Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Miała ponad 0,5 promila
37 zakażeń w powiecie, 194 osoby w kwarantannie
Dzieci wjechały wprost pod auto
Ciało mężczyzny w stawie
home > Start > Aktualności > Remonty w szkołach średnich
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.08.21 10:23 | aktualizacja: 2019.08.21 13:37

Remonty w szkołach średnich

W szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki trwają większe lub mniejsze prace remontowe. W 2019 r. Zarząd Powiatu Łańcuckiego przeznaczył znaczne środki finansowe na remonty w trzech największych powiatowych szkołach.
Remonty w szkołach średnich
Remonty w szkołach średnich

W budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie przy ul. Mickiewicza 3 prowadzone są największe prace remontowe. Nad całą "starą" częścią szkoły modernizowana jest 90-letnia więźba dachowa oraz wymieniana uszkodzona i skorodowana blacha. Równocześnie na budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie prowadzone są też prace na wysokościach, których celem jest oprócz remontu dachu adaptacja poddasza na pomieszczenia użytkowe dla I LO i Poradni.

W Zespole Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie przy ul. Grunwaldzkiej 11 prowadzony jest remont pokoju nauczycielskiego, pomieszczeń biblioteki i czytelni. W ramach remontu wykonywana jest renowacja i wymiana parkietu, modernizacja instalacji elektrycznej i sieci komputerowej, malowanie ścian w południowej części szkoły. Po remoncie sale te zostaną wyposażone w nowe meble i regały niezbędne do magazynowania książek w bibliotece.

W budynku Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie przy ul. Podzwierzyniec 41 została wymieniona stolarka drzwiowa na korytarzu pierwszego piętra. Zaadaptowano także część pomieszczenia czytelni szkolnej na pracownię komputerową. Przeprowadzane remonty w szkołach i Poradni mają na celu poprawę stanu technicznego infrastruktury służącej edukacji uczniów i stworzenie lepszego komfortu pracy dla nauczycieli i pracowników oświaty.

K. Kania/Powiat/Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Remonty w szkołach średnich, 4.6667 out of 5 based on 3 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
K. Kania/Powiat/Red dodany
 
