Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Cmentarze będą zamknięte? Jest decyzja
Obostrzenia i zasady
Komunikat PPIS w Łańcucie
Powiat w strefie czerwonej
home > Start > Aktualności > Matura 2020 - inny termin, nowe zasady
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2020.06.09 12:25

Matura 2020 - inny termin, nowe zasady

W poniedziałkowy poranek, 8 czerwca, rozpoczął się tegoroczny maraton maturalny. Tym razem egzamin dojrzałości wygląda zupełnie inaczej. Maseczki, oczekiwanie na wejście do szkoły i brak egzaminów ustnych. Ale jak zapewniają maturzyści stres nie jest aż tak duży jak się spodziewali.
Matura 2020 - inny termin, nowe zasady
Matura 2020 - inny termin, nowe zasady

Tegoroczni maturzyści długo będą wspominać swój egzamin dojrzałości. Ze względu na wprowadzony w marcu, na terenie całego kraju stan epidemii, pod znakiem zapytania stała organizacja tegorocznych matur. Nie było możliwości, by egzamin odbył się w tradycyjnym, czyli majowym terminie. Po raz pierwszy w historii egzaminów zewnętrznych uczniowie ostatnich klas szkół średnich musieli zmierzyć się nie tylko ze stresem spowodowanym posiadaną wiedzą, ale też niepewnością, co do możliwości dalszego kształcenia. Odsunięcie matur mogło spowodować, że opóźniłaby się także rekrutacja na studia.

Na szczęście okazało się, że jest szansa na dotrzymanie wszystkich terminów tak, by w październiku rozpocząć kolejny etap edukacji. Tegoroczni maturzyści rozpoczęli zmagania z najważniejszym egzaminem w ich życiu w poniedziałkowy poranek, 8 czerwca. Dokładnie o godz. 9 przystąpili do testu z języka polskiego na poziomie podstawowym, po południu chętni przystąpią do egzaminu z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Już jutro, czyli we wtorek 9 czerwca, czekają na nich zadania z matematyki. W środę odbędą się egzaminy z j. angielskiego. Potem przerwa spowodowana długim weekendem. Do szkół, na kolejne egzaminy, uczniowie wrócą w poniedziałek, 15 czerwca.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną na uczniów czekało wiele zmian. Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym. Młodzi ludzie nie tylko musieli zjawić się w szkołach znacznie wcześniej, poczekać na swoją kolej przed wejściem, nie mogli też mieć ze sobą żadnych zbędnych dodatkowych elementów np. maskotek. Każdy miał obowiązek posiadać własny długopis. Obowiązkowe przy wejściu do szkoły były też maseczki. Ze względu na konieczność zachowania co najmniej 1,5-metrowych odległości młodzież została rozsadzona także w klasach, a nie jak to zwykle bywa jedynie na sali gimnastycznej.

Zmiany nie dotyczą jedynie kwestii organizacyjnych. W tym roku nie odbędą się egzaminy ustne. Tegoroczny maraton maturalny zakończy się 29 czerwca. A za miesiąc do egzaminów dojrzałości będą mogły przystąpić te osoby, które nie miały takiej możliwości, np. z powodu kwarantanny, w czerwcu. Absolwenci wyniki egzaminów poznają 11 sierpnia.

Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Matura 2020 - inny termin, nowe zasady, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 1600
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x