Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ciało mężczyzny w stawie
Uciekinier usłyszał zarzuty
5 piosenek, jedno ujęcie
Dzieci wjechały wprost pod auto
home > Start > Aktualności > W gminie Czarna o bezpieczeństwie
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA CZARNA
2017.10.27 08:19

W gminie Czarna o bezpieczeństwie

Wczoraj odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Łańcucie oraz Urząd Gminy w Czarnej. Głównym jej tematem było bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie gminy Czarna.
W gminie Czarna o bezpieczeństwie
W gminie Czarna o bezpieczeństwie

Celem spotkania, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury było zwrócenie uwagi na problemy i zagrożenia, z jakimi spotykają się mieszkańcy gminy Czarna. Omówiono również działania podjęte przez Policję w celu realizacja wniosków i rekomendacji z lutowej debaty. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów, dyrektorzy oraz pedagodzy szkół, przedstawiciele OSP, Stowarzyszeń, Klubów Sportowych działających na terenie gminy. Wśród zaproszonych gości byli również członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czarnej oraz Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Czarnej.

Debata rozpoczęła się wystąpieniem Wójta Gminy Czarna Edwarda Dobrzańskiego, który przywitał przybyłych uczestników. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie nadkom. Andrzej Żygadło, kttóry przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy Czarna w zakresie przestępstw, wykroczeń oraz zdarzeń drogowych. Omówił również zagrożenia wskazane przez mieszkańców gminy na lutowym spotkaniu oraz działania podjęte przez łańcucką jednostkę w celu ich eliminacji.

Po nim głos zabrał Rzecznik Prasowy łańcuckiej komendy st. sierż. Wojciech Gruca, który omówił działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Aplikacja Moja Komenda. Uczestnikom spotkania przybliżył również rolę dzielnicowego zgodnie z założeniami programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".

Ostatnim punktem debaty była dyskusja oraz wnioski. Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie odpowiadał na pytania oraz odnosił się do uwag zgłaszanych przez uczestników spotkania. Na zakończenie przełożony łańcuckich policjantów wraz z Wójtem Gminy Czarna Edwardem Dobrzańskim doskonali podsumowania obecnych zagrożeń, w tym w szczególności dotyczących środków odurzających wśród młodzieży. Wszystkie uwagi czy propozycje zgłoszone podczas spotkania zostaną uwzględnione przez policjantów w czasie codziennych służb, a wnioski przeanalizowane.

KPP Łańcut/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
W gminie Czarna o bezpieczeństwie, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
KPP Łańcut/Red dodany
 
Odsłon: 3379
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
0a9-be6
~ julia37   Może wreszcie pomyśli ktoś o jakiejś sygnalizacji świetlnej przy moście na skrzyżowaniu w Dąbrówkach bo w godzinach porannych ,bądź godzinach popołudniowych jazda przypomina jakąś masakrę .Co jakiś czas dochodzi na tej krzyżówce do kolizji.Niech się wreszcie tym ktoś zajmie
7 listopada 2017
brak ocen
425-4e4
~ anonim   a kiedy to taka debata odbędzie się w Rakszawie? mam mnóstwo pytań do komendanta policji odnośnie bezpieczeństwa jak i ochrony obywateli. Jak to jest że funkcjonariusze którzy przyjeżdżają na interwencje nie widzą problemu i jadą sobie dalej a poszkodowani wychodza na sprawców a sprawcy na poszkodowanych, czego osoby które bezpodstawnie wzywają policje nie sa karane mandatami? odkąd to policja przyjeżdża pocieszać płaczące baby? .........
29 października 2017
+1
-0
581-405
~ StanleyGvisdak   Może by tak namalować/odnowić oznakowanie poziome na drodze 881 w gmienie Czarna?
Sama droga też nadaje się do gruntownego remontu!
27 października 2017
+4
-0
44a-3f2
~ asf  do ~ Mirek   To fakt ten to macie do wiecie gdzie, że poseł nic wam w tym temacie nie pomaga to dziwne juz dawno powinine stać tam nowy most
27 października 2017
+3
-0
77c-670
~ Mirek   Nic o moście na Wisłoku? Czekamy na czyjąś śmierć?
27 października 2017
+6
-0
44a-3f2
~ asf   W czarnej chyba sa najwieksze plantacje
27 października 2017
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x