Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
Gmina sprzedaje działkę w Albigowej
home > Start > Aktualności > Nagrody "Aktywny Senior 2020" przyznane
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2021.03.31 12:56 | aktualizacja: 2021.03.31 13:12

Nagrody "Aktywny Senior 2020" przyznane

W dniu 30 marca, podczas XXXVII Sesji Rady Miasta Łańcuta, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek przyznanych w Konkursie "Aktywny Senior 2020". Uhonorowano cztery osoby.
Nagrody "Aktywny Senior 2020" przyznane
Nagrody "Aktywny Senior 2020" przyznane

Doceniając ogromną pracę i zaangażowanie w życie społeczne Łańcuta naszych drogich seniorów, Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek i Społeczny Rzecznik Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Miasta Łańcuta Adam Hadław już po raz drugi zorganizowali ten konkurs, mający na celu promowanie i nagradzanie szczególnej aktywności zawodowej i społecznej seniorów zamieszkujących Miasto Łańcut.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: działalność zawodowa seniora, jej wpływ na otoczenie i dorobek oraz działalność społeczna, charytatywna, edukacyjna lub publiczna.

Do konkursu zgłoszonych zostało czterech seniorów. Są to wspaniałe osoby, odznaczające się dobrym sercem, chęcią pomocy innym, ogromną aktywnością na rzecz lokalnego środowiska.

Z uwagi na obostrzenia spowodowane stanem epidemii, nie udało się zorganizować zaplanowanej Gali, pomimo, że posiedzenie Kapituły oceniającej złożone w konkursie wnioski, odbyło się jeszcze w 2020 roku.

Uroczystość poprowadził pomysłodawca Konkursu - Społeczny Rzecznik Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Miasta Łańcuta Adam Hadław, który podkreślając ideę przedsięwzięcia zaznaczył jak ogromną wartość mają osoby, które pomimo zakończenia swojej aktywności zawodowej, nadal pracują na rzecz naszej małej ojczyzny, udzielając się społecznie, pomagając innym, będąc wzorem do naśladowania.

Wręczenie Statuetek poprzedziła prezentacja filmików, przygotowanych przez TV Łańcut, prezentujących działalność poszczególnych laureatów.

Nagrodę "Aktywny Senior 2020" otrzymali:

Pani Kazimiera Kozuń:

Kazimiera Kozuń już od szkoły podstawowej aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym Łańcuta. W latach 1969-1970 śpiewała w zespole Cordy działającym przy Zameczku Romantycznym w Łańcucie oraz w zespole Dysonans działającym przy Zakładowym Domu Kultury Fabryki Śrub na Podzwierzyńcu. Po reaktywacji zespołu Dysonans w roku 1997, który wówczas działał przy MDK w Łańcucie, ponownie występuje na scenach Łańcuta i województwa jako wokalistka zespołu. Od roku 2014 jest poetką Koła Lirycznego Wena działającego przy MDK w Łańcucie, z którym wystąpiła w 24 spektaklach poetycko-muzycznych w Łańcucie i powiecie łańcuckim.

W latach 2016-2019 występuje jako solistka ubarwiając wieczorki muzyczne na spotkaniach seniorów w rzeszowskim klubie Akwarium, od czterech lat będąc na emeryturze bierze udział w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez MDK w Łańcucie, filię MDK Podzwierzyniec, Świetlicę MDK w Domu Strażaka Przedmieście, spotkaniach poetyckich organizowanych przez koła poetyckie w powiecie łańcuckim oraz w spotkaniach poetycko-muzycznych inicjowanych przez Lucjana Puchałę, zawsze chętnie i z pełnym zaangażowaniem bierze udział w wydarzeniach kulturalnych naszego miasta.

Pani Zofia Puczkowska

Zofia Puczkowska to długoletnia mieszkanka Łańcuta - dzielnicy Podzwierzyniec, która będąc na emeryturze od wielu lat mocno zaangażowana jest w prace na rzecz lokalnej społeczności i działalności w Klubie Seniora przy Filii MDK Podzwierzyniec. Osoba bardzo komunikatywna, otwarta, potrafiąca dotrzeć do drugiego członka i zjednać sobie ludzi do pracy społecznej. Uzdolniona artystycznie, stąd jej funkcja Przewodniczącej Sekcji Artystycznej.

