Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
home > Start > Aktualności > Park wewnętrzny płatny od 8:30 do 16:30
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2020.02.05 15:35 | aktualizacja: 2020.02.05 16:11

Park wewnętrzny płatny od 8:30 do 16:30

Od 1 lutego 2020 roku zaczęła obowiązywać opłata za wstęp na tzw. park wewnętrzny, park przyzamkowy. Odpłatność wynika m.in z realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych przyznanych na rewitalizację parku, zgodnie z którym Muzeum jest zobowiązane do pobierania przychodów. Bezpłatnie z parku wewnętrznego mogą korzystać m. in dzieci do lat 7.
Park wewnętrzny płatny od 8:30 do 16:30
Park wewnętrzny płatny od 8:30 do 16:30

Dzięki zakończonym zabiegom park przyzamkowy stał się szczególną wystawą stałą wymagającą nieustannych i kosztownych zabiegów pielęgnacyjnych. Wejście na jego teren jest od 1 lutego 2020 r. odpłatne, tak jak i na inne wystawy stałe co wynika z ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz.U. z 2019 r. poz. 917 ze zm.)

Odpłatność wynika także z realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych przyznanych na rewitalizację parku, zgodnie z którym Muzeum jest zobowiązane do pobierania przychodów ze wstępu nie tylko do ekspozycji we wnętrzach muzealnych ale i do parku.

W dniach od wtorku do niedzieli w godzinach od 8:30 do 16:30 wstęp na park wewnętrzny jest płatny. Koszt biletu normalnego to 2 zł a ulgowego 1 zł. Możliwy jest również zakup karnetów tygodniowych (7-dniowych) umożliwiających korzystanie z wejścia do parku wewnętrznego każdego dnia. Ich cena wynosi: 5 zł normalny lub 3 zł ulgowy. Poniedziałek jest dniem nieodpłatnego zwiedzania.

Bezpłatnie z parku wewnętrznego mogą korzystać:

- dzieci do lat 7

- osoby odznaczone Orderem Orła Białego lub Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polski oraz Zasłużony Kulturze-Gloria Artis

- pracownicy muzeów krajowych i zagranicznych

- członkowie Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) i Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS) oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki (SHS)

- osoby posiadające Kartę Polaka.

W roku ubiegłym zakończona została realizacja projektu "Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych w budynku Zamku oraz zabytkowym Parku Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II, III, IV, VII)". Przedmiotem tych działań były liczne prace remontowo-konserwatorskie i budowlane w budynku Zamku oraz zabytkowym parku Muzeum-Zamek w Łańcucie. Dzięki temu projektowi możemy od tego roku udostępnić Państwu do zwiedzania m.in. Łaźnie Rzymskie - jedyne tego typu wnętrze w Polsce. Przywrócony został również pierwotny wygląd parku: zarówno przyzamkowego zwanego wewnętrznym jak i zewnętrznego, znajdującego się poza fosą. Jest to park zabytkowy o charakterze rezydencjonalnym funkcjonujący wprawdzie od lat także jako park miejski ale przecież integralnie związany z rezydencją łańcucką. Jest on ścisłą częścią Muzeum-Zamek w Łańcucie i wraz z nim wpisany na listę Pomników Historii. W parku wewnętrznym zobaczyć można nie tylko gruntownie odnowione elewacje Zamku, małą architekturę, rzeźby ale także i nową nawierzchnię alejek. Na terenie parku zewnętrznego pracom remontowo-konserwacyjnym i budowlanym poddano ogrodzenie Zamku wraz z bramami, fortyfikacje, wybrane elementy małej architektury, rzeźby, alejki. Powstały również nowe trasy alejek. Od tego roku istnieje możliwość zwiedzania samego parku z przewodnikiem. Przygotowywane są również inne formy zwiedzania rezydencji łańcuckiej. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Szczegółowe informacje o cenach i godzinach otwarcia a także zasadach zwiedzania oraz przysługujących ulgach i zwolnieniach na stronie : https://www.zamek-lancut.pl/upload/mzl-info-2020.pdf

Muzeum-Zamek w Łańcucie/Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Park wewnętrzny płatny od 8:30 do 16:30, 3.0000 out of 5 based on 4 ratings
Muzeum-Zamek w Łańcucie/Red dodany
 
Odsłon: 12057
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BabaJaga  Zatrudnienie dwóch strażników to ok. 7 tys. To żeby ich utrzymać musi 3,5 tys. ludzi na miesiąc kupić bilety. Jakoś nie bardzo wyobrażam sobie zysk na tej "działalności". Spacerowicze albo pójdą po 16:30 albo wcale.
6 lutego 2020
+28
-0
ania1111  Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/128/WE z dnia 23 kwietnia 2019 przewiduje ze od 1 stycznia 2021 roku za wjazd samochodem oraz wejście osób postronnych nie zameldowanych w gminie Łańcut będzie płatne stała opłata 5 zł
5 lutego 2020
+24
-7
Ostatnio dodane komentarze
ToLa   Najpierw trzeba było zainstalować automaty do uiszczenia opłaty za wejście do wewnętrznego parku zamku, a nie zaczynać od łańcucha to wyszło jak nie na te czasy. (Jak poinformował Pan pobierający opłatę, automaty będą później)
9 lutego 2020
+5
-0
Wiktor Max   Odpłatność wynika także z realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych przyznanych na rewitalizację parku, zgodnie z którym Muzeum jest zobowiązane do pobierania przychodów ze wstępu nie tylko do ekspozycji we wnętrzach muzealnych ale i do parku. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase lub jej brak. Brakuje środków do dofinasowania. Ktos się przeliczył jak zwykle zapłacą mieszkańcy miasta chcacy pospacerowac po pracy po parku. Co z kontrolą RIO w urzędzie, czepiają się tam strasznie , bo chodzą ciekawe plotki - o tzw. bajzlu i niemocy- niekumam a miało byc tak pięknie.
8 lutego 2020
+4
-4
adminek  do BabaJaga   To jest Miś na skalę naszych możliwości.
7 lutego 2020
+11
-0
BabaJaga   Zatrudnienie dwóch strażników to ok. 7 tys. To żeby ich utrzymać musi 3,5 tys. ludzi na miesiąc kupić bilety. Jakoś nie bardzo wyobrażam sobie zysk na tej "działalności". Spacerowicze albo pójdą po 16:30 albo wcale.
6 lutego 2020
+28
-0
ania1111   ale to jest przyszłość
5 lutego 2020
+2
-8
ania1111   to był żart :)
5 lutego 2020
+2
-6
ania1111   Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/128/WE z dnia 23 kwietnia 2019 przewiduje ze od 1 stycznia 2021 roku za wjazd samochodem oraz wejście osób postronnych nie zameldowanych w gminie Łańcut będzie płatne stała opłata 5 zł
5 lutego 2020
+24
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x