Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Pomogli dotrzeć do szpitala rodzącej kobiecie
Co stało się w nocy w Dąbrówkach?
Testowanie Super Vision RL-20
Tragiczny finał poszukiwań
home > Start > Aktualności > Kraczkowa oddzielną gminą?
Rozmiar tekstu:
AAA
KRACZKOWA
2014.12.19 14:18 | aktualizacja: 2014.12.19 15:10

Kraczkowa oddzielną gminą?

Wczoraj w Kraczkowej miało miejsce spotkanie, na którym zwolennicy utworzenia nowej gminy przedstawiali swoje racje. [SONDA]
Kraczkowa oddzielną gminą?
Kraczkowa oddzielną gminą?

SONDA

Czy jesteś za utworzeniem gminy Kraczkowa?

Kraczkowa to największa wieś w gminie Łańcut. W radzie gminy ma 3 radnych, żaden z nich nie został wybrany na przewodniczącego komisji rady. Zwolennicy utworzenia nowej gminy, w skład której wchodziłaby Kraczkowa wraz z Cierpiszem, czują, że teraz ich interesy nie mogą być właściwie reprezentowane.

- Nie dość, że mamy tylko trzech radych, podczas gdy np. Kosina, która jest mniejsza od Kraczkowej, ma ich czterech, to jeszcze, mimo wcześniejszych ustaleń, nie pełnią oni żadnych znaczących funkcji - mówił podczas wczorajszego spotkania radny gminy Łańcut Paweł Dąbek.

Aby rozpocząć starania o utworzenie nowej gminy, jej zwolennicy muszą stworzyć piętnastoosobową grupę inicjatywną, następnie zebrać podpisy minimum 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców z danego terenu i złożyć wniosek do wojewody.

- Wojewoda opiniuje wniosek, tzn. sprawdza, czy gmina ma szansę powstać, m.in. czy będzie miała ona więcej mieszkańców, niż najmniejsza gmina w Polsce oraz czy nie będzie najmniej zarabiającą gminą w Polsce w przeliczeniu na mieszkańca. O tym, czy ma się odbyć referendum lokalne decyduje rada gminy. Gdyby rada odrzuciła wniosek o referendum, decyzję tę zaskarżyć można do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który z reguły w takich przypadkach przychyla się do woli mieszkańców i zezwala na jego przeprowadzenie - tłumaczył radny Dąbek.

Aby referendum lokalne było ważne, musi wziąć w nim udział 30% wyborców z terenu danej jednostki. Jeżeli ponad połowa mieszkańców zagłosuje za utworzeniem nowej gminy, sprawa przez wojewodę kierowana jest do ministra administracji i cyfryzacji. Decyzję o utworzeniu nowej gminy podejmuje Rada Ministrów.

- Na dzień dzisiejszy nie popieram pomysłu powstania nowej jednostki samorządowej. Kraczkowa mogłaby na tym dużo stracić, np. w rozdaniu funduszów z Unii Europejskiej. Tym bardziej, że sprawa ta może ciągnąć się latami, co byłoby dla Kraczkowej bardzo niekorzystne finansowo. Niemniej jednak wieś ta ma duży potencjał gospodarczy, co rada gminy powinna brać pod uwagę - komentuje sytuację starosta powiatu łańcuckiego Adam Krzysztoń.

Mieszkańcy Kraczkowej, którzy z jednej strony dostrzegają atuty swojej wsi, obawiają się jednak, że nowa gmina mogłaby nie podołać finansowo.

- Musimy zacząć od analizy finansowej, aby wiedzieć, np. czy jesteśmy w stanie utrzymać przedszkole. Podobny pomysł - utworzenia nowej gminy, zgłaszali kiedyś mieszkańcy Kosiny i Rogóżna, zdawali sobie jednak sprawę, z tego, że sami mogą nie podołać finansowo i dlatego pomysł ten upadł - zaznaczył sołtys Kraczkowej Kazimierz Bem.

