Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Rabunek w Kraczkowej
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Nie chcą stacji bazowej
Rozmiar tekstu:
AAA
HUSÓW
2018.07.04 14:29

Nie chcą stacji bazowej

Mieszkańcy Husowa wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji wydanej przez Wójta Gminy Markowa w zakresie lokalizacji inwestycji publicznej polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej.
Nie chcą stacji bazowej
Nie chcą stacji bazowej

- Na działce rekreacyjnej lokalnego przedsiębiorcy, a zarazem naszego sąsiada planowana jest budowa ok. 54 m stacji bazowej telefonii komórkowej "Orange". Lokalizacja tej inwestycji budzi zaniepokojenie mieszkańców Husowa, ponieważ jest w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych oraz szkoły i przedszkola. Licznie przyjeżdżający turyści do naszej miejscowości zachwycają się widokami na dziewicze Pogórze Dynowskie oraz piękny widok między innymi na Łańcut, Przeworsk, Rzeszów. Wprawdzie w ostatnim okresie postawiono farmę wiatrową, ale i ona stanowi pewnego rodzaju atrakcję. Lokalizacja stacji bazowej telefonii komórkowej w tym, a nie innym miejscu ewidentnie zepsuje wizytówkę Husowa. Z tego co nam wiadomo firma Orange proponowała lokalizację kilku innym mieszkańcom, lecz ci pomimo kuszących kwot sięgających nawet kilku tyś. zł miesięcznie za dzierżawę, mając na uwadze utratę walorów turystycznych, spadek wartości działek i domów, a szczególnie zdrowie swoje i sąsiadów nie wyrazili zgody. Obecnie rozsiewana jest nieprawdziwa pogłoska, że "wszyscy chcieli, ale ja zostałem wybrany" - mówi jeden z mieszkańców Husowa

Przeciw decyzji SKO

-Dziwi fakt, że po uchyleniu w całości decyzji o lokalizacji stacji bazowej przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze i skierowaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji czyli wójta gminy Markowa, pomimo licznych uchybień formalnych i prawnych oraz proteście mieszkańców ponownie została wydana pozytywna decyzja o lokalizacji inwestycji. Jesteśmy osamotnieni w nierównej walce z operatorem Orange i nawet nie możemy liczyć na wybranego przez nas wójta oraz radnych - mówi przeciwnik inwestycji z Husowa

Treść protestu

“Władzom gminy doskonale znane jest miejsce lokalizacji tejże inwestycji, tak więc zdziwienie budzi fakt, że wieża emitująca fale elektromagnetyczne będzie usytuowana w bezpośred nim sąsiedztwie domów mieszkalnych, budynków gospodarczych oraz działek letniskowych. Szkodliwe, a wręcz zgubne oddziaływanie takich inwestycji na zdrowie i życie ludzi jest na chwilę obecną faktem powszechnie znanym. Skrajną ignorancją jest danie wiary przedstawionym przez inwestora założeniom odnośnie braku szkodliwego oddziaływania inwestycji na życie i zdrowie mieszkańców osiedla Husów "Górnica".

Charakterystyka inwestycji, będąca częścią dokumentacji w postępowaniu nie określa rzeczywistych parametrów technicznych inwestycji oraz jej wpływu na środowisko. Inwestorzy przy pomiarach podali ewidentnie zaniżone wartości mocy, tak aby były one zgodne z deklarowaną wartością i pominęli fakt, kumulacji się pola elektromagnetycznego. Inwestor z oczywistych powodów nie brał tego faktu pod uwagę, wyliczając jedynie moc źródłową nadajnika. W tej stacji pole elektromagnetyczne wykracza poza działkę, na której stoi i dotyczy znacznie większej ilości domów, niż tak podana w dokumentacji inwestorskiej.

Wydanie przez władze gminy pozytywnej decyzji jest dowodem na nierzetelną oceną zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, a prowadzone postępowanie ograniczono jedynie do badania przesłanek formalnych a nie merytorycznych wniosku.

