Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Pożar zniszczył dom
Ze stali
Kazimierz Gołojuch przewodniczącym Podkomisji
Nowe połączenia do Rzeszowa
home > Start > Aktualności > Nie otwierajmy tych e-maili
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.03.01 06:35

Nie otwierajmy tych e-maili

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail informującymi o "zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej", których odbiorca proszony jest o przygotowanie dokumentów wymienionych rzekomo w pliku dołączonym do wiadomości.
Nie otwierajmy tych e-maili
Nie otwierajmy tych e-maili

Otwieranie załącznika do wiadomości lub wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom.

Urzędy skarbowe nie są autorami takich wiadomości i co do zasady nie informują drogą mailową o wszczęciu kontroli. Prosimy o zwrócenie uwagi, że korespondencja mailowa kierowana przez urzędy skarbowe wysyłana jest wyłącznie z adresów o domenie "gov.pl".

Treść fałszywej wiadomości (pisownia oryginalna):

----------------------------------------------------------------------------------------------

Temat: INFORMACJA ? ZAMIARZE WSZCZĘCIA KONTROLI SKARBOWEJ

Nadawca: Urząd Skarbowy

Data: 24-02-2019, 22:59

Adresat:

Urząd Skarbowy odczytać zawiadomienie ? zamiarze zainicjować kontroli w dniu 18.04.2019r. Wobec braku możliwości ustawienia kontaktu telefonicznego w dniach 4-7.04.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 6.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin zainicjować kontroli na 29.04.2019r. ? godz. 9.00.

Jednoczesnie Urzqd Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z p6zn. zm.) w zwiqzku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 ?. ? swobodzie dziatalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r.. Nr 155, poz. 1095 z pozn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje si$ w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspofpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy ? swobodzie dziatalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązuje do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczegolnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.

Jest Pani/Pan zobowiązania do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentow zwiqzanych z prowadzone przez Pani/Pana Firm wymienionych w załączniku(dokumenty.rar).

Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpuje znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pozn. zm.).

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Nie otwierajmy tych e-maili, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 7040
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
tmsiwy  do tmsiwy   Pisałem komentarz z telefonu i parę słów mi zmienił na domyślne np wyleczenia ma być wyśledzenia. I skomplikowany ma być skompresowany. Jak i inne słowa typu miało być na końcu ą a zrobiło mi na np u.
1 marca 2019
brak ocen
tmsiwy   To jest kolejną odsłona fałszywych emaili, wcześniej mieliśmy okazję spotkać się z np z informacją o nie odebranej paczce z firmy kurierskiej, faktura do zapłaty, spadek z zagranicy, sprzedaż aut z zagranicy w rewelacyjnie niskiej cenie. Ostatni żona powiedziała mi, że będzie miała kontrolę ze skarbówki pytam się dlaczego tak uważa mówi mi że dostała email. Poważnie skarbonka wysłała email??? Ale po przeczytaniu na pierwszy rzut oka widać że coś jest nie tak ale ona tego nie zauważyła. Np załącznik niby tekstowy ale w formacie .RAR to raczej niż pewne, że to świrus.
Miałem okazję czytać też emaile z nie dostarczoną paczka i fakturą. Wszystkie te maile maja wspólne mianownik koniecznie sprawdzajcie 3 rzeczy, które każdy, naprawdę każdy zwykły zjadaczy chleba powinien zauważyć od razu, nawet ja. A mianowicie:
Wszystkie tego typu emaile, które widziałem zawsze są napisane łamaną polszczyzną nie chodzi mi nawet o pisaniu dziecka z 3 klasy podstawówki tylko ewidentnie tłumaczone porostu translatorem np Google. Do tego niewystępujaące w zagranicznych klawiaturach
(ustawieniach klawiatury) co najczęściej skutkuje pokazywania zamiast polskich znaków np: śćąęó znaku "?".
Po drugie email jest wysłany z dziwnego konta mailowego np djdj3773783@jjd.com z tego co widziałem to domena zawsze kończy się na com czyli domena międzynarodowa/zagraniczna dodam tylko że wszystkie domeny polskiego rządu kończą się na gov.pl a np firm kurierskich i firm które wysyłają faktury do zapłaty to .pl oczywiście pomijam te firmy/osoby, które robią zagraniczne interesy i mogą dostać FV z zagranicy. Dodam, że serwer com jest dość trudny do wyleczenia.
Po trzecie załącznik, jeżeli ktoś coś wysyła emailem z załącznikiem np faktura do zapłaty, wezwanie do odebrania paczki, zapowiedź kontroli to plik tekstowy (dokument) jest najczęściej w formacie np doc, docx, pdf, txt(tego raczej się nie spotyka już). A nie w formacie/rozszerzeniu .RAR co oznacza spakowany/skompresowany plik NIEWIADOMO JAKI PLIK! Skomplikowany może być plik każdego rodzaju w emailu najczęściej będzie to wirus.
Pozdrawiam i życzę choć odrobinę rozsądku.
PS nie jestem informatykiem.
1 marca 2019
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

 • Nie dali się oszukać
 • Ten gang oszukuje ludzie na wielie kwoty...zarabia na takim przekrecie miliony. a to osstatni przykład https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/38440/kanczuga-przekazali-70-tys-dolarow-oszustom
  kingabu wczoraj
  czytaj forum
 • Nie dali się oszukać
 • To jakiś gang Olsena chyba był. Ci oszuści jeszcze wierzą, że luzie dadzą się jeszcze teraz na to nabierać?
  Hunter wczoraj
  czytaj forum
 • Starosta przeciw centralizacji szpitali
 • a karetki pogotowia gdzie sa w Łańcucie? Niedawno stacjonowały i z Rzeszowa i łańcucka a teraz gdzie są? Najsłynniejszy pan ...
  hanan@onet.pl przedwczoraj
  czytaj dalej
 • Ze stali
 • Brawo D.O.C.! Kazik też fany zrobił :D https://youtu.be/eTNR7gwAt4A
  SynBiskupa 5 dni temu
  czytaj forum
 • Nowe połączenia do Rzeszowa
 • Jako osoba, która pracuje (lub współpracuje) w jednej z jednostek miasta (nie napiszę gdzie bo wiadomo co się stanie) potwierdzam, ...
  MGM 15 stycznia 2021
  czytaj dalej
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x