Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sklep piłkarski i nie tylko
4 osoby ranne w wypadku
Święto Policji w Łańcucie
"Leszcze pod grzybkiem"
home > Start > Aktualności > Pomogli dotrzeć szybciej do szpitala
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.02.02 15:40

Pomogli dotrzeć szybciej do szpitala

Wczoraj łańcuccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że rodzice wiozą do szpitala w Rzeszowie 2,5 miesięczne niemowlę, które zakrztusiło się i ma problem z oddychaniem. Policjanci natychmiast podjęli decyzję, aby z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego pilotować samochód.
Pomogli dotrzeć szybciej do szpitala
Pomogli dotrzeć szybciej do szpitala

Do niecodziennej interwencji doszło przed godz. 20 w Łańcucie na drodze krajowej 94. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena golfa, którego kierowca przekroczył prędkość. Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedzi 30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna był roztrzęsiony, mówił, że wraz z żoną wiezie do szpitala 2,5 miesięczną córkę. Niemowlę zakrztusiło się i ma trudności z oddychaniem. Ze względu na pogarszający się stan dziecka, rodzice nie czekając na karetkę, zdecydowali się zawieźć je szpitala w Rzeszowie.

Policjanci natychmiast podjęli decyzję, aby z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego pilotować samochód do szpitala. Jednocześnie o całym zdarzeniu poinformowali dyżurnego komendy w Łańcucie, który telefonicznie skontaktował się ze szpitalną izbą przyjęć. Niecodzienny konwój szybko trafił do placówki, gdzie na małego pacjenta oczekiwał już zespół medyczny.

KPP Łańcut/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Pomogli dotrzeć szybciej do szpitala, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
KPP Łańcut/Red dodany
 