Na wczorajszym spotkaniu powołano Komitet Organizacyjny, który zbierze niezbędne dane ekonomiczne. Zebranie wiejskie, na którym pojawić ma się wójt gminy Łańcut, odbędzie się 11 stycznia 2015 roku.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
16 głosów
Kraczkowa oddzielną gminą?, 4.6250 out of 5 based on 16 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Redakcja dodany
 
Odsłon: 9741
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (33)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
8a4-28d
~ bylem  Bylem i wiem ze prawie wszyscy mowili o tym samym o kasie co jest najwazniejsze. Jestem za gmina kraczkowa i mam nadzieje ze kasa bedzie na plus i sami damy rade. Co tu jest nie rzetelnego? Przeciez po co cytowac wszyatkich wypowiedzi? I mam nadzieje ze w styczniu bedzie wszystko wiadome i dojdzie do referendum. Takze panowie powodzenia. Tak dla gminy Kraczkowa!
19 grudnia 2014
+26
-5
d76-f9e
~ lij  Gmina: Kraczkowa + Cierpisz + Krzeminica była by bardzo sensowana - wystarczająco duża i bogata. Krzemienica w gminie Czarna jest prześladowana jeszcze bardziej niz Kraczkowa w gminie Łańcut. Więc może warto aby radni z Kraczkowej, Krzemienicy i Cierpisza spotkali sie i podjęli wspólna inicjatywę
19 grudnia 2014
+25
-6
e07-121
~ do Pana Artura z Malawy  Panie Arturze, proszę czytać że zrozumieniem...np dziś w nowinach akurat wypowiedzi Pana Starosty niema lecz jest Pana wójta Łozy tzn że też są nie rzetelni ? w sumie tu i tu jest to samo a info jakie Pan napisał jak to się zaczęło chyba jest zbędne. Lecz dziękuje za informacje, gdyż Facebooka nie posiadam , popieram w pełni powstałą inicjatywę. Polecam jednak jakieś plakaty dla starszego społeczeństwa 50+ informacja może w kościele że coś się dzieje nie tylko młodzi my wam też pomożemy. Waldek 50+
19 grudnia 2014
+20
-4
Ostatnio dodane komentarze
89c-96c
~ :)  do ~ abc   Łańcut też ciebie nie chce:)
31 grudnia 2014
+4
-1
58e-f95
~ Tadeusz F.  do ~ Kazek   Myślę o tym
30 grudnia 2014
+4
-0
354-dc7
~ Podrzeszowska :)  do ~ oj tam   dobre sobie, nie rozśmieszaj ludzi mapę weź do ręki a nie głupoty opowiadasz. Trochę do Rzeszowa jeszcze brakuje...
26 grudnia 2014
+2
-4
f53-161
~ gość  do ~ lol   proszę nie opowiadać głupot. Radni z Kraczkowej zawsze popierali rozwój Cierpisza, głosowali za inwestycjami dla Cierpisza, pomagali we wszystkim w czym mogli. Niestety dali się poróżnić w sprawie podziału okręgów wyborczych na czym wygrała Sonina i Wysoka.
25 grudnia 2014
+8
-4
354-dc7
~ lol   Kraczkowa wydoiła ile się dało gmine Łańcut więc teraz szuka kasy gdzie indziej, zrobili hale gimnastyczną przy szkole , boisko , WDK i wiele innych a np. w Handzlówce małej sali gimnastycznej nie mogą się doprosić. ta też jestem za gmin kraczkowa niech spadają tylko powodzenia cierpiszowi i ewentualnie innej wsi która trafi do tej gminy bo kasy wiele nie zobaczą- kraczkowa tego dopilnuje
25 grudnia 2014
+8
-8
f53-161
~ Gmina Kosina   A ja się pytam czemu radni z Kosiny siedzą na d... i nic nie robią w sprawie Gminy Kosina???? prawda jest taka, że szanse na utworzenie Gminy Kraczkowa sa małe ale dzięki temu, że Kraczkowianie walczą to może niepodległości nie będa mieli ale dodatkową kase na inwestycje dostaną. A Kosina co? Kiedyś były plany własnej gminy, dogadac się z Głuchowem i Rogóżnem i też walczmy o swoje. panowie Łoza i Skomra to są może panami ale w Soninie i Wysokiej, ale na pewno nie w Kosinie
