Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Kierowcy przez tunel przejadą w przyszłym roku
16-latek wyrwał się napastnikowi i uciekł
Pożar w Żołyni
"Markowianie" o swoim projekcie
home > Start > Aktualności > Nowe po staremu w starostwie
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2018.11.19 17:47 | aktualizacja: 2018.11.20 12:51

Nowe po staremu w starostwie

Adam Krzysztoń starostą, Barbara Pilawa-Kraus wicestarostą łańcuckim. Nowy przewodniczący i nowi wiceprzewodniczący rady powiatu.
Nowe po staremu w starostwie
Nowe po staremu w starostwie

Przewodniczącym rady został Marek Uberman, wiceprzewodniczącymi zostali Paweł Skoczowski i Barbara Brudniak.

Rada Powiatu Łańcuckiego ustaliła skład stałych komisji rady i wybrała na przewodniczących komisji następujące osoby: Komisji Rewizyjnej - Ryszarda Kuchę z Łańcuta, Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji - Józefa Franciszka Buka z Krzemienicy, Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej - Dariusza Karola Kurasia z Rakszawy, Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów - Mariusza Piotra Rejmana z Krzemienicy, Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego - Krzysztofa Wawro z Brzózy Stadnickiej, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji - Zbigniewa Grada z Soniny.

Starosta wraz z Członkami Zarządu Powiatu Łańcuckiego, a także cały skład prezydium Rady Powiatu Łańcuckiego to radni wybrani z listy KW Prawo i Sprawiedliwość, którzy w obecnej kadencji dysponują większością 14 radnych. Drugi Komitet Wyborczy Wyborców W Trosce o Powiat Łańcucki wprowadził 7 radnych. Na wniosek starosty Adama Krzysztonia na stanowisko wicestarosty łańcuckiego została wybrana przez Radę Powiatu Barbara Pilawa-Kraus , która w obecnej kadencji nie jest radną.

