Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Nieodpowiedzialne wejścia na strzelnicę
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2018.05.10 07:02

Nieodpowiedzialne wejścia na strzelnicę

Łańcucka strzelnica cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród osób lubiących strzelać ale niestety również wśród osób, które niszczą ogrodzenia i mimo zakazu wchodzą na teren strzelnicy bez pozwolenia - apel ŁKS Cel.
Nieodpowiedzialne wejścia na strzelnicę
Nieodpowiedzialne wejścia na strzelnicę

Apel prezesa Klubu Strzeleckiego w Łańcucie Piotra Urbana.

-W związku ze stwierdzonymi przypadkami nielegalnego wejścia na teren strzelnicy Łańcuckiego Klubu Strzeleckiego CEL, dokonanymi zniszczeniami ogrodzenia oraz tablic ostrzegawczych, kradzieżą flag sygnalizacyjnych, a także zaśmieceniem korony kulochwytu informuję:

NA STRZELNICY OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU OSOBOM NIEUPRAWNIONYM!

Najwidoczniej część naszych mieszkańców jest analfabetami, którzy nie potrafią przeczytać prostego tekstu informującego o zakazie wstępu. Ogrodzenie też zostało postawione w jakimś celu, którego niektóre osoby najwidoczniej nie potrafią zrozumieć.

Do tej pory byliśmy bardzo wyrozumiali i nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności, ale to już koniec! 5 maja, 3 osoby "dokonały" takiego wejścia i bardzo szybko zainterweniowaliśmy, sprawa została zgłoszona na policję. Pobyt zakochanej pary z niedzieli tj. 6 maja również został stosownie udokumentowany. Mogę jeszcze wymieniać.

Nie chodzi nawet o to, że ktoś nas nie szanuje i niszczy naszą pracę! Najważniejsze jest bezpieczeństwo! Kulochwyt ma kilkanaście metrów wysokości, upadek z niego może grozić śmiercią, tym bardziej gdy mamy do czynienia z pijanymi osobnikami zabawiającymi się tam nocą (smakowała żołądkowa gorzka?). To samo może spotkać każdego kto wejdzie w trakcie prowadzonego strzelania! To, że nas nie słychać nie oznacza, że nas nie ma na obiekcie. Strzelania prowadzonego z broni bocznego zapłonu zupełnie nie słychać, a wtedy może się to skończyć bardzo przykro. Ponadto, obiekt udostępniany jest służbom mundurowym, które strzelania i ćwiczenia prowadzą o różnych porach, również wieczorno-nocnych. To nie są żarty. Czy musi dojść do jakiejś tragedii, aby niektórzy to zrozumieli?

Ponieważ nie ma co liczyć na jakieś rozsądne postępowanie ze strony wandali oficjalnie informuję, że każde nieuprawnione wejście na teren strzelnicy będzie odpowiednio udokumentowane i przekazywane policji.

Tak się składa, że kilku z nas mieszka w pobliżu i widzi kulochwyt, natomiast koledzy myśliwi użyczyli nam fotopułapki z modułem GSM.

Mam nadzieję, że ten apel dotrze chociaż do części mieszkańców, którzy najwidoczniej są wielbicielami sportów ekstremalnych. Może się następnym razem trochę zastanowią. Pomyślcie, czy chcielibyście, aby ktoś obcy wszedł do Waszego mieszkania lub ogródka, niszcząc drzwi lub płot, rozsiadł się wygodnie w Waszej kanapie, porozrzucał śmieci a na koniec narobił na środek dywanu?-

Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Nieodpowiedzialne wejścia na strzelnicę, 3.3333 out of 5 based on 3 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 14481
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (29)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
a12-771
~ lary   Fajnie mieć swoją strzelnicę ..... szanujcie ją... to skarb jakich mało w naszym kraju ...
17 października 2018
+2
-0
6ad-fcb
~ Jan  do ~ Mirek   Ja rozumiem że masz chęć zaistnienia.Na tą strzelnicę przyjeżdżają żołnierze w CZASIE SŁUŻBOWYM wraz ze służbową bronią.Szanuję Pana Piotrka bo nie szasta na prawo i lewo zbędnymi informacjami.Mam nadzieję że nie będzie się tłumaczył Januszom.
17 maja 2018
+4
-0
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ Mirek   Następny fachowiec. Na naszej stronce na Facebooku jest nawet filmik z ostatniej soboty. 110 żołnierzy (kompania).
Pozdrawiam tych co wiedzą lepiej :).
14 maja 2018
+3
-2
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ Mirek   <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fhttp://www.facebook.com%2Flkscel%2Fvideos%2F617763145248577%2F&show_text=1&width=560" width="560" height="543" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media" allowFullScreen="true"></iframe>
14 maja 2018
+2
-1
875-093
~ Mirek   Żaden żołnierz zawodowy w czasie pracy nie oddał strzału na tej strzelnicy bo żaden nie przyjechałby z całą kompanią. Piotr Urban na pytanie jakie JW przyjechaly postrzelać odpowiada "Rózne", śmiech. Z procy sobie postrzelajcie!
14 maja 2018
+4
-4
36b-060
~ marchewka  do ~ klij   rozumiem ,że jak kolegę okradną to powiemy, że dom był źle zabezpieczony i dopóki kolegi nie stać na lepsze drzwi to nie powinien był w swoim domu mieszkać ?
12 maja 2018
+6
-1
fa8-941
~ sksksk   Ten poziom wypowiedzi jest żenujący.
11 maja 2018
+6
-0
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ Grom   Różne :), nie tylko JW
11 maja 2018
brak ocen
4c7-27a
~ Grom   Jakie JW pojawiły się u Was na strzelaniu?
10 maja 2018
brak ocen
ac4-e25
~ Piotr Urban  do ~ Marek Kłosowski   Dziękuję Marku za wsparcie :)
10 maja 2018
+1
-0
107-f73
~ Marek Kłosowski   Cześć Piotrek. Szkoda Twojego czasu na dyskusję z ludźmi, którzy albo nie znają tematu, albo zwyczajnie trolują. Fajnie, że udało Ci się reaktywować strzelnicę, wiem, że kosztowało cię to dużo pracy, a i pieniędzy też nie mało. Może kiedyś też tam postrzelam :) Pozdrawiam
10 maja 2018
+4
-0
ac4-e25
~ Piotr Urban  do ~ klij   Zastosowana została siatka leśna. Przepraszam mamy grodzić drutem kolczastym?Robić zasieki?Podobno ludzie są istotami myślącymi :)
10 maja 2018
+4
-5
ac4-e25
~ Piotr Urban  do ~ do Pancerny   Widzę, że jest Pan niewątpliwym znawcą strzelectwa i stąd ta kategoryczna wypowiedź? Tak się składa, że ta strzelnica spełnia wszystkie cywilne wymogi dla tego typu obiektów, nawet więcej, bo swoimi parametrami przewyższa większość cywilnych strzelnic w kraju. Mogą być na niej prowadzone strzelania z każdego rodzaju broni, zgodnie z ustalonym regulaminem, zatwierdzonym przez właściwy organ co gwarantuje max bezpieczeństwo. Dlatego została przez nas zagospodarowana, po uzyskaniu stosownych zezwoleń od wojewody zaczynając i na burmistrzu kończąc. Zobaczcie nowootwartą strzelnicę w Maleniskach koło Pawłosiowa, nasz kulochwyt ma podobne wymiary, a oś mamy tylko 100 m. Rozumiem, że lepiej byłoby gdyby została wysypiskiem śmieci tak jak się to z nią działo oraz miejscem na libacje?Co do hałasu, pisałem już to kiedyś na Facebooku, nigdy nie ma strzelań całą sobotę i niedzielę. Często wcale nie ma strzelań. Niedaleko jest też strzelnica Lok, która stoi praktycznie między domami!Często jest też tak, że wiatr potęguje/niesie ten hałas dalej. Sam mieszkam niedaleko i dobrze słyszę, najbardziej hałas od drogi e94 który trwa 24 godz na dobę.
10 maja 2018
+11
-4
74c-b07
~ klij   Nie wnikam w głupotę ludzi, którzy ignorują zakaz wstępu - ale skoro weszli to znaczy że może teren jest źle zabezpieczony. Strzelnica należy do obiektów niebezpiecznych a cyt: "Ogrodzenie jest takie jakie jest, na razie nie stać nas na nic lepszego"- to może póki nie będzie ogrodzenia z prawdziwego zdarzenia strzelnica nie powinna działać...
10 maja 2018
+7
-5
f11-706
~ aa   jest głośno przede wszystkim cała sobota i niedziela ...
10 maja 2018
+6
-4
658-339
