Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny pożar, nie żyje jedna osoba
Julek walczy z chorobą
Zatrzymania w sprawie tzw. "mieszkaniówek", gdzie świadczono usługi seksualne
Lód z plandeki spadł na auto osobowe
home > Start > Aktualności > Jeden wójt bez wotum zaufania
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.07.03 07:00 | aktualizacja: 2019.07.03 08:41

Jeden wójt bez wotum zaufania

Do końca czerwca w każdej z gmin z powiatu łańcuckiego i w mieście Łańcut odbyły się sesje rad gdzie przedstawiono raporty o stanie gmin oraz głosowano nad udzieleniem wotum zaufania wójtowi/burmistrzowi oraz nad uzyskaniem absolutorium z wykonania budżetu gminy za 2018 rok.
Jeden wójt bez wotum zaufania
Jeden wójt bez wotum zaufania

Raporty o stanie gminy

Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego i jest przedstawiany przez wójta radzie gminy co roku do dnia 31 maja. Rada gminy może przy tym określić w drodze uchwały szczegółowe wymogi dotyczące raportu. Takie skonstruowanie tego przepisu oznacza, że uchwała ta nie ma charakteru obligatoryjnego.

Debata nad raportem i głosowanie

Ostatnim etapem procedury rozpatrywania przez radę raportu o stanie gminy jest przeprowadzenie głosowania nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania. Głosowanie to przeprowadza się po zakończeniu debaty nad raportem. Uchwałę o udzieleniu wotum zaufania rada gminy podejmuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady gminy (a więc analogicznie jak w przypadku uchwały w sprawie absolutorium). Niepodjęcie uchwały o udzieleniu wójtowi wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania.

Radni Gminy Łańcut nie udzielili wotum zaufania wójtowi gminy

Na sesji rady gminy w dniu 13 czerwca br. radni gminy Łańcut nie podjęli uchwały w sprawie udzielenia wójtowi gminy wotum zaufania. 9 radnych było za, 2 było przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu. (sesja do oglądnięcia poniżej, głosowanie od 1.22.00). W gminach Białobrzegi, Czarna, Rakszawa, Markowa, Żołynia wójtowie uzyskali wotum zaufania, burmistrz miasta Łańcut również.

Absolutorium z wykonania budżetu za 2018

Każdy z gospodarzy gmin w powiecie łańcuckim otrzymał absolutorium.

źródło prawodlasamorzadu.pl
Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Jeden wójt bez wotum zaufania, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 13944

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Jerzyk  Hehehe ale ta Murias to wazelina....
3 lipca 2019
+44
-5
kingabu  nie wiem czy dobrze doczytałam ale jak za rok nie dostanie znowu wotum to autmatycznie bedzie refernedum o jego odwołanie?
4 lipca 2019
+20
-4
Jerzyk  Jacek H widzę ze więcej osób zauważyło to co ja.Mało tego, niektórym radnym przeszkadza i to bardzo że obrady są transmitowane.Po co plebs ma widzieć co się dzieje na sesjach.
5 lipca 2019
+17
-1
Ostatnio dodane komentarze
SynBiskupa  do Jerzyk   Ich te transmisje bardzo bolą, bo skończyło się krętactwo, teraz każdy może zobaczyć, a potem rozliczyć radnych itp.
8 lipca 2019
+14
-0
Jerzyk   Jacek H widzę ze więcej osób zauważyło to co ja.Mało tego, niektórym radnym przeszkadza i to bardzo że obrady są transmitowane.Po co plebs ma widzieć co się dzieje na sesjach.
5 lipca 2019
+17
-1
Fioletowy  do kingabu   Tak. Za rok mu tez nie udzielą absolutorium i będzie referendum o odwołanie.
Źle to wygląda dla mieszkańców bo oni się nie dogadają.
Najlepiej by było ich wszystkich razem odwołać.
5 lipca 2019
+15
-6
Jacek H  do Jerzyk   Panie Jerzy proszę nie obrażać kobiet. Murias broni swojego zdania. Wyciąga hipokryzję tak jak radnym z Soniny, którzy się obrażają i nawet na uroczystości nie chodzą lub siadają daleko od wójta, pomimo zaproszeń. Czy o to chodzi, żeby tak się kłócić ? po co ta wiejska polityka ?
5 lipca 2019
+13
-21
kingabu   nie wiem czy dobrze doczytałam ale jak za rok nie dostanie znowu wotum to autmatycznie bedzie refernedum o jego odwołanie?
4 lipca 2019
+20
-4
Jerzyk   Hehehe ale ta Murias to wazelina....
3 lipca 2019
+44
-5
Jacek H   Starzy radni od Łozy zaczynają się "mścić" i i nie udzielają absolutorium za 2018 rok sami sobie i poprzedniemu wójtowi.
https://pl.pinterest.com/pin/776448791980443048
3 lipca 2019
+19
-40
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x