Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Nie chcą betoniarni
Wypadek w Żołyni
Graffiti Jam w Łańcucie
Łańcucki Klub Konfederacji o ustawie (anty)futerkowej
home > Start > Aktualności > Zakażona koronawirusem pracuje w przychodni
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2020.04.07 06:47

Zakażona koronawirusem pracuje w przychodni

PPIS w Łańcucie po otrzymaniu informacji o pierwszym przypadku zakażeniem koronawirusem na terenie powiatu łańcuckiego niezwłocznie rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne. W przychodni wprowadzono zakaz wstępu do czasu przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji.
Zakażona koronawirusem pracuje w przychodni
Zakażona koronawirusem pracuje w przychodni

-Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny (PPIS) zawiadomił o sytuacji kierownika przychodni NZOZ REMEDIUM w Łańcucie, wydano decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności nakazującą NZOZ REMEDIUM przeprowadzić dezynfekcję wszystkich pomieszczeń przychodni oraz wprowadził zakaz wstępu do pomieszczeń przychodni do czasu przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji, ustalono listę personelu placówki, osób z najbliższego otoczenia (w tym pacjentów) nakładając decyzje o kwarantannie, przekazano dane osób z kontaktu do badań w kierunku SARS-CoV-2- informuje rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek we wiadomości do redakcji Łańcut GADA

PPIS w Łańcucie prowadzi intensywne dochodzenie epidemiologiczne mające na celu wykrycie potencjalnego źródła zakażenia.

Na stronie internetowej przychodni jest informacja o jej zamknięciu do 10 kwietnia 2020.

Pierwszy przypadek zarażeniem koronawirusa w powiecie łańcuckim został potwierdzony w niedziele 5.04.2020. [Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie]

Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Zakażona koronawirusem pracuje w przychodni, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 26654
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Abraham Guldberg  Artykuł 161 k.k. § 2. Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 2 naraża na zarażenie wiele osób, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. no i ? A jeśli władza wie o takim przypadku (podajcie datę pozytywnego wyniku) w mieście i nie informuje natychmiast innych osób o zagrożeniu taką chorobą czy jest to w porządku? Czy jest jakieś info na stronach urzędu o zagrożeniu w mieście. Czy są jakieś informacje na stronie Urzędu Miasta czy Starostwa - jak się zachować czy gdzie się udać zrobić test czy badania mieszkaniec? - nic - tylko życzenia i ogólne dane o korona wirusie. Jak ma postąpić osoba która była w pomieszczeniach przychodni np. po oprawki do okularów? Zamknijcie urzędy bo są nie kumate i nie potrzebne mieszkańcom Łańcuta, co ma zrobić mieszkaniec narażony w tym mieście? tylko siedzieć w domu. Życzę Wam Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz żeby władza była zdalna i zdrowa. Sami oceńcie.
7 kwietnia 2020
+37
-13
Moni  A te artykuły z prawa to do kogo? Chyba nie do samej chorej. Ludzie to jest Pani ze służby zdrowia, gdzie ma kontakt ciągle z osobami chorymi, pewnie sama nie wie jak mogło dojść do zarażenia a nóż ktoś chory świadomy choroby poszedl do przychodni bo bal się na szpital i doszło do zakażenia, a ciągle krzycza nie ukrywać jakiego kontaktu z ludźmi z zagranicy z ludźmi z kwarantanny, ale niestety ciągle ktoś coś chowa na uchem. Teraz to Koronawirusem można się gdzie kolwiek nawet w sklepie, zarazić.
7 kwietnia 2020
+24
-1
adminek  Koniecznie trzeba izolować osoby, które mogły mieć jakiekolwiek kontakt z zarażonym pracownikiem. Nawet jeśli miały pośredni kontakt też trzeba izolować!
Nie może być tak, że wirus rozprzestrzeni się w powiecie jeszcze bardziej.
7 kwietnia 2020
+17
-1
Ostatnio dodane komentarze
oliwkowy kogut   dezynfekcja????
8 kwietnia 2020
+2
-0
adminek  do Abraham Guldberg   "Jak ma postąpić osoba która była w pomieszczeniach przychodni np. po oprawki do okularów? "
Jeśli to ten sam budynek oraz ten sam korytarz to taka osoba powinna być objęta kwarantanną!
7 kwietnia 2020
+17
-2
adminek   Koniecznie trzeba izolować osoby, które mogły mieć jakiekolwiek kontakt z zarażonym pracownikiem. Nawet jeśli miały pośredni kontakt też trzeba izolować!
Nie może być tak, że wirus rozprzestrzeni się w powiecie jeszcze bardziej.
7 kwietnia 2020
+17
-1
Moni   A te artykuły z prawa to do kogo? Chyba nie do samej chorej. Ludzie to jest Pani ze służby zdrowia, gdzie ma kontakt ciągle z osobami chorymi, pewnie sama nie wie jak mogło dojść do zarażenia a nóż ktoś chory świadomy choroby poszedl do przychodni bo bal się na szpital i doszło do zakażenia, a ciągle krzycza nie ukrywać jakiego kontaktu z ludźmi z zagranicy z ludźmi z kwarantanny, ale niestety ciągle ktoś coś chowa na uchem. Teraz to Koronawirusem można się gdzie kolwiek nawet w sklepie, zarazić.
7 kwietnia 2020
+24
-1
kingabu   i tak sie dziwie, że podali to oficjalnie do wiadomości :]
7 kwietnia 2020
+15
-6
Abraham Guldberg   Artykuł 161 k.k. § 2. Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 2 naraża na zarażenie wiele osób, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. no i ? A jeśli władza wie o takim przypadku (podajcie datę pozytywnego wyniku) w mieście i nie informuje natychmiast innych osób o zagrożeniu taką chorobą czy jest to w porządku? Czy jest jakieś info na stronach urzędu o zagrożeniu w mieście. Czy są jakieś informacje na stronie Urzędu Miasta czy Starostwa - jak się zachować czy gdzie się udać zrobić test czy badania mieszkaniec? - nic - tylko życzenia i ogólne dane o korona wirusie. Jak ma postąpić osoba która była w pomieszczeniach przychodni np. po oprawki do okularów? Zamknijcie urzędy bo są nie kumate i nie potrzebne mieszkańcom Łańcuta, co ma zrobić mieszkaniec narażony w tym mieście? tylko siedzieć w domu. Życzę Wam Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz żeby władza była zdalna i zdrowa. Sami oceńcie.
7 kwietnia 2020
+37
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x