Jeśli tak, wydanie decyzji lokalizacyjnej było niedopuszczalne(!). Fakt nieustalenia, jaka jest rzeczywista moc wszystkich anten i posługiwanie się wskaźnikami mocy dla pojedynczych anten zamiast skumulowania ich mocy to rażące niedopełnienie obowiązków ze strony urzędników gminnych skutkujące sytuacją, w której inwestycja nie została zaliczona do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Tym samym nie zapewniono oceny środowiskowej, co w konsekwencji ułatwi inwestorowi uzyskanie w przyszłości pozwolenia na budowę. Niniejsze stoi w sprzeczności z § 4 rozporządzenia Rady Ministrów z 2004 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Przepis, którego zasady podtrzymuje § 3 ust. 2 pkt 3 obowiązującego rozporządzenia Rady Ministrów z 2010 r., ustala, że parametry tego samego rodzaju, charakteryzujące skalę przedsięwzięcia, sumuje się. Dopiero wtedy, a nie na podstawie parametrów pojedynczych anten można ocenić, czy stacja przekracza normy, do której kategorii inwestycji ją zaliczyć, i czy wymaga oceny oddziaływanie na środowisko. Niniejsze stanowisko ma swoje oparcie w obowiązującym orzecznictwie sądów administracyjnych.

W ocenie mieszkańców żenujący jest fakt wykazywany w decyzji, iż teren budowy nie obejmuje obszaru Natura 2000, bo jak powszechnie wiadomo będzie od niego oddalony o ok. 200 m., co jest ewidentnym działaniem zmierzającym do ominięcia kwestii związanych z ochroną środowiska. Nie jest żadną tajemnicą, że widok rozciągający się z tego punku wsi jest szczególnie piękny i budzi uznanie nie tylko wśród mieszkańców wsi ale przyciąga wielu turystów, zarówno pieszych jak i rowerowych. Czego dowodem jest chociażby szlak turystyczny prowadzący bezpośrednim sąsiedztwie stacji bazowej. Inwestycja w sposób ewidentny zaburzy ład przestrzenny na Górnicy, zniweczy harmonię środowiska oraz zakłóci walory kompozycyjno-estetyczne tego obszaru.

Ponadto inwestycja godzi bardzo poważnie w interesy prywatne dużej grupy właścicieli, którzy posiadają w bezpośrednim sąsiedztwie swoje domy i działki budowlane. Pomijając ewidentny szkodliwy wpływ inwestycji na jakość życia i zdrowia mieszkańców tej części wsi, doprowadzi do ewidentnego spadku wartości nieruchomości mieszkalnych a także działek budowlanych znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie. W efekcie oczywistym krokiem mieszkańców będzie wspólne wystąpienie do Gminy Markowa o wypłatę odszkodowania na skutek rażącego spadku ceny nieruchomości wraz z odszkodowaniem z tytuły szkodliwego oddziaływania inwestycji na zdrowie mieszkańców. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w obszarze inwestycji znajdują się pola uprawne gospodarstwa ekologicznego. Powstanie masztu doprowadzi do utraty i wykluczenia możliwości prowadzenia takiej działalności gospodarczej przez rolników z terenu wsi Husów w obszarze "Górnica", którzy już posiadają taką działalność, jak i tych, którzy ewentualnie planują taką rozpocząć.

Tereny położone w obszarze gminy Markowa z całą pewnością dają liczne możliwości lokalizacji przedsięwzięcia, jakim jest budowa stacji bazowej telefonii komórkowej, bez konieczności sytuowania jej w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych. Liczymy zatem na zrozumienie i podjęcie stosownych działań ze strony władz gminy."

Red
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Nie chcą stacji bazowej, 3.8000 out of 5 based on 5 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 13548
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (39)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
87d-450
~ Swój  Mieszkańcy Husowa. Ja nie widzę problemu. W nadchodzących wyborach samorządowych, już w październiku, możecie powiedzieć "do widzenia" dotychczasowemu wójtowi i radnym. Z nową rozsądną władzą szybciej sie dogadacie. Wybory już blisko. Strącicie ich ze stołków czego im życzę. A wam życzę radnych i wójta, którzy będą się z wami liczyć. Wszystko jest w waszych rękach. Wiem, że w gminie są "cieńkie bolki". Znam ja tych "specjalistów". Wiekszości nie zatrudniłbym w żadnej prywatnej firmie. Zresztą dlatego też w gminie pracują.Rynek pracy wypluwa takie indywidua.

