W ramach projektu powstały cztery foldery, które zawierają:
- informacje o znanych postaciach (folder "Śladami niezwykłych mieszkańców"),
- informacje o szlakach rowerowych, ścieżkach spacerowych i edukacyjnych (folder "Śladami miejsc wyjątkowych" ),
- przepisy, udostępnione przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Łańcucka" (gminy: Łańcut, Białobrzegi, Grodzisko Dolne, Rakszawa, Żołynia), na tradycyjne lokalne potrawy (folder "Śladami tradycji i smaku").
- informacje na temat historii i zabytków terenu LGD "Ziemia Łańcucka" (folder "Śladami historii i zabytków").
Zorganizowane zostały także cztery wydarzenia.
15 sierpnia br. odbył się Festyn Międzypokoleniowy w Kosinie, na którym nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, konkursu historycznego z nagrodami oraz scenki opowiadającej historię zasłużonych dla obszaru LGD ludzi.
25 września na stadionie w Wysokiej odbył się Piknik kulinarny z tradycją. Częścią imprezy była prezentacja i degustacja przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu LGD "Ziemia Łańcucka" oraz konkurs z nagrodami na najciekawszy przysmak piknikowy. Nie zabrakło darmowych dmuchańców, zabaw z animatorami i występów artystycznych. Kolejnym wydarzeniem był Spacer przez Handzlówkę. 2 października na stadionie w Handzlówce zebrali się miłośnicy zwykłych spacerów i nordic walking. Impreza połączona była z zabawami i pogadankami na temat walorów turystycznych i krajobrazowych poszczególnych gmin należących do LGD "Ziemia Łańcucka". Były także konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych. 14 grudnia w Ośrodku Kultury w Soninie odbyła się wystawa historyczna, z konkursem dla uczniów szkół podstawowych, z nagrodami. Wystawa przedstawiała zabytki z terenu Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Łańcucka" - gminy: Łańcut, Rakszawa, Białobrzegi, Żołynia, Grodzisko Dolne.