zrealizowano już wiele projektów i nadal wiele jest realizowanych z pomocą środków unijnych, czy norweskich, a być może już wkrótce będą realizowane projekty ze środków szwajcarskich. Wizyta szwajcarskich parlamentarzystów z pewnością przyczyni się do rozwoju współpracy międzynarodowej między naszymi krajami.

R.Kochman/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
R.Kochman/Red dodany
 
Odsłon: 3039
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imię lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Dzięki Tobie Forum może być lepsze! Klikaj w ikonę kosza Kosz aby zgłosić wpis do usunięcia z powodu nadużycia.
Najwyżej oceniane komentarze
fd0-5ac
~ power  Na pewno pochwalono się też prężnie rozwijającym się przemysłem w Łańcucie. Pięknym browarem, niezłym polmosem, prężnie rozwijającymi się ,,śrubami' i pensjami pracowników w tych firmach prawie dorównującymi tym szwajcarskim.
4 października 2017
+25
-0
Wszystkie komentarze
3ee-d29
~ SemidolceVITA  I co ludzie??? Pewnie Wam głupio za to gadanie, że samorządowcy i parlamentarzyści nic nie robią. A tu ups - jakie super spotkanie i śniadanko ,,robocze''.
5 października 2017
+5
-0
fd0-5ac
~ power  Na pewno pochwalono się też prężnie rozwijającym się przemysłem w Łańcucie. Pięknym browarem, niezłym polmosem, prężnie rozwijającymi się ,,śrubami' i pensjami pracowników w tych firmach prawie dorównującymi tym szwajcarskim.
4 października 2017
+25
-0
cc3-0c7
~ the  do ~ power  Oczywiście, i nadziwić się nie mogli, ale przesłano specjalne podziękowania do Brukseli, na ręce byłego ministra przekrętów własnościowych w rządzie KLD a dziś eurodeputowanego PO, Janusz Lewandowskiego, który walnie się do tego przyczynił. Kaczmarkowi i Rostowskiemu, odpowiednio z SDRP i PO, także przesłano kwiaty i podziękowania w dwóch językach. Samorządowcy, którzy na to pozwolili, dostali buziaka, no i wiadomo, wszyscy tradycyjną kopertę, lub jak kto woli przelew
4 października 2017
+7
-4
fd0-5ac
~ power  do ~ the  Przypuszczam,że nie obędzie sie bez rewizyty. POzwiedzac sobie Szwajcarię na koszt POdatnika to fajna sprawa.
5 października 2017
+6
-0
REKLAMA
Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy oraz rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wypowiedzi zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie użytkowników portalu, członków redakcji i innych osób. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, lecz nie dotycząca spraw osobistych.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA

Przeczytaj również

REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Zapytania Google
x