6 lipca 2018
+29
-2
06f-5ea
~ Słupek  Chodzę na grzyby do Strasznika i faktycznie masakra. Jakiś ogromny zrąb. kto to zrobił???
5 lipca 2018
+25
-2
06f-5ea
~ Poinformowany  Postawmy tą stację w lesie Strasznik. Miejsce jest. Wycięte jest już lasu tyle co duże boisko piłkarskie więc stacja GSM się zmieści. To moja propozycja.
6 lipca 2018
+25
-3
Ostatnio dodane komentarze
00d-ea9
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Słuchacz   :) :) :) :) :) :) A czy dojarka może chodzić podczas pomiaru czy raczej mierzyć po porannym udoju?
25 lipca 2018
+3
-2
e18-bdc
~ Słuchacz  do ~ Mieszkaniec górnicy   To teraz sprawdź sobie jakich poziomów natężenia możesz oczekiwać z telefonu który znajduje się przy Twojej głowie a z tej stacji w odległości kilkuset metrów. Dla ułatwienia powiem że natężenie maleje z kwadratem odległości.
A osobie która ma zamiar monitorować natężenie promieniowania życzę sukcesów , tylko niech nie uruchamia kuchenki mikrofalowej w domu bo może się zdziwić i podnieść alarm. O ile wie jakie poziomy są dopuszczalne ?
24 lipca 2018
+7
-11
dbc-a1c
~ Roman  do ~ Józek   Bo to Polok. I tyle na temat. Gnidy jesteśmy.
21 lipca 2018
+2
-6
81e-7a3
~ Józek   Obserwuję dyskusję i moim zdaniem głównym winowajcą jest Pan przedsiębiorca, który podpisał umowę z operatorem i udostępnił część swojej działki rekreacyjnej pod budowę stacji bazowej. W głowie się nie mieści, że to robi człowiek, który mieszka w tej miejscowości. Ten Pan powinien dawać przykład i dbać o klientów, a on w ogóle nie liczy się z ludźmi dzięki którym rozwinął swoją działalność. Liczy się dla niego tylko dodatkowy zysk za wszelką cenę, a pewnie siedzi z przodu w kościele i uważa się za przykładnego katolika. To,że może lubi spędzać wolny czas pod "antenką" to nie znaczy, że inni chcą mieszkać pod ciągłym promieniowaniem mikrofalowym. Pewnie ma takie przekonanie i to wokoło powtarza, że to źli sąsiedzi zazdroszczą mu dodatkowej kasy z dzierżawy pod maszt gsm. Współczuję Wam takiego sąsiada. Nie dziwię się, że ludzie boją się sąsiedztwa takiej stacji bazowej. Jeśli nie miałoby to wpływu na zdrowie to dlaczego ludzie, którzy mieszkają po kilkanaście lat w pobliżu masztu gsm nadal protestują i dążą do likwidacji anten pewnie zazdroszczą zysku tak? Przykładowa sprawa z Rzeszowa oraz z Ciechocinka http://tv-trwam.pl/film/po-stronie-prawdy-02052018
8 lipca 2018
+18
-12
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Adam   Pod protestem jestem podpisany zadzwoń do Wójta - on na wniosek telefoniczny przekazuje listy podpisów; tak zrobił przekazując oficjalnie pierwszą listę protestujących przedstawicielowi firmy orange Panie Adamie ..... niestety nie znam nazwiska chętnie pokazałbym tu skany listy podpisów ale niestety mamy RODO lista zawiera podpisy ponad 200 dorosłych ludzi z Husowa co stanowi tak na oko 20% wszystkich wliczając dzieci. I to dla nas sąsiadów anteny przestaje być śmieszne każdy ma w Polsce prawo do życia, a Władza ma zapewnić mu bezpieczeństwo.
7 lipca 2018
+20
-11
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Swój   Władza Gminy zapewne się zmieni ; żyjąc w Gminie Markowa wady i zalety; jest kilkunastu radnych w tym 4 z Husowa i jeden z Tarnawki więc gdyby była nawet jedność co do jakiegoś celu pomiędzy Husowem a Tarnawką to i tak jest 9 do 5. Zalety hyba tylko jedna - rolnicy nie płaca podatku od tzw metrażu.
7 lipca 2018
+18
-1
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Adam   Myślę, że do zainteresowanych jestem powszechnie znany i powtórzę po raz ostatni nikt z nas nie neguje potrzeb stawiania masztów ale w odległościach bezpiecznych dla ludzi człowieku pierwszy dom jest 100 m od stacji!!! Czy Orange chce nas uszczęśliwić zasięgiem czy grilowaniem? Poza tym kto ma w Husowie problem z zasięgiem Orange niech pisze.
"Łańcut GADA poziom żenujący" pytanie po co na niego wchodzisz i piszesz nie zagłębiając się w istotę rzeczy?
7 lipca 2018
+18
-12
12f-c0c
~ Adam   Ale głupoty. Miej człowieku chociaż odwagę podpisać się pod tym protestem z imienia i nazwiska. Łańcut GADA poziom żenujący. Wszyscy chcą mieć zasięg ale jak inwestor Orange chce Wam masz postawić to są wielkie protesty.
7 lipca 2018
+12
-18
87d-450
~ Swój   Mieszkańcy Husowa. Ja nie widzę problemu. W nadchodzących wyborach samorządowych, już w październiku, możecie powiedzieć "do widzenia" dotychczasowemu wójtowi i radnym. Z nową rozsądną władzą szybciej sie dogadacie. Wybory już blisko. Strącicie ich ze stołków czego im życzę. A wam życzę radnych i wójta, którzy będą się z wami liczyć. Wszystko jest w waszych rękach. Wiem, że w gminie są "cieńkie bolki". Znam ja tych "specjalistów". Wiekszości nie zatrudniłbym w żadnej prywatnej firmie. Zresztą dlatego też w gminie pracują.Rynek pracy wypluwa takie indywidua.

