Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Juluś kontra SMA
Zatrzymali pijanego kierowcę
Wolontariusze dla WOŚP
Jagoda odnaleziona [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > Powiat wesprze budowę pomnika
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2018.05.09 07:23 | aktualizacja: 2018.05.09 07:24

Powiat wesprze budowę pomnika

Rada powiatu na kwietniowej sesji podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Miasta Łańcuta na zadanie: "Budowa pomnika - Pomnik Pamięci Narodowej" kwotą do 30 000 złotych.
Powiat wesprze budowę pomnika
Powiat wesprze budowę pomnika

Finansowanie pomnika miał pokryć “ Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Narodowej w Łańcucie".

-Mam zapewnienie wyrażone przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Narodowej w Łańcucie, że w całości pokryje on koszty budowy pomnika, w której wykorzystane zostaną elementy rozebranego pomnika spod Sokoła - wyjaśniał w swoim orzeczeniu z marca burmistrz Stanisław Gwizdak

Radni Miasta Łańcut zmienili swoje zdanie w marcu.

Niektórzy Radni Miasta Łańcuta zmienili swoje zdanie i większością głosów uchwalili w marcu nową uchwałę o budowie pomnika w miejscu zburzonego pomnika. => Pomnik stanie na plantach

Pomoc finansowa z powiatu

Treść uchwały Rady Powiatu z dnia 19 kwietnia 2018 roku.

Rada powiatu łańcuckiego uchwala, co następuje:

§ 1. Udziela się pomocy rzeczowej dla Miasta Łańcuta na zadanie: "Budowa pomnika - Pomnik Pamięci Narodowej" na nieruchomości będącej własnością Gminy Miasto Łańcut i oznaczonej jako działka w ewidencji gruntów pod nr 3162/1, stanowiąca miejsce użyteczności publicznej położona przy ul. Rynek w Łańcucie.

§ 2. Pomoc rzeczowa, o której mowa w § 1 zostanie udzielona ze środków budżetu na 2018 r. w wysokości nie wyższej niż 30 000 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych).

§ 3. Szczegółowe warunki udzielenia pomocy rzeczowej, o której mowa w § 1 określone zostaną w umowie pomiędzy Powiatem Łańcuckim a Gminą Miastem Łańcut.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Łańcuckiego.

