Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Rabunek w Kraczkowej
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Skończyło się na mandacie i punktach
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.10.24 11:27

Skończyło się na mandacie i punktach

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj rano przed jedną z łańcuckich szkół. 35-latka kierująca mazdą, omal nie potrąciła przechodzących przez przejście dla pieszych uczniów. Kobieta ominęła inny pojazd, który zatrzymał się przed pasami aby przepuścić pieszych.
Skończyło się na mandacie i punktach
Skończyło się na mandacie i punktach

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 8. Przed oznakowanym przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód, aby przepuścić idące do szkoły dzieci. Gdy uczniowie znajdowali się na pasach, kobieta kierująca mazdą ominęła pojazd stojący przed przejściem i z dużą prędkością przejechał obok dzieci.

O całym zdarzeniu jeden z rodziców powiadomił dyrekcję szkoły, która przekazała informację policji. Funkcjonariusze szybko ustali tożsamość kierującej mazdą, którą okazała się 35-letnia mieszkanka naszego powiatu. Kobieta została ukarana przez policjantów mandatem oraz punktami karnymi.

Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Zabronione jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, jak również omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się, w celu ustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Jednocześnie Policja apeluje do rodziców, którzy samochodami przywożą dzieci do szkoły, aby zatrzymywali pojazdy w miejscach do tego wyznaczonych. Nieprawidłowo parkując, czy zatrzymując samochód przed szkołą, ograniczamy widoczność i utrudniamy ruch zarówno innym kierującym, jak i pieszym. Tym samym stwarzamy zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla dzieci idących do szkoły.

KPP Łańcut/Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Skończyło się na mandacie i punktach, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
KPP Łańcut/Red dodany
 
Odsłon: 13271
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PiotrN   Cytowany artykuł w praktyce odnosi się do kolizji drogowej. W tym przypadku nie doszło do kontaktu fizycznego między pieszym a pojazdem. Poza tym o zakazie prowadzenia pojazdów w § 3 orzeka sąd nie policja. Ja też jestem za tym, żeby za takie wykroczenia zabierać uprawnienia. Ale niestety nie jest to takie proste, bo o zatrzymanym przez policjanta dokumencie itak decyduje później sąd.
25 października 2019
+4
-1
Miron  do PiotrN   Bardzo proszę. Prawo o ruchu drogowym:
Art. 86. § 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,podlega karze grzywny.
§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało, a nagłośnienie tematu sprzyja refleksji dla tej kobiety, dla mnie czy dla Ciebie. Gdyby Twoje dzieci szły przez pasy w tym przypadku, to sądzę, że byś żądał zastosowania § 3. Dlatego nie jest źle, że tylko punkty i mandat.
25 października 2019
+8
-1
PiotrN  do Miron   Jak to takie proste to podaj podstawę prawną, która pozwala policjantowi w tym wypadku zatrzymać prawo jazdy.
25 października 2019
+1
-3
Miron   A na takiej, że jest monitoring i widać zachowanie kierowcy. Proste. Można się zapomnieć, ale wyprzedzanie samochodu stojącego przed przejściem dla pieszych jest próbą morderstwa osób trzecich. Należy się cieszyć, że sytuacja skończyła się tylko mandatem i punktami karnymi, a nie dramatem tej kobiety i dzieci idących do szkoły. Ta kobieta i kasę i punkty przeboli, a po czasie zapomni. Gdyby ktoś zginął trauma zostaje na całe życie.
24 października 2019
+7
-4
PiotrN  do ania1111   A na jakiej podstawie policjanci mieli tej kobiecie zabrać prawo jazdy?
24 października 2019
+4
-4
ania1111   prawo jazdy zabrac, musiała pewnie policjantom...
24 października 2019
+2
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x