6 lipca 2018
+29
-2
f04-7cc
~ husowianka  do ~ Husowiok   taki z Ciebie Husowiok jak gwara którą się posługujesz
6 lipca 2018
+14
-3
517-7ae
~ W imienu mieszkańców górnicy tych 200 dorosłych co podpisali   W imieniu mieszkańców górnicy i nie tylko tych co podpisali się pod protestem (ok 200 dorosłych osób) zapewniam, że wykorzystamy wszystkie przysługujące prawem środki w celu zablokowania inwestycji w TEJ LOKALIZACJI. Dopuki nie będzie wydane PRAWOMOCNE pozwolenie na budowę będziemy w ewentualnej samowoli uczestniczyć fizycznie. Jeżeli stanie stacja zgodnie z Polskim prawem kupimy sprzęt i będziemy monitorować 24/h poziom promieniowania elektromagnetycznego i wszelkie przekroczenia będą natychmiast zgłaszane odpowiednim organom. Prawo się zmienia i wkrótce wejdą w życie przepisy pozwalające wyżej wspomnianym organom kontrolować bez powiadomienia.
6 lipca 2018
+14
-13
517-7ae
~ Mieszkaniec prawdziwy  do ~ Husowiak   A tam jeszcze ktoś coś kupuje???? Hmm dziwne "tyle zysku co z ludzi z Husowa to ...." i tu przedsiębiorca ugryzł się w język i nie dokończył. A i Markowa zacznie może szukać nawozów czy węgla w konkurencyjnych cenach z DARMOWĄ dostawą i w przeciwieństwie do składu w Husowie kaloryczność węgla jest znana i tabliczka z tą magiczna wartością wbita w pryzmę zgodnie z polskim prawem hanlowym . W Husowie takich informacji ciężko szukać. Raz kupiłem i o ilości kamienia w popiele nie wspomnę.
6 lipca 2018
+17
-11
06f-5ea
~ Poinformowany   Postawmy tą stację w lesie Strasznik. Miejsce jest. Wycięte jest już lasu tyle co duże boisko piłkarskie więc stacja GSM się zmieści. To moja propozycja.
6 lipca 2018
+25
-3
00d-ea9
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Poinformowany   Panie Poinformowany czy komentujemy powstawanie nowej stacji bazowej po zmieniona nazwą KRZ_MARKOWA_HUSOWGRN/20426 (już sama nazwa dużo mówi o prtzeznaczeniu czy wyharatanie lasu w Husowie jeżeli chodzi o natura 2000 jak juz mamy być tak bardzo skrupulatni 200 m od anteny jest granica Hyżnieńsko-Gwoźnickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.
Więc bardzo proszę nie mieszać i jeżeli się ma coś do powiedzenia mówić na temat. Np że te moce któe podał Orange nie szkodzą ludziom to mnie uspokoi.
Moja propozycja- proszę napisać artykuł wtedy ja się do niego odniosę.
6 lipca 2018
+11
-5
06f-5ea
~ Poinformowany  do ~ Mieszkaniec górnicy   Cytat: "W ocenie mieszkańców żenujący jest fakt wykazywany w decyzji, iż teren budowy nie obejmuje obszaru Natura 2000, bo jak powszechnie wiadomo będzie od niego oddalony o ok. 200 m., co jest ewidentnym działaniem zmierzającym do ominięcia kwestii związanych z ochroną środowiska. Nie jest żadną tajemnicą, że widok rozciągający się z tego punku wsi jest szczególnie piękny i budzi uznanie nie tylko wśród mieszkańców wsi ale przyciąga wielu turystów, zarówno pieszych jak i rowerowych. Czego dowodem jest chociażby szlak turystyczny prowadzący bezpośrednim sąsiedztwie stacji bazowej. Inwestycja w sposób ewidentny zaburzy ład przestrzenny na Górnicy, zniweczy harmonię środowiska oraz zakłóci walory kompozycyjno-estetyczne tego obszaru."