Odsłon: 10116
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
ed8-3f6
~ złotnik  Panowie gratulacje wreszcie trafił się patrol służący mieszkańcom czapka z głów oby takich więcej
2 lutego 2019
+28
-0
c96-847
~ doświadczony kierowca  Nie chciałbym być źle odebrany, bo policjanci zachowali się "po ludzku" i chwała im za to. Wydaje mi się jednak, że w takich sytuacjach to zdecydowanie bezpieczniej byłoby, gdyby to osoby potrzebujące pomocy przesiadły się jako pasażerowie do radiowozu. Biorę tu pod uwagę fakt, że nie każdy jest "miszczem" kierownicy i potrafi jechać bezpiecznie w takim konwoju. Na szczęście tym razem i w kilku innych przypadkach opisanych w mediach wszystko dobrze się skończyło. Gdyby jednak taki konwojowany kierowca doprowadził do wypadku to pewnie byłby niezły "smród" i szukanie winnych. Owszem rozumiem również, że radiowóz to nie taksówka, ale tu sytuacja jest nadzwyczajna. Należy jednak brać pod uwagę, że umiejętności i prowadzenia samochodu i doświadczenie przeciętnego policjanta drogówki są zwykle zdecydowanie większe niż przeciętnego kierowcy a przynajmniej tak powinno być (mają szkolenia choćby z prowadzania pościgów itp.). Ponadto radiowóz jest oznakowany, oświetlony "kogutami" i budzi respekt a jadący za mim samochód jest w zdecydowanie innej sytuacji. Uwzględnić należy, że kierowca (w tym przypadku ojciec dziecka) jest zdenerwowany i może być skłonny do nadmiernego ryzyka albo nieracjonalnego zachowania. Tym samym zawiezienie ich radiowozem byłoby zdecydowanie bezpieczniejsze. I tu właśnie jakiś apel, nie wiem czy do policji, ministra czy ustawodawców, żeby na takie sytuacje były procedury, które zapewnią bezpieczeństwo.
Na koniec jeszcze raz gratuluję policjantom udanej interwencji.
3 lutego 2019
+14
-0
Ostatnio dodane komentarze
b6a-81b
~ asd   Raczej to zadanie Starosty skoro to jest Komenda POWIATOWA Policji więc podlega pod powiat, a nie miasto.
4 lutego 2019
+2
-0
9c1-253
~ Flicker   Mogli kierowcy golfa wysłać pismo, że nie wykryli sprawcy kolizji i sprawa zostaje umorzona. Może on dochodzić swojej racji na drodze cywilnej.
Tak jest najprościej, chociaż dostają sprawcę na tacy.
Łańcucka MILICJA.
4 lutego 2019
+5
-0
18d-d1e
~ janek   Również uważam że policjantów należy pochwalić za dobra postawę, ale jak pisze redaktor o "roztrzęsionym kierowcy" który widzie krztuszące się dziecko i prowadzi pojazd za radiowozem, to ktoś kto był w takiej sytuacji wie, że ... opatrzności dziękować, że nic się nie stało. Życie jest najdroższe i każda szybka decyzja się liczy, ale uwagi ~ doświadczonego kierowcy uważam że ma racje.
3 lutego 2019
+5
-0
fb4-856
~ bimbo   Pomogli ???? to chyba raz na psi rok ! bo Policja w Polsce jest od karania i okradania rodaków ! ale nius aż media o tym huczą hahaha. Jakie Polak ma uczucia widząc Policje to każdy wie i chyba nie trzeba o tym pisać !
3 lutego 2019
+6
-0
c96-847
~ doświadczony kierowca   Nie chciałbym być źle odebrany, bo policjanci zachowali się "po ludzku" i chwała im za to. Wydaje mi się jednak, że w takich sytuacjach to zdecydowanie bezpieczniej byłoby, gdyby to osoby potrzebujące pomocy przesiadły się jako pasażerowie do radiowozu. Biorę tu pod uwagę fakt, że nie każdy jest "miszczem" kierownicy i potrafi jechać bezpiecznie w takim konwoju. Na szczęście tym razem i w kilku innych przypadkach opisanych w mediach wszystko dobrze się skończyło. Gdyby jednak taki konwojowany kierowca doprowadził do wypadku to pewnie byłby niezły "smród" i szukanie winnych. Owszem rozumiem również, że radiowóz to nie taksówka, ale tu sytuacja jest nadzwyczajna. Należy jednak brać pod uwagę, że umiejętności i prowadzenia samochodu i doświadczenie przeciętnego policjanta drogówki są zwykle zdecydowanie większe niż przeciętnego kierowcy a przynajmniej tak powinno być (mają szkolenia choćby z prowadzania pościgów itp.). Ponadto radiowóz jest oznakowany, oświetlony "kogutami" i budzi respekt a jadący za mim samochód jest w zdecydowanie innej sytuacji. Uwzględnić należy, że kierowca (w tym przypadku ojciec dziecka) jest zdenerwowany i może być skłonny do nadmiernego ryzyka albo nieracjonalnego zachowania. Tym samym zawiezienie ich radiowozem byłoby zdecydowanie bezpieczniejsze. I tu właśnie jakiś apel, nie wiem czy do policji, ministra czy ustawodawców, żeby na takie sytuacje były procedury, które zapewnią bezpieczeństwo.
Na koniec jeszcze raz gratuluję policjantom udanej interwencji.
3 lutego 2019
+14
-0
Boguś   Może niech im burmistrz wręczy medale?! Ludzie trzeba wkoncu zrozumieć że policja od tego jest! Od pomagania ludziom, nie tylko mandaty. Moim zdaniem to powinno być normalne że policja pomaga ludziom w potrzebie. W polskiej policji ( szczególnie łańcuckiej) pracuje wiele nie odpowiednich osób. Wydaje im się że im wszystko wolno i są tylko od karania. Panuja układy i kolesiostwo. Uważam że polska policja wymaga gruntownej przebudowy. Przede wszystkim powinni w niej pracować ludzie kompetentni, tacy którzy wiedzą jaką rolę w państwie pełni policja. Myślę że już powoli sytuacja się zmienia i będzie się zmieniać choć by przez wprowadzenie kamer w mundurach. Myślę że jeśli nastapia konkretne zmiany to za kilka lat taka sytuacja jak opisana w artykule nie będzie nikogo dziwic, lecz będzie normalna ponieważ policja będzie od tego aby pomagać obywatelowi i będziemy mogli być z niej dumni. A tak na marginesie to Łańcucka policja to porażka. Moim zdaniem powinni połowę ludzi wymienić np z wojewódzka i by się może trochę skończyło kolesiostwo
2 lutego 2019
+19
-8
Boguś   Nie dodaje
2 lutego 2019
+2
-1
da3-85a
~ SATURN   PANOWIE WIELKI SZACUN
2 lutego 2019
+6
-1
ed8-3f6
~ złotnik   Panowie gratulacje wreszcie trafił się patrol służący mieszkańcom czapka z głów oby takich więcej
2 lutego 2019
+28
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x