Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny finał poszukiwań
110-lecie działalności Banku Spółdzielczego w Łańcucie
Zaginęła 24-latka[AKTUALIZACJA]
Grzegorz B. zatrzymany w sprawie zabójstwa
home > Start > Aktualności > Nie sprzątasz? Proboszcz odroczy udzielenie sakramentu
Rozmiar tekstu:
AAA
KRACZKOWA
2018.01.17 14:45 | aktualizacja: 2018.01.17 16:54

Nie sprzątasz? Proboszcz odroczy udzielenie sakramentu

Kontrowersyjne podsumowanie kolędy przez proboszcza w Kraczkowej.
Nie sprzątasz? Proboszcz odroczy udzielenie sakramentu
Nie sprzątasz? Proboszcz odroczy udzielenie sakramentu

Kazanie proboszcza księdza Mieczysława Biziora zostało wygłoszone podczas wszystkich Mszy Świętych w dniu 14 stycznia 2018 roku.

Kazanie miało na celu podsumowanie odbytej przez księży kolędy i poruszenie pozostałych kwestii organizacyjnych parafii. Kazanie wywołało powszechne oburzenie wśród części parafian, którzy od lat zmęczeni są roszczeniową i pretensjonalną postawą księdza proboszcza. Bardzo częste komentarze i docinki ze strony duchownego pod adresem parafian wygłaszane z ambony spowodowały, że wiele osób uczęszcza do okolicznych kościołów.

Nie sprzątasz w kościele?

Szczególne poruszenie i rozgoryczenie wywołał fragment kazania, w którym ksiądz proboszcz wręcz szantażuje parafian, że jeżeli nie będą uczestniczyć w sprzątaniu kościoła proboszcz odroczy udzielenie sakramentów lub wydanie potrzebnych zaświadczeń.


- Co prawda odroczenie udzielenia sakramentu nie jest tym samym co jego odmowa ale jako parafianie mamy poważne wątpliwości, czy takie postępowanie przystoi osobie duchownej, która jest szafarzem sakramentów świętych. Na uwagę zasługuje fakt, iż parafianie od lat proszą księdza o zmianę sposobu sprzątania świątyni poprzez zatrudnienie osoby sprzątającej. Kraczkowa jest dużą i dość bogatą miejscowością, zatem taki koszt większość parafian jest gotowa ponieść, jednak ksiądz proboszcz nie chce o tym słyszeć, ponieważ obecnie parafianie nie dość że przychodzą sprzątać kościół to składają ofiarę pieniężną na środki czystości, kwiaty lub na Mszę Świętą - informuje nas mieszkanka Kraczkowej Pani Agnieszka


-Prosimy o nagłośnienie postępowania proboszcza parafii Kraczkowa, który mając wielu wpływowych przyjaciół czuje się bezkarny, poniża swoich parafian i nie szanuje ich. Przykładów lekceważenia i szyderstw głoszonych prosto z ambony pod adresem parafian jest wiele. Ludzie są rozgoryczeni postępowaniem księdza, czym dali wyraz między innymi poprzez wyjście z kościoła podczas ostatniego kazania- podsumowuje parafianka Agnieszka.

Całe kazanie do posłuchania poniżej.

źródło Nagranie ze strony http://www.kraczkowa.przemyska.pl
Red

Jeśli masz propozycję tematu artykułu napisz: redakcja@lancut.gada.pl .

REKLAMA
Oceń:
9 głosów
Nie sprzątasz? Proboszcz odroczy udzielenie sakramentu, 4.6667 out of 5 based on 9 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 63219

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (186)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
b03-534
~ Tomek  Proboszcz z Kraczkowej i Łańcuta to zakały polskiego Kościoła i tylko dzięki kontaktom z władzami naszego miasta i starostwa jeszcze są na stołkach. Przykładów można mnożyć i każdy parafianin z Łańcuta i Kraczkowej wie jaka tam jest samowolka i dużo gorsze rzeczy się dzieją niż opisane w artykule ale nikt z tym nic nie robi bo mamy takie władze w powiecie.
17 stycznia 2018
+106
-17
975-851
~ derick  Odwaznie się tutaj piszę widzę o parafii w kraczkowej, a czego nie jesteście tacy odważni i nie opiszecie ile to się dzieje w naszej parafii w łańcucie? Kler połączony z władzą miasta ustala wszsytko, pokory zero w tym kościele , na pewno nie usługuje się parafianom jak powinno być a wręcz na odwrót , to tutaj trzeba się płaszczyć przed pseudo głową kościoła . Nauka na kazaniu usłyszana jak od świętego, który nie zaznał grzechu a jak jest wiadomo....tutaj bym polecił się zainteresować . I jeszcze jedno nie jest to atak na kościół, a wręcz odwrotnie, obrona KOSCIOŁA TEGO PRAWDZIWEGO!
17 stycznia 2018
+89
-16
39b-f01
~ bbart  Niesamowite! Przecież ten człowiek jest niepoważny...
17 stycznia 2018
+77
-13
Ostatnio dodane komentarze
437-4c9
~ adisabeba   jest sprzątaczka 0florystka, ale jak Pan Proboszcz to ogłaszał to mało go krew nie zalałą
30 kwietnia 2018
brak ocen
ce5-0ea
~ Ja  do ~ Linda   Do Kościoła ludzie chodzą ze wzglęu na Boga. W końcu tam jest, w Eucharystii.
Zachowanie księży (nie wszystkich) doprowadzi do dramatu odwrócenia się od Kościoła. Przez młodych. Ilu ich wyjchało? Sądzisz, że za granicą księża katoliccy sobie tak swobodnie poczyniają? Oj nie, i nikt nie pozwala na taką bezczelność. Kolędy też nie ma i nikt nie jęczy.
2 lutego 2018
+9
-0
ce5-0ea
~ Ja   Luty już, z ciekawości pisałem do wielu miejsc - różnych parafii, diecezji (archi też), nawet Episkopatu. Kilku proboszczów zasugerowało moją niewiarę. Reszta adresatów ciepłym ... zlała moje pytanie. To było kilkadziesiąt maili, na oficjalne adresy. Wszystkie z tym samym pytaniem - Jaki przepis prawa nakazuje wiernemu przyjęcie księdza "po kolędzie" pod groźba wykluczenia z grona wiernych?
Wychodzi na to, że wierni nie mają absolutnie żadnego obowiązku ich wpuszczać. I oni nie mają prawa za to odmawiać sakramentów!
2 lutego 2018
+8
-0
437-4c9
~ figa   arogancja , ignorancja i hipokryzja księdza wznosi się coraz wyżej
29 stycznia 2018
+10
-0
f53-161
~ ms   No i zostało dziś skomentowane delikatnie na kazaniu że trzeba słuchać proboszcza. Może na Ukrainie się jeszcze tak wydaje.
Ale po prośbie i po składkę na seminarium w Lwowie to do Kraczkowej bo tu sporo dają. Może by tak co roku inna parafia wspomogła i posłuchała by jak to wam ciężko. Jakoś znajomy ksiądz w Kanadzie potrafi pójść na kilka godzin do pracy na budowę i zarobić kasę na swoje utrzymanie a z składek utrzymać kościół. I mieś czas na spotkania z grupami parafialnymi. Ksiądz Soszyński i Czarnecki w grobie się przewraca jak widzą takie rospasanie.
28 stycznia 2018
+11
-0
f53-161
~ ms  do ~ Toronto Maple Leafs   Najlepszy ubaw jest gdy proboszcz ręką zatrzymuje i zawraca osobę która nie w tą stronę skręci po przyjęciu komunii. Cyrk a może minął się z powołaniem bo chciał zostać treserem.
28 stycznia 2018
+8
-0
437-4c9
~ Toronto Maple Leafs   witam wszystkich parafian, po wysłuchaniu dzisiejszych ogłoszeń nasunęła mi się taka oto refleksja: skoro ksiądz proboszcz wymaga dyscypliny przy sprzątaniu Kościoła i wprowadza sankcje za nie sprzątanie, do dlaczego nie jest taki konsekwentny przy rozliczeniu opłat na utrzymanie cmentarza - 9060 : 10 zł= 906, tyle rodzin/gospodarstw uiściło opłatę na 1700 numerów, czy coś koło tego, nie ma w tym żadnego interesu??? nie interesuje??? nie wiem, i druga sprawa skoro ksiądz zapowiedział że komunia w sposób procesyjny będzie do święta 3K, to niech będzie konsekwentny a nie w kolejna niedzielę robi zamieszanie i chaos w celu podbudowania własnego EGO, żal patrzeć na zdezorientowanych ministrantów którzy muszą urządzać pielgrzymki pod chór, żeby przyprowadzić kilka osób
28 stycznia 2018
+5
-0
d4d-52d
~ MS DOS  do ~ Linda   Ty potrafisz logicznie myśleć?Czytać ze zrozumieniem na pewno nie.Podatki właśnie ja płacę i drażni mnie zbytnia darowizna na kościoły.Ksiądz jest zatrudniony...gdzie???Chyba że uczy religii w szkole.Ten już nie uczy.Kasa fiskalna obowiązkowo w każdej zakrystii.A znajomi wpadli na ciekawy pomysł.Datki będą robić przelewem na konto.Z tego musi się rozliczać.
Nie musi chodzić,owszem,ale chyba po to jest ogół parafian żeby demokratycznie wybrać to ,co uważają za słuszne.Chcieli zatrudnienia sprzątaczki i składek na to????Ksiądz co???WETO!
Widać że nie jesteś z parafi.Po co się udzielasz??
