Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Nastolatka została odnaleziona [Aktualizacja]
Śmiertelny wypadek w Markowej [AKTUALIZACJA]
Wypadek, 3 ranne osoby
home > Start > Aktualności > Nie chcą składowiska opon
Rozmiar tekstu:
AAA
CZARNA
2017.12.29 10:41 | aktualizacja: 2017.12.29 10:43

Nie chcą składowiska opon

W miejscu dawnej masarni "GS Czarna" w Czarnej ma powstać zakład zajmujący się bieżnikowaniem i składowaniem opon. Teren pod inwestycje został już sprzedany przedsiębiorcy z Markowej.
Nie chcą składowiska opon
Nie chcą składowiska opon

Stowarzyszenie WiR KOPERNIK, Sołtys Maria - Kiwała Barnat, Radni Gminni wsi Czarna, Dariusz Kulka oraz Sławomir Chudzik zwracają się do mieszkańców gminy czarna o włączenie do akcji protestacyjnej.

Planowane przedsięwzięcie zostało zaliczone do potencjalnie zagrażającego środowisku ze względu na prace, które miałyby się odbywać na terenie zakładu. Z pośród etapów produkcji należy wyszczególnić te, które są najbardziej szkodliwe dla środowiska oraz mieszkańców tzn.:

- lakierowanie klejem,

- nakładanie surowej gumy,

- magazynowanie gotowego produktu.

Powyższe działania mogą być podstawą do stwierdzenia, iż w miejscu produkcji będą powstawały odpady niebezpieczne. Nagrzewanie gumy, czy też silnie chemiczne lakiery i kleje stanowią zagrożenie dla otoczenia i jakości powietrza. Najbliższe budynki mieszkalne położone są w odległości 240 m od terenu zakładu, a otoczenie to m.in.:

- od strony północnej - działka niezabudowana,

- od strony południowej - tereny rolne,

- od strony wschodniej - tereny usługowe,

- od strony zachodniej - tereny zalesione.

Dalej na wschód od zakładu znajduje się całe osiedle domków jednorodzinnych, kościół, Ośrodek Kultury, przedszkole, dom handlowy, pizzeria i wiele innych obiektów, a jak wspominają organizatorzy protestu " należy pamiętać, że u nas najczęściej wiatry wieją z zachodu na wschód", czyli od strony mającego powstać zakładu.

Na potrzeby zakładu ma zostać stworzona odpowiednia infrastruktura tzn. plac składowy oraz stanowiska weryfikacji opon i system logistyczny, którego działanie polegać będzie na odbiorze opon od klienta, a także na dostawie po zakończeniu procesu bieżnikowania. Jak zapewnia kierownictwo, gospodarka odpadami będzie przeprowadzana z zastosowaniem podstawowych zasad czystości i porządku na terenie całego obiektu, wdrożone zostaną nowe technologie i jak zapewniają, rygorystycznie przestrzegać będą kontroli jakości.

Organizatorzy protestu pytają " jak kierownictwo wdrażało nowe technologie i jak rygorystycznie przestrzegało kontroli jakości w Markowej, że wybuchł pożar?"

Podpisy pod petycją protestacyjną będą zbierane w niedzielę 31 grudnia po mszach św. w budynku Ośrodka Kultury w Czarnej.

Pożar w Markowej wybuchł 31 maja 2017. Pożar składu z oponami. Ewakuacja około 100 domostw

R.P/RED
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Nie chcą składowiska opon, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
R.P/RED dodany
 
