Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Miała ponad 0,5 promila
37 zakażeń w powiecie, 194 osoby w kwarantannie
Dzieci wjechały wprost pod auto
Ciało mężczyzny w stawie
home > Start > Aktualności > SPP od czwartku
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.11.19 16:07

SPP od czwartku

Od godziny 8:00 w czwartek (21.11.2019) zacznie w Łańcucie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania.
SPP od czwartku
SPP od czwartku

Lokalizacje parkomatów alfabetycznie ulicami:

 • Parkomat NR L1 Danielewicza
 • Parkomat NR L4 Farna
 • Parkomat NR L16 Farna
 • Parkomat NR L22 Kościuszki (Parking I MDK)
 • Parkomat NR L25 Kościuszki (Parking III CKMŁ)
 • Parkomat NR L2 Kowalska
 • Parkomat NR L3 Ottona z Pilczy
 • Parkomat NR L5 Paderewskiego
 • Parkomat NR L6 Plac Sobieskiego
 • Parkomat NR L7 Plac Sobieskiego
 • Parkomat NR L8 Plac Sobieskiego
 • Parkomat NR L9 Plac Sobieskiego
 • Parkomat NR L10 Plac Sobieskiego
 • Parkomat NR L11 Plac Sobieskiego
 • Parkomat NR L13 Rejtana
 • Parkomat NR L14 Rynek
 • Parkomat NR L15 Rynek
 • Parkomat NR L23 Rynek Parking II
 • Parkomat NR L17 Rzeźnicza
 • Parkomat NR L18 Rzeźnicza
 • Parkomat NR L24 Rzeźnicza
 • Parkomat NR L12 Sokoła
 • Parkomat NR L19 Sokoła
 • Parkomat NR L20 Zamkowa
 • Parkomat NR L21 Zamkowa

W parkomatach możemy dokonywać płatności gotówką w nominałach 5, 2, 1, 0,50, 0,20 oraz 0,10 PLN oraz zbliżeniowo.

Opłaty:

1-wsza godz. kosztuje 2 zł

2-ga godz. kosztuje 2,40 zł

3-cia godz. kosztuje 2,80 zł

4-ta i każda kolejna godz. kosztuje 2 zł

Z opłat parkingowych zwolnione są pojazdy osób niepełnosprawnych, pojazdy służb miejskich, pojazdy uprzywilejowane oraz samochody elektryczne. Parkomaty nie wydają reszty. Brak opłaty parkingowej skutkuje wystawieniem zawiadomienia o naliczeniu opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł.

Opłata dodatkowa jest płatna na następujących zasadach:

1 - 20 zł w dniu naliczenia opłaty

2 - 30 zł w ciągu 7 dni od daty naliczenia opłaty

3 - 50 zł po 7 dniach od daty naliczenia opłaty

Nie uregulowana opłata dodatkowa będzie egzekwowana od właściciela pojazdu w trybie administracyjnym.

UWAGA! Bardzo prosimy kierowców o dostosowywanie sposobu parkowania do nowych oznaczeń. Szczególną uwagę prosimy zwracać na ulicach gdzie nastąpiła zmiana sposobu parkowania z prostopadłego lub skośnego na równoległy. Na ul. Zamkowej zmianie uległa strona parkowania z lewej skośnej na prawą równoległą. Na ulicy Ottona z Pilczy istnieje możliwość parkowania wyłącznie po prawej stronie jezdni.

Również w czwartek zostanie uruchomione biuro strefy, które zostało zlokalizowane w budynku Centrum Komunikacji Miasta Łańcuta przy ul. Kościuszki 17 A  - obok kas PKS Leżajsk.

Od czwartku w biurze strefy oraz na stronie internetowej BIP MZB Łańcut pod adresem http://mzb.lancut.biuletyn.net dostępne będą do pobrania wnioski abonamentowe dla mieszkańca strefy oraz wszystkich, którzy będą zainteresowani wykupieniem abonamentu zwykłego, komercyjnego lub dla pojazdu elektrycznego.

lancut.pl
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
SPP od czwartku, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
lancut.pl dodany
 
