Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
home > Start > Aktualności > Zmiany w łańcuckiej Farze
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2020.08.27 09:59 | aktualizacja: 2020.08.27 10:01

Zmiany w łańcuckiej Farze

W ostatnią niedzielę w kościele parafialnym pw św Stanisława Biskupa w Łańcucie ostatnią mszę jako proboszcz odprawił ksiądz prałat Tadeusz Kocór. Podczas Mszy Świętej o godzinie 8.00 przedstawiciele parafian i wspólnot podziękowali za 10 lat kierowania parafią.
Zmiany w łańcuckiej Farze
Zmiany w łańcuckiej Farze

Czytelnicy oraz parafianie pisali i dzwonili aby dowiedzieć się dlaczego ks. Tadeusz Kocór został przeniesiony. Poniżej przedstawiamy oficjalną odpowiedź kurii

Powód przeniesienia ks. Tadeusza Kocóra?

-Decyzją arcybiskupa ksiądz Tadeusz Kocór został mianowany proboszczem parafii w Nowej Sarzynie. Racje przemawiające za takim rozwiązaniem znane są zainteresowanym stronom- mówi ksiądz Bartosz Rajnowski kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Kuria nie udziela innych informacji na ten temat. I nie komentuje nieoficjalnych informacji jakie krążą wokół nagłej zmiany proboszcza. Jako redakcja nie możemy ich opublikować.

Nowy proboszcz

Nowym proboszczem ma zostać ksiądz Grzegorz Garbacz który od 26 sierpnia 2006 r. pełnił funkcję proboszcza w Sieteszy.

Ks. Grzegorz Garbacz - magister teologii. Urodzony w 1966 r. Parafia pochodzenia: Rzeczyca Długa. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r. w Przemyślu. Od tego czasu pracował jako wikariusz w parafiach Szówsko i Przemyśl pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie jako dyrektor administracyjny Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu (2000-2003). Rektor w Tapinie (2003-2006).