27 stycznia 2018
+12
-0
09c-aa2
~ Iwoherc   Bierzmowanie za sprzątanie
26 stycznia 2018
+11
-1
f58-72e
~ Obcy   Przez całe lata uważałem że koło Łańcuta mądry lud . Jak szybko Panami się wszyscy porobili tylko z buta słoma wychodzi służącej szukają pewnie za pół darmo .Pokory to Wasze dzieci i wnuki nauczą obcy jak tu przyjdą i łbami będziecie bić o asfalt i cicho siedzić....
Jestem za proboszczem . Znając życie takie sprzątanie tak i zbiórka by była na sprzątaczkę do roboty......Pany!!!
26 stycznia 2018
+0
-26
06e-459
~ ms   I po wszystkim. Szum a teraz cisza. I tak zostanie bez odzewu. I zapomnijmy o zmianach. Proboszcz wygra i nadal będzie po staremu.
25 stycznia 2018
+18
-0
774-42c
~ Linda  do ~ MS DOS   Ale nikt nikogo nie zmusza do chodzenia i płacenia. Każdy ma wybór chce to chodzi do Kościoła, nie chce to nie chodzi. Jak chodzi to ma pewne obowiązki, tak jak w domu, musi sprzątnąć. Każdy kto jest zatrudniony musi płacić podatki, składki, to każdy wie, chyba że MS DOS nie. A w dzisiejszych czasach to najlepszy kąsek do krytyki to Kościół, bo przecież to jest na topie.
24 stycznia 2018
+0
-29
af3-d22
~ MS DOS  do ~ handzlowianka   Mało.Ja proponuję 300 minimum.Zapewne siedzisz w domu i piłujesz szpony podczas gdy inni pracują.Mąż Cię utrzymuje to dajesz ile chcesz.Widocznie za mało obowiązków masz w życiu.I właśnie tacyjak Ty albo berety moherowe będą obstawać za tym co gołym okiem widać,że jest złe.Tylko po to żebyw chodzić bez wazeliny.Zapewniam Cię jednak że nawet 10000000 pln nie pomoże żeby dostać się na Wyżyny Niebieskie.
23 stycznia 2018
+8
-1
437-4c9
~ figa   Szkoda, że w Pytaniu na Śniadanie nie wspomniano, że większość parafian już od dawna jest za tym, żeby zatrudnić sprzątaczkę, a ksiądz nawet nie poprowadzi dialogu na ten temat. Z góry twierdzi, że parafii nie stać na utrzymanie sprzątaczki, a jednocześnie prowadzi zbiórki datków dla innych parafii. Rozumiem, że drugim trzeba pomagać, ale uważam, że parafię stać na utrzymanie osoby sprzątającej, ponieważ parafia jest duża (ok. 3500 mieszkańców). Parafia to wspólnota, więc czasem trzeba posłuchać głosu parafian.
23 stycznia 2018
+15
-0
06e-459
~ Gość niedzielny   wasz proboszcz to bardzo mądry i przebiegły człowiek. Na ma prawie 115tyś. wyświetleń jeszcze trochę i będzie zarabiał na reklamach i macie sprzątaczkę za darmo.
23 stycznia 2018
+12
-1
af3-d22
~ MS DOS  do ~ Jerryko   Poadrawiam.Wreszcie ktoś naprawdę kumaty.
22 stycznia 2018
+2
-0
f53-161
~ Gość niedzielny   Witam Kraczkowiaków. Ujawnijcie koszty parafii i niech nimi zajmie się Rada Parafialna. Jesteście sporą wsią a po kolędzie księdza nie przyjęło tylko kilka rodzin. Więc rozumie że reszta to praktykujący więc koszty podzielić na chatę czy rodzinę (do wyboru)i opodatkować się solidarnie. Wpłata na konto parafii raz na rok czy co miesiąc (wyjdzie kilkanaście złotych) i po sprawie. Nie jest to mój pomysł tylko zasłyszany z parafii z mojej okolicy który działa od ładnych kilku lat. Wszystko jasne i czytelne tam mają. Mają stronę parafialną na którą po zalogowaniu mają dostęp do wydatków i zasobów finansowych parafii oraz uczestniczą w forum.
22 stycznia 2018
+13
-0
f53-161
~ ms  do ~ mieszkaniec   Na funkcje kościelnego zgłosiło się kilku chętnych tylko byli nie po linii "kierownikowi kuli ziemskiej" . A z ambony można motłochowi wciskać kit że nikt nie nie chciał.
22 stycznia 2018
+12
-5
f53-161
~ ms  do ~ hus   Nie mógł się wczoraj odnieść bo był w kościele Gminny Konkurs Kolęd i było sporo obcych ludzi. Jak by to wyglądało brudy prać przy obcych. Zresztą teraz będzie siedział cicho i trzymał się jak srający trawy bo gdzie złapie dużą i kasiastą parafie jeśli wogóle by dostał.
22 stycznia 2018
+8
-1
5ce-98f
~ kierownik kuli ziemskiej  do ~ ja   Ja tam w sumie mogę sprzątać, ale może by gospodyni choć na kawę zaprosiła?
22 stycznia 2018
+3
-2
f93-d16
~ handzlowiak  do ~ drr   co roku
22 stycznia 2018
+0
-3
af3-d22
~ MS DOS  do Linda   Po pierwsze,sama piszesz farmazony.Po drugie-nie stać na sprzątaczkę-no właśnie.Czytaj wszystko po kolei to może coś dotrze.Stać.Jak wyszedł pomysł z zatrudnieniem to ksiądz co????WETO.Trzeba zatrudnić ,zarejestrować i ubezpieczyć.Podatek.Mówi Ci to coś?Najłatwiej brać kasę i nie rozliczać się z urzędem.A w dotychczasowy sposób nic nikt nikomu nie udowodni na co te datki wędrują.
Na resztę odpowiedziałaś sobie sama.Państwowe pogrzeby,śluby...spoko.Może być.
Weż pod uwagę że znaczenie słowa "co łaska" ma teraz zupełnie inny wymiar.
Poczytaj wszystkie posty to Ci się rozjaśni.
Szkoda mi was,ale żyjcie dalej w ciemnogrodzie.
21 stycznia 2018
+19
-1
437-4c9
~ figa   jednym słowem : "podłość ludzka nie zna granic"
21 stycznia 2018
+13
-0
8c9-3dd
~ hus   Dziwne że nie odniósł się po tylu komentarzach , pewno nie czyta gazet i niema internetu żyje jak 19 wieku, bo inaczej powinien parafian przeprosić za swoje słowa.
21 stycznia 2018
+14
-3
3ae-d82
~ Ziom   Proboszcz do wymiany !!! Parafianie również :*
21 stycznia 2018
+8
-4
f53-161
~ Martin   No i luft... proboszcz przeszedł do porządku dziennego jak gdyby nic. Za tydzień również nic się nie wydarzy bo przyjadą seminarzyści. Tak myślałem że temu chłopu od noszenia sukienki już dawno jaja zanikły. Zero honoru u plebana. Możecie wylać na niego wiadro pomyj a on nic bo gdzie będzie mu lepiej jak w bogatej Kraczkowej. Zawsze znajdą się babcie i emeryturę oddadzą. Znałem taką co jedną (świeć Panie nad duszą). Dawała prawie całą emeryturę plebanowi a sama jadła smalec z czerstwym chlebem albo głodowała bo nie miała za co kupić. Ale ksiądz Bizior bez skrupułów przyjmował kopertę i pochwalił na pogrzebie postawę.
21 stycznia 2018
+16
-2
3ca-bdb
~ Duszek   A po co nam pośrednik między nami a naszym szefem bo jak wiadomo pośrednik po to by się bogacic i robić biznes.Więc gościa na stare taczki i z plebani i kościoła wywiesc.
21 stycznia 2018
+12
-2
8c9-3dd
~ rikforum   Ciekaw jestem dzisiejszego kazania, może znów usłyszymy coś ciekawego- pozdrawiam panią Agnieszkę .
21 stycznia 2018
+10
-0
0c2-56a
~ paula  do ~ paula   http://www.kraczkowa.przemyska.pl/ potem ---> ogłoszenia parafialalne, bo poprzedni link coś nie działa i ogłoszenia są z dnia 21.01.... imię i nazwisko.... itd no szok
21 stycznia 2018
+6
-1
0c2-56a
~ paula   tu u was sie tak zawsze wypisuje ludzi do sprzatania z imienia i nazwiska na stronie internetowej???? Gdzie ochrona danych osobowych : http://www.kraczkowa.przemyska.pl/page-252
21 stycznia 2018
+6
-1
Linda   Ale wy głupoty opowiadacie "Ksiądz grzmiał" normalnie powiedział,a jak parafii nie stać na sprzątaczkę to sami sprzątajcie, przecież sami tam chodzicie i brudzicie to i sprzątajcie, albo kościół zamknijcie i wcale nie chodźcie każdemu będzie wygodniej. Na cmentarz też nie chodźcie, niech zarośnie, albo ze sobą bierzcie znicze lub suche kwiatki, bo wywóz też kosztuje, a was przecież nie stać. I problem rozwiązany. A jeszcze ślub, przecież można wziąć państwowy, albo i wcale, bo to bezproblemowo, a nie rozwód, do kogo majątek należy... Gorzej z pogrzebem, bo wtedy wszyscy przypominają sobie, że jest ktoś taki jak Ksiądz i Kościół, ale nie martwcie się państwowe też są pogrzeby, bez kłopotu, bez problemu.