§ 5. Nadzór nad wykonaniem uchwały powierza się Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Powiat wesprze budowę pomnika, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 3988
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
2b6-c2b
~ MGM  Powiatowe pomniki w Łańcucie to między innymi:
1. Jednostka Wojskowa
2. Ulica Wyszyńskiego
3. Ulica Skotnik
4. Ulica Kraszewskiego (część koło Stawu Browarnego)
5. Ulica Bohaterów.
6. Szpital (zarobki personelu poniżej wszelkiej krytyki)
7. Szkoły powiatowe - regularnie tracące młodzież, co świadczy o ich poziomie
8. Transport osobowy w powiecie - praktycznie nie istnieje, nie ma możliwości dostania się gdziekolwiek
i wiele innych. Na te miejsca pieniędzy nie ma a na pomniki są. Fatalne zarządzanie, brak jakichkolwiek kompetencji Starosty i Wicestarosty Pani Pilawy Krauz, którą jak mówią w Starostwie chcą się pozbyć wystawiając ją na Burmistrza Miasta. Brońmy nasze miasta przed takimi nieudacznikami.
Radni powiatowi z miasta Łańcuta to:
- Monika Roman
- Barbara Pilawa Krauz
- Marek Uberman
- Jerzy Szczygieł
czyżby kolejna lista hańby. Czas im podziękować.
9 maja 2018
+58
-4
5ce-98f
~ power  Niesamowite...to powiat ma jakieś swoje pieniądze budżetowe? Z reguły powiat mówi: ,,dajcie nam pieniądze, to wam zbudujemy/ kupimy". tak jest przypadku zakupu karetki, budowy drogi powiatowej itp. A może pracownicy starostwa i radni powiatowi po prostu zrobili składkę ze swoich diet i zarobków?
9 maja 2018
+45
-3
8a6-1df
~ kurczak  jaja to są normalnie jaja
9 maja 2018
+38
-5
Ostatnio dodane komentarze
0a9-be6
~ sajmon   Postawcie na każdy skrzyżowaniu pomnik, przyjadą żydki będą mieli do czego się kiwać ! Co to ma być za pomnik ? kto lub co ? może żydy posmarowały ?
11 maja 2018
+7
-4
835-3f3
~ Pinokio   Podobnoć w ten weekend dni wolnego wstępu do lancuckich ayrakcji turystycznych, abyśmy zobaczyli, na co zostały wydane unijne fundusze. No i co z tego, że fundusze unijne wzięte, skoro władze Łańcuta i powiatu nie potrafią nic poza uczestnictwem w mszach, usuwania /stawiania pomników, pokazywaniem się i promowaniem włodarzy? Mieszkańcy, ich potrzeby i promocja miasta są na szarym końcu priorytetów władz samorządowych. O ile w ogóle są jakimkolwiek priorytetem. Dziwię się mieszkańcom, że ciągle utrzymują ten chory status quo ze szkodą dla siebie przede wszystkim...
11 maja 2018
+12
-3
0c2-56a
~ Łańcucianin   Dlaczego miasto dofinansowuje remonty dróg powiatowych skoro w starostwie są nadwyżki na dodatkowe cele. Miasto odwleka budowę sali gimnastycznej przy SP3 bo musi wydawać na utrzymanie dróg powiatowych.
10 maja 2018
+12
-3
52a-fab
~ Observer   Niestety nasi urzędnicy... i jak widać większość radnych nie rozumie, ze mieszkańców nie interesują polityczne przepychanki. Tak samo jak zawoalowany cel budowy pomnika. Powszechnie wiadomo, że miasto jest na kredytach i są poważne sprawy wymagające finansowania. Dlatego nikt zdrowo myślący nie pojmie skąd takie ciśnienie na pomnik właśnie. Mieszkańcy chcieliby aby ich dzieci nie musiały wyjeżdżać z tego miasta. Twórzmy przyjazne miasto zarówno mieszkańcom jak i turystom, bo dzięki turystom też można podreperować nasz skromny budżet. Fontanna jest atrakcją dla wszystkich a pomnik tylko dla włodarzy. Nie zdziwcie się jeśli za chwilę okaże się, że miasto też da naszą kasę na pomnik bo przecież nie stowarzyszenie, które formalnie nie istnieje.
10 maja 2018
+17
-3
90a-864
~ nieok   Rada Powiatu zakpiła z radnych miejskich i Burmistrza. To wygląda na piaskownicę a nie poważny organ
