Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Co dalej z łańcuckim Polmosem?
Łoś wbiegł pod auto
Zmarł porucznik Edward Rejman
Rozmowy o łańcuckim Polmosie
home > Start > Aktualności > Cmentarze jednak zamknięte
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2020.10.30 16:29 | aktualizacja: 2020.10.30 16:31

Cmentarze jednak zamknięte

Od jutra 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Ogłosił to dziś premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.
Cmentarze jednak zamknięte
Cmentarze jednak zamknięte

-Szybkie działania wiosną i latem dały nam pewne poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale ta druga fala zmiotła to poczucie. Nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Ta 2. fala jest groźniejsza od 1. i trzeba bardzo szybko reagować. Na pewno popełniono różne błędy, również my w Polsce popełniliśmy błędy, ale musimy zachować stabilność i wrócić do jeszcze lepszej przewidywalności zachorowań.- mówił premier Mateusz Morawiecki

Przez 3 dni cmentarze będa zamknięte

-Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte. L iczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć.- mówi premier - Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie pewnie można odwiedzić groby.

Pogrzeby w tym okresie będą mogły się odbywać. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych.

Apel do seniorów

-Mój apel do seniorów - drodzy rodzice, dziadkowie - to wasze zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone. To wynika jednoznaczenie z tabeli śmiertelności, którą codziennie analizujemy. Powyżej 70 r.ż. to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie. Dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu i bardzo mocnej dyspozycji, żeby wszyscy seniorzy, którzy mogą, pozostali w domu przez co najmniej najbliższe 2 tygodnie.- apeluje premier - Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi i młodzieżą - a jeśli już, to tylko w celu przekazania zakupów w reżimie sanitarnym i dystansie, bo od tego zależy wasze życie-

Apel do przedsiębiorców

-Apel również do przedsiębiorców, dyrektorów firm - tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej to zróbcie to. Wiele państw w Europie wprowadza lockdown. Musimy ograniczać kontakty między ludźmi, żeby przerwać transmisję wirusa. [...] W listopadzie musimy zostać w domach, obniżyć poziom zachorowań. W grudniu mam nadzieję, że będziemy mogli już odmrażać te niektóre branże, a możliwe, że i pod koniec listopada. - podsumował swoją wypowiedź premier

Zalecenie DDMA+W Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rozszerzamy zasadę DDMA na DDMA+W, czyli:

 • Dystans
 • Dezynfekcja
 • Maseczka
 • Aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe
 • Wietrzenie
 • Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.
  Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe. Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

  źródło twitter
  Red
  REKLAMA
  Oceń:
  1 głos
  Cmentarze jednak zamknięte, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
  Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
  Red dodany
   
  Odsłon: 4818
  Dodaj zdjęcie

  Waszym zdaniem (4)

  Podaj login i hasło:
  Login:
  Hasło:
  Skomentuj na forum:
  Zarejestruj się
  Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
  Imie lub nazwa:
  Treść komentarza:
  Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
  Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
  Ostatnio dodane komentarze
  Woltomierz   Panie Szylar, Panie Kumek jak to jest? dlaczego ja nie mogłam pójść na cmentarz wg. rozporządzenia premiera? Czy panowie tworzą logikę Kaczyńskiego? Zapamiętamy to przy wyborach, a to już nie długo.
  1 listopada 2020
  +4
  -14
  kingabu   Była od głownego wejścia cmentarz zamknięty ale od rodziny ulmów, weszłam bez problemu. Także jak coś od ul Ulmów cmentarz ,,nieoficjalnie" otwarty :D
  31 października 2020
  +9
  -7
  Hunter   Dobrze myślę? Cmentarze są zamknięte by naród nie był w skupiskach, bo na wolnym powietrzu jet niebezpiecznie. Natomiast do kościoła można chodzić, bo w zamkniętym pomieszczeniu jet już bezpiecznie? By przyjmować Najświętszy Sakrament do ust? To chodzi tu o wygaszanie pandemii, czy jej rozwój?
  30 października 2020
  +17
  -10
  kingabu   Jak postawią patrole policji przy wejściach na cmentarze, to przecież nie jedna babcia jutro pójdzie i w niedziele to takich policjanótw laską, parasolem, siatką pogoni
  30 października 2020
  +10
  -12
  Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
  REKLAMA
  REKLAMA

  Najpopularniejsze

  Ostatnie komentarze

  REKLAMA
  REKLAMA
   
  telRedakcja telefon

  535 977 761

  alarmSkrzynka alarmowa

  alert@lancut.gada.pl

  emailRedakcja e-mail

  redakcja@lancut.gada.pl

  Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
  Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
  x