20 stycznia 2018
+4
-27
afb-b17
~ Grażyna   Jestem nie związany z Kraczkową, mam pytanie czy u Was niema Rady Parafialnej , która mogłaby pełnić funkcję organu sprawdzajacego finanse parafi itp
20 stycznia 2018
+15
-1
3b0-00d
~ Jerryko   Ludzie Kochane! Skoro Wam postępowanie księdza nie odpowiada, to po co łazicie do tego kościoła??? No po co??? Przecież modlić się i żyć zgodnie z przykazaniami możecie w domu. Zamiast na tacę dla duśpasterzy możecie wpłacać na konta organizacji zajmujących się pomocą dla chorych, poszkodowanych, niepełnosprawnych. Wasze dobre uczynki zostaną przez Boga docenione. Jezus nic nie wspominał o konieczności dawania na tacę różnym fałszywym prorokom.
20 stycznia 2018
+26
-2
70b-7b0
~ joana  do ~ paula   Może wpaść jakis biskup pewnie ;)
20 stycznia 2018
+7
-1
0c2-56a
~ paula   zastanawia mnie jedno... jakie bedziecie miec kazanie w ta niedziele :D.... nagrajcie
19 stycznia 2018
+19
-1
228-a69
~ mieszkaniec  do ~ ala   Nie martw się o moją wiarę czy ja wierzę w coś czy nie !!! Tutaj jest mowa o proboszczu i o tym co wyprawia w Kraczkowej . A o wielu jego wybrykach się tutaj nie mówi . Ty to pewno grasz jedne z pierwszych skrzypiec w jego orkiestrze !!!!
19 stycznia 2018
+18
-1
d4d-52d
~ MS DOS  do ~ zmartwiona   MAMONA!!!!!!!!!!TYLKO MAMONA!!!!!!!
19 stycznia 2018
+13
-1
d4d-52d
~ MS DOS  do ~ Rakszawa   Hehehe.Nazwisko może na R???
19 stycznia 2018
+4
-2
d4d-52d
~ MS DOS  do ~ ala   Zapłacisz to pójdziesz do nieba?Można za życia miejsce wykupić jak na cmentarzu???
Korzyść?????Jezus by wam wytłumaczył to słowo i powiedział jak to ma być.
19 stycznia 2018
+10
-1
f53-161
~ Życzliwy   Dawniej było tak że chłop żywemu nie przepuścił ,ale jeśli któryś z nich zmarł to to nie mówiono o zmarłym nic złego,a teraz czasy się zmieniły i na pogrzebie ksiądz się pastwi nad zmarłym.
19 stycznia 2018
+8
-1
f73-4b7
~ ala  do ~ mieszkaniec   pamiętaj, że największą korzyść z tych Mszy ma zmarły, za którego zostały odprawione - ale ty w to raczej nie wierzysz
19 stycznia 2018
+2
-19
e58-6ca
~ drr  do ~ handzlowianka   co 4 lata :p
19 stycznia 2018
+2
-5
ed2-359
~ Basia   Niezły kabareciarz z tego batmana ;)
A poważnie - jeżeli proboszcz nie jest w stanie poradzić sobie z tego rodzaju problemami, to powinien albo zakasać rękawy i sprzątać sam, albo oddać stołek innym, którzy będą potrafili nakłonić parafian do współpracy.
Dziwi mnie tylko fakt, że zaledwie dwie rodziny stanowczo odmówiły przyjęcia księdza po kolędzie. Gdyby nie wpuściło go więcej osób, być może dałoby mu to do myślenia.
19 stycznia 2018
+16
-1
02e-1f8
~ Rakszawa  do ~ mieszkaniec   Mieliśmy w rakszawie takiego księdza ale dalis my mu radę i przenieśli go też mu było mało i mało napiszcie do Biskupa
19 stycznia 2018
+20
-1
228-a69
~ mieszkaniec  do ~ pirat   On cały czas ludzi okrada wiecznie mu mało . A przykład prosty na mszy pogrzebowej zbiera ofiarę na tace mimo ze rodzina płaci za pogrzeb !!!! Ludzie dają ofiary na odprawienie mszy za zmarłego !!!! Były pogrzeby co było ofiar na ponad 40 a nawet ponad 50 mszy . Jestem ciekaw czy wszystkie zostały co do jednej odprawione ??????
19 stycznia 2018
+23
-2
d4d-52d
~ KRW 1-52  do ~ Gość niedzielny   Patologiczna?A ty co?Z Oborników pod Poznaniem?
19 stycznia 2018
+4
-2
a69-c69
~ zatroskany  do ~ pirat   Pirat jeżeli ksiądz ten czy inny idzie po kolędzie bo taka tradycja i z dobrego serca to dlaczego później woła pieniądze za wizyte duszpasterską?
19 stycznia 2018
+20
-1
437-4c9
~ xyz  do ~ ciuciubaba   gorzej jak pasterz beczy
19 stycznia 2018
+11
-1
afb-ae1
~ Donek  do ~ ciuciubaba   Tyś pirat czy ciuciubaba?
19 stycznia 2018
+6
-1
977-a2c
~ llol  do ~ sasiad   Takie podziękowania również słyszałam w farze od ks proboszcza.i super
19 stycznia 2018
+4
-2
cd0-2c2
~ pirat   Ludzie !!!!! opamiętajcie się czy on was okradł..? nie czy dzieci molestował..? nie !! czy szedł aby wam dokuczać..? nie ! Poszedł bo taka tradycja i z dobrego serca a po tym wam w oczy powiedział jak to odebrał i co trzeba zmienić. On ma prawo do własnego zdania i wy też powinniście się tylko na wzajem lepiej słuchać.
19 stycznia 2018
+8
-32
cd0-2c2
~ ciuciubaba   kościół to wspólnota złożona z owieczek i pasterza. W każdym stadzie jednak znajdzie się baran co nie rozumie co mu pasterz mówi ale tylko beczy. Właśnie jeden baran nie słuchał co ksiądz mówi .
19 stycznia 2018
+4
-26
f94-d16
~ zmartwiona  do ~ Kraczkowianka   o rośnie nowe pokolenie przez takich jak ty to wszystko tak wygląda przez takich jak ty zależy im tylko na pieniądzach to przez takich jak ty jest coraz mniej księży z powołania a coraz więcej chciwych ludzi na kasę idzie na kapłanów wstyd to mi za takich ludzi jak ty żaden parafianin nie jest własnością proboszcza i nie prawa żadnego z parafian tak traktować
19 stycznia 2018
+15
-1
9bd-327
~ sasiad   Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie po kolędzie dziękujemy także za ofiary kolędowe.
a u nas w parafii tak, można? można!!!!
19 stycznia 2018
+12
-1
a69-c69
~ zatroskany   Bardzo dobra uwaga odnośnie tych pogrzebów co kogo interesuje ile i do kiedy umarły płacił. Tym sposobem proboszcz chce wymusić płacenie przed śmiercią żeby dobrze wypaść na swoim pogrzebie.
Proboszcz musi kombinować żeby wyjść na swoje z kasą i jeszcze podzielić się ze swoimi zwierzchnikami.
Parafianie słyszałem że chcieli kupić traktorek do koszenia trawy to powiedział że sami sobie będą kosić ( w wielkim skrócie opisane). Tak nawet dla rozrywki lub własnego zdrowia po troszku można by było wykosić. No ale traktorek to nie mercedes.
Bardzo piękny kościół trzeba przyznać dużo proboszcz zrobił tutaj pochwała ale ta klimatyzacja to nie potrzebna a jak komuś wieje to proszę się przesiąść mówi proboszcz.
19 stycznia 2018
+18
-0
nick   pani Agnieszka to taka kraczkowska myszka agresorka...
19 stycznia 2018
+4
-19
8c9-3dd
~ rem   Do handzlowiak - pewno w totka wygrałeś i nie masz na utrzymaniu rodziny żal mi ciebie - pozdrawiam
19 stycznia 2018
+7
-1
8c9-3dd
~ huusforum   Pszyszedł do mnie ksaiądz po kolędzie i mówi że mało mnie w kościele widuje ,ja mówię że pracuję w ruchu ciągłym a jak powracam w niedziele rano to jestem zmęczony a on nato lepiej z pieskiem na spacer chodzić ,a ja mu mówię z pieskiem to ksiądz może po kolędzie chodzić i zaraz się zwinął.
19 stycznia 2018
+15
-0
f93-d16
~ handzlowiak   Ja ofiaruje za opłatki takze 100 zł ;p ale uwazam ze kazdy daje na ile go stac . My Handzlowianie widac jestesmy bardziej hojni
19 stycznia 2018
+0
-30
437-4c9
~ taa   W Super Expresie można przeczytać, że przy próbie kontaktu dziennikarza z proboszczem w tej sprawie, telefon odebrał "palacz parafii". To Kraczkową stać na utrzymanie palacza a nie stać na sprzątaczkę? a może te pieniądze, których brakło dla organisty poszły na palacza :P
19 stycznia 2018
+21
-0
437-4c9
~ ale?   Przecież proboszcz tak jak każdy inny parafianin ma nadany numer domu, dlaczego pomija siebie jeśli chodzi o sprzątanie? Przecież też ma dwie ręce, co on jest jakiś lepszy od innych? Ponadto w kazaniu drwi z parafian jeszcze w wielu innych tematach. Skoro chodzi po domach i pyta o sugestie to dlaczego później wyśmiewa to wszystko? Z kolei dlaczego parafianie mają składać ofiarę na wyjazd na ferie dla wikarych? Przecież zwykły człowiek jak chce wyjechać na urlop/ferie to czy ktoś daje mu na to pieniądze? Nie! Musi odkładać na to cały rok grosz po groszu. Miejmy nadzieję, że zostaną wyciągnięte z tego jakieś konsekwencje. Choć słysząc jakie ma ten ksiądz "plecy" u wyżej postawionych zapewne zostanie sprawa wyciszona i nic poza tym.