10 maja 2018
+20
-2
160-189
~ XXX  do ~ weronka   Przypomnę tylko listę hańby, tj.radnych, którzy głosowali za pomnikiem.
ROBERT GRABOWSKI
MAREK NITKIEWICZ
JADWIGA KUŹNIAR
ADAM BIELECKI
JOLANTA KLUZ ZAWADZKA
SŁAWOMIR REJMAN
WRZESŁAW ŻURAWSKI
Poproszę jeszcze Łańcut Gada o podanie nazwisk radnych powiatowych, którzy głosowali za przyznanie pieniędzy na ten pomnik. Będzie kolejna lista hańby.
9 maja 2018
+21
-6
0c9-8cd
~ weronka   Jak w artykule podano,pan starosta zapewniał,że koszt pomnika pokryje Komitet.Zapewniał nie raz i nie dwa.Tak przekonująco,iż radni miasta w liczbie mikrej postawienie pomnika zatwierdzili.Teraz,kiedy klamka zapadła,kasa jakby się nie zgadza,a brakującą część doda pan starosta.Nie ze swojej pensji jednak,ale z budżetu urzędu swego.Skromne 30 tys. złotych polskich to przecież niewiele.Jak dla kogo,szanowni radni,panowie burmistrzu i starosto.My,mieszkańcy często poruszamy się po mieście nie służbowymi samochodami,ale pieszo.Z tej perspektywy,każdy w swojej dzielnicy (brzmi dumnie) lepiej widzimy potrzeby dnia codziennego.Na pewno nie są nimi budowa pomnika,wycinanie pięknych,starych drzew na plantach,dalsze brukowanie tego skrawka zieleni.O ironio,Niemcy w czasie II wojny światowej je założyli,a Polacy w wolnej Polsce niszczą.Ulice są dziurawe,niektóre wręcz tragicznie,czystość ich też budzi wątpliwości.Estetyka pozostawia wiele do życzenia,czego przykładem jest ul.Piłsudskiego.Od czasu remontu w 2011r.,kiedy wycięto lipy,jesiony,kilkudziesięcioletnie jabłonie ozdobne ulica to patelenka.Na otarcie łez dosadzono kloniki i róże.Róże właśnie zostały koparkami wydarte,z korzeniami,leci sobie teraz ziemia po chodnikach i asfalcie,brudząc i tyle.Czyżby też biedne róże zagrażały korzeniami nowym lampom,z których zresztą połowa nie świeci? Ojej! A jaki był koszt tych roślin i ich utrzymania? Jaki w ogóle sens sadzenia takich róż wzdłuż tak ruchliwej ulicy? Kolejna kosztowna sprawa to teren byłej jednostki wojskowej - sprzęt siłowni na powietrzu,plac zabaw dla dzieci,ogrooomna altana z grillem....Wszystko za podwójnym płotem,zamknięte na 3 spusty.Tablica z informacją o dofinansowaniu z UE.Ile to kosztuje,kto będzie z tych cudów korzystał? Jeśli tylko wąska grupa osób,to hojność starostwa zaiste jest wielka.Ale celowość żadna.Chyba,że pod hasłem z tbl "Modernizacja infrastruktury powiatu łańcuckiego na potrzeby prowadzenia zadań w zakresie pieczy zastępczej".
Obu panom - staroście i burmistrzowi pod rozwagę dajemy pomysł referendum w sprawach pomnika i zagospodarowania plant.To nie jest wasza prywatna własność.Mamy prawo decydować o swoim mieście.Po to są wybory,warto sobie to przypomnieć
9 maja 2018
+28
-3
2ce-461
~ mini  do ~ MGM   Ksiądz proboszcz to tak nie wie co powiedzieć na taki nijaki pomnik. Bo to pomnik żadnego świętego. Ale mówi że chętnie by widział patrona miasta. A mieszkańcy są wkurzeni i najchętniej by na taczkach wywieźli z miasta autora TEGO POMYSŁU. Więc podjedziemy taczkami i autorów pięknie wywieziemy z miasta. Mieszkamy przy ulicy powiatowej, światło w nocy nie swici , dziury i ulica jak wygląd sami widzicie. Pani Moniko radni Miasta CO ZA TE DIETY ROBICIE??? zA 4 MIESIĘCY WYBORY? Zapytam na spotkaniu wyborczym was : po co mieszkańcom miasta taki wstrętny pomnik ? jeśli macie odwagę o opowiedzcie? Bo mam ochotę pojechać taczkami pod urząd i autorów wywieść z miasta... a te 30 tysięty dajcie lepiej pielęgniarkom na nagrody.
9 maja 2018
+17
-3
0c9-8cd