Odsłon: 9803
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
66f-f4f
~ Romek  A co tam - niech zrobi na Podzwierzyńcu. Będzie komplet smrodu i hałasu. Mamy korki i huk z autostrady, strefy ekonomicznej, firm przy głównej ulicy oraz na granicy z Wolą Dalszą i Małą, oczyszczalnię ścieków, to taka lakiernia czy bieżnikowanie - a co tam. Jak syf to syf! Powietrze pierwsza klasa. Pewnie ze starostwa czy UM się ucieszą. Nowe podatki. Postawiłbym takiego starostę, wójta, burmistrza na krzyżówce przy Podzwierzyńcu wraz z całymi rodzinami, to po 2 dniach od razu by robili zagospodarowanie terenu, żeby ulżyć mieszkańcom. A tak to świstak siedzi i zawija sreberka.
Jak gość chce sobie bieżnikować to niech to zrobi w okolicach wysypiska śmieci w Giedlarowej. A jak nie, to strzelić mu takie obostrzenia jak są na zachodzie. Tam się żaden smród wydostać nie może. U Nas postawi byle garaż z blachy falistej i już może być pierwszym lepszym lakiernikiem, czy kleić płyty oraz opony. Przyjdzie Pan z kontroli - da mu się prezent, pogada i normy się zgodzą, a mieszkańcy cierpią!
29 grudnia 2017
+21
-1
cc4-e90
~ markowiak  ludzie nie pozwlcie na to waszej gminie precz z tym zakładem już nas w Markowej wyrolował że ma taki tupet ten cwaniak i złodziej
29 grudnia 2017
+18
-3
85c-286
~ markowiak  Wywiescie go na taczkach
bo was uwedzi jak nas
29 grudnia 2017
+15
-1
Ostatnio dodane komentarze
peterr381   witam.protesty organizuje grupa karierowiczów którzy robią się trybunami wiejskimi aby zyskać poparcie mieszkańców Czarnej w swoich mzonkach do kariery politycznej i prywaty.Jeden z nich już próbował skoku na Wiejską w wyborach z przed dwóch lat w pokrewnej partii PO
23 stycznia 2018
brak ocen
c2a-796
~ Poinformowany  do Inna gmina   Gmina Czarna nie była wcześniej właścicielem tego terenu. Działka była własnością prywatnej spółdzielni GS Czarna.
4 stycznia 2018
brak ocen
24d-f81
~ Tomasz   o jakich planach mowa? w tej chwili w budynkach już jest prowadzona produkcja bieżnikowania opon...
3 stycznia 2018
+2
-0
278-078
~ Rh+  do ~ Moher ze wsi Łańcut   Wiesz co? jakby nie wieś to nie miałbyś teraz co do gęby włożyć. Popatrz w swój zasrany życiorys czy ktoś nie pochodził z twojej szacownej rodziny ze wsi? gówno z buta ci odpadło|?
1 stycznia 2018
+4
-1
1d8-0aa
~ fagas  do ~ sagf   Możesz, tylko potem nie przyłaź do kościoła żeby Cię pochować na cmentarzu. Grób wykop sobie w ogródku.
31 grudnia 2017
+1
-1
19e-db7
~ Jędrek   podpisoł
31 grudnia 2017
+1
-1
bc2-3a0
~ kozak  do ~ markowiak   markowiaku, do szkoły to chyba miałeś pod górkę bo masz problemy z pisaniem po polsku!
31 grudnia 2017
+2
-5
8d5-333
~ markowiak   Markowiak do polactwo Ale on daje tylko prace i smrod wypłaty i ubespieczenia brak
31 grudnia 2017
+3
-1
dcb-5fa
~ Janusz  do ~ Romek   Dobrze radzi... polać mu
30 grudnia 2017
+1
-0
0c2-56a
~ polak   spalił markową a teraz chce spalić czarną
30 grudnia 2017
+5
-1
c99-13c
~ mazi   Wolę zbierać Jagody niż pracować w firmie tego cwaniaka za darmo i na czarno
30 grudnia 2017
+8
-1
12a-423
~ ja   Sadzić palić zalegalizować!!
30 grudnia 2017
+2
-2