23 grudnia 2014
+9
-1
bolo   kosina i głuchów też bedą robić gminę :D kto pierwszy ten lepszy :p
i może rogóżno teraz też się zgodzi ??
22 grudnia 2014
+8
-0
299-49c
~ cap  do ~ lij   A Krzemienica i Kraczkowa to jakby pies z kotem: będą dopiero walczyć kto ważniejszy i pierwszy przy korycie( czytaj: do pieniędzy). Oni nigdy sie nie zgodzą!!!
22 grudnia 2014
+4
-2
744-36f
~ Kazek   Niedługo i tak ich Rzeszów wchłonie.
22 grudnia 2014
+6
-0
988-ad2
~ Dżon   No to widać, że w Kraczkowej w końcu goście pokazali, że nie dadzą się poniewierać radnym z innych wiosek. Często się słyszało, że Kraczkowiaki to czy tamto, ale nikt z ludzi znanych z tej miejscowości do tej pory głośno nie wypowiedział tego co im się nie podoba w gminie. Teraz mają miarę młodych radnych i od razu widać, że się goście nie pieszczą tylko ostro wygarnęli to co jest nie tak. Nie wiadomo czy im się uda zrobić gminę, ale pewnie jakieś zmiany w radzie zajdą, no chyba, że któryś z nich sprzeda się za stołek i odpuści. Starzy „włodarze zapewne za cenę uciszenia ich zaraz gościom zaproponują ciepłe posadki. Jeśli, któryś z nich wycofa się z tego pomysły i opuści ten komitet co ma przygotować papiery z danymi finansowymi to znaczy, że pewnie coś mu przyłatwili. Jakby tak się stało to mieszkańcy Kraczkowej niech takiego gościa pogonią ze wsi bo zdrajców nie powinno się tolerować. Ciekaw jestem jak się zachowają starzy lokalni działacze, z sołtysem i starostą na czele. W Kraczkowej wielu ludzi ma dość tego, że tyle lat siedzą i nie ma efektów, ale nie ma też kandydata na gospodarza wiec łatwo narzekać a robić nie ma komu. Ciekawe jest to co ktoś napisał, że Paweł Skoczowski będzie na posła startował. Pewnie dla okolic Łańcuta reprezentant na ul. Wiejskiej byłby dobry, tylko z jakiego niby komitetu miałby startować bo przecież PRJG jest w porozumieniu z PiS a raczej Poseł Gołojuch nie wpuści sobie na swoje podwórko młodego chłopaka bo były samobójcą politycznym, ale zobaczymy co to będzie. Zresztą cała lokalna śmietanka 55+, wójty, urzędniki, księża i tak dalej nie dopuszczą nikogo nowego bo to by rozpoczęło efekt śnieżnej kuli. No chyba, że Radny Skoczowski będzie startował z jakiejś innej partii, jako Republikanin zapewne ma otwartą drogę do KNP, ale do tej pory widać, że raczej jego krulem nie jest Janusz Korwin Mikke tylko Jarosław Gowin. Tak czy siak na pewno nie jest dobrze, że radni sobie układają gminę jak chcą i cierpią na tym ludzie. W Kraczkowej nie ma placów zabaw z wyjątkiem jednej gimbazy zwanej „Ogródkiem Jordanowskim”. Chodników nie ma, oświetlenia nie ma we wielu miejscach, kandydata na sołtysa nie ma, za to ambicję na gminę mają. Jak chcą coś tam zrobić to muszą się zorganizować i ostro działać w zgodzie, do tego Cierpisz przekonać bo bez tego to mogą zapomnieć o gminie i o czymkolwiek. Ciekawe co powiedzą na najbliższej sesji gminy radni z Kraczkowej, lepiej niech ludzie pójdą na sesję i posłuchają co mają do powiedzenia ich reprezentanci. Czy dalej będą stać murem za wsią czy może uszy w dół i będą jak gdyby nigdy nic udawać, że grzecznymi i potulnymi baranami :)