~ weronka  do ~ ciekawy   Ty się masz za te tysiące? Dobrze,że nie miliony.Otrzeźwiej,człowieku
9 maja 2018
+3
-5
835-3f3
~ Daisy   A pomnik sowieckich "wyzwolicieli" jesienią ub. roku kto tak ładnie odnawiał?
9 maja 2018
+5
-3
d95-2e5
~ Wielbiciel "obwodnicy"  do ~ MGM   nie zapomnijcie o ul Reja tak na oko ok.160mb
9 maja 2018
+4
-2
f09-d9d
~ kitek   Trzeba zawiadomić Najwyższą Izbę Kontroli!
Ktoś tutaj ma niezłe układy i interes w postawieniu tego pomnika!
Możliwe że chodzi o nadchodzące wybory?
9 maja 2018
+22
-3
0c2-56a
~ Łańcucianin   Nie do wiary... Ta sprawa musi mieć jakieś drugie dno. Dlaczego władza tak forsuje pomysł kontrowersyjny, nie popierany przez mieszkańców. Komu i dlaczego tak zależy na wywalaniu naszych pieniędzy akurat na pomnik.
Swoją drogą ciekawe jak głosowali poszczególni radni...
9 maja 2018
+30
-3
780-314
~ jacek   Jaki cel przyświeca pomnikowi? Co on ma takiego żeby go w centrum miasta ustawić? na kogo z szacunkiem mamy tam patrzeć? po pomniku ORMO i UB następny podobny pomnik? To nie moralne i niesmaczne. Z taki zaangażowaniem może najpierw postawili byście FONTANNĘ z patronem miasta a potem za zgodą mieszkańców miasta pomniki. Mi jako mieszkańcowi miasta i jego pomysłodawcom powiem że nie chce byle-jakiego pomnika, bez przyzwolenia społecznego. Dlatego wyraża m swoje niezadowolenie z takiego na silę stawiania bylejakiego członka męskiego w centrum miasta. Ja i moi znajomi nie będę na was głosowali, czy zdajecie sobie z tego sprawę? Idźcie już domu .
9 maja 2018
+27
-4
eed-667
~ ciekawy   I bardzo dobrze. Kilka głosów przeciw na forum wobec kilku czy kilkunastu tysięcy mieszkańców powiatu o poglądach prawicowych
to raczej niewiele.
9 maja 2018
+4
-32
775-a4c
~ vlas   Pimnikowe du*owłazy!
Ze swoich pieniędzy dajcie!
9 maja 2018
+19
-4
5ce-98f
~ power   Niesamowite...to powiat ma jakieś swoje pieniądze budżetowe? Z reguły powiat mówi: ,,dajcie nam pieniądze, to wam zbudujemy/ kupimy". tak jest przypadku zakupu karetki, budowy drogi powiatowej itp. A może pracownicy starostwa i radni powiatowi po prostu zrobili składkę ze swoich diet i zarobków?
9 maja 2018
+45
-3
d32-a9c
~ Janek  do ~ MGM   Do listy dodaje jeszcze:
ul. Daszyńskiego
ul.Bohaterów Westerplatte
9 maja 2018
+13
-3
ff4-28e
~ ona   Pomoc rzeczowa czyli co???? Bo piszą o pomocy rzeczowej do kwoty 30 000 zł, cementu im kupią za tą kasę żeby wbetonować pomnik?
Pomocą rzeczową nie jest chyba pieniądz? tak bynajmniej w szkole mnie uczyli. Czym rzeczowym można wesprzeć tą budowę?
9 maja 2018
+11
-3
2b6-c2b
~ MGM   Powiatowe pomniki w Łańcucie to między innymi:
1. Jednostka Wojskowa
2. Ulica Wyszyńskiego
3. Ulica Skotnik
4. Ulica Kraszewskiego (część koło Stawu Browarnego)
5. Ulica Bohaterów.
6. Szpital (zarobki personelu poniżej wszelkiej krytyki)
7. Szkoły powiatowe - regularnie tracące młodzież, co świadczy o ich poziomie
8. Transport osobowy w powiecie - praktycznie nie istnieje, nie ma możliwości dostania się gdziekolwiek
i wiele innych. Na te miejsca pieniędzy nie ma a na pomniki są. Fatalne zarządzanie, brak jakichkolwiek kompetencji Starosty i Wicestarosty Pani Pilawy Krauz, którą jak mówią w Starostwie chcą się pozbyć wystawiając ją na Burmistrza Miasta. Brońmy nasze miasta przed takimi nieudacznikami.
Radni powiatowi z miasta Łańcuta to:
- Monika Roman
- Barbara Pilawa Krauz
- Marek Uberman
- Jerzy Szczygieł
czyżby kolejna lista hańby. Czas im podziękować.
9 maja 2018
+58
-4
8a6-1df
~ kurczak   jaja to są normalnie jaja
9 maja 2018
+38
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x