Sesja https://www.youtube.com/user/splancut2/live

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Nowe po staremu w starostwie, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 13874
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (29)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
eb0-51e
~ Łańcut  -- komentarz został usunięty --
19 listopada 2018
+34
-5
428-4f0
~ aserty  Widzę, że powiat stawia na ludzi "nowych" i "młodych" czyli... bez zmian - szkoda.
19 listopada 2018
+33
-13
ad1-312
~ xsenin  Jeszcze podwyżka diet i 5 lat spokoju. Tak od 20 lat działo starostwo
19 listopada 2018
+30
-11
Ostatnio dodane komentarze
f95-9d0
~ Jony   Witam .
Dlaczego usuwaćie komentarze nie wiem jaki został usenięty ale taka to demokracja jeśli ktoś coś obrażliwego piszze rozumiem ale jeśli jakieś pomówienia to adresy ajp macie to można zweryfikować .
2 grudnia 2018
brak ocen
3fe-3aa
~ ad  do ~ xsenin   co Pan/Pani xsenin powie na temat funkcji w Radzie Miasta Łańcuta.
Komitet pana kumka może wszystko zabrać? Czyżby podwójne standardy?
2 grudnia 2018
brak ocen
480-6d9
~ gyry2  do ~ Pinokio   Akurat to nie potwierdza tej teorii bo jako jedyny nie ma napisane, że jest z PSL a jedynie, że związany jest z PSL... To trochę tak jakby mówić, że Morawiecki jest związany z PO, a w szczególności z Tuskiem. Czyli dalej Donald rządzi Polska? Chyba każdy kto myśli widzi różnice... I nie każdy kto chodzi do kościoła to od razu jest PiSowcem...
23 listopada 2018
+1
-2
a44-76e
~ Laurenty  do ~ gyry   Teraz startowała z listy PiS cztery lata temu z listy PSL i słusznie Pan zauwazył, że sama się na listę PiS nie wpisała, zawdzięcza te roszady kreatorowi polityki w powiecie posłowi G.Raz ją z PiS wywalił a teraz ją przyjął łaskawie.
23 listopada 2018
+5
-3
afb-b17
~ rysio   Powiat Lancucki zapada w sen zimowy na kolejne pare lat...
22 listopada 2018
+6
-2
502-33d
~ owalowa   Chcę zwrócić uwagę na kilka faktów:
1. Ten, kto wymyślił, by sesje były transmitowane, powinien dostać politycznego Nobla.
2. Ci, którzy mamroczą coś pod nosem na sesji Rady Powiatu Łańcuckiego powinni udać się na lekcje emisji głosu. To, co mówisz, piszesz i jak to robisz, świadczy o Tobie, Drogi Radny, Starosto i inny!
3. Postępowanie p. Pilawy-Kraus jest tak żenujące, że aż ciężko je opisać. Nie powiódł się plan na burmistrzowanie, więc potulnie w białym żakieciku podreptała sobie do starostwa i u boku p. Krzysztonia (który notabene też nie powinien już pełnić swojej funkcji) postanowiła uwić sobie gniazdko na ciepłym welurowym krzesełku. P. Roman - brawa za odwagę, spadochroniarzom mówimy nie! Pilawa myśli jedynie o swoim interesie. Powrót w kosmetyki odpada - z siecią sklepów na R. by nie wygrała, więc trzeba dalej tkwić i zamurowywać powiat. Nic się tu nie zmieni, dopóki TAKIE osoby będą zajmować TAKIE stanowiska. Myśląc o TAKICH osobach mam przed oczami właśnie Pilawę, która nie ma za grosz WSTYDU i AMBICJI. Panie Starosto, nie ma się co ekscytować jej wykształceniem, działalnością czy byciem żoną i matką. Niejedna łańcucianka ze średnim wykształceniem może się poszczycić dużo większą wiedzą, a przede wszystkim mądrością. Śmieszne są Pana słowa, że Pilawa "zyskała przychylność" prezesa Centrum Medycznego czy dyrektorów szkół. To oni mają być przychylni jej? NIE! To ona ma podejmować decyzje. Mądre! Współpracując z nimi. Nawet nie wiecie, po co jesteście! A raczej - po co powinniście być!
21 listopada 2018
+21
-8
443-cdc
~ pezdioch  do ~ Rfał   zacytuj mi prosze dokładnie o czym rozmawiaja ja nikogo nie strasze tylko tak moze byc i zazwyczaj grzywna na cele charytatywne i sie oduczy kozaczyc anonimowoo na forum dlaczego samemu się nie startowało do rady ja takich ludzi podziwiam ze im sie chce i niewazne czy z PiSu ,PO, NO, czy PSL czy loklany komitet inni dlaczego nie ruszą czterech liter? bo nie maja jaj i tylko anonimowo obrazaja ludzi co coś chcą robić
20 listopada 2018
+5
-2
b6b-060
~ Rfał  do ~ pezdioch   Niestety wszystko jest na nagraniu. Rzeczywistości nie zmienisz. Przestań zastraszać ludzi
20 listopada 2018
+4
-1
529-887
~ Hahaha   Normalnie eksperci czytają z ruchu warg hehehe jesteście żałośni
20 listopada 2018
+4
-1
62a-a48
~ R-wa   Dla nieprzekonanych że komitet Kumka to tak naprawdę PSL. Popatrzcie na kolegów radnych J.Panka, Fr. Magoń, J. Reizer- no nikt mi nie powie że to nie PSL. Końcowego smaczku daje bunczuczne wystapienie kolegi Panka na koniec sesji.
