Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
home > Start > Aktualności > Harcerze mają sztandar
Rozmiar tekstu:
AAA
KOSINA
2018.06.09 12:05 | aktualizacja: 2018.06.09 12:14

Harcerze mają sztandar

Dziś w Kosinie uroczyście przekazano sztandar Hufcowi Związku Harcerstwa Polskiego w Łańcucie. [ZDJĘCIA]
Harcerze mają sztandar
Harcerze mają sztandar

Dyskusja o patronie Hufca rozpoczęła się jeszcze w roku 2014 na Zjeździe Nadzwyczajnym Hufca ZHP w Łańcucie. W toku podjętej debaty oraz konsultacji przeprowadzonych wewnątrz kręgów harcerskich, rozważano różne kandydatury nowego bohatera Hufca. Przyjęte kryterium wyboru opierało się na trzech przesłankach: harcerski rodowód przyszłego patrona, jego związek z Ziemią Łańcucką oraz cechy jego charakteru, które bliskie byłyby współczesnej młodzieży.

" To nie przypadek, że wspólnie wybraliśmy imię płk. Leopolda Lisa-Kuli, syna Ziemi Łańcuckiej. To bliski młodzieży bohater, nie tylko znakomity żołnierz, ale dobry syn, uczeń i przyjaciel. Taki patron to dla nas harcerzy wielkie zobowiązanie, mamy nadzieję, że sprostamy temu wyzwaniu" - mówi harcmistrz Adam Hadław, przewodniczący Komisji Historycznej Hufca Łańcut.

Nadanie imienia poprzedziła kilkumiesięczna praca programowa w ramach Kampanii Bohater. Postać Leopolda Lisa-Kuli była tematem przewodnim harcerskich obozów, biwaków i zbiórek. W ich trakcie harcerze i zuchy hufca Łańcut poznawali postać nowego bohatera - jego historię i życiorys.

Przakazanie sztandaru

Uroczystość rozpoczęła się dziś mszą świętą w kościele parafialnym w Kosinie. Następnie przemaszerowano pod budynek szkoły gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru.

Sztandar ufundowany został przez Honorowy Komitet Nadania Nowego Sztandaru dla Hufca ZHP w Łańcucie. Komitetowi przewodniczy Kazimierz Gołojuch, Poseł na Sejm RP, a zaproszenie do Komitetu przyjęli przedstawiciele lokalnych samorządów. Fundatorami sztandaru są również instruktorzy, zuchy i harcerze hufca, a także przyjaciele harcerstwa.

Zdjęcia w galerii

Więcej informacji wkrótce

MCZ
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Harcerze mają sztandar, 2.3333 out of 5 based on 3 ratings
MCZ dodany
 
Odsłon: 10606
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
36c-78e
~ Mama harcerki  Jestem matką, której dziecko należy do harcerstwa i podziwiam ludzi, którzy w tych czasach potrafią dzieci odciągnąć od komputerów i świata wirtualnego, aby mogły spędzać czas w gronie swoich rówieśników często w polowych warunkach lub na biwakach w szkołach, gdzie też warunki spartańskie. Dzieci nawiązują przyjaźnie i uczą się szacunku dla drugiego człowieka. Jest nadzieja, że wzrosną z nich dobrzy ludzie. Życzę Panu, aby Pana dziecko uczestniczyło kiedyś w takim ,,spędzie'', bo to nie będzie stracony czas.
11 czerwca 2018
+19
-3
Ostatnio dodane komentarze
379-e00
~ Zdzisław Wydymał.  do ~ Wuj Henryk   Jakie "MY" smarku! Jakaś gwara z czasów komuny!
13 czerwca 2018
+3
-1
e63-df8
~ Piotr Urban  do ~ Wuj Henryk   W kwietniu organizowaliśmy zawody strzeleckie dla Hufca ZHP Łańcut i bardzo dobrze oceniam wszystkich obecnych podczas strzelania instruktorów! Harcerze byli bardzo pomocni, dbali o dyscyplinę i porządek co pozwoliło na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów!
13 czerwca 2018
+7
-1
de4-47f
~ Wuj Henryk  do ~ Mama harcerki   A, i jeszcze jedno: wsztstko fajnie, dopóki gówniarzerią zajmują się rozsądni instruktorzy, majacy spora wiedzę i umiejetności.
Ostatnio jeden taki był sprawcą popażenia kilku osób na Górze Św. Anny - kandydat do nagrody Darwina.
Inny walniety druh w tamtym roku oswiadczył, że ofiary nawałnicy na obozie to wynik woli bożej - normalnie witki opadają.
p.s.
w sieci nie ma Pana i Pani: jesteśmy MY!!!
12 czerwca 2018
+2
-6
de4-47f
~ Wuj Henryk  do ~ Mama harcerki   Hej Mamuśka:
Chyba nie rozumiesz słowa pisanego. Nigdzie nie napisałem, że mam coś do gimbazy spędzającej czas w ten sposób. Co nie znaczy, ze przepadam, ale jednak szanuję ich wybór.
12 czerwca 2018
+1
-4
617-856
~ harcerz   Harcerze Hufca ZHP lancut od dawna mieli sztandar, przy czym teraz jest nowy, a sam hufiec zmienil swego patrona. Tak wiec tytul "Harcerze mają sztandar" jest jak najbardziej nie na mejscu. Rownie dobrze moznaby napisac, "Harcerze maja buty" albo "Harcerze maja chusty". Dociera?
12 czerwca 2018
+3
-0
36c-78e
~ Mama harcerki  do ~ Wuj Henryk   Jestem matką, której dziecko należy do harcerstwa i podziwiam ludzi, którzy w tych czasach potrafią dzieci odciągnąć od komputerów i świata wirtualnego, aby mogły spędzać czas w gronie swoich rówieśników często w polowych warunkach lub na biwakach w szkołach, gdzie też warunki spartańskie. Dzieci nawiązują przyjaźnie i uczą się szacunku dla drugiego człowieka. Jest nadzieja, że wzrosną z nich dobrzy ludzie. Życzę Panu, aby Pana dziecko uczestniczyło kiedyś w takim ,,spędzie'', bo to nie będzie stracony czas.
11 czerwca 2018
+19
-3
f58-b21
~ Wuj Henryk   Kolejny spęd za publiczną kasę. Oczywiście na pierwszym planie muszą być czarne pijawki utuczone na parafialnych pieniadzach. Nastepnie reszta "działaczy" i "społeczników" byłych towarzyszy, niezależnie od panującego ustroju, pchających się do żłobu.
11 czerwca 2018
+25
-19
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x