19 stycznia 2018
+24
-0
17d-0ec
~ Mieszkanka Łańcuta   Czytając komentarze tej "Desk" to muszę stwierdzić że jest niesamowicie "nawiedzona" i tak powinna się podpisywać.
19 stycznia 2018
+7
-0
108-15e
~ andrzej   kasa,kasa,kasa,kasa,kasa,kasa więcej kasy
19 stycznia 2018
+15
-0
c4b-0d4
~ Maczka   Najlepsze, że w parafii Chrystusa Króla w Łańcucie można zatrudnić panią do kwiatków ale już sprzątaczki nie. Ciekawa logika.
19 stycznia 2018
+13
-2
437-4c9
~ xyz  do ~ Gość niedzielny   trafiłeś w sedno gościu z Poznania ;-), a M.Biziorowi posługa - godność proboszcza pomyliła się najwyraźniej z funkcją prezesa rady nadzorczej, o co nie trudno bo jak ktoś pisał kilkanaście linków poniżej nasz ksiądz - biznesmen jest prezesem jakiejś energetycznej spółki z o.o. , czerpiemy cała garścią z wzorców toruńskich jak golić owieczki, pozdrawiam
19 stycznia 2018
+25
-0
228-a69
~ mieszkaniec   Proboszcz mówi ze nie mógł znalezć kościelnego .Pewnie za duże pieniądze proponował a nikt tak wiele złotówek nie potrzebuje .. Na wynagrodzenie organisty zabrakło ponad 2 tysiące dobry żart , jestem ciekaw gdzie zniknęła reszta kasy . 1000 domów a jest więcej w Kraczkowej i nie wszyscy kupowali po jednym opakowaniu opłatków za które dawali po 20 zł ofiary ale byli na pewno i tacy co dali więcej niż 20 zł zakładając zę daje to kwotę 20000 zł podzielić na 12 miesięcy daje to miesięcznie ponad 1600 zł a ile faktycznie dostaje organista ???? Mieszkańcy wiedzą doskonale !!! więc gdzie jest kasa na co poszła ????
18 stycznia 2018
+25
-1
f53-161
~ Gość niedzielny   Witam wszystkich Kraczkowiaków. Głośno o Was pod Poznaniem. Znajomy podesłał mi linka z kazaniem. Ubawiłem się niesamowicie. Zacząłem przeglądać internet o Krazczkowej co to za patologiczna miejscowość. Z podsumowania to nieźle o Was piszą w necie. Ale bieżący temat wałkowany jest przez kilkanaście stron i serwisów. No i mistrzostwem jest Youtube prawie 57tyś wyświetleń w 24godz. Szkoda tylko Was bo piszą o sprzątaniu a pleban poruszył ironicznie kilka innych tematów lekceważąc lub obrażając parafian. A tak na marginesie to niezłe g..no ruszyliście. Ciekaw jestem co z tego wyniknie będę obserwował. Parafia to wspólnota i powinna być zarządzana przez radę parafialną a kapłan jest przewodnikiem duchowym wspólnoty nie księgowym.
18 stycznia 2018
+27
-1
517-7ae
~ Michał   U Michała Archanioła jest super. {olecam. fajna parafia. Wszyscy tam jada bo nie ma polityki i kapłani nie sa pazerni na kase. spoko parafia. a nie yo co w okolicznych parafiach zwłaszcza w farze i kraczkowej. lubię tą parafię w Łańcicie. Księża są spoko.
18 stycznia 2018
+15
-2
228-a69
~ mieszkaniec   Jestem chętny do sprzątania kościoła bo wychodzi niezła kasa . Kraczkowa liczy grubo ponad 1000 numerów domów wiec jeśli tylko liczyć 1000 x 50 zł od numeru = 50000 zł to podzielić na 12 miesięcy ty wychodzi ponad 4100 zł . Więc z tego nawet ZUS sobie jestem w stanie opłacić . Chyba ze proboszcz proponuje 600-800 zł a resztę z zebranych pieniędzy przeznacza na swoje rozrywki lub składa na nowego merca .
18 stycznia 2018
+32
-2
778-fb8
~ rikdo xyz   masz rację w Husowie też jest podobnie a były proboszcz nawet był zawikłany w afere bankową
18 stycznia 2018
+20
-1
d9b-810
~ Adam  do ~ Smutna Kraczkowianka   Bardzo dobrze zrobila Pani Agnieszka, a wstyd przyniosla innym kraczkowianom ktorzy nie potrafia zapanowac nad takim bulwersujacym zachowaniem plebana.
Najwieksza odwage miala kobieta nie faceci
Jak bedzie wiadomo kto powinna sie odbyc internetowa zbiorka pieniedzy dla tej odwaznej Pani aby ja nagrodzic za to co zrobila.
18 stycznia 2018
+26
-6
437-4c9
~ Bonus   Nie sztuką jest umieć paść owieczki, ale sztuką jest umieć ich dobrze wydoić :)
18 stycznia 2018
+25
-5
437-4c9
~ xyz  do ~ ciekawy   a po co my a raczej ksiądz proboszcz się w ten remont pcha? sanktuarium na chwałę JPII? czy zaraza która przyszła z Torunia od pewnego ojca dyrektora, który dla części kleru i wiernych stał się ważniejszy od papieża Franciszka, smutne w tym wszystkim jest to że wielu księży ( tutaj piszemy o proboszczu kraczkowskim, ale podobnie jest w Łańcucie w farze, w Husowie i wielu innych miejscowościach), zamiast duszpasterzy i szafarzy sakramentów stało się brokerami wiary i dealerami sakramentów - krzywo patrzą za ofiarę 50 zł za mszę św, za pogrzeb parę stówek trzeba wyłożyć , i tak dalej, i tak dalej, jednym słowem z dobrobytu się w d..... i głowach przewraca
18 stycznia 2018
+30
-3
9ed-3c5
~ ciekawy   Pojawiła się tutaj informacja , że parafia otrzymała dotację z Unii na remont. Może ludzie nie wiedzą, albo wolą nie wiedzieć, że, dotacje z Unii mają to do siebie, że oprócz dotacji wymagany jest wkład własny, może być w postaci kredytu bankowego. Od 1,5 mln łatwo policzyć to kilkaset tys. I tu może tkwi problem. A może nie. Zabawy z bankami to niczym odbezpieczony granat.Chwila nieuwagi i można wylecieć w powietrze.
18 stycznia 2018
+11
-2
437-4c9
~ haha  do ~ z sąsiedztwa   Flaszkę jej postawić za odwagę, bo już dawno ktoś to powinien zrobić!
18 stycznia 2018
+30
-4
925-8fd
~ z sąsiedztwa   Podobno juz wiadomo kim jest Sz.P. "Agnieszka", ja jej szczerze teraz wspólczuje....
18 stycznia 2018
+3
-32
437-4c9
~ taaa   Skoro tak mu źle w tej parafii i ludzie tam też tacy źli to dlaczego siedzi tam tyle lat a nie przeniesie się gdzieś indziej? Może w jakiś biedniejszy obszar w Bieszczadach? Może wtedy zacząłby szanować ludzi...
18 stycznia 2018
+24
-3
be1-5bd
~ Narcos   To żarcik wtrącę, odnośnie tego opóźniania pogrzebów :D
Zmęczony zmarły jakimś cudem dotarł do "kancelarii" księdza, ze zmęczenia usiadł na fotelu. Wzburzony ksiądz krzyknął "Co mi się pan tu rozkłada!" Na co zmarły "Przepraszam ale pomyślałem, że nie będę gnił w poczekalni"
Pozdrawiam wiernych i niewiernych!
18 stycznia 2018
+24
-3
a5e-7d3
~ ub franc mauer  do ~ Jan   Noooo brawo ktos tutaj madrze napisał!! i prawdziwie!!
18 stycznia 2018
+10
-3
a5e-7d3
~ bfranc mauer...psy   Nie widze nic złego w slowach tego księdza...Powiedział parafianom prawdę w oczy wieec zawsze znajdzie sie menda kóra sie nie myje i nie chce jej sie raz w roku posprzatać kościoła. Nie wiem czy oni wiedzą że kościół to wspólnota która musi sie jakoś szanować i dogadać.
18 stycznia 2018
+7
-40
073-9a7
~ Merc   A jak tam, w tym roku nie mówił, że jeśli będzie późna pora i nikt go nie odwiezie z wizyty na plebanię to zostanie na noc? Nie wiem jak w tym roku, bo mi znajomi nie powiedzieli ale podobno była taka akcja, typu przywieź, zawieź pozamiataj. Mieszkańcy, wywieście cennik hotelowy w razie czego na drzwiach :) I ciągle tylko dajcie dajcie dajcie. A z cenami za opłatki w innej miejscowości to wierutna bzdura i kłamstwo. Strzyże was owieczki....
18 stycznia 2018
+18
-3
06e-459
~ ms   Opłaciłem organistę w Kraczkowej w niedziele przed mszą ma zagrać "znowu w życiu mi nie wyszło"
18 stycznia 2018
+20
-3
925-8fd
~ ona   Na gnoju cie wywieźć z Kraczkowej głupia babo powinni!!!! Wstyd ludziom przynosisz!! zadowolonaś??