źródło http://sietesz.przemyska.pl/ http://lancut.przemyska.pl/
Red
REKLAMA
Oceń:
13 głosów
Zmiany w łańcuckiej Farze, 4.2308 out of 5 based on 13 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 59040
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
pożyjemy zobaczymy  Tak sobie czytam te komentarze i dochodzę do "masakra za takie cos przeniesienie do innej parafi normalny to pewnie policja prokurator". Przekonuje mnie to jedynie w fakcie, że kolejna osoba nie ma pojęcia co się stało, a plotki mnożą się szybciej niż grzyby po deszczu. Ale tak to już bywa, w końcu mówimy o klerze. Sam też nie planuję pisać, za co został przeniesiony, gdyż nie dotyczyło to bezpośrednio ani parafian, ani kościoła (jako budynku). Czy zasłużył na przeniesienie? Według mnie tak, ale to już moja prywatna opinia i każdy ma prawo do swojej. Faktem jest, że starał się na swój sposób dbać o parafian, parafię. Jest niestety tylko człowiekiem i zraził do siebie grupę osób... Mógł być bardziej dyplomatyczny. Z drugiej strony mamy też sporo zadowolonych osób. W takich sytuacjach zawsze będą podzieleni ludzie.
Co mnie najbardziej zraziło to fakt, że pierwszy raz nie pożegnano księży odchodzących z parafii. Smutnym jest, że na koniec nie miał honoru nawet im podziękować za to, co zrobili dla wspólnoty. Mi pozostaje jedynie podziękować ks. Rafałowi za wytrwałą posługę w szpitalu, która nie była łatwa ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i ks. Wiktorowi, który pomimo młodego wieku potrafił często z ambony powiedzieć krótkie, a treściwe kazanie, zakończone przesłaniem skłaniającym do myślenia i nigdy nie czuł potrzeby odnoszenia się do polityki.
Teraz pozostaje tylko liczyć na to, że biskup nie wymienił nam siekierki na kijek.
28 sierpnia 2020
+52
-7
kingabu  ''Podżeganie polega na nakłanianiu innej osoby do dokonania czynu zabronionego" wchodzenie w link na tej stronie nie jest karalne...I ogólnie uważam, że powinno być dlaczego co się stało a nie kuria siedzi i milczy jesli cos przeskrobał to dlaczego mają ludzie nie wiedziec?
27 sierpnia 2020
+41
-8
Koleś  Napiszcie o sprawie, co wiecie, bo za chwilę LancutGada zablokuje kumentarze. Kuria jak zwykle zamiata sprawę pod dywan mając ludzi za głupków (po części tak jest).
Ale jescze kilka lat a może pogoni czarną zarazę i wtedy wyjdą na światło dzienne sprawy takie, jakich ten kraj jeszcze nie widział .
28 sierpnia 2020
+27
-8
Ostatnio dodane komentarze
korex   Widzisz sam. Nie masz konkretnej informacji tylko opierasz się na wiadomościach ŁG! Popatrz kiedy by taka informacja pojawiłaby się na twój temat to przeszedłbyś(łabyś) obok tego obojętnie? Pewnie nie. Dlatego proszę abyś ograniczył ten hejt i już więcej na ten temat się nie wypowiadał(ała). Zrobić krzywdę to jest bardzo łatwo. Jeśli chcesz to proszę , napisz do arcybiskupa Szala niech da ci konkretna odpowiedź. Bo akuratnie tu się z tobą zgadzam, że arcybiskup powinien w tym miejscu zająć stanowisko, ale niestety to co pisałem wcześniej arcybiskup Szal został wmanipulowany przez innych księży w obecną sytuację! Proszę więc nie róbmy ks. Kocórowi przykrości i nie wypowiadajmy się na ten temat co piszą na ŁG.
7 września 2020
+4
-4
Koleś  do korex   Cały Łańcut o tym gada od miesięcy. Jak i o tym, że musiały być grube powody, że nagle całą ekipę z plabani wywalono do różnych placówek. To się nie często zdarza w takiej instytucji jak KK. Oficjalny komunikat uciął by wszelkie spekulacje, ale oni dalej brną w bagno ku zgorszeniu wielu.
7 września 2020
+13
-2
korex   "koleś" nie dawaj negatywa , tylko czekam na odpowiedź!. jeżeli do jutra nie będzie odpowiedzi , to składam doniesienie do prokuratury!
6 września 2020
+6
-7
korex  do korex   Jeszcze dodam info dla kolesia. jeżeli nie potwierdzisz informacji o obroży to przekazuję twój wpis do prokuratury o wszczęcie postępowania o zamieszczanie fałszywych informacji!
6 września 2020
+3
-10
korex   do kolesia - a widziałeś przedmiotową obrożę? jeśli tak to p[powiedz kiedy i gdzie! skoro nie masz takiej wiedzy to się nie wypowiadaj, bo robisz człowiekowi krzywdę. Mnie się wydaje, że chyba ty masz obrożę skoro tak się wypowiadasz i masz taka wiedzę.
6 września 2020
+4
-8