Odsłon: 4376
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Ghost  W gminie Łańcut wójt się pogubił i dopiero zaczyna remonty w szkołach. W SP w Wysokiej w połowie sierpnia rozpoczęto remont sali gimnastycznej, bo jak chwalił sie wójt "ze względu na problemy ze znalezieniem wykonawcy prace ruszyły później niż planowaliśmy i niestety nie uda się ich zakończyć przed 1 września".
Jeszcze większe kłopoty zafundował wójt rodzicom dzieci przedszkolnych w Kraczkowej. Na wiosnę przeprowadzono rekrutacje do dodatkowego oddziału Przedszkola w Kraczkowej, oddział został utworzony lecz nie wiadomo gdzie i w jakiej sali będą prowadzone zajęcia. Wójt zapewniał, że prace remontowe ruszą jeszcze w lipcu. Jak zawsze w przypadku J.Czarnoty na obietnicach się skończyło. Dopiero 14 sierpnia 2019 zastępca wójta podpisał specyfikację przetargową na wyłonienie wykonawcy robót - termin składania ofert UWAGA - do 29 sierpnia 2019. Koniec robót zaplanowano na 30 września 2019 Zapewne 2 września rodzice przyprowadzą swoje dzieci do nowego oddziału, a tam zamiast nauczycieli będą pod opieką murarzy, tynkarzy i hydraulików - ot taka "aktywna gmina". Chyba że znowu pojawią się problemy z wyłonieniem wykonawcy, wówczas ani budowlańców ani nowego oddzaiłu nie będzie. Oczywiście złosc rodziców skierowana zostanie na Bogu ducha winną panią dyrektor przedszkola, bo wójt zajęty będzie jak zawsze swoja autopromocją na fb.
O nowym Przedszkolu w Albigowej mieszkańcy powoli zapominają. Po tym jak wójt na wiosnę br. zablokował projekt budowy przedszkola w systemie tradycyjnym murowanym, chcąc go zastąpić budynkiem szkieletowym, pieniadze zabezpieczone na budowę zostały przesunięte na inne cele. Tymczasem obecne przedszkole już dwukrotnie w tym roku zostało zalane i trzeba było wydawać pieniądze na remont. Widać wójt woli remontować stare zamiast budować nowe.
To tylko niektóre przykłady działalności wójta i jego ekipy. Gołym okiem widać, że chłopak nie radzi sobie na tym stanowisku i że prawdziwe decyzje go przerastają. Nadal chwali sie ozdabianiem przystanków, szukaniem rodzin dla kotków i promocją radnych z "aktywnej gminy". Pozbył sie doświadczonych i cenionych pracowników i klopoty pojawiają się jak grzyby po deszczu. A to dopiero początek nowego roku szkolnego i nowych wyzwań.
W innych samorządach przewidziano odpowiednie terminy tak by roboty remontowe rozpoczynać na początku wakacji a nie pod koniec wakacji ogłaszac dopiero przetargi. Tymczasem mieszkańcy gminy Łańcut mogą podziwić podróże swojego wójta po Afrycei fotki robione na festynach i dożynkach. Władza się bawi licząc, ze ciemny lud to kupi. SZKODA GMINY I MIESZKAŃCÓW.
25 sierpnia 2019
+19
-3
Ghost  Na ostatniej sesji RGŁ (5.08.2019) radni i mieszkańcy gminy Łańcut w kwestii remontów zostali wprowadzeni w błąd.
Kiedy padło pytanie o remont szkoły w Wysokiej, to z ust radnego można się dowiedzieć, że remont miał sie rozpocząć 15 lipca br. a w dniu sesji (3 tyg później) jeszcze nie było wykonawcy. Nowy dyr. Centr. Oświaty pan Dudek świadomie lub z niewiedzy skłamał mówiąc że nie wie o specyfikacji i o terminach bo specyfikacje przygotowywała pani dyrektor. W każdym samorządzie specyfikacje remontowo-budowlane przygotowywane są w urzędach gmin (powiatów) bo tam zatrudnieni są inspektorzy od robót budowlanych, którzy wiedzą jak specyfikacje przygotowywać. Z pewnością dyrektorzy współpracują ale nie przygotowują specyfikacji. Jeśli nowy dyrektor CO tego nie wie, to nie powinien kłamać. A już skadalem jest tolerowanie tak dużych opóźnień (1 miesiąc) w rozpoczęciu remontu szkoły.
Jeszcze lepszy w "mijaniu się z prawdą" był z-ca wójta pan Hubert, odpowiadający na pytanie o remont przedszkola w Kraczkowej (polecam odsłuchać sesję 44 min 40 sek): "Czynimy starania żeby jak najszybciej rozpocząć już tą inwestycję ale nie została ona rozpoczęta nie z przyczyn tak jakby urzędu tylko po stronie zewnętrznej". Niespełna dwa tygodnie później pan Hubert w imieniu urzędu podpisuje specyfikację przetargową, o której wspomniano niżej. Zakładane opóźnienienie to nie dwa tygodnie a miesiąc; jakie będzie rzeczywiste - czas pokaże. Z pewnością w tym przypadku nie ma żadnej przyczyny zewnętrznej. Skoro na wiosnę przeprowadzono rekrutacje do dodatkowego oddziału, to było przynajmniej pół roku na przygotowywanie specyfikacji. 3 lipca wójt podpisał umowę na dofinansowanie projektu i jak zapewniał "prace adaptacyjne w Domu Ludowym w Kraczkowej rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu (lipcu)". Na jakiej podstawie wójt zapewniał o tak szybkim remoncie, kiedy nic nie było gotowe - nie było ani specyfikacji ani ogłoszenia o przetargu?
To są właśnie przykłady jak Wójt i jego nowa ekipa oszukują mieszkańców i nie radzą sobie w tak ważnych sprawach. Może tych opóźnień nie było by gdyby panowie punktualnie przychodzili do pracy? Aż cisną się na usta słowa samego pana Huberta: "Po co pan tu przyszedł?"...
28 sierpnia 2019
+14
-2
Ostatnio dodane komentarze
Jarema  do obywatel GC   Czytaj ze zrozumieniem co Ghost pisze. Właśnie radni na sesji w ramach kontroli poczynań wójta zaczeli pytać o remonty i wyszło szydło z worka - remontów brak. Swoją drogą o przedszkole w Kraczkowej zapytał tylko przewodniczący Dąbek, a dwie radne od Kubusia nawet się nie zająknęły.
1 września 2019
+5
-2