18 stycznia 2018
+5
-42
778-fb8
~ rik   DO handzlowianka - jak masz życzenie to dawaj nawet 10000 jak nato cię stać twoja wola
18 stycznia 2018
+11
-2
2eb-bf2
~ Ja   Chieny
18 stycznia 2018
+8
-0
f53-161
~ handzlowianka1  do ~ handzlowianka   Ty akurat dajesz 100,ale większość osób daję 20-50 zł.
18 stycznia 2018
+14
-0
f93-d16
~ handzlowianka  do ~ rik   ja daje 100 zł
18 stycznia 2018
+1
-19
06e-459
~ ms  do ~ sprzataczka   Nikt nie obraża sprzątaczek to ciężka praca kojarzona z dołem społecznym ale tak nie jest. Kraczkowa chce sprzątaczki by utrzymać w należytym porządku świątynię i dać pracę osobie która ją potrzebuje. A nie jak dotychczas sprzątanie polega na zamiataniu i wzbijaniu kurzu który osiada na odnowionych ołtarzach i myciu posadzki wodą bądź co gorsza octem który niszczy granit. A posadzka była wymieniana klika lat wstecz za ciężkie pieniądze parafian. Gdy zgłosiłem fakt mycia posadzki octem proboszczowi usłyszałem "Parafianie dali na nową to i dadzą na remont". Szanujmy każdy zawód od śmieciarza po prezydenta.
18 stycznia 2018
+25
-2
426-4ad
~ Cc  do ~ jan   W porównaniu do seriwsów ogólnopolskich co piszą o kraczkowej w tym samy temacie tu jest i tak bardzo mało komentarzy :]
18 stycznia 2018
+12
-1
5ce-98f
~ jan   Komentujcie póki czas. Bo jeszcze chwila, a biskup jeden czy drugi pociągnie za odpowiednie sznurki i spowoduje, że możliwość komentowania zostanie wyłączona. Plebs zaczyna prostować kark, a to niebezpieczne.
18 stycznia 2018
+16
-6
54e-d6a
~ sprzataczka   no nie 11;34 minuta nagrania...duma i godnosc kraczkowian nie pozwoli wam zatrudnic sie jako sprztaczka ......
Prosze nie obrazac sprztaczek!!!! To godny i piekny zawod!!!!!!!!!!!!
18 stycznia 2018
+29
-0
650-155
~ AntoniP   A mieszkańcy nie mogą to wywiesić kartki przy kolędzie, że ksiądz wejdzie jak wcześniej posprząta gumno gospodarza do którego chce wejść?
18 stycznia 2018
+15
-4
fbc-b3f
~ zboku   A może problem w tym że spotkali się dumni Kraczkowiaki z pysznym księdzem? Jeżeli tak jest, to biedny ten św JPII
18 stycznia 2018
+10
-3
0c2-56a
~ polak   to jeszcze nic w porównaniu z księdzem z Gaci co tydzień wyczytuje kto i ile dał i na koniec DZIĘKUJĘ ZA JUŻ I PROSZĘ O WIĘCEJ
18 stycznia 2018
+17
-1
54e-d6a
~ cierpiszanka  do ~ xaz   ten po sasiedzku? Owszem tylko za bardzo rozgadany ...parafiany zkosciola uciekli na Rzeszów
18 stycznia 2018
+10
-3
54e-d6a
~ adam   fiu fiu fiu ale urwał......
18 stycznia 2018
+5
-1
06e-459
~ ms   Proboszcz to dobry człowiek. Potrafi robić cuda. Swojego czasu zapowiedział że jak parafianie nie złożą się na nowy ołtarz to sprzeda mercedesa i ufunduje sam. No i sprzedał merca staroście łańcuckiemu ufundował ołtarz i pod plebanią stał nowszy model merca. CZYŻ TO NIE CUD.
18 stycznia 2018
+24
-3
06e-459
~ ms   To pasterz sprząta obejście nie owca.
18 stycznia 2018
+27
-1
778-fb8
~ rik   Dzwoniłem do znajomych w Handzlówce zapytać czy to jest prawda że po 70 złotych dają organiście za opłatki, dają ale po 20 - 30 złotych, czemu klecho zmyślasz i kłamiesz?
18 stycznia 2018
+23
-2
426-4ad
~ zhandzlówki   co to za kłamstwa, że w handzlówce 70 złotych za opłatki co on wygaduje? obraża inne parafię...to z koledny powinno iśc na jakies opłaty a nie dla wikarych na wyjazd na ferie no masakra. zero pokory. i ludzie posłuchajcie całość
18 stycznia 2018
+24
-2
0c2-56a
~ pfff  do ~ Cc   dokładnie tak... trzeba posłuchać całości ! To jest takie katolickie zachowanie księdza, żeby wyśmiewać kogoś kto nie otwiera mu drzwi własnego domu, kto mówi żeby pomalować kościół na biało i że taniej będzie... (kościół powinien być skromny, a nie malowidła za dziesiątki tysięcy w czasach gdy niektórzy nie mają za co żyć). Sam się ksiądz ośmiesza mówiąc, że nie uczyli was w seminarium wbijania gwoździ, to jest raczej umiejętność nabywana w podstawówce podczas robienia karmnika dla ptaków na zajęciach technicznych ha ha ha. Co ksiądz robi między mszami, których jest dosyć mało, przecież można wziąć mopa i sprzątać kościół. Poza tym, jeśli ksiądz dobrze żyłby z parafianami, to oni przychodziliby sprzątać, widocznie tak nie jest. Wstyd na całą Polskę!
18 stycznia 2018
+34
-2
bond  do ~ Kraczkowianka   no własnie !!! raz na poltora roku myje sie posadzke i nic wiecej oby koscielny zaliczył ocecnosc. tam potrzebna jest osoba ktora na biezaco wie co jest potrzebne co zrobic co naprawic wbic gwozdzia bo nikt z nas do seminarium nie chodził to umiemy;)poukładac łyse szczotki w kantorku itd., a nie odpitolic robote i do domku. takze zastanow sie co piszesz
18 stycznia 2018
+16
-0
0c2-56a
~ pfff  do ~ Smutna Kraczkowianka   pani agnieszka nie wyssała sobie tego z palca ... jest nagranie.. i to wszystko... dziwne, że do proboszcza nie masz nic !
18 stycznia 2018
+20
-1
437-4c9
~ xaz  do bond   w parafii obok ksiądz sam sobie potrafi ugotować, zrobić przetwory, opał na zimę zorganizować, ogólnie fajny gość chodził do innej klasy czy do innego seminarium że go takich rzeczy nauczyli ???
18 stycznia 2018
+31
-0
bond   trzeba dodac,ze w parafii obok nie ma gospodyni na plebani, nie ma koscielnego ale jest sprzataczka w kosciele. I co da sie?
18 stycznia 2018
+23
-2
927-56c
~ słuchacz radia   Poszło było w radiu ogólnopolskim :], w mediach ogólno polskich też jest. Także jak ktoś nie słyszał o kraczkowej koło rzeszowa to juz usłyszał może to dobrze zaplanowana akcja marketingowa?
18 stycznia 2018
+14
-3
be1-5bd
~ renia  do ~ Smutna Kraczkowianka   Bardzo dobrze, dość zmowy milczenia!
18 stycznia 2018
+24
-2
3cb-180
~ Cc  do ~ bbbbb   Posłuchaj całego kazania jak proboszcz kpi z parafian to sprzątanie to pikus.
18 stycznia 2018
+27
-2
6ad-a49
~ bbbbb   Myślałem że Łańcut Gada jest portalem który zajmuje się poważnymi sprawami. Przedstawienie opinii mieszkanki Pani Agnieszki bez rozmowy z księdzem i przedstawieniem całości wypowiedzi. Jest mało profesjonalnym podejściem. Łańcut Gaga sięga DNA !!!!
18 stycznia 2018
+9
-47
304-532
~ Hela  do ~ Smutna Kraczkowianka   A co to jest pi-ar? To coś od wiary?
18 stycznia 2018
+6
-5
b16-47b
~ Smutna Kraczkowianka   Pani Agnieszko czy jest Pani dumna z siebie? I zadowolona z tego co Pani zrobiła? Czy Kraczkowa zasłużyła, aby tak o nas pisano? Przez Panią została poniżona cała nasza społeczność! Jak nas przez Panią ocenia cały świat internautów? Czy czytała Pani te komentarze na rożnych portalach? Wstydzę się za Panią! I jest mi przykro, bo uważam, że Kraczkowa zasługuje na dobry pi-ar. Smutna Kraczkowianka
18 stycznia 2018
+7
-56
179-d4d
~ Adam   Do komentatora Jan
1 Sprzatanie kosciolow przez wiernych to nie jest obyczaj uprawiany przez wiernych w kosciolach okolic Kraczkowej
Jesli ksiedza nie stac na sprzataczke tzn ze mamy problem z ksiedzem bo innych ksiezy z okolicznych parafii na to stac
2 Jesli Kosciol to wspolnota to napewno ksiadz nie stanowi jakiegos prywatnego prawa dotyczacego wiernych bo do tego jest prawo kanoniczne a prawo ( jakie wg proboszcza nie dziala wstecz ) to on moze tworzyc dla swojej gosposi conajwyzej
3 Ludzie powinni pyszalkowatego i butnego plebana odciac od kasy nie dajac nic na ofiare a wtedy biskup sie szybko zorientuje ze cos jest nie tak i szybko zrobi z nim porzadek
4 Nie wdawac sie z ksiedzem w zaden spor a tym bardziej pyskowke bo taka osoba wg kodeksu honorowego Boziewicza jest z niego wylaczona
18 stycznia 2018
+29
-3
4a2-b1a
~ Jan   Temat Kościół i takie wielkie zainteresowanie, szczególnie tych, którzy nie chodzą do kościoła a maja bardzo dużo do powiedzenia.Parafię Kraczkowa postrzegam jako wspólnotę w której się zawsze coś pozytywnego dzieje. Odsłuchałem kazanie Księdza proboszcza i myślę, że trzeba czasem ruszyć sumienia parafian właśnie w tak głęboki sposób aby do niektórych dotarło, że skoro należą do wspólnoty to trzeba coś z siebie dać, aby coś od innych otrzymać. Nie można być tylko biorcą bo to mi się należy.Wszyscy którzy tak mocno krytykują wspólnotę kościoła , popatrzcie na swoje wspólnoty rodzinne, dajesz coś rodzzinie czy tylko z niej korzystasz. Żona czy mąż dawno by Cie z domu przepędziła gdybyś tylko brał nie dając nic w zamian. Tak dużo macie odwagi, pisze tu do osób , które mają tak poważne zarzuty, miejcie odwagę przyjść i osobiście zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowanie. A może brak wam argumentów a internet i komentarze wszystko przyjmą? Pozdrawiam wszystkich parafian i księdza Proboszcza!
