Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny wypadek, zmarła jedna osoba
72-latek zgubił pieniądze
Zespół "Wilki" zagra w Łańcucie
Nowy wicewójt gminy Łańcut
home > Start > Aktualności > Oświadczenie wójta
Rozmiar tekstu:
AAA
ŻOŁYNIA
2018.06.27 09:17

Oświadczenie wójta

Oświadczenie wójta Andrzeja Benedyka dotyczące postawieniu zarzutów prokuratorskich w sprawie rzekomego wyłudzenia dla Gminy Żołynia dotacji przy budowie targowiska w Żołyni.
Oświadczenie wójta
Oświadczenie wójta

"W związku z informacjami medialnymi o postawieniu przez prokuraturę mojej osobie i dwóm urzędnikom Urzędu Gminy Żołynia zarzutów dotyczących nieprawidłowości przy budowie targowiska w Żołyni informuję, co następuje:

Gmina Żołynia w latach 2014-2015 zrealizowała inwestycję polegającą na budowie targowiska gminnego w Żołyni. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 224 999,99 zł, w tym kwota dotacji uzyskanej przez gminę 968 575,00 zł. Pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych oraz konieczności wykonania dodatkowych prac wynikających z potrzeby wymiany gruntu do głębokości 5 metrów inwestycję zakończono w maju 2015 r. Po tym terminie w ramach gwarancji zostały usunięte usterki, które powstały w wyniku ulewnych deszczy w miesiącu czerwcu. Przeprowadzona w listopadzie 2015 r. kontrola Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego potwierdziła zakończenie inwestycji, jej wykonanie zgodnie z dokumentacją i sztuką budowlaną oraz rozliczenie finansowe.

Faktem jest, że główny wykonawca nie wywiązał się ze swoich zobowiązań wobec podwykonawców w zakresie płatności, co było przyczyną konfliktów, w które wciągnięto gminę. W związku z tym wątkiem sprawy Gmina Żołynia jest w sporze prawnym z powództwa cywilnego z głównym wykonawcą budowy targowiska, to jest spółką Neopim z Niebylca.

Potwierdzam, że prokuratura w sprawie prowadzonej od ponad dwóch lat teraz przedstawiła mi zarzut przedwczesnego zgłoszenia zakończenia inwestycji przed jej faktycznym ukończeniem. Nie zgadzam się z postawionymi mi oraz moim współpracownikom zarzutami, dlatego też będziemy dowodzić słuszności naszego postępowania urzędniczego i naszej niewinności przed sądem powszechnym."

