Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny finał poszukiwań
Zaginęła 24-latka[AKTUALIZACJA]
Grzegorz B. zatrzymany w sprawie zabójstwa
Restauracja McDonald's już otwarta!
home > Start > Aktualności > Nowy most w Czarnej otwarty
Rozmiar tekstu:
AAA
CZARNA
2019.09.23 14:20 | aktualizacja: 2019.09.23 14:40

Nowy most w Czarnej otwarty

Most zastąpił wysłużoną konstrukcję, która ze względu na niewystarczającą nośność i parametry geometryczne nie odpowiadała obowiązującym wymogom i potrzebom transportowym. Przeprawa została wybudowana w zmienionej lokalizacji i wraz z dojazdami tworzy nowy odcinek drogi wojewódzkiej DW881.
Nowy most w Czarnej otwarty
Nowy most w Czarnej otwarty

- Nie tak dawno wbijaliśmy symboliczną łopatę pod tę inwestycję, pod ten most, a już dzisiaj możemy spokojnie oddać go do właściwej eksploatacji. Ważne są autostrady, drogi szybkiego ruchu, ale równie ważne są takie lokalne szlaki - mówił marszałek Władysław Ortyl, dodając, że przy takich zadaniach liczy się dobra współpraca samorządów i instytucji.

W imieniu parlamentarzystów obecnych na otwarciu głos zabrał poseł Kazimierz Gołojuch:

- Inwestycja ta była oczekiwana od ponad 30 lat. Nie tylko mieszkańcy Czarnej, powiatu łańcuckiego, ale wszyscy poruszający się drogą Łańcut-Sokołów - marzyli o tym, żeby bezpiecznie z odpowiednim tonażem przejechać przez most w Czarnej.

- Ten most, dzięki temu, że ma dobrą nośność, daje możliwość szybkiego poruszania się pomiędzy centrum województwa, a jego wschodnią częścią. Gratuluję panie marszałku niezwykle ważnej inwestycji - mówiła wojewoda Ewa Leniart.

- Dziękuję za wszystkie inwestycje w powiecie, za tyle dobra, które się wydarzyło dzięki udanej współpracy - podkreślał Adam Krzysztoń starosta łańcucki.

- To co było marzeniem, stało się faktem. Kilka lat temu nikt nie liczył, że tak piękny most będzie w tak krótkim okresie czasu zaprojektowany, wykonany i oddany do użytku - mówił Edward Dobrzański, wójt gminy Czarna.

Powstały most prowadzi drogę wojewódzką 881 przez rzekę Wisłok. Posiada jezdnię o szerokości 7 metrów, a także obustronne ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszego o szerokości prawie 3 metrów. Bezpieczeństwo na obiekcie zwiększają balustrady i bariery ochronne. Wybudowany obiekt jest także oświetlony.

Podstawowe parametry techniczne mostu:

  • Nośność: klasa "A", tj. 50 ton,
  • Długość całkowita: 166,60 m,
  • Szerokość całkowita pomostu: 16,20 m,
  • Szerokość jezdni: 2x3,00 m,
  • Szerokość ciągów pieszo-rowerowych: 2x2,90 m.

Budowa przeprawy na Wisłoku to jedno z zadań wchodzących w zakres większego projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość robót wyniosła prawie 25 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO to prawie 21 mln zł. Inwestorem było Województwo Podkarpackie - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, a budowę realizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "BANIMEX" i AZI-BUD.

W uroczystym otwarciu inwestycji, która odbyła się 23 września, uczestniczyli: parlamentarzyści: Halina Szydełko, Wojciech Buczak, Mieczysław Miazga, Kazimierz Gołojuch, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, wójt gminy Czarna Edward Dobrzański oraz przedstawiciele okolicznych samorządów. Samorząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Ewa Draus. Na otwarcie przyszły także dzieci i młodzież z miejscowej szkoły.

Monika Konopka
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Nowy most w Czarnej otwarty, 1.0000 out of 5 based on 1 ratings
Monika Konopka dodany
 
Odsłon: 8219
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BabaJaga  Ze zdjęć wynika, że ludziom znudziły się już takie widowiska. Gdyby nie "przypędzone" ze szkoły dzieci, to tych przemówień nie miałby kto słuchać. Może przedstawiciele władzy różnych szczebli chcą się dowartościować, biorąc udział w takich teatrzykach, ale mieszkańcom, jak widać, nie jest to do niczego potrzebne. Niektórzy to już chyba mają odciski od nożyczek.
Oczywiście bardzo się wszyscy cieszymy, że wybudowano nowy most.
25 września 2019
+16
-1
adminek  Most bardzo ładny trzeba przyznać.
Wszystkie te otwarcia, uroczystości są dla urzędników oraz księży. Ręka rękę myje.
Wszystko to jest organizowane za pieniądze podatników.
26 września 2019
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
Os Sikorskiego   Most super, ale dla rowerzystów tragedia. Przepisami jesteśmy zmuszeni do korzystania z ciągów pieszo-rowerowych, ale umiejscowienie wjazdów i zjazdów na ciągi jest tak kiepskie, że trzeba rowerem zawracać o 180 stopni, żeby się tam znaleźć :| Nie chcę jako rowerzysta nikomu przeszkadzać na jezdni, ale tu po prostu nie da się normalnie wjechać na ścieżkę. A wystarczy zobaczyć jak to rozwiązane na moście w Łukawcu, gdzie bez problemu praktycznie bez zwalniania można wskoczyć na ścieżkę rowerową.
1 października 2019
+3
-0
adminek   Most bardzo ładny trzeba przyznać.
Wszystkie te otwarcia, uroczystości są dla urzędników oraz księży. Ręka rękę myje.
Wszystko to jest organizowane za pieniądze podatników.
26 września 2019
+12
-0
BabaJaga   Ze zdjęć wynika, że ludziom znudziły się już takie widowiska. Gdyby nie "przypędzone" ze szkoły dzieci, to tych przemówień nie miałby kto słuchać. Może przedstawiciele władzy różnych szczebli chcą się dowartościować, biorąc udział w takich teatrzykach, ale mieszkańcom, jak widać, nie jest to do niczego potrzebne. Niektórzy to już chyba mają odciski od nożyczek.
Oczywiście bardzo się wszyscy cieszymy, że wybudowano nowy most.
25 września 2019
+16
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x