Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Co dalej z łańcuckim Polmosem?
Łoś wbiegł pod auto
Zmarł porucznik Edward Rejman
Rozmowy o łańcuckim Polmosie
home > Start > Aktualności > Paletyzacja jednym z najważniejszych działań robotyzacji procesów produkcyjnych
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2021.02.15 13:37

Paletyzacja jednym z najważniejszych działań robotyzacji procesów produkcyjnych

Zastanawiałeś się kiedyś, co zapewni Ci konkurencyjność w swojej branży? Z pewnością optymalizacja czasu produkcji ma bezpośredni wpływ na jakość i wydajność tworzonych przez Ciebie wyrobów, a co za tym idzie również na zyski. Szybsza produkcja generuje większą sprzedaż i znaczny wzrost przychodów, dlatego idealnym rozwiązaniem jest robotyzacja procesów produkcyjnych, a w szczególności paletyzacja. Co możesz zyskać, dzięki wprowadzeniu w swoim przedsiębiorstwie takich rozwiązań?
Paletyzacja jednym z najważniejszych działań robotyzacji procesów produkcyjnych
Paletyzacja jednym z najważniejszych działań robotyzacji procesów produkcyjnych

Robotyzacja produkcji

Wsparcie procesów produkcyjnych za pomocą zrobotyzowanych systemów niewątpliwie jest krokiem w stronę rozwoju przedsiębiorstwa. To rozwiązanie, w zależności od wielkości produkcji, dostarcza mnóstwa korzyści, które bezpośrednio przekładają się na jakość, szybkość i dokładność pracy.

Coraz więcej firm przekonuje się, że robotyzacja produkcji sprawdza się nie tylko w dużych fabrykach, ale coraz częściej również małych i średnich przedsiębiorstwach. Wsparcie procesów produkcyjnych przez roboty nie zależy bowiem od wielkości produkcji, a bardziej od chęci i potrzeby optymalizacji codziennej pracy. Dlatego obecnie tak wiele przedsiębiorstw korzysta z zaawansowanych, nowoczesnych rozwiązań, aby zwiększać wydajność produkcji, przy jednoczesnym zmniejszaniu nakładów pracy ludzi.

Korzyści wynikające z robotyzacji

Robotyzacja procesów produkcyjnych niesie za sobą szereg zalet i korzyści, które mają bezpośredni wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstwa, m.in.

Wpisuje się w praktycznie każdy rodzaj przemysłu;

-Znacznie zwiększa efektywność oraz wydajność produkcji i przyspiesza jej procesy;

-Optymalizuje wieloetapowość produkcji;

-Jest precyzyjna i dokładna, a przy tym wysoka powtarzalność pracy determinuje jakość wykonywanych zadań;

-Minimalizuje błędy oraz straty, więc nie tylko zmniejsza koszty produkcji, ale także ma realny wpływ na ochronę środowiska, poprzez zmniejszanie liczby odpadów;

-Jest bezpieczna dla człowieka i zwiększa efektywność jego pracy.

Paletyzacja - na czym polega

Jednym z czołowych działań w produkcji jest paletyzacja . Ma ona na celu powtarzalne, lecz szybkie formowanie produktów i układanie ich na specjalnie przygotowanych paletach. Jest to zabieg precyzyjny, doskonale zoptymalizowany, który nie tylko przyspiesza ręczny proces paletyzacji, ale przede wszystkim jest bardziej bezpieczny, niż działalność ludzkich rąk. Z wielką precyzją chwyta nawet najbardziej delikatne towary, aby skrupulatnie ustawić je na paletach.

Dodatkowe funkcje chwytaków, które w swojej ofercie posiada firma KOCH powodują, że z łatwością można modułować siłę nacisku urządzenia. Dzięki temu nawet najdrobniejsze elementy bez trudu zostaną załadowane.

Paletyzacja jest procesem o tyle pożądanym, że można ją stosować praktycznie w każdej branży. Jest to niezwykle uniwersalne działanie, a sam robot paletyzujący można zintegrować z niemal każdą linią produkcyjną.

Paletyzacja a depaletyzacja

Depaletyzacja to proces odwrotny do paletyzacji. Polega na rozpakowaniu towaru z palety i przeniesienie go na linię produkcyjną. W tym przypadku urządzenie działa analogicznie do paletyzatora, jednak w odwrotnym kierunku.

Zarówno proces paletyzacji, jak i depaletyzacji redukuje koszty poniesione przy produkcji obsługiwanej ręcznie oraz minimalizuje ilość odpadów. Tym samym jest bezpieczny dla jakości przenoszonego towaru. Paletyzacja sprawia, że klient otrzymuje w pełni wartościowy produkt, ponieważ ryzyko nieszczęśliwego zdarzenia jest praktycznie znikome. Dobrze zintegrowany system to gwarancja wydajności i jakości usług, co przekłada się również na wysoką konkurencyjność w branży.

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Paletyzacja jednym z najważniejszych działań robotyzacji procesów produkcyjnych, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Artykuł sponsorowany dodany
 
Odsłon: 689
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x