Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Jacek Sasin z wizytą w Łańcucie
Lotna premia w Łańcucie
Motocyklista wypadł z drogi
Czy ujęcie wody w Czarnej dla Miasta Łańcuta jest zagrożone?
home > Start > Aktualności > "Osiedle Sikorskiego jest zaniedbane" - mówią mieszkańcy
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.08.06 09:18 | aktualizacja: 2019.08.07 08:56

"Osiedle Sikorskiego jest zaniedbane" - mówią mieszkańcy

Niewykoszona trawa, brak remontów, brak interwencji na apele mieszkańców - to kilka z zastrzeżeń, jakie mają mieszkańcy do Spółdzielni Mieszkaniowej w Łańcucie. Poprosiliśmy o komentarz prezesa Andrzeja Micke.
"Osiedle Sikorskiego jest zaniedbane" - mówią mieszkańcy
"Osiedle Sikorskiego jest zaniedbane" - mówią mieszkańcy

“Jako mieszkańcy osiedla Sikorskiego w Łańcucie jesteśmy zaniepokojeni sytuacją na naszym osiedlu. Oczekujemy, że będziemy tutaj traktowani z należytym szacunkiem, a dobro naszych dzieci będzie stawiane na najwyższym poziomie. Osiedle zwane niegdyś "Manhatanem" dzisiaj sprawia przygnębiające wrażenie, jest coraz bardziej zaniedbane (popękane ściany, połamane podjazdy dla wózków, ubogi w sprzęt dla dzieci plac zabaw od dawna już bardzo zaniedbany). Wszystko to znosiliśmy już bardzo długo ale fakt, że nasze osiedle zaczyna przypominać łąkę i jest totalnie zaniedbane jest dla nas nie do przyjęcia. Wystarczy, że jako jeden z mieszkańców przytoczę następującą sytuację która miała miejsce. Początkiem czerwca po kilkunastu telefonach do Spółdzielni Mieszkaniowej doprosiłem się aby wykosić plac zabaw (czyli fragment osiedlowych trawników) na którym dzieci potykały się już o wystające łodygi wtedy też usłyszałem, że koszenie jest przewidziane raz w miesiącu i zajmuje się tym firma zewnętrzna, z pozoru wszystko ok - kilka dni później owa firma wykosiła pozostały teren. Dzisiaj mamy już początek sierpnia, a od tamtej pory trawniki są nie ruszane. Wykonałem telefon do Spółdzielni z zapytaniem - czy wiadomo kiedy nasze osiedle odwiedzi ktoś z kosiarką bo zaczyna już przypominać łąkę - [...] Jako mieszkańcy płacimy wysokie koszty utrzymania i chcielibyśmy aby ktoś wreszcie zrobił porządek na naszym osiedlu, za co przecież płacimy nasze pieniądze. To nasz dom i chcemy aby był traktowany z szacunkiem, a niestety tak nie jest. My jako mieszkańcy nie mamy żadnej możliwości jakiejkolwiek interwencji, bo zwyczajnie nie mamy się do kogo zwrócić o pomoc. Liczymy na to, że sprawa ta nabierze rozgłosu i skończy się zabawa mieszkańcami a osoba za to odpowiedzialna albo zrezygnuje z pełnionej funkcji albo zacznie działać w interesie mieszkańców a nie własnym. Nie zgadzamy się na to aby być dalej traktowani jako mieszkańcy ostatniej kategorii. Prosimy o pomoc. Zaniepokojeni mieszkańcy." - to jedna z wiadomości jaką dostaliśmy na naszą pocztę od mieszkańców bloków na Osiedlu Sikorskiego.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzeja Micke:

“Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łańcucie kosi trawniki systematycznie 5-6 razy w sezonie. Obecna sytuacja pogodowa związana z bardzo wysokimi temperaturami przy których nisko skoszona trawa wysycha, skłoniły Spółdzielnie do miejscowego koszenia trawników, niemniej trawniki w części placu zabaw osiedla Sikorskiego zostały wykoszone w ubiegłym tygodniu.

Mieszkańcy budynków przy ul. Sikorskiego (o czym informowano ich na ostatnim Walnym Zebraniu w czerwcu 2019 r. ) nie wyrazili zgody na uczestnictwo w projekcie kredytowania ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w Warszawie gdyż z RPO Spółdzielnia została wyłączona do ROFU, który nie przewiduje dofinansowania prac termomodernizacyjnych w budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej.

Możemy dodać, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łańcucie z tegoż programu (funduszu) dociepliła jako pierwsza w województwie Podkarpackim budynki na osiedlu Wyszyńskiego w roku 2018, wyposażając je dodatkowo w ogniwa fotowoltaiczne.