Prowadzi różnego rodzaju warsztaty, nie tylko z seniorami ale również międzypokoleniowe. Prace powstałe pod jej kierownictwem były później prezentami dla gości, służyły jako dekoracje sceny i stołów, podczas organizacji różnorakich imprez kulturalnych. Inicjatorka wielu pomysłów przy organizacji wycieczek, spotkań towarzyskich, główna pomysłodawczyni i wykonawczyni wieńców dożynkowych. Swoją wiedzę i umiejętności chętnie przekazuje innym.

Pani Maria Skręt

Maria Skręt jest jedną z założycielek Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta na Podkarpaciu. Aktywna członkini Koła Łańcuckiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Długoletni sekretarz Koła TPBA w Łańcucie.

Inicjatorka wielu akcji charytatywnych w niesieniu pomocy ubogim i bezdomnym, działająca społecznie w Polskim Zrzeszeniu Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Pan Józef Szczupak

Józef Szczupak to jeden z członków założycieli Akcji Katolickiej w Łańcuckiej Farze. Stały członek Komitetu Redakcyjnego gazetki parafialnej Gaudemater oraz autor wielu artykułów o tematyce społecznej. Wieloletni aktywnie działający członek Rady Osiedla Wschód. Biegły sądowy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy także po zakończeniu pracy zawodowej.

Autorem zdjęć jest Adam Kunysz

UM Łańcut/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Nagrody "Aktywny Senior 2020" przyznane, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
UM Łańcut/Red dodany
 
Odsłon: 4835
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
kingabu  Gratulacje :). PS a tak sobie przypomniałam, czy Pan Opałka dostał jakoś ukarany albo jak się to potoczyło z tym zdzieraniem plakatów wyborczych ?
31 marca 2021
+56
-6
MGM  A czy przypadkiem ten sam Społeczny Rzecznik Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Miasta Łańcuta Adam Hadław nie jest członkiem Rady Nadzorczej Ciepłowni Łańcut. I też tam działa społecznie czy bierze za to pieniądze od tych co płacą za ciepło (przypomnę o kilkunastoprocentowej podwyżce cen za ciepło tylko w 2020 roku w Łańcucie). Jakoś tutaj nie było słychać żeby Pan Rzecznik protestował. Coś z ta społecznością w Łańcucie za Pana Burmistrza Kumka jest dziwnie. http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=cieplo.lancut/&strona=14&typ=podmenu&typmenu=14&menu=136&id=140&str=1
2 kwietnia 2021
+53
-21
Kali  do MGM-mam pytanie czy ten Pan mam odpowiednie przygotowanie do zasiadania w Radach Nadzorczych? (https://gov.legalis.pl/zmiany-w-skladzie-rady-nadzorczej-spolek-komunalnych/)
5 kwietnia 2021
+29
-14
Ostatnio dodane komentarze
Kali   do MGM-mam pytanie czy ten Pan mam odpowiednie przygotowanie do zasiadania w Radach Nadzorczych? (https://gov.legalis.pl/zmiany-w-skladzie-rady-nadzorczej-spolek-komunalnych/)
5 kwietnia 2021
+29
-14
MGM   A czy przypadkiem ten sam Społeczny Rzecznik Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Miasta Łańcuta Adam Hadław nie jest członkiem Rady Nadzorczej Ciepłowni Łańcut. I też tam działa społecznie czy bierze za to pieniądze od tych co płacą za ciepło (przypomnę o kilkunastoprocentowej podwyżce cen za ciepło tylko w 2020 roku w Łańcucie). Jakoś tutaj nie było słychać żeby Pan Rzecznik protestował. Coś z ta społecznością w Łańcucie za Pana Burmistrza Kumka jest dziwnie. http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=cieplo.lancut/&strona=14&typ=podmenu&typmenu=14&menu=136&id=140&str=1
2 kwietnia 2021
+53
-21
kingabu   Gratulacje :). PS a tak sobie przypomniałam, czy Pan Opałka dostał jakoś ukarany albo jak się to potoczyło z tym zdzieraniem plakatów wyborczych ?
31 marca 2021
+56
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x