18 stycznia 2018
+6
-40
d4d-52d
~ MS DOS  do ~ Monika   Masz rację.Przepych,duma,arogancja,buta.....obłuda,robienie z kogoś wała,poniżanie,ściemnianie...to właśnie ludzi bulwersuje.
18 stycznia 2018
+21
-2
d4d-52d
~ MS-DOS  do ~ Desc   Ale do was nie dociera.Caps lockiem trzeba.
DZISIAJ KOŚCIÓŁ JEST INSTYTUCJĄ.SKORO ZA SAKRAMENTY SIĘ PŁACI,DAJCIE IM KASY FISKALNE.
CHRZEŚCIJANIE PRZEZ SAMO H,CHODZICIE DO ŚWIĄTYNI I ŚPICIE TAM NA SUMIE.POCZYTAJCIE PISMO ŚWIĘTE.DOWIECIE SIĘ ŻE JEZUS CHRYSTUS CHRZCIŁ W RZECE JORDAN KAŻDEGO KTO SIĘ NAWRÓCIŁ,KTO TEGO CHCIAŁ,ZAPRAGNĄŁ ZOSTAĆ DZIECKIEM BOŻYM.NIE POBIERAŁ ZA TO OPŁAT.TAK SAMO JAK ZBESZTAŁ APOSTOŁA ZA TO ŻE NIE CHCIAŁ DOPUŚCIĆ DO NIEGO DZIECI.NIE POWIEDZIAŁ TAKŻE APOSTOŁOM "IDŻCIE NA CAŁY ŚWIAT I GŁOŚCIE EWANGELIĘ-6,50 ZA GODZINĘ"
Kolego Desc,skoro sami sobie reputację psują to sami są winni.Tu nie narzeka kilka osób ale większość.Skąd się to bierze?Pomyśl trochę.Wzorowym chrześcijaninem nie muszę być żeby udzielił mi ślubu czy ochrzcił dziecko.Poszedł na księdza(trzeba było inny ZAWÓD wybrać)to jest to jego obowiązkiem.W dodatku pobiera za to nie małe opłaty.
Zapłacę innemu i bez łaski.A co najlepsze znam takich księży którzy nawet grosika nie wezmą za to.Dam mu kopertę to nie chce przyjąć,a jak już weżmie to przeznaczy na coś pożytecznego(posiłki dla dzieci z biednych rodzin).
Dlaczego?Bo jest księdzem z powołania.
18 stycznia 2018
+26
-2
f53-161
~ Wikary   Zapraszamy wszystkich chętnych na KAZANIA KRACZKOWSKIE! W najbliższą niedzielę tj. 21.01.2018r.
17 stycznia 2018
+17
-0
f53-161
~ Marcin  do ~ Mieczysława!   To prawda że kasa dla niego jest ważna w grudniu byłem na pogrzebie cioci aż mnie zmroziło jak usłyszałem na kazaniu że była dobrą parafianką i rzetelnie płaciła na kościół. Również płacę na ogrzewanie na prąd, daję dla organisty przy opłatkach i na sprzątanie itd. ALE NIE ŻYCZĘ SOBIE BY KTOŚ NA MOIM POGRZEBIE WYLICZAŁ ILE DAŁEM I CZY W TERMINIE.
Pozdrawiam ks. Miecia i czekam na kazanie w najbliższą niedziele.
17 stycznia 2018
+28
-1
437-4c9
~ Monika  do ~ Desc   ludzi nie bulwersują wymagania tylko buta i arogancja
17 stycznia 2018
+18
-2
b6b-8dc
~ Pudelek   Desc, ok. może nie likwidować datków, może faktycznie kasa nie spada z nieba ale nie pisz że ludzi bulwersują najmniejsze wymagania bo do najmniejszych one nie należą, np. opłatki, rozumiem że coś trzeba za nie rzucić ale jednak 50 do 70 zł to trochę lekka przesada zwłaszcza że u nas chyba lepiej i tak ma niż w bieszczadach z których do nas przyszedł. Zauważ, obiektywnie rzecz ujmując, że na kazaniu podsumowującym kolędę praktycznie 90 procent było mówione w negatywny sposób (prześmiewczy) o wszelkich prośbach, sugestiach ze strony parafian, chociażby ten szyderczy tekst o haczykach na miotły, itp. że nie uczyli tego w seminarium, ale nie uczyli tez kosić trawy, porąbać drewna na opał czy zrobić sobie jajecznice na śniadanie. Zamiast wynosić to na ołtarze to dałby wiertarke wikariuszom jak sam nie może otworu wywiercić i dybla wsadzić.
17 stycznia 2018
+23
-1
5ce-98f
~ jan   Dobrze, że jest możliwość odsłuchania tego pożal się Panie Boże kazania, bo ten kto akurat nie był w kraczkowskim kościele mógł pomyśleć, że to prowokacja wymierzona w wielebnego i to kraczkowskie towarzystwo wzajemnej adoracji.
17 stycznia 2018
+27
-2
4e1-d04
~ smoczek  do ~ Desc   z pustymi rękami napewno nie przychodzą... ;)
17 stycznia 2018
+11
-1
d59-147
~ Desc  do ~ Kraczkowianka   Zgadzam się z Tobą i większość komentarzy pod tym artykułem mnie przeraża. Ksiądz nie powinien jakkolwiek warunkować sakramentu, ok... ale ludzi bulwersują nawet najmniejsze wymagania, takie roszczeniowe pokolenie. Uważają, że najlepiej zlikwidować wszystkie datki na kościół - kasa spadnie z nieba, do tego nie mieć żadnych obowiązków względem swojej parafii i na dokładkę dorzucić krytykę jacy to księża są żli. Natomiast, gdy trzeba zapukać do księdza żeby ochrzcić dziecko czy wziąć ślub to są wzorowymi parafianami.
17 stycznia 2018
+5
-28
1a2-946
~ Pudelek   A tu macie kolejne organizacje i w wiekszości na czele prezes Pleban: https://mojepanstwo.pl/dane/krs_osoby/821241,bizior-mieczyslaw
17 stycznia 2018
+11
-1
1a2-946
~ Pudelek   Czyżby ksiądz proboszcz miał jakieś poboczne biznesy, pralnie pieniędzy, itp? wraz z całą spółką władz kościelnych i samorządowych? aaa to pewnie w udziały idą pieniążki z tacy i nie ma za co organiście odpalić. Ciekawy link:
https://mojepanstwo.pl/park-energii-slonecznej-parafii-rzymskokatolickiej-swietego-mikolaja-biskupa-w-kraczkowej
17 stycznia 2018
+16
-0
0c2-56a
~ ojojojo   Chyba trzeba do Watykanu napisać co się tu wyprawia !!!
Dziwię się, że tolerujecie takiego proboszcza !!
Proszę szanownego księdza... to jest tylko i wyłącznie dobra wola, że ktoś księdza przyjmie w prywatnym domu, to nie jest jego obowiązek tak jak i sprzątanie!! Bo można się domyślić, że ksiądz w domach swoich parafian nie sprząta...
I co tu się dziwić, że młodzi ludzie odchodzą od kościoła !!!
Wyrazy współczucia dla parafian...
17 stycznia 2018
+32
-1
d4d-52d
~ MS DOS   Zbiórka na tacę z jednej niedzieli powinna wystarzczyć na pensję dla pani sprzątającej.A jak nie to gonić nierobów spod sklepu.Zarobią na winiacza a i czysto będzie.
Tak na marginesie,kościół to dzisiaj instytucja.Chrzest?Ślub?Pogrzeb???Jezus Chrystus pobierał opłaty za chrzest???
A skoro płacimy to po co jakieś ceregiele w stylu nie sprzątają to będzie odraczał sakramenty???Zapłacę gdzie indziej i z głowy.Nie każdy ma czas a niektórzy nie moga z innych powodów.Zatrudnić konserwatorkę powierzchni płaskich i po sprawie.
17 stycznia 2018
+27
-1
74e-fdd
~ Pudelek   Ty gościu o pseudo "Ja" wszyscy jesteśmy wolnymi ludźmi i rozróżnj dwie sprawy, proboszcz MA OBOWIĄZEK udzielenia sakramentów a ja lub ktoś inny NIE MA OBOWIĄZKU sprzątania kościoła
17 stycznia 2018
+28
-3
242-bbb
~ Homo sapiens   Jeśli masz problem, a jesteś katoliczką porozmawiaj i podjedź do braci franciszkanów. Oni ci pomogą w twoim kłopocie. Bo oni tez ludzie i nie rozumieją swoich parafian. Jeśli pukasz - to ktoś ci te drzwi otworzy i na pewno pomorze, w co wierze. Błądzić rzecz ludzka, ale pomoc człowiekowi może tylko człowiek z sercem. Pozdrawiam i wierzę, że ten sakrament dane ci będzie przyjąć.
