Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Rondo koło Bruk-Betu?
Rozmiar tekstu:
AAA
KRZEMIENICA
2021.02.24 13:17

Rondo koło Bruk-Betu?

W celu m.in poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej 94 planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową 1522R w Krzemienicy. W pobliżu tego skrzyżowania często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych.
Rondo koło Bruk-Betu?
Rondo koło Bruk-Betu?

Samorząd Powiatu Łańcuckiego od lat podejmuje działania w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i ograniczenia liczby wypadków drogowych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 (611,5 km) z drogą powiatową nr 1522R w Krzemienicy. Uczestnicy ruchu drogowego, którzy codziennie korzystają z tego skrzyżowania wyrażają opinię, że jest ono bardzo niebezpieczne dla użytkowników drogi. Zarząd Powiatu Łańcuckiego szukając sprzymierzeńców do realizacji tego przedsięwzięcia zachęca samorządy Miasta Łańcuta oraz gmin Łańcut i Czarna do podjęcia stanowisk i apeli w tej sprawie. Takie powiatowe stanowisko zostało już przesłane m.in. do: GDDKiA Oddział w Rzeszowie, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, zainteresowanych samorządów gminnych oraz Ministra Infrastruktury, który odpisał w tym miesiącu, że projekt wymaga czasu i środków finansowych.

W przesłanych pismach i stanowisku zostało napisane, że z informacji od przedsiębiorców oraz samorządowców wynika, że wzrost natężenia ruchu drogowego, zarówno na DK-94, jak i lokalnych drogach powoduje znaczne trudności z włączaniem się pojazdów do ruchu z dróg podporządkowanych. Zwłaszcza znaczne utrudnienia stwarzają włączające się do ruchu pojazdy ciężarowe z naczepami, które obsługują znajdujące się w pobliżu firmy. Przebudowa drogi gminnej, spowoduje dalsze zwiększeniu ruchu w kierunku południowym oraz zwiększy obciążenie skrzyżowania, na którym już teraz odnotowuje się wzrost wypadków drogowych. Według danych Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, tylko w minionym roku doszło do siedmiu zdarzeń drogowych, których przyczyną było duże natężenie ruchu i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przy włączaniu się do ruchu, zwłaszcza z drogi powiatowej.

W celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i ograniczenia liczby wypadków drogowych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 (611,5 km) z drogą powiatową nr 1522R w Krzemienicy, Samorząd Powiatu Lańcuckiego wnosi o budowę skrzyżowania w ruchu okręznym (ronda) oraz zmianę organizacji ruchu.

-Informacja z dnia wczorajszego, że rząd planuje przeznaczyć znaczne środki finansowe na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach daje nadzieję na rozwiązanie także tego problemu.- informuje Robert Kochman, sekretarz powiatu łańcuckiego

GDDKiA oddział Rzeszów czeka na potwierdzenie finansowania

-Zadanie inwestycyjne polegające na przebudowie skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową nr 1522R w Krzemienicy na skrzyżowanie typu rondo, zostało przez tut. Oddział zgłoszone do ogólnopolskiego Planu redukcji liczby i skutków zdarzeń drogowych. Po zapewnieniu finansowania, niezwłocznie przystąpimy do przygotowania i realizacji tego zadania- informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA oddział Rzeszów.

Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Rondo koło Bruk-Betu?, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 11581
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
G  Tam powinno być rondo !
Tylko że to rondo powinno być skrzyżowaniem dk94 z Łącznikiem do autostrady przez Krzemienicę i Kraszewskiego ( Wystarczy popatrzeć na mapy tam są same pola!!!!)
Niestety jakiś baran zablokował jedyne sensowne miejsce inwestycją Bruk Bet - to jest właśnie myślenie perspektywiczne urzędników....
25 lutego 2021
+29
-2
andyla  Jaki łącznik z autostradą? Jaka obwodnica północna? O tym nikt z władz nie mówi i nie myśli. Władze zachwycają się remontem drogi 94 nazywanym szumnie budową (psuedo)obwodnicy i budową tunelu pod torami. Wszystko to kumuluje ruch samochodowy przez miasto, zamiast go wyprowadzać poza nie. Teraz będzie rondo na rondzie i spowolnienie przejazdu przez Łańcut - aby mieszkańcy mogli jak najdłużej poodychać spalinami.
24 lutego 2021
+30
-5
Wiktor Max  Panie Robercie proszę napisać ile planujecie postawić przejść z sygnalizacją świetną dla pieszych na drodze krajowej nr 94 - szczególnie w mieście - ja liczę z 5 ? Kiedy ruszy łącznik z autostradą (tzw. obwodnica północna dzielnicy Podzwierzyniec) do ronda w Głuchowie? kiedy wzdłuż drogi krajowej powstanie ścieżka rowerowa do Rzeszowa? Kiedy powstanie i czy są plany na prawdziwą obwodnica miasta - tak jak mają sąsiednie miasta. Czy próbował Pan teraz przejść w godzinach szczytu przez jezdnię drogi krajowej na ul. Armii Krajowej - to dla pieszych walka o zdrowie i życie. Rondo - rondem a sygnalizacja świetna dla pieszych? nie zapominajcie o mieszkańcach.
24 lutego 2021
+18
-3
Ostatnio dodane komentarze
G  do andyla   Tam powinno być rondo !
Tylko że to rondo powinno być skrzyżowaniem dk94 z Łącznikiem do autostrady przez Krzemienicę i Kraszewskiego ( Wystarczy popatrzeć na mapy tam są same pola!!!!)
Niestety jakiś baran zablokował jedyne sensowne miejsce inwestycją Bruk Bet - to jest właśnie myślenie perspektywiczne urzędników....
25 lutego 2021
+29
-2
andyla   Jaki łącznik z autostradą? Jaka obwodnica północna? O tym nikt z władz nie mówi i nie myśli. Władze zachwycają się remontem drogi 94 nazywanym szumnie budową (psuedo)obwodnicy i budową tunelu pod torami. Wszystko to kumuluje ruch samochodowy przez miasto, zamiast go wyprowadzać poza nie. Teraz będzie rondo na rondzie i spowolnienie przejazdu przez Łańcut - aby mieszkańcy mogli jak najdłużej poodychać spalinami.
24 lutego 2021
+30
-5
Wiktor Max   Panie Robercie proszę napisać ile planujecie postawić przejść z sygnalizacją świetną dla pieszych na drodze krajowej nr 94 - szczególnie w mieście - ja liczę z 5 ? Kiedy ruszy łącznik z autostradą (tzw. obwodnica północna dzielnicy Podzwierzyniec) do ronda w Głuchowie? kiedy wzdłuż drogi krajowej powstanie ścieżka rowerowa do Rzeszowa? Kiedy powstanie i czy są plany na prawdziwą obwodnica miasta - tak jak mają sąsiednie miasta. Czy próbował Pan teraz przejść w godzinach szczytu przez jezdnię drogi krajowej na ul. Armii Krajowej - to dla pieszych walka o zdrowie i życie. Rondo - rondem a sygnalizacja świetna dla pieszych? nie zapominajcie o mieszkańcach.
24 lutego 2021
+18
-3
rakszawiak   łańcut stanie się miastem rond 7 sztuk jedno za drugim kolbuszowę wyprzedzimy
24 lutego 2021
+20
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x