Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
Gmina sprzedaje działkę w Albigowej
home > Start > Aktualności > Ciąg dalszy walki z codziennością
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2022.03.11 07:34 | aktualizacja: 2022.03.11 07:36

Ciąg dalszy walki z codziennością

Leszek Dubiel z Łańcuta, o chorobie syna dowiedział się gdy Karol miał 2 lata. Karol jest już prawie dorosły jednak autyzm nie pozwala mu samodzielnie funkcjonować. 5 lat temu opisaliśmy historię Karola, i cele jakie przed sobą miał, osiągnął. Pomóżmy mu w kolejnych.
Ciąg dalszy walki z codziennością
Ciąg dalszy walki z codziennością

-Pięć lata temu miałem możliwość opowiedzieć moją samotna historię związaną z opieką nad niepełnosprawnym synem Karol dzieckiem obciążony autyzmem i sprzężoną niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkowo ma wiele dolegliwości jak klatka szewska stopa koślawa płaska i niedoczynosc tarczy.Co wymaga leczenia u wielu specjalistów..Wspominając moje cele pracy u Karola które założyłem w artykule sprzed pięciu lat [Walczą z codziennością] osiągnąłem to.Karol potrafi teraz sam przygotować z położonych mu produktów kanapkę..Nalać do szklanki soku z butelki lub wodę na herbatę do szklanki.Tak samo nie synowi problem. Wyciśnięciem pasty na szczoteczkę do mycia zębów.Ale największymi jego osiągnięciami jest pełne załatwianie potrzeb fizjologicznych.Ale te potrzeby realizuje w środowisku dla niego znanym jak dom czy szkoła.W nieznanym muszę pokazywać gdzie jest toalet i go do tego wdrażać.Drugim bardzo ważnym sukcesem jest utratą bardzo dużej nadwagi. Dzieki temu Karol nie choruje na różne infekcje układu oddechowego i zyskał lepsza sprawność fizyczną.Jest to duża zasługa syna przy współudziale moim i szkoły.

Jednocześnie dwu torowo prowadzona jest terapia i rehabilitacja fizyczna..Prowadź to szkoła. Do ubiegłego roku miałem Specjalistyczne Usługi opiekuńcze w domu,ale teraz brakuje specjalistów aby to wykonywali.Tak samo stworzona tak samo Opieką wytchnieniowa jest nie możliwa z powodu chętnych do takiej pracy.Ostatnie lata w życiu Karola to okres dojrzewania i związane dla mnie jako rodzica trudności.Dziecko niepełnosprawne tak samo to przechodzi jak jego rówieśnik pełnosprawny. Dodatkowo dochodzi u syna jego. choroba co stanowi mega wyzwanie. Wrócę jeszcze do rehabilitacji syna, bardzo ważnym elementem są turnusy rehabilitacyjne które bardzo dobrze wpływają na jego zachowanie rozwój i zmniejszenie poziomu autoagresji.Jedyna bariera są finanse.Ja że swej strony z możliwości które daje NFZ i inne sposoby dofinansowania. Ale takich możliwości jest mało. Duza ofertę stanowią turnusy pełnopłatne specjalistyczne Koszt takiej rehabilitacji to do 10 tysięcy za dwa tygodnie.Ja ze swojego doświadczenia widzę że to bardzo daje dobre rezultaty w funkcjonowania Karola. Tak samo zalecają lekarze I tu jest ogromna prośba do Państwa o wsparcie poprzez przekazanie 1 procenta przy rozliczeniu z urzędem Skarbowym. Uzyskana pomoc pozwoli mi lepszą pomoc synowi i sprawi że moje samotne wychowywania syna dostanie więcej godności i sił zmaganie przeciwnościami mojego trudnego życia- opowiada Leszek Dubiel i prosi nas o wsparcie - Dziękuje za każdą dotychczasową pomoc, i proszę o kolejne wsparcie na kolejne lata -

Jak pomóc?

1%

KRS:0000186434 Cel Szczegółowy 288/D Dubiel Karol.

Wpłaty na konto

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko'' 77-400 Złotów, Stawnica 33A nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem DUBIEL KAROL-DAROWIZNA.

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Ciąg dalszy walki z codziennością, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 5891
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x