20 grudnia 2014
+14
-2
14b-443
~ mix  do ~ krys   radni w wieku przedemerytalnym...? co ty stary gadasz! Gminą rządzą dziadki 65-70 lat. Ryży podniósł wiek emerytalny, ale chyba nie tak wysoko...
20 grudnia 2014
+6
-0
9d2-4d7
~ krys  do ~ damian   podczas kampanii wyborczej przerabiane było dopisywanie do każdej inicjatywy mieszkańców niskich pobudek.
Ja mam taką propozycję dla ludzi związanych z władzą gminną. PRZESTAŃCIE INNYCH MIERZYĆ SWOJĄ MIARĄ.
Przyczyny są gdzie indziej. Podczas kampanii obiecywano ludziom ,że jak wygra obecny wójt to będą inwestycje i wzrosty przychodów gminy. Już miesiąc po wyborach wiadomo ,że przychody spadły a wydatki planowane na rok 2015 są mniejsze o 10 mln. Dodatkowo nasza gmina nacięłą się na okręgach jednomandatowych. 40% populacji nie ma niemal żadnej reprezentacji w radzie gminy. A nasi radni w wieku przedemerytalnym zabrali się do roboty jakby społeczność gminna szła za nimi jednogłośnie.
20 grudnia 2014
+8
-3
e8f-9ca
~ damian   tak czytam to forum i na nowinach i na fb i jestem sceptycznie nastawiony do całej tej idei. Już chyba zrobili falstart i na forum nowin jest oświadczenie Pani Sołtys z Cierpisza http://forum.nowiny24.pl/gmina-kraczkowa-t86400/page-3. I jeszcze jedno takie nie wiem luźne to mi wygląda na robienie sobie kampanii wyborczej Pana Pawła przed najbliższymi wyborami do sejmu z partii Pana Gowina i tutaj te żale że niema jego wypowiedzi moim zdaniem są bezpodstawne, w nowinach jest w radiu jest to tutaj jest ktoś inny czemu nie może być? I obawiam się że cała idea gminy kraczkowa za 6 miesięcy będzie o tym cisza i spokój ? no ale mogę się mylić
20 grudnia 2014
+17
-6
14b-443
~ kaczogród  do ~ oj tam   Dlatego trzeba głosować na Platformę Obywatelską to jedyna szansa na rozbicie kaczystowskiego układu trzymającego ludzi za mordę
20 grudnia 2014
+6
-6
59e-1b8
~ gi  do ~ lij   Dobra idea ale czy realna? kraczkowa + krzemienica nawet bez Cierpisza była by jedną z bogatszych gmin, licząć na głowę mieszkańca? wystaraczy zobaczyć jakiie firmy są w krzemienicy...i tu szkoda że nie jeateśmy sąsiadami głuchowa (bispolu) tam też Pan Wójt nie miał największego poparcia. Wyborach na czarnej wójt wygrał małą ilością głosów chyba ok 200 głosami. a kandydat był z krzemienicy, można by go tematem zainteresować :)
20 grudnia 2014
+15
-3
988-ad2
~ marvin123   te wszystkie dyskujse tak naprawdę są na rękę tym starym prykom. Młodzi się nie przebiją i nie obronią swoich racji. Sołtys bierze kasę z gminy, starosta wiadomo "piastuje" i ma gdzieś wieś, z której się wywodzi. Może i dobrze, że się goście upomnieli o miejsce w gmienie, ale ta lokalna banda musi chyba przysłowiowo przegrac z naturą. Bez tego zawsze będą rządzić. No chyba, że faktycznie będzie wprowadzona kadencyjość i tacy spryciarze co chodzą z księżmi w parze będą musieli odejśc bo prawo tego zakaże jednoznacznie. Do tego daleka droga. Kraczkowa potrzebuje nowego sołtysa i niech lepiej młodzi radni wezmą się do roboty, czy to Skoczowski czy Dąbek powinni startować bo bez odsunięca K. Bema nawet najlepszy pomysł będzie zatrzymany przez sabotażystów ....