obywatel GC   wszystko co piszesz jest prawdą, tylko kto ma większość w radzie, stara ekipa, to nie wójt zatwierdza plan zagospodarowania tylko komisje i rada, więc gdzie była kontrola poczynań wójta i jego zastępcy w realizacji zadań?
29 sierpnia 2019
+4
-6
Ghost  do obywatel GC   Na ostatniej sesji RGŁ (5.08.2019) radni i mieszkańcy gminy Łańcut w kwestii remontów zostali wprowadzeni w błąd.
Kiedy padło pytanie o remont szkoły w Wysokiej, to z ust radnego można się dowiedzieć, że remont miał sie rozpocząć 15 lipca br. a w dniu sesji (3 tyg później) jeszcze nie było wykonawcy. Nowy dyr. Centr. Oświaty pan Dudek świadomie lub z niewiedzy skłamał mówiąc że nie wie o specyfikacji i o terminach bo specyfikacje przygotowywała pani dyrektor. W każdym samorządzie specyfikacje remontowo-budowlane przygotowywane są w urzędach gmin (powiatów) bo tam zatrudnieni są inspektorzy od robót budowlanych, którzy wiedzą jak specyfikacje przygotowywać. Z pewnością dyrektorzy współpracują ale nie przygotowują specyfikacji. Jeśli nowy dyrektor CO tego nie wie, to nie powinien kłamać. A już skadalem jest tolerowanie tak dużych opóźnień (1 miesiąc) w rozpoczęciu remontu szkoły.
Jeszcze lepszy w "mijaniu się z prawdą" był z-ca wójta pan Hubert, odpowiadający na pytanie o remont przedszkola w Kraczkowej (polecam odsłuchać sesję 44 min 40 sek): "Czynimy starania żeby jak najszybciej rozpocząć już tą inwestycję ale nie została ona rozpoczęta nie z przyczyn tak jakby urzędu tylko po stronie zewnętrznej". Niespełna dwa tygodnie później pan Hubert w imieniu urzędu podpisuje specyfikację przetargową, o której wspomniano niżej. Zakładane opóźnienienie to nie dwa tygodnie a miesiąc; jakie będzie rzeczywiste - czas pokaże. Z pewnością w tym przypadku nie ma żadnej przyczyny zewnętrznej. Skoro na wiosnę przeprowadzono rekrutacje do dodatkowego oddziału, to było przynajmniej pół roku na przygotowywanie specyfikacji. 3 lipca wójt podpisał umowę na dofinansowanie projektu i jak zapewniał "prace adaptacyjne w Domu Ludowym w Kraczkowej rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu (lipcu)". Na jakiej podstawie wójt zapewniał o tak szybkim remoncie, kiedy nic nie było gotowe - nie było ani specyfikacji ani ogłoszenia o przetargu?
To są właśnie przykłady jak Wójt i jego nowa ekipa oszukują mieszkańców i nie radzą sobie w tak ważnych sprawach. Może tych opóźnień nie było by gdyby panowie punktualnie przychodzili do pracy? Aż cisną się na usta słowa samego pana Huberta: "Po co pan tu przyszedł?"...
28 sierpnia 2019
+14
-2
obywatel GC   przecież wszystkie sprawy związane z remontami w gminie były omawiane na sesji, na której byli obecni radni, więc nie rozumiem skąd ten tekst, kadencja wójta trwa 5 lat
27 sierpnia 2019
+2
-4
Ghost   W gminie Łańcut wójt się pogubił i dopiero zaczyna remonty w szkołach. W SP w Wysokiej w połowie sierpnia rozpoczęto remont sali gimnastycznej, bo jak chwalił sie wójt "ze względu na problemy ze znalezieniem wykonawcy prace ruszyły później niż planowaliśmy i niestety nie uda się ich zakończyć przed 1 września".
Jeszcze większe kłopoty zafundował wójt rodzicom dzieci przedszkolnych w Kraczkowej. Na wiosnę przeprowadzono rekrutacje do dodatkowego oddziału Przedszkola w Kraczkowej, oddział został utworzony lecz nie wiadomo gdzie i w jakiej sali będą prowadzone zajęcia. Wójt zapewniał, że prace remontowe ruszą jeszcze w lipcu. Jak zawsze w przypadku J.Czarnoty na obietnicach się skończyło. Dopiero 14 sierpnia 2019 zastępca wójta podpisał specyfikację przetargową na wyłonienie wykonawcy robót - termin składania ofert UWAGA - do 29 sierpnia 2019. Koniec robót zaplanowano na 30 września 2019 Zapewne 2 września rodzice przyprowadzą swoje dzieci do nowego oddziału, a tam zamiast nauczycieli będą pod opieką murarzy, tynkarzy i hydraulików - ot taka "aktywna gmina". Chyba że znowu pojawią się problemy z wyłonieniem wykonawcy, wówczas ani budowlańców ani nowego oddzaiłu nie będzie. Oczywiście złosc rodziców skierowana zostanie na Bogu ducha winną panią dyrektor przedszkola, bo wójt zajęty będzie jak zawsze swoja autopromocją na fb.
O nowym Przedszkolu w Albigowej mieszkańcy powoli zapominają. Po tym jak wójt na wiosnę br. zablokował projekt budowy przedszkola w systemie tradycyjnym murowanym, chcąc go zastąpić budynkiem szkieletowym, pieniadze zabezpieczone na budowę zostały przesunięte na inne cele. Tymczasem obecne przedszkole już dwukrotnie w tym roku zostało zalane i trzeba było wydawać pieniądze na remont. Widać wójt woli remontować stare zamiast budować nowe.
To tylko niektóre przykłady działalności wójta i jego ekipy. Gołym okiem widać, że chłopak nie radzi sobie na tym stanowisku i że prawdziwe decyzje go przerastają. Nadal chwali sie ozdabianiem przystanków, szukaniem rodzin dla kotków i promocją radnych z "aktywnej gminy". Pozbył sie doświadczonych i cenionych pracowników i klopoty pojawiają się jak grzyby po deszczu. A to dopiero początek nowego roku szkolnego i nowych wyzwań.
W innych samorządach przewidziano odpowiednie terminy tak by roboty remontowe rozpoczynać na początku wakacji a nie pod koniec wakacji ogłaszac dopiero przetargi. Tymczasem mieszkańcy gminy Łańcut mogą podziwić podróże swojego wójta po Afrycei fotki robione na festynach i dożynkach. Władza się bawi licząc, ze ciemny lud to kupi. SZKODA GMINY I MIESZKAŃCÓW.
25 sierpnia 2019
+19
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x