20 listopada 2018
+11
-6
443-cdc
~ pezdioch  do ~ Ł bis   jak ktoś pisze brednie, pomówienia to dlaczego nie prawdopodbnie został usunięty bo byc moze przyjdzie pismo do pana ,,Łańcut" i zniesławienie itp itd w sieci niekt nie jest anonimowy no i pewnie teraz do bis" tez :] jak mozecie wiedzieć o czym oni rozmawiają eksperci się znaleźli zal mi was miłego wieczoru
20 listopada 2018
+3
-7
443-cdc
~ pezdioch  do ~ Pinokio   hehe a myslisz ze teraz z PiSu układów nima sa i to jeszcze większe
20 listopada 2018
+4
-4
765-e76
~ Ł bis  do ~ Cenzura   Jeśli chodzi o p.Romanową w całości popieram komentarz 'Łańcut' który został usunięty. Z nagrania sesji widać jak p. MR podpuszcza młodych kolegów z klubu Kumka, którzy robią awanturę na posiedzeniu rady a Roman z tego się cieszy. Później ma pretensje, że jest negatywna atmosfera debaty- jednak ona tą atmosferę wywołuje.
20 listopada 2018
+22
-6
9b6-897
~ Cenzura   Tak wygląda obiektywizm tej redakcji (ŁG). Komentarze które są nieprzychylne Kumkowi lub osobom z nim powiązanym są usuwane, jednak nie zamkniecie głosów społeczeństwa.
20 listopada 2018
+21
-6
423-e46
~ LG   Usunięcie komentarza to jakaś cenzura ŁG
20 listopada 2018
+16
-0
9e9-6cf
20 listopada 2018
+21
-3
dda-8a4
~ ludź  do ~ gyry   Z Urzędu Miasta? przecież cała dyskusja jest o Starostwie!
20 listopada 2018
+7
-0
e63-df8
~ gyry  do ~ Jacek   Przecież Pani Roman startowała z PiSu więc chcesz powiedzieć, że sama się wpisała na tą listę? A wyborcy głosowali na Monikę Roman z PiSu przez pomyłkę? Prawdę powiedziała o dawaniu stanowisk spadochroniarzom i to tak boli? Pewnie tylko tych byłych już stołówkowiczów z Urzędu Miasta bo Mieszkańców akurat najmniej gdyż widzą co się dzieję.
20 listopada 2018
+6
-4
e63-df8
~ gyry  do ~ Jacek   Przedstaw choć jeden dowód, że Kumek jest z PSLu... Bo w necie każdy kozaczy (zapewne jak mu się w realu kończy koryto) ale merytorycznie to nic od siebie nie wnosi.
20 listopada 2018
+6
-11
a9c-d5d
~ Daisy   A dla mnie zupełnie niezrozumiałe było to, że glosowania wcale nie byly tajne (bo kazdy radny mógł podejrzeć koledze radnemu, na kogo głosował), za to liczenie głosów odbywało się poza salą. Zupełne pomieszanie pojęć! Dlaczego zaden z radnyh na to nie zwrócił uwagi? Przecież to ogromne pole do nadużyć. Nie podejrzewam nikogo o nieuczciwpsc, ale co, gdyby wyniki jednak nie były zgodne z "oczekiwaniami" bieżącej opcji politycznej? Naprawdę, nie podoba mi się sposób działania rady już od samego początku. Jedyna zatroskaa o prawidłowości przestrzegania prawa została zganiona przez władców powiatu przy milczacym pozwoleniu calej reszty. Chciaz akurat mogła zwrócić uwagę na to, że liczenie głosów odbywa się pokątnie. Po raz kolejny, nie jetemw stanie tego zrozumieć, jak można tak przeinaczac zasady głosowania.
20 listopada 2018
+18
-18
a5a-39a
~ tentam   Nie wiem kto wymyślił w Polsce aby były transmisje na żywo z obrad, ale należą się mu wielkie gratulacje. Niestety nasi radni powiatowi nie popisali się na tej transmisji. Serial się zaczął, będzie trwał 5 lat, główne role te same, a niektórzy aktorzy nie czekają nawet do końca odcinka. Brak słów.....
19 listopada 2018
+11
-4
ad1-312
~ xsenin   Jeszcze podwyżka diet i 5 lat spokoju. Tak od 20 lat działo starostwo
19 listopada 2018
+30
-11
76b-3a0
~ Jacek   Tak, tak.., od początku transmisji widać że M. Roman je z ręki Reizera. Ten komitet niby w trosce o powiat to tak naprawdę komitet PSL i Kumek (też działacz PSL). Wstydzą się dokonań Burego, Karapyty i innych dlatego tak sie ukryli z nazwą.
19 listopada 2018
+33
-16
b1c-b2d
~ Ewa   Skąd pani BPK? Wyborcy oszukani? Czy wice nie powinien być z rady wybrany?
19 listopada 2018
+22
-9
b56-27f
~ Władek  do ~ Łańcut   Może Romanowa będzie zastępca burmistrza u Kumka. Dogadają się :P
19 listopada 2018
+14
-5
Ten komentarz został usunięty
59b-ff0
~ yopo   czyli tkm
19 listopada 2018
+6
-5
ad1-312
~ xsenin   Wstyd - przewodniczący i oboje wiceprzewodniczących z PiS. A gdzie poszanowanie demokracji! Nawet w sejmie kluby opozycyjne mają wicemarszałków
19 listopada 2018
+25
-14
428-4f0
~ aserty   Widzę, że powiat stawia na ludzi "nowych" i "młodych" czyli... bez zmian - szkoda.
19 listopada 2018
+33
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x