Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Konferencja w sprawie debaty
Tadeusz Pasieczny czy Jakub Czarnota [SONDA]
Rafał Kumek czy Damian Szubart? [SONDA]
20-latek rozbił auto o ogrodzenie i uciekł, był pijany
home > Start > Aktualności > Strefa darmowego Internetu
Rozmiar tekstu:
AAA
HANDZLÓWKA
2018.07.05 07:37

Strefa darmowego Internetu

Hot-spoty zapewniające swobodny dostęp do sieci przez połączenie Wi-Fi to dziś standard w centrach miast czy lokalach usługowych. Na obszarach wiejskich to nadal spora innowacja. Pierwszym sołectwem w powiecie łańcuckim, w którym zdecydowano się na ten krok jest miejscowość Handzlówka.
Strefa darmowego Internetu
Strefa darmowego Internetu

Dzięki montażowi nadajników na budynkach użyteczności publicznej z darmowego Internetu może korzystać każdy kto znajduje się na terenie od szkoły w kierunku pomnika i ośrodka kultury aż po przystanek autobusowy. Strefa powstała z inicjatywy samorządu sołectwa, w planach jest jej poszerzenie na kolejne obszary m.in. teren Parku im. Franciszka Magrysia.

Zorganizowanie strefy było możliwe przy współpracy z lokalnym dostawcą Internetu szerokopasmowego firmy Mat-Sat. - Dzięki uprzejmości i wsparciu partnera zadanie zostało sfinansowane ze środków poza budżetowych, jako sołectwo czy gmina nie ponieśliśmy i nie ponosimy kosztów związanych z organizowaniem, a teraz świadczeniem tej usługi - mówi sołtys Jakub Czarnota.

Strefa Free Wi-Fi nie jest jedyną w ostatnich tygodniach usługą uruchomioną przy współpracy samorządu Handzlówki z sektorem prywatnym. W czerwcu dzięki uprzejmości firmy Recosolar z Rzeszowa, w centrum wsi zamontowano solarną ławkę. Ławeczka oprócz wygody, spełnia kilka funkcji, można przy niej podładować baterię urządzenia mobilnego oraz zapoznać się z hasłem umożliwiającym korzystanie z darmowej strefy Internetu.

