Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Jacek Sasin z wizytą w Łańcucie
Lotna premia w Łańcucie
Motocyklista wypadł z drogi
Minister Kwiatkowski w Markowej
home > Start > Aktualności > Otwarcie nowego sezonu opóźnione
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.01.30 12:57 | aktualizacja: 2019.01.30 13:11

Otwarcie nowego sezonu opóźnione

Nowy sezon w Muzeum - Zamku w Łańcucie rozpocznie się w piątek 1 marca 2019 r. Zmiana terminu jest wynikiem trwających właśnie intensywnych prac remontowo - konserwatorskich realizowanych przez Muzeum.
Otwarcie nowego sezonu opóźnione
Otwarcie nowego sezonu opóźnione

Na terenie zabytkowego zespołu zamkowo-parkowego prowadzone są zakrojone na szeroką skalę prace remontowo-konserwatorskie i budowlane. W zamkowych wnętrzach kontynuowane są prace malarskie przy stolarce okiennej, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania sal ekspozycyjnych do przeprowadzenia tych działań. Wymaga to wyniesienia muzealiów, zabezpieczenia ścian i podłóg, co powoduje że wnętrza znajdujące się na zwyczajowej trasie nie nadają się do prezentowania zwiedzającym.

Intensywne prace prowadzone są także w parku. Roboty realizowane są na alejach oraz ciągach pieszych i polegają m.in. na wymianie podbudowy, zelektryfikowaniu części z nich. To czyni większość z nich niemożliwymi do przejścia.

Jak informuje Wit Karol Wojtowicz, Dyrektor Muzeum - Zamek w Łańcucie - mamy głęboką nadzieję, że do końca lutego uda się wykonać prace przy najbardziej newralgicznych trasach i przejściach między Zamkiem a zespołem hippicznym (zwanym w skrócie Powozownią) ulegnie poprawie. Pragniemy poinformować, że w związku z pracami prowadzonymi przy remoncie dachu nad halą zaprzęgową Wozowni, zmuszeni jesteśmy w tym roku do zamknięcia i wyłączenia jej z ruchu turystycznego. Za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.-

W wielu częściach zabytkowego parku poruszanie się jest niemożliwe, ponieważ zagraża bezpieczeństwu zwiedzających. Przy wejściach znajdują się informujące o tym tablice.

-Prawie cały park jest obecnie placem budowy. Oczywiście cieszymy się, że po kilkudziesięciu latach w parku i takiej klasie nareszcie są zakładane właściwe nawierzchnie alejek. Martwi nas jednak ogromnie znaczne ograniczenie jego dostępności dla turystów. Tak, jak na innych placach budowy, także tutaj obowiązują rozliczne nakazy i zakazy. Wkrótce zostanie wydzielony ciąg komunikacyjny między Zamkiem a zespołem hippicznym, aby turyści mogli bezpiecznie poruszać się po wyznaczonej trasie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do komunikatów- dodaje dyrektor.

J.G-Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Otwarcie nowego sezonu opóźnione, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
J.G-Red dodany
 
Odsłon: 5234
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
80b-67d
~ łańcucianka  do ~ ZENEK   Zenek - nie musisz krzyczeć :)
Szkoda, że jest przesunięcie otwarcia, ale super, że w zamku tyle się dzieje. Będzie ładniej :)
31 stycznia 2019
+4
-0
bba-408
~ ZENEK   TAKI BAŁAGAN JAK W ŁAŃCUCKIM ZAMKU TO NIEMA WCAŁYM KRAJU
30 stycznia 2019
+4
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x