20 grudnia 2014
+11
-2
9d2-4d7
~ oj tam   Kraczkowa to obecnie wieś podrzeszowska a Wysoka, Sonina to wsie podłańcuckie. Tylko tyle i aż tyle.
19 grudnia 2014
+7
-2
9d2-4d7
~ oj tam  do ~ lij   poseł nie pozwoli
19 grudnia 2014
+1
-2
d76-f9e
~ lij   Gmina: Kraczkowa + Cierpisz + Krzeminica była by bardzo sensowana - wystarczająco duża i bogata. Krzemienica w gminie Czarna jest prześladowana jeszcze bardziej niz Kraczkowa w gminie Łańcut. Więc może warto aby radni z Kraczkowej, Krzemienicy i Cierpisza spotkali sie i podjęli wspólna inicjatywę
19 grudnia 2014
+25
-6
b8d-a12
~ buum  do ~ dolas   To nie Kraczkowa chciała radnego im zabrać tylko dążyła do tego żeby podział radnych był 4 Kraczkowa 4 Kosina 1 Cierpisz, a pozostali radni tj Sonina Wysoka i reszta betonu nie zgodziło się na te propozycje bo mogła by to być za duża równowaga w Radzie i przegłosowali tak jak przegłosowali i dalej rządzą i wszystko biorą dla siebie. Projekt budżetu to zero inwestycji w Kraczkowej i Cierpiszu. A zadłużenie gminy rośnie
19 grudnia 2014
+5
-4
34a-ce3
~ byly  do ~ do Pana Artura z Malawy   Plakaty były na każdej tablicy ogłoszeń
19 grudnia 2014
+2
-1
9f6-62b
~ Paweł Z  do ~ Artur spod Malawy   co to za promocja Pana radnego ?? a może AUTOPROMOCJA??
19 grudnia 2014
+9
-1
e07-121
~ do Pana Artura z Malawy   Panie Arturze, proszę czytać że zrozumieniem...np dziś w nowinach akurat wypowiedzi Pana Starosty niema lecz jest Pana wójta Łozy tzn że też są nie rzetelni ? w sumie tu i tu jest to samo a info jakie Pan napisał jak to się zaczęło chyba jest zbędne. Lecz dziękuje za informacje, gdyż Facebooka nie posiadam , popieram w pełni powstałą inicjatywę. Polecam jednak jakieś plakaty dla starszego społeczeństwa 50+ informacja może w kościele że coś się dzieje nie tylko młodzi my wam też pomożemy. Waldek 50+
19 grudnia 2014
+20
-4
46a-9e5
~ dolas  do ~ gość   oj znam znam fakty bardzo dobrze ciekawe bo nic mieszkańcy cierpisza nie wiedzieli o tworzeniu gminy w kraczkowej a swoją droga ciekawi mnie jakteraz cierpiszanie podejdą do tematu jak kraczkowa kosztem cierpisza chciała mieć czwartego radnego
19 grudnia 2014
+6
-3
8a4-28d
~ bylem  do ~ Artur spod Malawy   Bylem i wiem ze prawie wszyscy mowili o tym samym o kasie co jest najwazniejsze. Jestem za gmina kraczkowa i mam nadzieje ze kasa bedzie na plus i sami damy rade. Co tu jest nie rzetelnego? Przeciez po co cytowac wszyatkich wypowiedzi? I mam nadzieje ze w styczniu bedzie wszystko wiadome i dojdzie do referendum. Takze panowie powodzenia. Tak dla gminy Kraczkowa!
19 grudnia 2014
+26
-5
988-ad2
~ Artur spod Malawy   Przede wszystkim ten artykuł tak naprawdę nie opisuje rzetelnie całej inicjatywy ani też przebiegu spotkanie. Wypowiadali się tam też inni ludzie niż sołtys Bem i radny Dąbek, a Adama Krzysztonia tam nie było wcale ... Myślę, że redaktorzy z tego serwisu powinni pomyśleć o podniesieniu standardu swoich relacji prasowej bo mogą zostać, zresztą słusznie oskarżeni o stronniczość i nierzetelność. A przecież chyba tak nie jest i chcecie mieć opinię obiektywnego medium.