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Oświadczenie wójta, 1.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 9695
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
98a-369
~ Żołyniak  Ciekawa jest także sprawa lokalizacji targowiska... po co budować targowisko używane ledwo raz w tygodniu na bagnach, za kilka milionów?? Z pewnością można było znaleźć inne (suche) miejsce.
Ciekawa jest też plotka jakoby lata temu radni kupili te grunty od gminy za symboliczne "1zł" a teraz gmina pod inwestycję, odkupiła je za "uczciwe pieniądze" ;)
27 czerwca 2018
+16
-2
453-d28
~ Woky  I pewnie w ramach samopoparcia po raz kolejny wystartuje w wyborach. Czas najwyższy z tym skończyć. Jeszcze pasuje rozliczyć przebudowę starego domu kultury w Zolyni który niedługo po remoncie został zburzony.
27 czerwca 2018
+15
-3
Ostatnio dodane komentarze
bf9-af2
~ Xy   Dajcie już spokój! W Żołynia jest wspaniałe! Sami zobaczcie ostatni numer FiR. Gdyby tak nie było, nie byłoby tych odznaczeń i nagród
http://www.zolynia.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=8&subsub=79&menu=82&dzialy=82&akcja=agregatorarchiwum&strona=1
9 lipca 2018
brak ocen
90a-7ec
~ Loka   Ok, Wójt może i pomógł nie jednemu w zdobyciu ciepłej posadki, ale przynajmniej nie obsadzil przy korycie swojej najbliższej rodziny. Popatrzcie na szkołę, córeczki -nauczycielki, przynajmniej mają wykształcenie pedagogiczne, ale to co dyro Lo odwalił to już przesada jest. Śmieje się nam w oczy, chyba nikogo już się nie boi. Córeczka po budowlance, w księgowości. Mógł już jej w starostwie załatwić, to by chociaz tak oczywiste nie było. Masakra co się dzieje, zero ambicji, honoru Ci młodzi ludzie nie mają. Mi by było wstyd się Żołyniakom na wsi pokazać. Myślę, że plują nam w twarz ,śmiejąc się jednocześnie, sorry, ale tak to widzę, jak ich widze
30 czerwca 2018
+5
-1
98a-369
~ xyz  do ~ Żołyniak   Jeżeli dobrze liczę to powierzchniatargowiska to ~1 ha = 10.000 m2 x 5m wymiany gruntu = 50.000 m3. Zakładając iż 1 wywrotka ("czteroosiówka") to ~10 m3, wymieniliśmy 5.000 aut. Przyjmując ~200 zł za auto mamy 1.000.000 mln !! (~połowa kosztów całej inwestycji)
CZY NAPRAWDĘ NIE BYŁO INNEJ LOKALIZACJI DLA TARGOWISKA UŻYWANEGO KILKA GODZIN W TYGODNIU?
28 czerwca 2018
+7
-1
a69-50d
~ xxx   powinni zabrać sie za obsade staniwisk w szkolnej ksiegowosci, gmine i banku, wszędzie rodzina znajomi i znajomosci! po budownictwie pracuje sie w ksiegowosci, po technologi żywienia w banku jednym słowem kraina cudów i przybytku nie dla wszystkich! może kiedys się to skonczy choc jest to kwestia wątpliwa korupcja z pokolenia na pokolenie jedni odchodzą ze stanowisk a drudzy wchodzą!nic nie dzieje sie przypadkowo masz znajomosci i dasz w łapę bedzie i praca... wszyscy udają ze tego typu zjawiska we wsi żołynia nie maja miejsca ale cięzko w to uwuerzyć
27 czerwca 2018
+7
-1
b78-293
~ KMIEĆ  do ~ miejscowy   PAN BENEK MUSI ODEJŚĆ WYSTARCZY TYLE AFER TYLE LAT LENIUCHOWANIA.PROSZĘ ZOBACZYĆ LAS ZAGLĄDA DO OKIEN PANA BENKA
DAWNE WSK NA DACHU ROSNĄ SOSENKI.MŁODZIEŻ WYJECHAŁA .NA RYNECZKU WAŁĘSAJĄ SIĘ DROBNE PIJACZKI I LATAJĄCE KREWNIACZKI -URZĘDNICZKI
Z GMINY,ROBIĄCE ZAKUPY W SKLEPACH.IDŻ COŚ ZAŁATWIĆ DO GMINY ALBO PIJĄ KAWĘ ,ALBO GDZIEŚ WYSZŁY.ŻOŁYNIACY PRZEBUDŻCIE SIĘ ZLIKWIDUJCIE TĄ MAFIE PANÓW POSTKOMUNISTÓW BANK SZKOŁA GMINA.ŻOŁYNIA JEST JEDNĄ Z NAJBIEDNIEJSZYCH GMIN W WOJEWÓDZTWIE NIE MA PRACY/JEST PRACA TYLKO DLA ZNAJOMKÓW W GMINIE/NIE MA PERSPEKTYW.ROLNICTWO UPADŁO.ZMIEŃMY TE MAFIJNE UKŁADY
27 czerwca 2018
+9
-2
98a-369
~ Żołyniak   Ciekawa jest także sprawa lokalizacji targowiska... po co budować targowisko używane ledwo raz w tygodniu na bagnach, za kilka milionów?? Z pewnością można było znaleźć inne (suche) miejsce.
Ciekawa jest też plotka jakoby lata temu radni kupili te grunty od gminy za symboliczne "1zł" a teraz gmina pod inwestycję, odkupiła je za "uczciwe pieniądze" ;)
27 czerwca 2018
+16
-2
287-6fa
~ robotnik   to co pisze wójt to cos mi tu smierdzi sciema... Pracowalem przy budowie tego targowiska i konczone ono bylo w listopadzie i to koncem listopada-poczatek grudnia 2015 r. Pamietam akurat to, bo bylo zimno i szybko sie sciemnialo.
27 czerwca 2018
+12
-3
425-4e4
~ Lx   Wszyscy winni zawsze się tłumacza, oczywiste było ze przecież nie przyzna się do winy. Każdy w okolicy wie jaki jest wójt i czego dokonał. Czas na zmiany, czas aby ktoś inny zasiadł na foteliku wójta i sprawił by Zolynia nie była dalej ostatnia pipidówk@ na Podkarpaciu. Tyle lat i nic !
27 czerwca 2018
+11
-4
453-d28
~ Woky   I pewnie w ramach samopoparcia po raz kolejny wystartuje w wyborach. Czas najwyższy z tym skończyć. Jeszcze pasuje rozliczyć przebudowę starego domu kultury w Zolyni który niedługo po remoncie został zburzony.
27 czerwca 2018
+15
-3
ef3-212
~ onurfy   powinni sie wziasc za obsadzanie stanowisk w gminie, szkole i banku
27 czerwca 2018
+13
-2
ef3-212
~ korowód   to tylko wierzcholek gory lodowej
to samo bedzie z domem kultury ludowej
27 czerwca 2018
+13
-4
2a8-e4a
~ miejscowy   kończ Waść , wstydu oszczędż
27 czerwca 2018
+11
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x