Cytat: "Mieszkaniec górnicy do ~ Markowiak z krzyżówek las chyba gromadzki nie gminny a to jest zasadnicza różnica. W miejsce "wyharatanych" drzew są nowe nasadzenia. Zapewne dla ciebie tego drzewa zabrakło i wyszła frustracja. teraz kwestia czy nam czy Wam te antene budują? "
Hahaha teraz was Natura 2000 interesuje. W miejsce wyharatanego lasu rachityczne kilkuletnie sadzonki. Ale paranoja. Top właśnie dla starego lasu został utworzony m.in. na obszarze Strasznika Natura 2000.Pytam się, kto zniszczył tak ten las???!!!!
6 lipca 2018
+14
-5
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Słuchacz   Mówisz i masz to są parametry anten położenie Husów dz nr 198 położenie N: 49 54 27.34 E: 22 15 49.61
"Rodzaj inwestycji
W skład przedmiotowej instalacji wejdą :
nowa wieża stalowa kratowa H=50.5 m - wysokość ze sztycą odgromową H=53,5 m,
konstrukcje wsporcze pod anteny dyfuzyjne,
wyposażenie elektryczno - przesyłowe i sterujące umieszczone w szafach sterowniczych zewnętrznych zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie wieży,
3 anteny sektorowe ADU4517R0v06 umieszczone na wysokości 49 m n.p.t.
w azymutach 10o, 120 o , 250 o - każda o równoważnej mocy promieniowanej izotropowo wynoszącej dla częstotliwości 900/800 MHz 8375W (maksymalnie na antenę),
antena paraboliczna linii radiowej o średnicy 1,2 m, skierowana na azymut 285°, o wysokości zawieszenia 46 m n.p.t. EIRP=36308W. "
Wójt uznał, że niepotrzebne jest badanie oddziaływania na środowisko pomimo, że SKO zarzuciło jego brak.
5 lipca 2018
+14
-6
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Mieszkaniec Husowa...   Wczoraj pisałem na temat polepszenia zasięgu na dole na górce za cmentarzem mamy stację bazową, a szkoła już nie ma zasięgu ????
Tutaj mamy stację bazową planowana ok 20 m poniżej górki i ewidentne skierowanie anten sektorowych na markowę (10 stopni) i na Handzlówkę 250 stopni) w kierunku Husowa idzie jedna antena 120 stopni wszystkie anteny są o bardzo silnym ale wąskim strumieniu sygnału
5 lipca 2018
+9
-8
c4d-498
~ Husowiok   My husowioki momy prominiowanie spot ziemii, odkąd ruscy szukoli gozu a je uron. Ino czosem się w głowie mi miszo i skakom jok dzikus joki.
5 lipca 2018
+5
-18
15a-6c3
~ Słuchacz  do ~ xxx   To wiesz coś więcej czy te 54m wystarcza żeby tak twierdzić?
5 lipca 2018
+2
-4
e8e-60b
~ xxx   Usytuowanie tego masztu jednoznacznie wskazuje że ma on na celu poprawę sygnału ,ale nie w Husowie tylko w markowej.Proponuję ż eby markowiaki postawili u siebie takie maszty co 300-400m oraz u wójta na dachu bedą mieli zasięg wszędzie.
5 lipca 2018
+14
-8
15a-6c3