Na zdjęciach obszary Handzlówki objęte strefą Free Wi-Fi oraz solarna ławka

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Strefa darmowego Internetu, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 7631
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (42)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
7a0-5f2
~ Stanisława  Jestem strasznie ciekawa co dla wsi Wysoka zrobił w tym roku nasz SOŁTYS?
5 lipca 2018
+35
-0
447-f25
~ młody-handzlowka  W dobie taniego i powszechnego internetu LTE to ten hot-spot jest troszkę za późno postawiony. Lepszym rozwiązaniem byłby skate-park.
5 lipca 2018
+27
-5
447-f25
~ Stachu  Taka maDka musi mieć interne. Będzie pilnowała Dżesiki czy Kevina i będzie mieć interneta bo szkoda wydawać kasę z 500+ na internet skoro można mieć za darmo.
5 lipca 2018
+24
-5
Ostatnio dodane komentarze
cf1-761
~ RickyRich  do ~ młody-handzlowka   to i tak wszystko co tam jest robione aktualnie ma jeden zasadniczy cel, aby gospodarz wsi mógł zostać wójtem. dla mnie jest o n mistrzem propagandy bo owszem robi sporo, ale to ma słuzyć jemu, gdzie nie słyszy się o handzlówce to od razu jest mowa o nim. wogóle to ktoś tam mieszka poza gospodarzem Wsi, czy tylko on. Przegajcie mu, że jest swietnyn sołtysem ale wójtem będzie słabym bo już jest odbierany jako ten co z lodówki wylatuje po otwarciu. Musiałby nie jabłka, ale miód rozdawać po jednym na gospodarstwo, a najlepiej to by było jakby każdemu kasę sypał prosto do kieszeni. Niech obieca 1000+ dla każdego ojca rodziny, dla kobiet samotnych 2000+, słoik miodu i skrzynka jaBŁEK, a singlom to niech pomoże odnaleźć miłość. Np. niech robi w Parku Magrysia speed-dating dla singli z gminy i niech ludzie się łącza w pary to jest przyszłość gminy i działania na miarę tej epoki :)
9 sierpnia 2018
+2
-0
fa0-ab2
~ rowniez mlody  do ~ młody-handzlowka   skate park? hahahahaha ty chyba zartujesz? ile osob bedzie ci tam przychodzic? patrz na lancut gdzie wszyscy chcieli skate park i miejsce do street workoutu. kto tam teraz przychodzi? caly czas te same kilkanascie osob hahaha. zreszta nie porownuj ceny utworzenia skate parku do lawki solarnej czy hotspotow, a jak wiesz zasieg w handzlowce wola o pomste do nieba! kolejne - soltysowi udalo sie pozyskac kase z poza budzetu - nic za to ty czy twoi starsi (kto cie tam utrzymuje) nie zaplacicie. chcesz skate park to idz do wojta z petycja bo ty chcesz xd
7 lipca 2018
+6
-3
b56-27f
~ Krzysiek  do ~ Mirek   Na młodych ludzi trzeba stawiać. Z całym szacunkiem dla Wójta Łozy. Jego czas się już skończył - niech idzie na zasłużoną emeryturę.
6 lipca 2018
+8
-7
bc5-e30
~ Mirek  do ~ Robert   Ma Pan w sobie dużo złej woli robiąc takie porównania. Wójt zarządza budżetem pond 90 mln zł, w samym urzędzie ma zatrudnionych do roboty ponad 70 osób. Sołtys działa samodzielnie + grupka wolontariuszy /społeczników .
Rzecz w tym, że Jakub czy to jako sołtys czy też szef Stowarzyszenia podejmuje bardzo dużo inicjatyw od kilku lat, co świadczy o tym, że ma bardzo duży potencjał, który z pewnością wykorzysta dla rozwoju gminy.
Nie jestem wrogiem pana Łozy, ale ten człowiek się już wypalił, co widać na zebraniach , spotkaniach itd. Najwyższy czas, żeby nowe pokolenie wzięło odpowiedzialność za sprawy gminne. Mamy masę młodych i energicznych ludzi gotowych do działania, czemu ich potencjał ma być blokowany?
6 lipca 2018
+6
-6
b56-27f
~ Krzysiek z Głuchowa   4 late temu głosowałem na Wójta Łozę. Lubię go jest sympatycznym starszym Panem. Ale to za mało żeby być Wójtem. Wójt Gminy Łańcut ma dużo na głowie bo to spota gmina. Trzeba być mocno zaangażowanym we wszystkie decyzje. Niestety mam wrażenie, że Wójt Łoza się wypalił i już zwyczajnie nie chce mu się tyle pracować co dawniej. Dlatego to najlepszy moment żeby wybrać Wójta Czarnotę, jemu co widać na przykładzie Handzlówki chce się pracować i ma fajne pomysły. Dlatego w tym wyborach głosuję na Wójta Czarnotę.
6 lipca 2018
+8
-6
ad8-7cd
~ Robert  do ~ s   Nie no to jest dopiero wyczyn co tam inne inwestycje przy jablkach
6 lipca 2018
+5
-3
0d7-f40
~ s  do ~ Robert   Jako Stowarzyszenie przez kilka lat pozyskiwał jabłka rozdawane w całej gminie , był też projekt Akademia Bezpiecznego Seniora realizowany w każdej miejscowości