~ do Pancerny   Przecież ta strzelnica nie ma górnego kulochwytu a pociski z Kalacha czy Beryla mają zasieg do ok 3km zasiegu a tereny za strzelnicą są gospodarowane. Według Pana ktoś w takiej sytuacji dopuści do strzelania z "broni długiej"? Jeśli chodzi o broń krótką to zgodze się, ze strzelnica spełnia wymogi.
10 maja 2018
+6
-4
b4a-36a
~ JanekPancerny  do ~ Grab   Kompletny brak wiedzy razi okropnie. Strzelnica bez problemu jest w stanie służyć do strzelań dla Armii. Na podobnych obiektach cywilnych (nie poligonach) ćwiczą chłopaki z 4026 i nie rpzesiadają się na ten czas na 22lr czy asg. Mówimy nadal o działaniach jednostek ćwiczących użycie broni krótkiej i długiej bo możliwe że chodzi Panu o działania artylerii ;)
10 maja 2018
+3
-0
4c7-27a
~ Grab   Pisząc "wojsko" macie na myśli szkoły o profilu wojskowym? Ta strzelnica nie jest przystosowana do broni która jest na wyposażeni Armii :) No chyba, że teraz strzelają z Taktycznych KBK, albo Policja uczy się strzelać :D
10 maja 2018
+0
-3
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ Tomek   Nigdzie. Fotopułapka robi wyłącznie zdjęcia. Nie było tam żadnych "sensacji"
10 maja 2018
+1
-1
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ Sarna   Z tego co mi wiadomo to nikt nie zginął, przynajmniej w ostatnim 20leciu. Były jednak wypadki związane z upadkiem z kulochwytu, które skończyły się dosyć nieprzyjemnie. Gwoli ścisłości, jako gospodarze i zarządcy obiektu jesteśmy za niego odpowiedzialni, gdyby coś się komuś stało, to pierwsze pytania będą kierowane do nas, stąd nasza reakcja oraz konieczność posiadania m.in. polisy OC obejmującej naszą działalność. W powszechnym pojęciu broń z której strzelamy to broń "ostra", zaczynając od broni sportowej (pneumatycznej, bocznego zapłonu i centralnego zapłonu) poprzez historyczne repliki broni czarnoporochowej z XIX w., na broni bojowej kończąc.
10 maja 2018
+5
-1
5ce-98f
~ Tomek   Gzie można zobaczy ten filmik z fotopułapki z tą parą zakochanych w roli głównej?
10 maja 2018
+4
-0
4c7-27a
~ Sarna   No proszę, tonacja rozmowy jednak może być łagosniejsza :) Przez kilkanaście lat nikt nie zginął na "Strzelnicy", więc tragedii żadnych nie było ;) Czy na Waszym obiekcie można używać "ostrej" amunicji?
10 maja 2018
+3
-2
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ Sarna   Przynajmniej moje poczęcie nie nastąpiło na strzelnicy :), ba nawet nie w Łańcucie. Do zakochanych nic nie mamy, poza uwagą aby nie wchodzili. Głupich zdjęć nie robimy. Skąd Sarno wiesz, że nic się nie wydarzyło? Jesteś tego pewna? Ręczę Ci, że nasze obawy nie są bezpodstawne, dlatego reagujemy.
Reklamy nie potrzebujemy, bo od 2016 r. kiedy rozpoczęliśmy działalność mieliśmy ponad 2000 osób na strzelnicy, nie licząc służb i wojska.
Ogrodzenie jest takie jakie jest, narazie nie stać nas na nic lepszego, działamy społecznie, nie prowadzimy działalności gospodarczej.
10 maja 2018
+9
-4
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ ktoś   Jak można nazwać osobę, która mimo czytelnych tablic ostrzegawczych wchodzi na teren strzelnicy?
10 maja 2018
+3
-2
4c7-27a
~ Sarna   Ohohoho! Jeśli widzicie kulochwyt z domów to bardzo prawdopodobne, że sami zostaliście na nim poczęci, więc darujcie parze zakochanych :D Macie znajomych myśliwych? Brawo! może Wy też robicie sobie selfie z martwymi zwierzętami dla zabawy? :) Przez tyle lat nic strasznego się tam nie wydarzyło a Wy robicie z igły widły, raczej dla reklamy i lokalnego rozgłosu :) Jestescie profesjonalistami? Zróbcie ogrodzenie przez które nie łatwo przejść ..Przyjde i Sprawdze ;)
10 maja 2018
+5
-11
b78-7b3
~ ktoś  do ~ Piotr Urban   Rozumiem, że zniszczony płot, pozostawiona butelka czy najzwyczajniej w świecie wtargnięcie może wzbudzać negatywne emocje, ale wycieczki osobiste i wyzywanie od analfabetów są zwyczajnie nie na miejscu.
10 maja 2018
+10
-4
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ ktoś   Chamski tekst? Jeśli można wiedzieć to w którym miejscu? Chamskim i nieodpowiedzialnym można nazwać zachowanie osób o których napisałem.
10 maja 2018
+6
-5
d32-a9c
~ Jurek  do ~ ktoś   Łańcuckie Karyny i Sebixy w natarciu na strzelnicę:)
10 maja 2018
+5
-4
b78-7b3
~ ktoś   Ale chamski tekst.. Pokazuje poziom kultury pana prezesa.
10 maja 2018
+17
-14
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x