17 stycznia 2018
+6
-1
991-651
~ weronika  do ~ Piotr   do kraczkowskiego plebana ten tekst?
17 stycznia 2018
+5
-1
366-689
~ Ja   A dobrze powiedzial bo duzo jest takich leniwcow co nie chodza sprzatac a po hipermarketach maja czas chodzic???A z drugiej strony to Wstyd zeby taka kraczkowa co ubiegala sie o to zeby zostac miastem i miala jakies dlugi wobec kosciola WSTYD
17 stycznia 2018
+3
-31
a88-339
~ Pudelek   ministrant ty chyba na łebek upadłeś, jak by taki proboszcz był np w Rzeszowie to by go na wozie z gnojem wywieźli a po drugie jak 99% ludzi tak ujada na proboszcza to chyba mają powód zwłaszcza po odsłuchaniu kazania, płaci ci żebyś takie herezje głosił ?
17 stycznia 2018
+25
-2
5e1-c66
~ Bunia   Ten film doszedł do Krakowa. Nieźle tam macie :D Pozdrawiam
17 stycznia 2018
+18
-2
437-4c9
~ Bonus  do ~ smoczek   Polecam doedukować się co do tego, tak to nie działa XDD
17 stycznia 2018
+4
-1
0d7-9b6
~ ministrant   To się Ksiądz Proboszcz dorobił parafian. Jak tak można ujadać na naszego proboszcza? Prawda chyba boli.... WSTYD!!!
17 stycznia 2018
+3
-33
4e1-d04
~ smoczek  do ~ Bonus   Możecie mnieć tego samego dostawce interneteu np radiówke
17 stycznia 2018
+6
-2
437-4c9
~ Bonus  do ~ Asc   Yyyy, od kiedy mam rozdwojenie jaźni? Myślałam, że pisałam tylko dwa komentarze... ;')))) Może sprawdź IP? XD
17 stycznia 2018
+4
-2
d59-147
~ Asc  do ~ parafianin   Taa... Dlatego kończysz myśl jako Monika, Bonus, Jan, Piotr itp. a do tego przytakujesz swoim wcześniejszym komentarzom... No chyba że masz rozdwojenie jaźni.
17 stycznia 2018
+5
-1
4e1-d04
17 stycznia 2018
+5
-0
4e1-d04
~ smoczek   większość z Was nie słucha całego, ale z ambony słowo debile żadko pada a z ust ksiedza proboszczanie wypada...tymabrdziej powiedział tak że obraził swoimi słowami inne parafie :]
17 stycznia 2018
+9
-3
ee4-bbf
~ ania   ale chammmm!!!!
17 stycznia 2018
+16
-1
91d-4c5
~ Adiko  do ~ derick   No cóż, jak ludzie tak sobie wychowali, to teraz tak mają. Jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu, a mianowicie przestać dawać na tacę i chodzić do Kościoła, a po miesiącu lub dwóch jest szansa, że zmądrzeją jak kasa przestanie wpływać. Ale nie sądzę, żeby tak się stało. Będzie tak, że jak barany będą chodzić i słuchać, potem narzekać i zostanie wszystko po staremu bo postraszy "ogniem piekielnym".
17 stycznia 2018
+21
-2
437-4c9
~ parafianin  do ~ Asc   racja! punkt za spostrzegawczość, ale fakt napisałem prawdę, która niestety nie zmieściła się w jednym poście!!!
17 stycznia 2018
+2
-1
3ca-bdb
~ Duszek  do ~ Kraczkowianka   To niech da przykład sutanna do góry miotła w rękę i do roboty .To nie jest motywacja w taki sposób niech się w głowę popuka dziad jeden.
17 stycznia 2018
+17
-0
be1-5bd
~ Masakra   Trochę pokory dla proboszcza bo tego mu brakuje. W seminarium was nie uczyli jak wbić gwóźdź? Ośmiesza się ksiądz. Dobrze, że uczyli jak mercem jeździć. A ojca mieli? Wzorce jakieś przyswoili, czy same z was ciotki? Sprzątaczka? Nikt nie miałby nic przeciwko i na pewno ktoś by się znalazł, tylko LEGALNIE na umowę o pracę. Kościelnego też podobno znaleziono po wielkich bojach bo jest na Krusie. Dla organisty brakło? Oooo a Księdzu też przygrywa, to może się dorzuci do opłatków? Pogrzeb odłożyć? A co ksiądz zrobi jak ktoś wypakuje mu trumnę ze zmarłym pod drzwiami kościoła? Jest obowiązek grzebania zmarłych, więc gdzie jest kapłański obowiązek? Ja mam wrażenie, że ciągle jest za mało pieniędzy, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Otworzyły wam się wilcze gardła na kasę i ciężko je napełnić.
17 stycznia 2018
+26
-0
925-8fd
~ Kraczkowianka   Czytając ten artykuł odnoszę wrażenie, że jego autor nie do końca
zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda sprzątanie kościoła. Gdzie młoda osoba (bo zakłądam, że większość osób narzekających jest w wieku poniżej 40 lat) widzi problem w tym, żeby raz na rok/półtora/może jeszcze rzadziej, chociaż raz w tygodniu poświęcić pół godziny na zmycie posadzki? Kościół jest dobrem całej parafii, a dbanie o niego jest nie tylko obowiązkiem, ale też i tradycją i przywilejem. Domyślam się, że narzekający to-jak już to było powiedziane wyzej-osoby, które nie chodzą do nas do kościoła cześciej niż kilka razy do roku, przy okazji większych świąt, żeby się pokazać sąsiadom w "nowym futrze". Sama mam 28 lat i wstyd mi za Was, łaknących taniej sensacji i szukających na siłę powodów, żeby obrazić plebana. Niemniej, ciężko się nie zgodzić z tym, że księdza lekko poniosło z tym "opóźnianiem sakramentów", ale jestem przekonana, że to tylko próba zmotywowania nas do większej aktywności w życiu parafii. Wszystkiego dobrego Wam wszystkim leniuszkom !!
17 stycznia 2018
+11
-34
437-4c9
~ parafianka Kasia  do ~ jan   jest nawet ONET Rzeszów pierwsza strona link poniżej
https://rzeszow.onet.pl/proboszcz-podczas-kazania-nie-sprzatasz-bedziemy-odraczac-sakramenty/2gm3s7p
17 stycznia 2018
+6
-1
be1-5bd
~ MDS   "Wystarczy nie kraść" i nie pożyczać kasy
17 stycznia 2018
+15
-1
3ca-bdb
~ Duszek   A kiedy będzie sprzatali ksierza ja sfoje stanowisko pracy sprzątam codziennie .Poza tym czy w dzisiejszym kościele jakiś sakrament jest za darmu napewno nie w Kraczkowej .A co skąd im ręce wyrosły.Od straszenia to baba jaga starczy na lachy.
17 stycznia 2018
+19
-2
b15-643
~ Asc  do ~ Mieczysława!   Jak wspaniale jest pisać komentarze pod różnymi nazwami i jeszcze samemu sobie odpisywać...
17 stycznia 2018
+3
-12
66f-f4f
~ Andżej z Kraczkowej   U mnie z "rewizytą" duszpasterską był sam miłościwie panujący ksiądz proboszcz. Wizyta trwała 4 minuty z zegarkiem w ręku. Modlitwę zaczął jeszcze w korytarzu.
17 stycznia 2018
+21
-1
afb-ae1
~ Donek  do ~ jan   Jutro wspomnę o tym na obradach Komisji Europejskiej ;-)
17 stycznia 2018
+10
-4
5ce-98f
~ jan   Temat zatacza coraz szersze kręgi. wyborcza już podjęła temat. Jeszcze chwila i w TV trwam będzie o tym.
17 stycznia 2018
+14
-1
42c-3f4
~ observer   Nie mogę pojąć po co ludzie chodzą do kościoła gdzie takie miernoty mające się za lepszych tłumaczą ludziom jak żyć. Lepiej się w domu pomodlić a kasę na jakiś szpital przekazać...
17 stycznia 2018
+22
-2
437-4c9
~ Mieczysława!   Dla Ks. Biziora najważniejszym tematem są pieniądze. Na każdym pogrzebie na kazaniu najważniejszą informacją jest, czy osoba dawała składki na kościół.
17 stycznia 2018
+22
-4
437-4c9
~ Piotr   Jeśli Parafianie w Kraczkowej są tacy leniwi, bo nie chce się im sprzątać, skąpi i niedobrzy, to może pora zmienić parafię??!!
17 stycznia 2018
+13
-11
437-4c9
~ Jan   Słyszałem, że ks. Bizior remontuje starą plebanię (a ma przecież nową) na którą dostał dotację z Unii 1.5 mln zł; dla kogo to. Tyle bidy wokół. Za te pieniądze można wybudować trzy domy dla biednych.
Ks. Miał problem ze znalezieniem kościelnego, bo nikt nie chce z nim współpracować.
17 stycznia 2018
+22
-4
afb-ae1
~ Paweł   Wszystkich mieszkańców Kraczkowej zapraszam do Parafii Michała Archanioła w Łańcucie inny wymiar Kościoła.