~ Słuchacz   Czy może ktoś podać jakieś konkrety ? Koordynaty planowanej stacji , czy analizę oddziaływania na środowisko. Jakie są planowane poziomy mocy nadajników oraz prognozowany poziom natężenia pola elektromagnetycznego?Jak na razie to widzę tylko jakieś dywagacje bez żadnych konkretów - przepraszam jest jeden :wieża 54m! Chyba trochę mało jak na jakąś sensowną dyskusję? Choć z drugiej strony czym wyższa to niższy poziom promieniowania u podstawy , chyba że wysokość wieży jest proporcjonalna do strachu przed nią ? Ale w tej sytuacji nie pomoże żaden argument...
5 lipca 2018
+10
-5
06f-5ea
~ Słupek  do ~ Markowiak z krzyżówek   Chodzę na grzyby do Strasznika i faktycznie masakra. Jakiś ogromny zrąb. kto to zrobił???
5 lipca 2018
+25
-2
00d-ea9
~ z Husowa  do ~ Mieszkaniec   Typowy Markowiak...
a może w Markowej powinna stanąć ta stacja bazowa telefonii komórkowej. Może w burakach lub w cebuli właśnie. To przecież nie szkodzi a poprawi zasięg. Byłaby z tego pieniądze. Nie musiałby nikt wtedy zaorywać miedzy i drogi, aby pole powiększyć. Cebulka by rosła a nadajnik stałby na markowskich polach daleko od zabudowań i przedszkola czy szkoły.
5 lipca 2018
+19
-4
00d-ea9
~ Husowiak  do ~ Mieszkaniec Husowa...   Złote myśli:
-postawmy kolejny nadajnik fal elektromagnetycznych o dużej mocy bo i tak sporo takich fam jest emitowanych,
-pijmy środki ochrony roślin bo i tak większość warzyw i owoców jest nimi opryskana (tak jak już ktoś wcześniej napisał),
Cytat samozwańczego futurysty "Tego nie da się uniknąć to jest 21w a nie średniowiecze coś za coś"
...brak słów
Proponuję zbojkotować zakupy w składzie budowlanym w Husowie na Górnicy. Właściciel zrozumie, że trzeba być człowiekiem.
5 lipca 2018
+12
-12
7d9-e83
~ Mieszkaniec Husowa...   W internecie możemy znaleźć na co tylko chcemy informacje Że coś jest szkodliwe. Szkodliwe jest Wi-Fi ( każdy sam sobie szkodzi w domu 24/7) telefon każdy w kieszeni trzyma, w torebce albo przy głowie i to też szkodzi mikrofale szkodzą kuchenki szkodzą nawet wiązki kabli wytwarzają pole elektromagnetyczne... Co zmieni wam stacja jak i tak na codzień jesteście otoczeni tymi falami. Każdy umiera na raka w dzisiejszych czasach takie mamy jedzenie takie są tworzywa wszystko co nas otacza. Z resztą co kogo ma spotkać to spotka niektórych rzeczy nie da się uniknąć. Stacja jest potrzebna w husowie i każde miejsce na nią będzie złe bo taki mamy teren... nie postawimy jej na granicach w polach bo zasięg się odbije od tej górki. Maszt musi stać na górce wzdłuż trasy widokowej ( górnica w stronę kościoła) nie ma innego miejsca... A postawienie mniejszych nadajników też potrzebna jest główna stacja GSM i też wytwarzają takie urządzenia promieniowanie. Tego nie da się uniknąć to jest 21w a nie średniowiecze coś za coś
5 lipca 2018
+11
-17
e8e-60b
~ prawy   Proponuję wszystkim entuzjastom powstania stacji bazowej wpisanie "szkodliwość stacji bazowej na zdrowie" w wyszukiwarce i przeczytanie co o tym mówią różne badania,o wzroście zachorowalności na nowotwory itd.Może wtedy ten entuzjazm im opadnie?.A panu przedsiębiorcy któremu mieszkańcy husowa dali się dorobić kupując u niego, powinni się odwdzięczyć przestając to robić,może wtedy zrozumiałby że robiąc ludziom taki prezent trochę przesadził.Czyżby nie wystarczało mu na życie,że musiał narazić zdrowie sąsiadów za parę tysięcy.
