Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wpadli do rzeki autem i poszli do domu
120 km/h przez miasto
Tragedia w Dąbrówkach, nie żyje 17-latka
Co stało się w nocy w Dąbrówkach?
home > Start > Aktualności > "Alkohol - ograniczona dostępność"
Rozmiar tekstu:
AAA
PODKARPACIE
2019.08.12 09:30 | aktualizacja: 2019.08.12 09:36

"Alkohol - ograniczona dostępność"

Podkarpacka Policja wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie realizuje działania profilaktyczne pod nazwą "Alkohol - ograniczona dostępność". W ramach tej akcji sprawdzane są miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
"Alkohol - ograniczona dostępność"
"Alkohol - ograniczona dostępność"

Alkohol stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi. Niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, źródłem patologii społecznych i przestępczości. Dlatego ważne jest ograniczanie jego dostępności dla osób małoletnich.

Działania "Alkohol - ograniczona dostępność" prowadzone były od 5 do 9 sierpnia przez wszystkie jednostki Policji na terenie całego województwa. Akcja realizowana jest wspólnie z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane są konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

KWP Rzeszów/Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Alkohol - ograniczona dostępność", 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
KWP Rzeszów/Red dodany
 
Odsłon: 8486
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
BabaJaga   Akcja bardzo ładna, ale z takich akcji niewiele wynika. Jak ktoś codziennie sprzedaje czy podaje alkohol nieletnim, to w czasie akcji nie sprzeda albo będzie bardziej czujny na kontrole, ale już na drugi dzień nie ma żadnego problemu. Tak samo jest z piciem alkoholu pod sklepem czy w sklepie. Ta cała profilaktyka to jest fikcja proszę państwa. Każdy doskonale wie, że pod sklepami siedzą tzw. żule i chleją. Każdy też doskonale wie, że jak przyjdzie chwiejący się klient i chce jeszcze "dwa browary", to je bez żadnego problemu dostanie. Ile razy pod sklepami pojawia się policja i wyciąga konsekwencje od pijących i od właściciela sklepu? Gdyby tak faktycznie odbierać pozwolenia, to już mało by zostało, ale nikt nie ma w tym interesu.
12 sierpnia 2019
+10
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x