Koleś  do korex   Obrońcy skompromitowanego katabasa się ujawnili: skoro miał obrożę na nodze, to miał i wyrok. A ostatnie ekscesy przyczyniły się do tego, żeby zmydlić oczy głupim owieczkom i pozamieniać "pierwszych sekretarzy" na parafiach. Wszystko zostało w rodzinie.
6 września 2020
+9
-5
korex   Zgadzam się z Tobą w 100 %. Nie wiem dlaczego na księdza Kocóra poszedł taki hejt.Czy ci wszyscy co go tak krytykują mają czyste sumienie?. Niech pierwsze zweryfikują swoje poczynania, a później krytykują innych. Nie jesteśmy idealnymi ludźmi, każdy z nas popełnia jakieś błędy.Na forum czytam jaki to był dobry ks. Florek czy Borcz. Czy oby tak na pewno? Czy oni byli tacy idealni? Księża jak możecie zasiadać w konfesjonale i spowiadać innych!!! Zrobiliście sobie rachunek sumienia? dotyczy to też osób świeckich ,którzy dołożyli ks. Kocórowi, a były to osoby które bardzo zabiegały w pewnym okresie czasu o poparcie ks. Kocóra. Księże Proboszczu Tadeuszu, głowa do góry. Według mojej oceny to arcybiskup Szal powinien mieć trochę kaca moralnego przenosząc księdza do innej parafii. Życzę wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożego na nowej parafii.
5 września 2020
+5
-18
elzbieta66   Dlaczego ludzie tak bardzo zaglądacie innym do łóżek, portfeli i wyciągacie na światło dzienne upadki innych, kompromitujące zdarzenia. W większości wypadków człowiek taki ponosi śmierć społeczną. Spróbuj pozbierać pierze, które wiatr porwał, podobnie z informacjami, plotkami, niechby i prawdziwymi, ale nie służącymi dobru drugiego człowieka, już zawsze zostaną w ludzkiej pamięci. Dobrze wiesz człowieku, że sam w swoim życiu masz tajemnice, wpadki, których nie chciałbyś ujawnić i pieczołowicie je chronisz. Zawsze to co robią inni tak bardzo nas bulwersuje a my niejednokrotnie mamy o wiele więcej za uszami. Nie jesteś lepszy od innych. Wiem, że ploty poszły za księdzem do nowej parafii. Co takiego ci zrobił człowiecze, że skazujesz go na taką samotność, walkę z bezrozumnymi uprzedzeniami i udowadnianie wszystkim, że nie jest słoniem. Niezależnie czy jest księdzem czy nie jest, ale jest człowiekiem, ksiądz też ma prawa obywatelskie i ma prawo mówić o polityce, która godzi w Boga.Proszę Księdza, jestem z Księdzem, jestem z księdzem jako z człowiekiem, który teraz cierpi prześladowania, wystawiany jest na pośmiewisko i szargane jest jego godność. Zapewniam was, że Bóg nie jest teraz z wami tylko właśnie z księdzem i to niezależnie od winy, bo Bóg jest tam gdzie ludzkie cierpienie.
4 września 2020
+10
-28
elzbieta66   Uważam, że Łańcut stracił dobrego kapłana. Tak to jest, że ludzie, którzy wyrastają ponad przeciętność, są znienawidzeni. Naprawdę trudno się doszukać innych racjonalnych pobudek .Zawsze jak widzę taką zmasowaną nagonkę na człowieka, czuję imperatyw żeby go bronić bo dostrzegam w tym coś demonicznego. Tak samo jest w tym przypadku. Kilka razy słyszałam kazania księdza, jest niesamowitym kaznodzieją. Byłam u niego dwa razy u spowiedzi, jest bezkompromisowy, ale o to chodzi. W tym co mówi ma być wierny Bogu i mnie do Boga przybliżać. Nie czułam się zdruzgotana tym co usłyszałam przy spowiedzi, bo poszłam tam po prawdę o sobie. Odchodziłam podniesiona, bo nie tylko objaśniał mi mój grzech ale okazywał miłosierdzie i zrozumienie. To człowiek wielkiej kultury, subtelny i szlachetny. Takich ludzi jest mało, nawet wśród księży, pozytywnie się wybija. Nie twierdzę, że ten ksiądz jest bez skazy, bez grzechu. Podobnie jak my jest człowiekiem obdarzonym słabą naturą. Ale kochani, nie zajmujmy się tak bardzo niedoskonałościami księdza Kocóra, bo gdy kiedyś staniemy przed Bogiem Bóg zapyta i rozliczy nas z naszych grzechów a nie księdza Kocóra. Jak rozliczasz księdza z tego co zrobił i tego co nie zrobił, jak będziesz mógł oczekiwać miłosierdzia od Boga. Czy naprawdę aż tak z wami ludźmi jest źle, że dopiero gdy brukacie czyjeś imie, czujecie się bardziej wartościowi? Nie obrażając wielu zastanówcie się czy powodem hejtu nie jest to, że nie dorastacie mu do stóp i ogólnie w waszym życiu jest nie najlepiej pod względem moralnym, duchowym.
4 września 2020
+12
-28