5 lipca 2018
+18
-13
00d-ea9
~ Mieszkaniec Husowa  do ~ Mieszkaniec   Poziom merytoryczny tej wypowiedzi "powala". Jeśli się Panu nie podoba w Husowie to zawsze można się przeprowadzić (na przykład w Bieszczady, tam jest ale słaby zasięg i krajobrazy). Zasięg telefonu to nie wszystko, no chyba że Pan nawet przy stole podczas obiadu bawi się telefonem. Argument mówiący że i tak jest spore natężenie niewątpliwie szkodliwych fal elektromagnetycznych to postawmy kolejny nadajnik obnaża poziom ignorancji. Jest to poziom rozumowania który pozwoliłby dojść do wniosku "pijmy środki ochrony roślin bo i tak większość warzyw i owoców jest nimi pryskana". Właściciel mini-składu budowlanego w Husowie zgodził się na lokalizację stacji bazowej na swojej działce mimo, że inni którym wcześniej proponowano za to pieniądze odmówili. Mieli oni bowiem na uwadze zdrowie swoje oraz sąsiadów. Tu niestety wygrały korzyści materialne. Wartość i atrakcyjność sąsiednich działek i domów drastycznie spadnie. Ciekawe czy też by Pan tak pisał, gdyby sąsiad miał taki nadajnik a Pana rodzina byłaby bezpośrednio narażona na działanie faj elektromagnetycznych. Łatwo się ocenia jak coś jest daleko, a dla siebie widzimy tylko pozytywne efekty.
5 lipca 2018
+15
-14
81e-7a3
~ Józek z Łańcuta   Czytajcie tekst protestu ze zrozumieniem. Mieszkańcy Husowa nie są przeciwni rozwojowi telefonii komórkowej, tylko lokalizacji stacji bazowej w pobliżu ich domów. Dlaczego włodarze gminy nie są za mieszkańcami i idą po najmniejszej linii oporu nie proponując operatorowi innej lokalizacji z dala od zabudowań? Dobrze jest siedząc przed komputerem hejtować i obrażać "bo mnie to nie dotyczy". Pomieszkajcie sobie kilka lat przy takiej wieży naszpikowanej antenami to może inaczej będziecie się wypowiadać. Dużo jeżdżę rowerem również przez Husów( widziałem jakiś czas temu sprzeciw wyrażony na tablicy ogłoszeń) zdecydowanie popieram Was mieszkańcy Husowa w proteście przeciw budowie stacji bazowej. Jeśli dopuścicie do budowy to pierwsze co będzie widać wjeżdżając od strony Łańcuta do Husowa to będzie wysoka stalowa wieża gsm :(
4 lipca 2018
+21
-13
447-f25
~ Też grilujący   Wygląda na to, że wspomiany w artykule przedsiębiorca chcąc zaoszczędzić na węglu (bo to przecież mozna sprzedać) będzie grilować pod antenką
4 lipca 2018
+20
-12
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Gość   Na terenie gminy Markowa jest 7 anten bazowych i może wystarczy. z anteny jeżeli chodzi o zasięg niewielki pożytek (dowód; proszę Szkoła i Ośrodek Zdrowia w Husowie nie mają praktycznie zasięgu a ok 1,5 km stoi potężna stacja bazowa) - zamiast stacji można zainstalować tzw. doświetlacze i zasięg będzie.
4 lipca 2018
+21
-10