Odsłon: 21228
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
andyla  Pięknie nam to władze miejskie urządzają. Pasy białe malują, szkoda tylko że na dziurawym i nierównym asfalcie. Ale co tam, ważne by kasa była.
19 listopada 2019
+52
-8
BabaJaga  Czyli będąc mieszkańcem muszę w czwartek rano zapłacić opłatę w prakomacie? Abonament będę mógł sobie wykupić dopiero w uruchomionym od czwartku biurze, ale przecież o 8 rano wszyscy mieszkańcy abonamentów nie wykupią żeby do 8:10 włożyć karteczkę za szybę.
Gratulacje dla ignoranta co zaprojektował nowy model parkowania zmieniając ze skośnego na równoległe. Niewątpliwie dzięki temu zwiększyła się ilość miejsc parkingowych. ;-)
20 listopada 2019
+32
-7
Wiktor Max  Dzwoniłem do MZK i rozmawiałem z pracownikiem. Nic oprócz uchwały rady miasta nie mają do wymuszania myta czyli "pobierania opłat za parkowanie". Na bip też nic się nie ukazało, a w Powiatowym Nadzorze Budowlanym nic im nie zgłaszał. A u konserwatora na pozwolenie czeka się kilka miesięcy nie mówiąc o teczce potrzebnych dokumentów. Chwali się na mieście Starostę i radnego Damiana, że drogi powiatowe są wolne od myta. Podzielam zdanie radnego, że handel w centrum miasta straci, a zyska poza strefą. Podzielam zdanie kolegi, ze gdyby Pan bu-mistrz wpisał obecne osiągnięcia w ulotkach do kampanii wyborczej - nie wszedł by do 2 tury. Podpisałem wniosek o imię osiedla JPII. Słyszę kampanie developera w radiu i rozmawiałem o tym z pracownikiem developera, ale jak się ma zobowiązania, a nazwa kosztuje. Dla władzy liczy się kasa, a nie słowo mieszkańca. Zróbcie konsultacje społeczne , takie jak w 2014, a potem coś wprowadzajcie.
20 listopada 2019
+26
-10
Ostatnio dodane komentarze
G  do Michael   Dokładnie !
Część znaków komunikuje nam o płatnej strefie i konieczności opłaty w parkometrze a częśc jedynie o PARKINGU !!!
Coś mi się zdaje, że jest to cleowe działanie aby Ci co wiedzą mogli parkować za darmo
np. kilka miejsc parkingowych wydzielonych z postoju TAXI
26 listopada 2019
+1
-2
vanish  do kingabu   coś mi się wydaje że tego posta pisała ta radna co wręczała kwiatki buu-mistrowi na ostatniej sesji
22 listopada 2019
+8
-6
kingabu   Ta strefa to coś pięknego, wczoraj czułam się jak królowa Bona, zero szukania miejsca zaparkowałam pod samymi drzwiami urzedu, fakt fatkem tam akurat parkometr nie działał ale obok Asi tak pobrałam bilet załatwiłam co chciałam i potem jescze autkiem pod apteke koło fary tez pod same prawie pod same drzwi :D czy co można było gdzieś te auta zostawiać na 8 H w innym miejscu.
22 listopada 2019
+19
-10
Michael   Niewłaściwie oznakowane sa parkingi, znaki nic o płatnej strefie nie mówią tylko o parkingu, dziś rano przejechałem się po niektórych ulicach, więc mandatów nie przyjmować! To obowiązek zarządcy drogi właściwie oznakować parking, sam parkomat nie stanowi o obowiazku opłaty.
21 listopada 2019
+17
-5
Wiktor Max   Dzwoniłem do MZK i rozmawiałem z pracownikiem. Nic oprócz uchwały rady miasta nie mają do wymuszania myta czyli "pobierania opłat za parkowanie". Na bip też nic się nie ukazało, a w Powiatowym Nadzorze Budowlanym nic im nie zgłaszał. A u konserwatora na pozwolenie czeka się kilka miesięcy nie mówiąc o teczce potrzebnych dokumentów. Chwali się na mieście Starostę i radnego Damiana, że drogi powiatowe są wolne od myta. Podzielam zdanie radnego, że handel w centrum miasta straci, a zyska poza strefą. Podzielam zdanie kolegi, ze gdyby Pan bu-mistrz wpisał obecne osiągnięcia w ulotkach do kampanii wyborczej - nie wszedł by do 2 tury. Podpisałem wniosek o imię osiedla JPII. Słyszę kampanie developera w radiu i rozmawiałem o tym z pracownikiem developera, ale jak się ma zobowiązania, a nazwa kosztuje. Dla władzy liczy się kasa, a nie słowo mieszkańca. Zróbcie konsultacje społeczne , takie jak w 2014, a potem coś wprowadzajcie.
20 listopada 2019
+26
-10
kingabu  do jolab   parking sklepu, jest tam regulamin, także pewnie powzyzej 2 h mogą Cie spokojnie odholować na Twój koszt a i pewnie zaraz tam szlaban stanie jak ludzie zaczna tam tak parkować
20 listopada 2019
+9
-0
jolab   A tak jeszcze zapytam, czy ktoś się orientuje, czy pod Asią kolo dworca można zostawić samochód na kilka godzin?
20 listopada 2019
+3
-6
jolab   A przepraszam, jaki miało sens malowanie nowych lini w kierunki kościoła, skoro wszystkie auta parkowały po staremu. Tak było w godzinach wieczornych. I ciekawe czy ktoś wyciągnął z tego konsekwencje...bo nie sądzę żeby ktoś z tam parkujących zapłacił mandat.
20 listopada 2019
+9
-3
BabaJaga   Czyli będąc mieszkańcem muszę w czwartek rano zapłacić opłatę w prakomacie? Abonament będę mógł sobie wykupić dopiero w uruchomionym od czwartku biurze, ale przecież o 8 rano wszyscy mieszkańcy abonamentów nie wykupią żeby do 8:10 włożyć karteczkę za szybę.
Gratulacje dla ignoranta co zaprojektował nowy model parkowania zmieniając ze skośnego na równoległe. Niewątpliwie dzięki temu zwiększyła się ilość miejsc parkingowych. ;-)
20 listopada 2019
+32
-7
andyla   Pięknie nam to władze miejskie urządzają. Pasy białe malują, szkoda tylko że na dziurawym i nierównym asfalcie. Ale co tam, ważne by kasa była.
19 listopada 2019
+52
-8
Qferty   Czy skutery elektryczne też są zwolnione z opłat?
19 listopada 2019
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x