Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
37 zakażeń w powiecie, 194 osoby w kwarantannie
Ciało mężczyzny w stawie
Dzieci wjechały wprost pod auto
Uciekinier usłyszał zarzuty
home > Start > Aktualności > NIE dla wypadków na DK94
Rozmiar tekstu:
AAA
KRACZKOWA
2019.10.07 12:21 | aktualizacja: 2019.10.07 12:30

NIE dla wypadków na DK94

Dziś w Kraczkowej przy drodze krajowej 94 odbyła się konferencja prasowa, gdzie zainicjowano akcję skierowaną do kierowców "Jedź ostrożniej - NIE dla wypadków na drodze krajowej DK94 w Kraczkowej" wraz z apelem do zarządcy drogi nad pracami poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowniu z drogą powiatową.
NIE dla wypadków na DK94
NIE dla wypadków na DK94

-W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy doszło tutaj do co najmniej 13 groźnych wypadków. Kierowcy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej zderzają się z pojazdami, których kierowcy z nadmierną prędkością pędzą w kierunku Łańcuta jadąc od strony Rzeszowa. Chcemy uczulić kierowców by jeździli wolniej, bezpieczniej i jednocześnie apelujemy do GDDKiA o podjęcie działań by rozwiązać problem poprzez budowę ronda, instalację sygnalizacji świetlnej lub rozważenie instalacji fotoradaru. Reprezentując mieszkańców w samorządzie gminnymi i powiatowym, a jednocześnie działając na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów Mieszkańców inicjujemy akcję "Jedź ostrożniej - NIE dla wypadków na drodze krajowej DK94 w Kraczkowej" i będziemy chcieli wykorzystać wszystkie dostępne formy działań by nie dochodziło na tym skrzyżowaniu do wypadków. W związku z tym, że Zarządca drogi ograniczył działania jedynie do zmiany orientacji ruchu poprzez zwężenie jezdni z dwóch pasów do jednego i wykonanie pasa do skrętu w prawo w drogę powiatową, widzimy konieczność zwołania przez GDDKiA komisji terenowej w celu dokonania ponownej oceny bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu, ponieważ dotychczasowe działania Zarządcy drogi nie przyniosły efektów. Apelujemy do Wszystkich kierowców, którzy jeżdżą przez Kraczkową i korzystają z drogi krajowej DK94 o zachowywanie ostrożności i bezpieczeństwo na tym odcinku drogi, ponieważ pomimo zmiany ruchu w tym miejscu dochodzi tutaj groźnych zdarzeń nawet dwa razy w ciągu jednego dnia. Zdarzenia, które miały miejsce 1 i 2 października, w których doszło do kolizji TIRA z autem terenowym mogło mieć dramatyczne skutki i cudem nie doszło do tragedii. Dla Mieszkańców Kraczkowej uciążliwością jest to, że nasze lokalne drogi stały się objazdami i za każdym razem kierowcy "pędzą" przez Kraczkową omijając korki spowodowane wypadkami DK94- można przeczytać w komunikacie

Budowa ronda, instalacji świetlnej lub fotoradaru?

W celu rozwiązania problemu, który Państwu przedstawiliśmy zwróciliśmy się i w najbliższych dniach będziemy w dalszym ciągu kierować do wszystkich parlamentarzystów, instytucji publicznych, władz lokalnych, służb i wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pisma, w których zaapelujemy o podjęcie szybkich działań służących rozwiązaniu problemy groźnych wypadków na skrzyżowaniu poprzez budowę ronda, instalację sygnalizacji świetlnej lub rozważenie instalacji fotoradaru - tak brzmi dalsza cześć komunikatu organizatorów akcji

Inicjatorami akcji są działacze lokalni i samorządowcy ze Stowarzyszenia Rozwoju Kulturalno-Gospodarczego wsi Kraczkowa - Paweł Dąbek - Przewodniczący Rady Gminy Łańcut oraz Paweł Skoczowski - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego.

W dzisiejszej konferencji udział wzięła poseł Krystyna Wróblewska, która zapewniła, że jeszcze w tym tygodniu podejmie interwencję w GDDKiA, tak aby instytucja ta niezwłocznie zajęła się poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Kraczkowej zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
NIE dla wypadków na DK94, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 9477
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BabaJaga  Rozwiązania zastosowane w Kraczkowej aż proszą się o kolejne wypadki. Niestety jeśli z drogi krajowej robi się ulicę dla mieszkańców to tak to się kończy. Zrobienie zwężenia do jednego pasa nie odnosi zamierzonych skutków, bo to nie rozładowuje ruchu tylko jeszcze go kumuluje. Należy skutecznie rozdzielić pasy ruchy z przeciwnych kierunków, zrobić prawoskręty, lewoskręty i wyjazdy w prawo i w lewo przy zachowaniu dwóch pasów do jazdy na wprost i problem zniknie. Niestety na to trzeba terenu i pieniędzy. Najtaniej jest wybudować progi zwalniające, ale niech mieszkańcy nie narzekają później, że jest hałas i smród, bo tiry hamują i ruszają. Można też zamknąć drogę i wypadków nie będzie.
7 października 2019
+31
-5
Ostatnio dodane komentarze
kingabu  do bonifacy   rond na dk94 bedzie 5 a co do wiaduktu czy tunelu to nie podjęto jeszcze decycji co ma byc pokaz zrodło twojej info?
9 października 2019
+4
-0
bonifacy   Niestety ale ma być wiadukt ze 150m z boku i do tego po 2-3 ronda z każdej strony :):):) kto za te ronda tyle kasy sobie nabija ! to samo będzie na DK94 ile tam tych rond bedzie koło 10 ? :):)
8 października 2019
+1
-2
oliwkowy kogut   najlepiej wykopać tunel i było by po problemie.nie trzeba prawoskrętó czy lewoskrętów.głowną trasę puścić pod ziemią i po ptokach
8 października 2019
+1
-0
BabaJaga   Rozwiązania zastosowane w Kraczkowej aż proszą się o kolejne wypadki. Niestety jeśli z drogi krajowej robi się ulicę dla mieszkańców to tak to się kończy. Zrobienie zwężenia do jednego pasa nie odnosi zamierzonych skutków, bo to nie rozładowuje ruchu tylko jeszcze go kumuluje. Należy skutecznie rozdzielić pasy ruchy z przeciwnych kierunków, zrobić prawoskręty, lewoskręty i wyjazdy w prawo i w lewo przy zachowaniu dwóch pasów do jazdy na wprost i problem zniknie. Niestety na to trzeba terenu i pieniędzy. Najtaniej jest wybudować progi zwalniające, ale niech mieszkańcy nie narzekają później, że jest hałas i smród, bo tiry hamują i ruszają. Można też zamknąć drogę i wypadków nie będzie.
7 października 2019
+31
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x