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ zHusowa   jak chcesz 2 to na swojej działce zarobisz jeszcze na tym tylko co na to sąsiedzi?
4 lipca 2018
+20
-5
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ zHusowa   zasięg to będziesz miał , ale napewno nie z tego masztu azymuty anten 10 120 i 250 stopni ; jeżeli wiesz co to azymut
4 lipca 2018
+18
-5
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Markowiak z krzyżówek   las chyba gromadzki nie gminny a to jest zasadnicza różnica. W miejsce "wyharatanych" drzew są nowe nasadzenia. Zapewne dla ciebie tego drzewa zabrakło i wyszła frustracja. teraz kwestia czy nam czy Wam te antene budują?
4 lipca 2018
+18
-8
517-7ae
~ Mieszkaniec górnicy  do ~ Mieszkaniec   Jak ci się górki nie podobają to się wyprowadź do Bieszczad i podziwiaj widoki. szkodliwość Wifi nie żartuj proszę.
4 lipca 2018
+21
-6
b62-969
~ Maria   I jaka ma być władza w gminie markowa jak wybierają ją tacy ludzie...
4 lipca 2018
+14
-3
b62-969
~ Gość   Widać zacofanie i brak jakiejkolwiek świadomości mieszkańców Husowa. Obecnie wszędzie wokół nas są fale różnego typu, nie możemy już przed tym uciec. Ludzie obecnie musimy iść z duchem czasu, rozwijać się a nie stać w miejscu. Obecnie bez zasięgu ciężej jest funkcjonować ,ponieważ telefon obecnie jest niezbędny. Nowy przekaźnik wiązał by się również z technologią LTE, dzięki niej ludzie przyjeżdżający do Husowa mogli by bezproblemowo płynnie korzystać z internetu. Ale idąc tokiem myślenia Husowian w ogóle lepiej przesiądźmy się z samochodów na konie bo przecież samochody produkują zanieczyszczenia a w końcu to nie jest zdrowe.
4 lipca 2018
+15
-20
87d-450
~ Markowiak z krzyżówek   Co Husowiaki? Jak żeście wycięli, wyharatali wprost kawał lasu gminnego w Husowie, tzw. "Strasznik",który W CAŁOŚCI leży w obszarze Natura 2000, to wtedy was Natura 2000 nie interesowała? Jak żeście sprzedawali drewno za grosze a i tak dochód szedł na pensje niby pracownika leśnego, to wychodziliście na tym na zero, nawet na minus, jak Zabłocki na mydle.I nikogo to nie interesowało. Teraz was nagle Natura 2000 interesuje.
Niech wam ten nadajnik budują. Zasługujecie na takie traktowanie. Jak i zasługujecie na taką władzę gminną z podobnym jak wasz poziomem IQ
4 lipca 2018
+24
-21
20d-98d
~ zHusowa   Moga stac nawet dwa maszty mi to pasuje. Takze protestuje przeciw protestującym. Chcemy ZASIEGU!!!
4 lipca 2018
+19
-23
dbb-c83
~ Mieszkaniec   Cebulakom jak zawsze coś nie pasuje a sami używają telefony komórkowe, TV, itd. Nawet nie mają pojęcia ile coś takiego jak wi-fi wytwarza szkodliwych fal. Nie dość, że zasięg telefonów jest beznadziejny to jeszcze ktoś proponuje poprawę tego a inni tego nie chcą. Najlepiej niech pozbędą się telefonów, tv etc. Jakie krajobrazy? Pola, górki i nic więcej. Krajobrazy są w Bieszczadach a nie w dziurze w której mieszkamy... Mam nadzieję, że postawią tę wieżę.
4 lipca 2018
+19
-25
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x