6 lipca 2018
+3
-6
2a6-e67
~ Robert  do ~ s   A czemu dopiero w tym roku te pikniki ciekawe i czytam na stronie CK że nie we wszystkich miejscowościach czyżby byli lepsi i gorsi. A wcześniejsze lata co zrobił jako prezes razem dla wsi nawet pikników nie było
6 lipca 2018
+6
-2
0d7-f40
~ s   Porównywanie sołtysa i wójta jest głupie jak porównywanie mrówki ze słoniem, zupełnie inne budżety i możliwości. Jeśli ktoś chce obiektywnie ocenić sołtysa np. z Handzlówki niech zobaczy ile projektów zrealizował na rzecz wsi z własnej inicjatywy i ze środków przez siebie pozyskanych (czyli poza gminnych) , a potem porówna to z inicjatywami sołtysów innych sołectw.
Z całym szacunkiem dla pracy każdego sołtysa, ale proszę uczciwie napisać, kto z sołtysów na terenie gminy Łańcut na własną rękę pisze i realizuje projekty ze środków poza budżetowych oprócz sołtysa z Handzlówki?
Ktoś napisze "stara się, bo chce być wójtem". OK ale co w tym złego? Czy właśnie wójtem nie powinna być osoba, której zależy, która się stara i poświęca swój czas? Łatwo oceniać drugiego człowieka przez osoby, które same pewnie dnia społecznie nie przepracowały
6 lipca 2018
+5
-5
0d7-f40
~ s  do ~ Robert   Stowarzyszenie Razem Dla Wsi Łańcuckiej, którym kieruje Jakub pomaga ściągać kasę na inicjatywy w całej gminie, chociażby Pikniki Rodzinne.
6 lipca 2018
+2
-5
904-ce4
~ :/  do ~ obserwator   Wykazał chocby w radzie sołeckiej tylko wtedy nie było internetu żeby sie chwalić
6 lipca 2018
+1
-2
2dd-16d
~ Robert  do ~ piotr s.   Przecież te małe projekty ściąga jako Stowarzyszenie Razem dla wsi łańcuckiej po to chyba to Stowarzyszenie powstało szkoda tylko że dopiero teraz daje się ściągać i chyba tylko dla Handzlówki bo innymi miejscowościami się nie bardzo chwali.
6 lipca 2018
+4
-1
dcb-e24
~ piotr s.  do ~ !!!   Z tego co mi się wydaje to nie powstają nowe drogi. Są remontowane tylko stare i nic nowego niema .. Przedszkola i hale to pozytywne zmiany ale to nie wszystko.
6 lipca 2018
+0
-6
dcb-e24
~ piotr s.   Piszecie, że Czarnota ściąga mała kasę i mało znaczące projekty. Jak zostanie wójtem to będzie miał możliwość ściągać duże projekty za duże pieniądze. Skoro udaje mu się z minimalnym budżetem sołectwa robić takie rzeczy to co zrobi jak będzie miał większe możliwości. Proste, zrobi duuużo więcej niż obecna władza. Zmiana jest nam potrzebna.
6 lipca 2018
+3
-6
a6d-ffb
~ Gruby  do ~ s   A mnie się wydaje że ktoś inny został tu rozzłoszczony i wyprowadzony z równowagi nie radzimy sobie z krytyką........
6 lipca 2018
+7
-3
0d7-f40
~ s   Widać, że informacja o wiatrakach rozzłościła grupę trzymającą władzę. Róbcie tak dalej , podcinacie gałąź na której siedzicie :)
6 lipca 2018
+3
-5
172-d43
~ Ciekawski  do ~ !!!   Tak jak juz wczesniej wspomniałem ZERO PR w gminie ludzie są tam nie ogarnieci niech sie gmina zgłosi nawet do tego serwsiu i mysle ze info by było
6 lipca 2018
+3
-1
960-51e
~ Mieszkaniec 2  do ~ Mieszkaniec Handzlówki   Masz rację ale ja temu człowiekowi nie uwierzę że się zmienił. Może tamte wybory czegoś go nauczyły. Dla mnie on dąży po trupach do celu nie liczy się druga osoba.
6 lipca 2018
+7
-4
c61-e36
~ Z  do ~ s   A Ty czemu nie odpiszesz się z imienia i nazwiska. Fajnie pisać o innych ? Ale z Ciebie kozak prawda ?
6 lipca 2018
+3
-2
90e-0da
~ Mieszkaniec Handzlówki   Wszystkie projekty Pana Czarnoty to są niewiele znaczące działania, które nie rozwiązują rzeczywistych problemów mieszkańców naszej miejscowości. Jest to zwykła działalność propagandowa przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i to uskuteczniana za nie jego pieniądze. Ale lepsza taka , niż ta z poprzedniej kadencji, gdzie Pan Czarnota wykorzystał fałszywe, nieprawdziwe informacje i atakował nimi swojego kontrkandydata. Taki sobie Czerepach z Handzlówki
6 lipca 2018
+10
-5
b59-510
~ ZZ  do ~ s   To nie jest plucie Tak jak piszesz mijamy demokrację więc ludzie piszą co myślą.Chyba niektórzy nie umieją znieść negatywnych wpisów na swój Gateway, nie zawsze będzie hosanna czy brawo sołtysa Handzlowki
6 lipca 2018
+3
-3
0d7-f40
~ s   Zastanawiam się czemu ci co tak plują jadem nie mają odwagi podpisać się z imienia i nazwiska. Kozak w necie, piz.a w świecie
6 lipca 2018
+4
-4
0d7-f40