Inna gmina   Ciekawe. Gmina Czarna sprzedała teren i zapewne wiedziała komu i pod jaką inwestycje a teraz nakłania mieszkańców do protestowania. No dobre i zarazem śmieszne. Lepiej jest nakłonić mieszkańców do protestu niż przyznać się do błędu z którego nie ma się jak wycofać.
30 grudnia 2017
+10
-1
fd0-5ac
~ Moher ze wsi Łańcut   z cebuli powstałeś i w cebule się obrócisz...amen
29 grudnia 2017
+6
-8
835-3f3
~ Kis   Proszę wszystkich prostestujących, o nie używanie dożytownio żadnych opon (w ramach prostestu).
29 grudnia 2017
+6
-6
cc4-e90
~ zb   a tak na poważnie to czemu ludzie zarabiają na chleb ja już wolał bym rowy kopać niż u niego zarabiać po 3 do pół roku nie płaci czemu Polak jest taki naiwny jak dziecko jak w tym zakładzie ubezpieczenia nie ma
29 grudnia 2017
+10
-1
cc4-e90
~ markowiak  do ~ polactwo   jak tak to zrób sobie koło dom bendziesz z domu nie wychodził smród to mało powiedziane z kibla lepij pachnie
29 grudnia 2017
+5
-1
c0e-429
~ sagf   a mogę pójść złożyc podpis niebedąć w kościele? ;D
29 grudnia 2017
+7
-1
517-7ae
~ z Łancuta  do ~ zTraugutta   Traugutta to taka sama wioska jak i Podzwierzyniec. Chyba z Łańcuta nie jesteś skoro nie wiesz
29 grudnia 2017
+1
-6
0d7-f40
~ polactwo   Wam w tej Czarnej nic nie pasuje.
Protestowaliście przeciwko autostradzie, teraz protestujecie przeciwko miejscom pracy. Z czego chcecie żyć? Ze zbierania jagód i chrustu w lesie?
29 grudnia 2017
+12
-11
9b6-897
~ zTraugutta  do ~ Romek   W sumie Podzwierzyniec to nie miasto a wioska. Niech tam im zrobi bieżnikowanie.
29 grudnia 2017
+9
-3
5ce-98f
~ Tomek   Spokojnie. Nie ma tak źle. Nawet gdyby zakład się spalił, to sanepid stwierdzi zapewne, że zanieczyszczeń nie ma, podobnie jak to zrobił po pożarze w Markowej.
29 grudnia 2017
+14
-2
66f-f4f
~ Romek   A co tam - niech zrobi na Podzwierzyńcu. Będzie komplet smrodu i hałasu. Mamy korki i huk z autostrady, strefy ekonomicznej, firm przy głównej ulicy oraz na granicy z Wolą Dalszą i Małą, oczyszczalnię ścieków, to taka lakiernia czy bieżnikowanie - a co tam. Jak syf to syf! Powietrze pierwsza klasa. Pewnie ze starostwa czy UM się ucieszą. Nowe podatki. Postawiłbym takiego starostę, wójta, burmistrza na krzyżówce przy Podzwierzyńcu wraz z całymi rodzinami, to po 2 dniach od razu by robili zagospodarowanie terenu, żeby ulżyć mieszkańcom. A tak to świstak siedzi i zawija sreberka.
Jak gość chce sobie bieżnikować to niech to zrobi w okolicach wysypiska śmieci w Giedlarowej. A jak nie, to strzelić mu takie obostrzenia jak są na zachodzie. Tam się żaden smród wydostać nie może. U Nas postawi byle garaż z blachy falistej i już może być pierwszym lepszym lakiernikiem, czy kleić płyty oraz opony. Przyjdzie Pan z kontroli - da mu się prezent, pogada i normy się zgodzą, a mieszkańcy cierpią!
29 grudnia 2017
+21
-1
85c-286
~ markowiak   Wywiescie go na taczkach
bo was uwedzi jak nas
29 grudnia 2017
+15
-1
cc4-e90
~ markowiak   ludzie nie pozwlcie na to waszej gminie precz z tym zakładem już nas w Markowej wyrolował że ma taki tupet ten cwaniak i złodziej
29 grudnia 2017
+18
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x