Wobec takiej sytuacji Zarząd podjął decyzję o finansowaniu remontów elewacji budynków oraz ich docieplenie ze środków własnych zgromadzonych przez mieszkańców osiedla Sikorskiego. W roku 2019 docieplona została ściana balkonowa budynku Sikorskiego 2 (w ubiegłych latach docieplono ściany szczytowe, strychy, malowano dachy....)

Reasumując teza stawiana przez respondenta nie jest prawdziwa gdyż Spółdzielnia dba o wszystkie zasoby będące w jej zarządzaniu w ramach posiadania środków w tym również o “osiedle Sikorskiego"." informuje prezes Andrzej Micke

Zdjęcia zostały wykonane w ubiegłym tygodniu

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
"Osiedle Sikorskiego jest zaniedbane" - mówią mieszkańcy, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 7514
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
urojony uzurpator  cała Polska zmaga się z tym problemem, chodzi o podwyżki za śmiecie, wodę... etc. w końcu na zasiłki i inne plusy skądś pieniądze muszą płynąć. Lud chciał PiS, ma PiS. Demokracja.... BTW. fanatykiem PO czy tam KO na szczęście nie jestem.
Jednakże pojawił się artykuł o zarośniętym osiedlu (już nie, bo ładnie został wczoraj wykoszony) to można sobie popuścić wodzę fantazji i zahaczyć o tego burmistrza. Swoją drogą o artykule z rozwiązanym problemem dostawy wody ciebie nagle zabrakło, zbyt nie ma się tam do czego doczepić, nie?
Dziwi mnie to podejście ludzi, ale czego tu oczekiwać skoro płatnik nie wie skąd biorą się pieniądze na te "programy rodzinne", ano właśnie z podwyżek. Gorzej jak ktoś nie chce mieć dzieci i musi tyrać na inne....
Przepraszam z góry za zboczenie z tematu, ale widzę jak użytkownik MGM uaktywnił się po wyborach i swoim dyletanctwem, marudzeniem zaraża innych użytkowników forum
6 sierpnia 2019
+23
-8
Ostatnio dodane komentarze
obywatel GC   problem os Sikorskiego to nic, popatrzcie w swojej okolicy jak wyglądają chodniki, parkingi, przecież trawa jest tam najważniejsza, np parking przy E94/ szpital/ , ul Kochanowskiego, Ulmów, itd , czy Łańcut to miasto turystyczne czy skansen, czy burmistrz wie jak wygląda Łańcut poza centrum, może trzeba przesłać zdjęcia do urzędu lub MZK aby wiedzieli gdzie trzeba coś zrobić
7 sierpnia 2019
+10
-4
Trol  do MGM   Skończ już, to nudne, minimalna w górę, ale wszystko też drożeje. A przerzywasz to jakby była wojna. Taka naturlna kolej rzeczy większe zarobki to większe wydatki. A jak się tak bardzo niepodoba to możesz nie wiem wyjechać np. na Ukraine tam z obecną pensją będziesz bogaty, albo wiem sam wykoś trawę to może zapłącą i dorobisz i spokojnie bd Cię stać na tą dopłatę za te śmieci o których tak płaczesz.
7 sierpnia 2019
+10
-13
urojony uzurpator  do MGM   cała Polska zmaga się z tym problemem, chodzi o podwyżki za śmiecie, wodę... etc. w końcu na zasiłki i inne plusy skądś pieniądze muszą płynąć. Lud chciał PiS, ma PiS. Demokracja.... BTW. fanatykiem PO czy tam KO na szczęście nie jestem.
Jednakże pojawił się artykuł o zarośniętym osiedlu (już nie, bo ładnie został wczoraj wykoszony) to można sobie popuścić wodzę fantazji i zahaczyć o tego burmistrza. Swoją drogą o artykule z rozwiązanym problemem dostawy wody ciebie nagle zabrakło, zbyt nie ma się tam do czego doczepić, nie?
Dziwi mnie to podejście ludzi, ale czego tu oczekiwać skoro płatnik nie wie skąd biorą się pieniądze na te "programy rodzinne", ano właśnie z podwyżek. Gorzej jak ktoś nie chce mieć dzieci i musi tyrać na inne....
Przepraszam z góry za zboczenie z tematu, ale widzę jak użytkownik MGM uaktywnił się po wyborach i swoim dyletanctwem, marudzeniem zaraża innych użytkowników forum
6 sierpnia 2019
+23
-8
MGM   Ale potraficie razem z 'Waszym" - Spółdzielni Burmistrzem podnosić wszystkie możliwe ceny. Podnieśliście już ceny za wodę, ścieki, ciepło, śmiecie. A ludzi gdzie macie, daleko w d.... . A trawy wykosić nie łaska, zaś o swoje apanaże potraficie zadbać, żeby na koncie wszystko grało.
6 sierpnia 2019
+8
-21
adminek   Na Słowacji w mieście Koszyce mają osiedle LUNIK IX
Łańcut ma za to osiedle Sikorskiego :P
6 sierpnia 2019
+5
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x