Abraham Guldberg   Czytam, że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa tylko zalecano kapłanom wstrzemięźliwość seksualną, bez względu na to czy żyli samotnie, czy mieli rodziny. Nie uznawano możliwości ponownego zawarcia małżeństwa przez owdowiałych duchownych. W zakresie celibatu duchowieństwa nie było żadnych uregulowań prawnych. Żonaci mężczyźni byli dopuszczani do święceń. W Polsce obowiązuje celibat od 1197. A obowiązkowym stał się dopiero od soboru, z 11 listopada 1563 r. Pod koniec średniowiecza celibat nie był przestrzegany przez wszystkich kapłanów. W konkubinacie w Europie Zachodniej żyło ok. 25% kapłanów. Dziesiątki duchownych było z tego powodu denuncjowanych przez gorliwych dziekanów u biskupa lub sami przyznawali się do tego. Biskupi żądali oddalenia konkubiny, przeważnie jednak nie egzekwowano skutecznie żądania. W oczach wielu świeckich konkubinat księży przestał być zgorszeniem. Obecnie po aferach duszpasterzy czyni starania Papież Franciszek by znieść ten średniowieczny obowiązek, narzucony z 11 listopada 1563 r. Popieram stania o zniesienie celibatu duszpasterzom kościoła. Niech dzieci nie wstydzą się poczynań swoich ojców. Wielki szacunek za pracę dla księży wikariuszy opuszczających parafie. A proboszczowi który życzę by znalazł duchowy spokój i szacunek.
28 sierpnia 2020
+13
-18
pożyjemy zobaczymy  do Koleś   Ludzie widzą, co chcą widzieć, a po drodze zmienią 100 razy jak w głuchym telefonie. Prawda jest taka, że gdyby ktoś wiedział co się dokładnie stało i dlaczego, to by napisał wprost i konkretnie, zamiast sypać ogólnikami. "Wiedza" większości osób niestety opiera się na plotkach, które masa ludzi uwielbia powtarzać.
28 sierpnia 2020
+15
-12
Koleś  do pożyjemy zobaczymy   Myślisz, że ludzie nie widzą, co się stało?
Pobili się niczym menele pod sklepem. Ot, co!!!
28 sierpnia 2020
+24
-9
Koleś   Napiszcie o sprawie, co wiecie, bo za chwilę LancutGada zablokuje kumentarze. Kuria jak zwykle zamiata sprawę pod dywan mając ludzi za głupków (po części tak jest).
Ale jescze kilka lat a może pogoni czarną zarazę i wtedy wyjdą na światło dzienne sprawy takie, jakich ten kraj jeszcze nie widział .
28 sierpnia 2020
+27
-8
pożyjemy zobaczymy   Tak sobie czytam te komentarze i dochodzę do "masakra za takie cos przeniesienie do innej parafi normalny to pewnie policja prokurator". Przekonuje mnie to jedynie w fakcie, że kolejna osoba nie ma pojęcia co się stało, a plotki mnożą się szybciej niż grzyby po deszczu. Ale tak to już bywa, w końcu mówimy o klerze. Sam też nie planuję pisać, za co został przeniesiony, gdyż nie dotyczyło to bezpośrednio ani parafian, ani kościoła (jako budynku). Czy zasłużył na przeniesienie? Według mnie tak, ale to już moja prywatna opinia i każdy ma prawo do swojej. Faktem jest, że starał się na swój sposób dbać o parafian, parafię. Jest niestety tylko człowiekiem i zraził do siebie grupę osób... Mógł być bardziej dyplomatyczny. Z drugiej strony mamy też sporo zadowolonych osób. W takich sytuacjach zawsze będą podzieleni ludzie.
Co mnie najbardziej zraziło to fakt, że pierwszy raz nie pożegnano księży odchodzących z parafii. Smutnym jest, że na koniec nie miał honoru nawet im podziękować za to, co zrobili dla wspólnoty. Mi pozostaje jedynie podziękować ks. Rafałowi za wytrwałą posługę w szpitalu, która nie była łatwa ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i ks. Wiktorowi, który pomimo młodego wieku potrafił często z ambony powiedzieć krótkie, a treściwe kazanie, zakończone przesłaniem skłaniającym do myślenia i nigdy nie czuł potrzeby odnoszenia się do polityki.
Teraz pozostaje tylko liczyć na to, że biskup nie wymienił nam siekierki na kijek.
28 sierpnia 2020
+52
-7
kingabu  do korex   ''Podżeganie polega na nakłanianiu innej osoby do dokonania czynu zabronionego" wchodzenie w link na tej stronie nie jest karalne...I ogólnie uważam, że powinno być dlaczego co się stało a nie kuria siedzi i milczy jesli cos przeskrobał to dlaczego mają ludzie nie wiedziec?
27 sierpnia 2020
+41
-8
korex  do kingabu   Takie podżeganie jest karalne. Proszę uważać.
27 sierpnia 2020
+10
-21
kingabu   Już troche wiem dobry z niego kocór :] masakra za takie cos przeniesienie do innej parafi normalny to pewnie policja prokurator :] to znalezione na tej stronie temat od 2017 się ciagnie. Polecam ostatnie wpisy:D https://lancut.gada.pl/forum,515,0,posty,0,NIECHCEMY-KOCURA-W-FARZE.html
27 sierpnia 2020
+18
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x