17 stycznia 2018
+29
-1
437-4c9
~ Bonus  do ~ Monika   Dokładnie! Poza tym papież Franciszek powiedział: "Nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty".
17 stycznia 2018
+22
-1
437-4c9
~ Monika  do ~ Bonus   dla księdza proboszcza ostatnim papieżem był JPII, a swoją drogą wydaje się że sprawy dopuszczenia do chrztu, ślubu, pogrzebu , ogólnie sakramentów reguluje prawo kanoniczne a nie wewnętrzne regulaminy poszczególnych parafii lub proboszczów
17 stycznia 2018
+19
-2
437-4c9
~ Bonus   Tupet ksiądz proboszcz posiada, a gdzie nauka papieża Franciszka, który apeluje o ubóstwo i pokorę wśród duchowieństwa?
17 stycznia 2018
+29
-2
918-146
~ ,,c"   Dla mnie to ,,kazanie" pokazuje twarz pogubionego człowieka...proponuję dać :-)na mszę w intencji nawrócenia (tylko w innej parafii) i gorąco prosić by ten człowiek kiedyś zrozumiał sens istnienia oraz nabył pokory.
17 stycznia 2018
+23
-4
0d9-129
~ łup cupuk   niech go Bóg weźmie w opiekę bo diabeł na niego się sadzi.
pycha przemawia z ambony
17 stycznia 2018
+28
-3
818-5e7
~ selene   ciekawe, na co idzie ta kasa, zbierana co miesiąc, bo nie widać, żeby coś się remontowało, a kasę się zbiera. Może na nowy samochód? A cmentarz...tak zarośniętego latem to nie ma chyba w całej gminie. Koszenie trawy 2 czy 3 razy w roku i to tylko z przodu, to nie żadna robota tylko odpier....lenie
17 stycznia 2018
+18
-3
fde-62e
~ Łosoś   Podziękować Batmanowi niech jedzie na ogórki do bałera.
17 stycznia 2018
+17
-5
437-4c9
~ Monika   problem w tym że ksiądz proboszcz wie wszystko najlepiej i zawsze ma rację i ma parafian serdecznie w d.....
17 stycznia 2018
+28
-5
fd0-5ac
~ olka   Wybierzcie się do Parafi Michała nie prosi o kasę sypią na każdej mszy nie ma jak palca wcisnąć Proboszcz wie jak z ludżmi rozmawiać i nikt nie chodzi sprzątać
17 stycznia 2018
+28
-2
f07-fca
~ Tomek z kraczkowej  do ~ mieszkaniec   Gdzie tu jest napisane, że się wypowiada za ogół mieszkańców??
17 stycznia 2018
+18
-2
925-8fd
~ mieszkaniec   Pani Agnieszko czyzby to pani ukrywała sie za firanką jak kolęda była ?? hahaha !!!! a taka odważna do gazety leci!!! dlaczego nie wyszła Pani na ambonę i nie powiedziała co mysli?? tylko wypowiada sie teraz za ogół mieszkańców, żałosne! dobrze ze parafia ma strone internetowa to nagranie Pani ukradła i nim sie posłuzyla!! a prawa autorskie...??
17 stycznia 2018
+7
-47
d59-147
~ Dest  do ~ derick   Wywyższanie na porządku dziennym - wciąż nie jest to konkretny przykład tylko pusty frazes.
Uwielbiam ten argument - "ksiądz nie będzie mi mówił jak mam wychowywać dzieci", a czy kiedykolwiek powiedział coś co jest niezgodne z powszechnie znaną nauką kościoła? coś niezgodnego z Pismem Świętym? czy jeżeli ja powiem Ci przykładowo (mimo że dzieci jeszcze nie mam), że Twoje dzieci nie powinny kraść to również tak zareagujesz?
To samo dotyczy się kazań politycznych. Jeżeli w polityce, kulturze czy innych aspektach pojawia się coś sprzecznego z nauką Kościoła to dlaczego ksiądz ma nie zwrócić na to uwagi? Osobiście wolę kazania nawiązujące do obecnych wydarzeń czy historii niż te trochę przynudzające oderwane od konkretnych przykładów.
Jeżeli uważam się za chrześcijanina i uczęszczam do kościoła to akceptuję w pełni jego naukę opartą o Pismo Święte, a nie tylko wybiórczo oburzając się, że ksiądz nie popiera homoseksualizmu.
17 stycznia 2018
+13
-38
3ca-bdb
~ sąsiad   kończą się ich czasy,ale nie mogą się z tym pogodzić....
17 stycznia 2018
+30
-8
afb-ae1
~ farzyn   Krótkie te kazania macie.
17 stycznia 2018
+16
-1
925-8fd
~ mieszkaniec   ksiadz ma racje,nie sprząta nie daje na kwiaty ,na kościół,nacmentarz idzie raz do roku do kościoła się pokazać a ma najwięcej do gadania.ci bogacze wszędzie są widziani w szkole ,we wsi.bądzmy równi szanujmy słabszych to będzie dobrze.parafianka.
17 stycznia 2018
+8
-28
437-4c9
~ Ktoś  do ~ Tomek z kraczkowej   To może Tomku zacznij od siebie, odważny w sieci
17 stycznia 2018
+14
-3
f07-fca
~ Tomek z kraczkowej  do ~ Kraczkowa   co się podpisujesz kraczkowa podpisz sie z imienia i nazwiska to wtedy pogadamy nie podpisuj sie za całą miejscowość!
17 stycznia 2018
+7
-18
975-851
~ derick  do ~ Dest   proszę , bardzo dużo ich , niestety nie wszystkie nadają się na publikacje, gdyż interesuję się nimi nawet prokuratura....Wywyższanie się ponad ludzi jest na porządku codziennych tam, mowa o homoseksualistach, polityce i o tym jak wychowywać dzieci od osób które nie mają o tym pojęcia nagminne,,,,pójdź do kościoła nowego na braci sniadeckich, nie usłyszych nic o polityce, gejach itp, nikt Cie tam nie urazi....tak blisko a taka róźnica!
17 stycznia 2018
+27
-7
0d7-f40
~ Kraczkowa   Autora tego donosu powinna mieć odwagę i pokazać twarz, a jeśli nie podoba się jej nasza parafia to won do Komitetu Obrony Demokracji albo innej Nowoczesnej Platformy
A Wy droga redakcji owszem macie prawo publikować kazania , ale może przed podjęciem tematu należało poprosić księdza o komentarz ?
17 stycznia 2018
+9
-46
b03-534
~ Tomek   Proboszcz z Kraczkowej i Łańcuta to zakały polskiego Kościoła i tylko dzięki kontaktom z władzami naszego miasta i starostwa jeszcze są na stołkach. Przykładów można mnożyć i każdy parafianin z Łańcuta i Kraczkowej wie jaka tam jest samowolka i dużo gorsze rzeczy się dzieją niż opisane w artykule ale nikt z tym nic nie robi bo mamy takie władze w powiecie.
17 stycznia 2018
+106
-17
437-4c9
~ Ktoś   Opinie jednej osoby przedstawia się jaka opinie całej parafii, ma pani wiele przykładów na temat poniżania to proszę je tutaj wypisać bo na pewno Pani Agnieszko pani ten artykuł czyta
17 stycznia 2018
+4
-27
d59-147
~ Dest  do ~ derick   Jako parafianka osobiście nigdy nie miałam i nie mam takich odczuć. Może podasz jakieś konkretne przykłady?
17 stycznia 2018
+8
-13
975-851
~ derick   Odwaznie się tutaj piszę widzę o parafii w kraczkowej, a czego nie jesteście tacy odważni i nie opiszecie ile to się dzieje w naszej parafii w łańcucie? Kler połączony z władzą miasta ustala wszsytko, pokory zero w tym kościele , na pewno nie usługuje się parafianom jak powinno być a wręcz na odwrót , to tutaj trzeba się płaszczyć przed pseudo głową kościoła . Nauka na kazaniu usłyszana jak od świętego, który nie zaznał grzechu a jak jest wiadomo....tutaj bym polecił się zainteresować . I jeszcze jedno nie jest to atak na kościół, a wręcz odwrotnie, obrona KOSCIOŁA TEGO PRAWDZIWEGO!
17 stycznia 2018
+89
-16
c18-f35
~ xxx   Funkcjonowanie parafii powinno się opierać na WSPÓŁPRACY kapłana i wiernych, wierzę że trudno współpracować z człowiekiem który ma tak roszczeniowe podejście do swoich parafian, brzmi wręcz jak ktoś kto chce trzymać wszystkich na krótkim łańcuszku - taka postawa nie rodzi na pewno ani zaufania ani chęci współpracy, raczej to że kolejni ludzie będą się odwracać i uciekać. Krytykę - zwłaszcza konstruktywną - trzeba umieć wyrazić, sarkazm i groźby to objaw raczej pogardy niż chęci zmiany czegokolwiek.
17 stycznia 2018
+34
-2
f39-c7d
~ Tomek z kraczkowej   Brawo za podjęcie tematu. Kościół należy do parafian a nie do proboszcza. Gdyby było inne podejście to i na tacy kasa by się zgadzała
17 stycznia 2018
+39
-3
39b-f01
~ bbart   Niesamowite! Przecież ten człowiek jest niepoważny...
17 stycznia 2018
+77
-13
925-8fd
~ mieszkanka   a to zapewne ten co najwięcej sie osprzątał komentuje!! ludzie nie wstyd Wam?? bo nam mieszkańcom wstyd przynosicie !!
17 stycznia 2018
+9
-43
f07-fca
~ zkraczkowej   O sprzątaniu od 13 minuty jak coś :D
17 stycznia 2018
+22
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x