Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
127 km/h przez miasto
Czy tak powinno być?
Kolejny problem, woda i błoto zalewa Bogdanke
Kompleksowo dbamy o Twój wygląd i samopoczucie
home > Start > Aktualności > Asia walczy o życie
Rozmiar tekstu:
AAA
DĄBRÓWKI
2021.01.08 08:21 | aktualizacja: 2021.01.08 12:09

Asia walczy o życie

25-letnia mieszkanka Dąbrówek trzy lata temu doznała cięzkiego wylewu. Dzięki intensywnej terapii Asia może coraz dłużej samodzielnie oddychać, udaje się nawet nawiązać z nią wzrokowy kontakt.
Asia walczy o życie
Asia walczy o życie

Asia do szkoły podstawowej i gimnazjum uczęszczała w Dąbrówkach. Była bardzo dobrą uczennicą, zawsze miała świadectwo z czerwonym paskiem. Później chodziła do II LO w Łańcucie na profil humanistyczny. Po maturze dostała się na studia na Politechnikę Rzeszowska na kierunek finanse i rachunkowość.

- Do kwietnia 2018 roku życie Asi wyglądało pięknie. Właśnie ukończyła studia licencjackie, dostała się na magisterskie, marzyła również o założeniu rodziny. Chciała po prostu szczęśliwie żyć.

To miał być zwyczajny dzień, stało się jednak inaczej. To dzień, który zmienił wszystko - pękł krwiak, który miała w głowie. Krew zalała cały mózg...

Był to zwykły dzień, w którym jak zwykle z wielkim entuzjazmem pojechała do pracy, z której już nie wróciła do domu. Asia natychmiast została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację, po której wprowadzono ją w stan śpiączki farmakologicznej. Od tamtej pory nasza kochana córka, która zawsze była taka pogodna, nagle stała się osobą leżącą, niemogącą funkcjonować bez leków, niebędącą w stanie wykonać jakiejkolwiek czynności… Po 5 miesiącach spędzonych na oddziale intensywnej terapii, gdzie trwała walka o jej życie, trafiła do ZOL-u, gdzie przebywała do maja 2020 r.

Bólu i strachu o życie Asi, jaki przeżyliśmy w tym czasie, nie da się oddać w tym opisie. Od czasu operacji Asia oddychała tylko przy pomocy respiratora. Sytuacja bardzo się zmieniła, gdy trafiła do centrum rehabilitacji w Krakowie. Po miesiącu intensywnej pracy Asia zaczęła samodzielnie oddychać. Początkowo było to kilka minut dziennie, a obecnie oddycha już ok. 13 godzin w ciągu dnia. Co ważne jest dużo silniejsza, i jak twierdzi lekarz, ma mocniejszą przeponę, czyli główny mięsień oddechowy.

Dzięki staraniom terapeutów ciało i mięśnie są bardzo dobrze zachowane. Zdarza się, że z Asią udaje się nawiązać kontakt wzrokowy! Dla Asi kupiliśmy bardzo drogi pionizator, który jest niezbędny do rehabilitacji. W ciągu miesiąca ponosimy bardzo wysokie koszty związane z zakupem leków. Pobyt Asi w ośrodku rehabilitacyjnym również jest bardzo kosztowny.

Prosimy wszystkich, pomóżcie nam ratować Asię. Aby mogła nadal przebywać w ośrodku rehabilitacyjnym i walczyć o powrót do zdrowia bardzo potrzebujemy pomocy finansowej. Błagam wszystkich ludzi o dobrym sercu - pomóżmy razem przywrócić Asi jej piękny świat.- napisali Rodzice Asi

Jak pomóc?

Link do zbiórki https://www.siepomaga.pl/joanna-mach

Wpłaty na rachunek Fundacji Votum: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 z dopiskiem Joanna Mach

1%

Przekaż 1% podatku na rehabilitację Joanny Mach. KRS 0000272272 Cel Szczegółowy: Joanna Mach

Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Asia walczy o życie, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 10708
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Antek12  Dużo zdrowia dla Asi i jej rodziny.
8 stycznia 2021
+19
-0
Ostatnio dodane komentarze
Antek12   Dużo zdrowia dla Asi i jej rodziny.
8 stycznia 2021
+19
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x