~ s   W demokracji każdy ma prawo kandydować na wójta, radnego czy nawet i prezydenta. Jeśli o stanowisko wójta gminy Łańcut chce rywalizować więcej niż jedna osoba to OK, znaczy że ludzie będą mięli wybór. Widać, że ktoś tu bardzo obawia się konkurencji i demokracji ....
6 lipca 2018
+3
-5
ad8-7cd
~ !!!  do ~ Marysia   W 100 % się zgadzam. Dlaczego nikt nie pisze że wybudowano nową halę powstają nowe drogi mostki. Tylko pisze się o Internecie itp. bez których mieszkańcy mogą się obejść.
6 lipca 2018
+9
-3
1f9-f3e
~ Marysia  do ~ obserwator   Czy to jest społeczna inicjatywa? Przecież on bierze za te projekty wynagrodzenie a przy okazji promuje się na wójta. Dla kogo są te ławeczki, siłownia, ładowarka, czy też trasy turystyczne? Wystarczy wejść na kamerki internetowe MAT_Satu by zobaczyć, że z tych dobrodziejstw nikt nie korzysta. To są pieniążki wyrzucone w "błoto". A Pan Czarnota od wieku dziecięcego miał i ma "parcie na szkło".
6 lipca 2018
+11
-5
ad8-7cd
~ !!!  do ~ obserwator   A tą świeżą krwią i powietrzem ma być sołtys Handzlówki? Ustawia się w zależności od wiatru historii, kto przy władzy tam też i sołtys
6 lipca 2018
+9
-4
0d7-f40
~ obserwator  do ~ !!!   Zmiana na stanowisku wójta jest przede wszystkim w interesie mieszkańców gminy. Rządy jednej ekipy przez 25 lat to zdecydowanie za długo. Gmina potrzebuje dopływu świeżej krwi i powietrza. Ślepy albo głupi tego może nie widzieć
6 lipca 2018
+3
-8
ad8-7cd
~ ???  do ~ !!!   Ja na miejscu Handzlowian nie chciałbym aby sołtys obecny został wójtem pozbyć się takiego skarbu z wioski?
6 lipca 2018
+5
-0
f53-161
~ !!!  do ~ ???   Sołtys to typowy polityk, działa w swoim interesie,w ten sposób prowadzi kampanię wyborczą na stołek wójta, i trzeba przyznać że dobrze mu idzie.
6 lipca 2018
+4
-4
0d7-f40
~ obserwator  do ~ ???   A Łoza zanim został wójtem to wykazał się choć jedną społeczną inicjatywą? Zrealizował chociaż jeden projekt?
6 lipca 2018
+5
-5
b8a-cb1
~ Ciekawski  do ~ ???   Aktualny Wójt powinien zatrudnic gosci od PR bo jesli chodzi o promocje gminy lancut to jej niema niema kompetentnego człowieka od
6 lipca 2018
+6
-4
ad8-7cd
~ ???   Bycie Wójtem to nie jest organizacja pikniku, postawienie ławek czy zamontowanie internetu w Handzlówce to jest ponad 20 tyś mieszkańców. Moim zdaniem jako prostego obywatela więcej robić, a mniej się chwalić.
6 lipca 2018
+12
-5
0d7-f40
~ Piotr  do ~ młody-handzlowka   jako młoda handzlowianka powinna pani wiedzieć, że LTE w Handzlówce i wielu innych miejscowościach działa ... ale na papierze. Proszę w centrum wsi albo parku spróbować pobrać coś na telefon. Jak dla mnie hot spoty powinny być rzeczą w miejscach publicznych tak normalną i naturalną jak lampy uliczne .
5 lipca 2018
+17
-3
6db-2d6
~ somsiad   Brawo Panie Czarnota! Takiego sołtysa tylko pozazdrościć.
Proponuję rozwijać Handzlówkę w kierunku ogólnej turystyki tak letniej jak i zimowej. Może jakiś park linowy nad rzeką, nawet prosta tyrolka w dwóch kierunkach czynna w wakacyjne weekendy.
Skate park też fajna sprawa.
Robić i działać na rzecz aktywnego wypoczynku Panie Czarnota.
Trzymam kciuki!
5 lipca 2018
+24
-8
2bf-933
~ Mloda nie handzlowka  do ~ młody-handzlowka   Super pomysł z tym skate-parkiem ale nie w Handzlowce tam już wszystko mają :)
5 lipca 2018
+6
-5
bbf-ab7
~ minisrant  do ~ Karol   Oczywiście że potrzebne. Im więcej ludzi mądrych tym mniej ludzi słuchających księdza.
5 lipca 2018
+17
-3
447-f25
~ Stachu  do ~ łojciec   Taka maDka musi mieć interne. Będzie pilnowała Dżesiki czy Kevina i będzie mieć interneta bo szkoda wydawać kasę z 500+ na internet skoro można mieć za darmo.
5 lipca 2018
+24
-5
447-f25
~ młody-handzlowka   W dobie taniego i powszechnego internetu LTE to ten hot-spot jest troszkę za późno postawiony. Lepszym rozwiązaniem byłby skate-park.
5 lipca 2018
+27
-5
7a0-5f2
~ Stanisława   Jestem strasznie ciekawa co dla wsi Wysoka zrobił w tym roku nasz SOŁTYS?
5 lipca 2018
+35
-0
5e7-785
~ łojciec  do ~ Karol   dla maDek co by miało co robić jak ich natorośli sie bawi
5 lipca 2018
+17
-3
1f9-f3e
~ Karol  do ~ olek35   Komu to potrzebne?
5 lipca 2018
+6
-15
73a-077
~ olek35   niech żyje Sołtys i Jego pomysły :-)
5 lipca 2018
+19
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x