Spotkanie zostało zorganizowane przez osoby, które rozpoczęły akcję „TAK dla Gminy Kraczkowa”, a ta była następstwem dyskusji na forum Nowin gdzie padł pomysł utworzenia nowej gminy. Problem w tym, że do tanga trzeba dwojga jak to mówią. Tutaj potrzebne jest poparcie Cierpisza i o tym mówił radny powiatu Paweł Skoczowski. Najpierw Kraczkowianie muszą oficjalnie zwrócić się do mieszkańców Cierpisza o ich zdanie na ten temat bo bez tego znowu będzie tak jak zawsze, że wielka Kraczkowa decyduje za Cierpisz. O tym była wczoraj mowa a nie ma o tym ani słowa w tej relacji. Niezadowolenie z polityki gminy w Kraczkowej jest bardzo duże i pokazały to wybory ostatnie, w których Wójt Łoza uzyskał poparcie poniżej 50%. Niemniej jednak widać, ze sołtys Bem i starzy działacze nie chcą gminy i próbują ubrać w to „bunt młodych”. Sołtys chyba pracuje w gminie wiec jego zdanie trzeba traktować z dużym dystans. O staroście ludzie mówią, że dla Kraczkowej nic nie załatwił przez te lata. Gmina a szczególnie radni z Wysokiej i Soniny to gracze, którzy się z Kraczkowej śmieją bo rządzą stare lisy i tylko im władza w głowie. W tej gminie potrzeba rewolucji, ale moralnej bo rządzi układ i rozwalic to będzie wielką sztuką. A za tych młodych ludzi z Kraczkowej trzymam kciuki bo pokazali, że nie można dać się ogrywać i mam nadzieję, że nie dacie z siebie zrobić awanturników choć już próbują tak was przedstawić. Acha i uważajcie na sołtysa on zawsze jest „ZA a potem pierwszy dzwoni do wójta i kabluje ….
19 grudnia 2014
+11
-20
14b-443
~ gość  do ~ dolas   nie znasz faktów to nie pisz. Radny Paweł Dąbek to lokalny patriota i do samego końca walczył by Kraczkowa miała czterech radnych narażając się wójtowi i całej tej gminnej "elicie". To że jest po stronie mieszkańców to dobrze o nim świadczy. Wiwat GMINA KRACZKOWA. Niech w urzędzie nie myślą, że kupią przychylność Kraczkowej za obietnicę kilku ton kamienia na wiosnę na polne drogi. Kolaboranci i sprzedawczyki precz do Łańcuta!
19 grudnia 2014
+11
-3
46a-9e5
~ dolas   czyzby radny dąbek był zawiedziony że nie został przewodniczącym komisji rewizyjnej? a pozatym to jakaś utopia gmina Kraczkowa niema szans wytrzymać finansowo a tyle inwestycji wykonanych chciałbym mieć u siebie we wiosce niech Kraczkowianie się nie łudzą tu chodzi tylko i wyłącznie o ciepły stołeczek w nowo utworzonej gminie a nie dobro mieszkańców POZDRAWIAM KRACZKOWIAN
19 grudnia 2014
+6
-10
e07-121
~ gf   Trzeba rozmawiać informować wypisać posprawdzić za i przeciw może warto? Kraczkowa leży przy e4 blisko rzeszowa, jeśli rzeszów pochłonie malawe za x lat może też to zrobić z kraczkową za xxx lat ?
19 grudnia 2014
+6
-0
14b-443
~ alo   zawsze zastanawiałem się dlaczego tak Kosina nosiła się z zakładaniem gminy ale odpuściła a tu sołtys z Kraczkowej powiedział, za biedni są na własną gminę.
19 grudnia 2014
+3
-2
067-769
~ asdfg   moim zdaniem kraczkowa dała by radę problem byłby z cierpiszem
19 grudnia 2014
+9
-4
b15-13c
~ abc  do ~ z   Ja nie chcę mieszkać w Łańcucie :(
19 grudnia 2014
+5
-5
835-3f3
~ z   Sonina, Wysoka, Krzemienica do Łańcuta,
Kraczkowa siedzibą Gminy Łańcut i sprawa załatwiona :)
zawsze można się dogadać.
pozdrawiam
19 grudnia 2014
+4
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x